Vandaag stond de topper van de speeldag op het
programma. Wij moesten thuis de leider Temse B partij geven. Tegen hen verloren
we de heenwedstrijd met 10-6, dus we waren er echt op gebrand deze ploeg te
kloppen. Vandaag begonnen we met beide Simons, Laura en Jo in de aanval, Robin,
Pieter, Julie en Hannah in verdediging. Amber en Laurens op de bank. Floriant
greep de bezoekers meteen naar de keel en al snel mocht Simon B een strafworp,
maar miste deze. Kort er op werd hij echter aangespeeld door Jo en zorgde hij
toch voor de 1-0. Julie veroorzaakte in het eerste kwart ook nog een
strafworpfout, maar ook deze werd door de bezoekers gemist. In de tweede
periode trok Floriant nog meer het spel naar zich toe. Het bezoekende
aanvallersvak was niet zo sterk, waardoor ze ook niet echt tot kansen kwamen.
Floriant zelf speelde goed rond en kon zo de voorsprong verder uitdiepen: 2-0
via Julie, een doorloper op aangeven van Robin. Robin zelf zorgde voor een ruime
3-0 voorsprong nadat hij werd aangespeeld door Hannah. Vlak voor rust konden de
bezoekers toch de aansluitingstreffer scoren, toen Simon T zijn man iets te veel
ruimte gaf. Na rust begon Temse aan een hoger tempo te spelen en dwongen meer
kansen af. Floriant kwam er moeilijker uit, en toen een Temsespeler knap
wegdraaide van Robin stond het 3-2. Temse begon erin te geloven en speelde kans
na kans samen. Floriant miste, net zoals in de eerste helft, te veel kansen om
gerust te zijn. Hannah werd vervangen door Amber. Het laatste kwart was een
echt filmscenario. De bezoekers kwamen snel 3-3 gelijk nadar Simon B eventjes
zijn man vergat. En Temse kwam zelfs op 3-4 voorsprong, toen een nieuwe
strafworp dit keer niet gemist werd. Floriant beet terug en Pieter kreeg een
strafworp, maar opnieuw ontbrak het ons aan de nodige rust en concentratie. Maar
Pieter zette zelf de misser recht en scoorde toch de 4-4 met een knap shot. het
spel bleef over en weer gaan, maar het was uiteindelijk Robin (weer hij) die
voor de winnende treffer zorgde: 5-4. Een echte thriller die, zoals Bram
zei, nooit zo spannend had mogen worden. Zeker de eerste helft hadden we
voldoende kansen om een grotere puntenkloof te slaan. Maar ons vizier stond niet
scherp genoeg. Alleszins was dit een zeer aangename wedstrijd, vol spanning,
inzet en knappe acties. Ik durf zelf te stellen dat dit voor de B-cadetten
voorlopig de match van het seizoen was. Groetjes en tot de
volgende Steven
29-01-2009, 10:09
Geschreven door
26-01-2009
Winnaars bioscoopticket
Op zaterdag 24 januari
wonnen volgende supporters een bioscoopticket :
Kasper De
Smedt
Thomas Ledoux
Proficiat aan beide winnaars
!
26-01-2009, 21:02
Geschreven door
25-01-2009
Wedstrijdverslag A-cadetten Floriant - Temse (zaterdag 24 januari 2009)
Op zaterdag 24 januari 2009 werken de A-cadetten van Floriant hun laatste thuismatch af tegen Temse. In de heenronde werd nipt afstand genomen van Temse en dit na een bijzonder spannende match. Nu start Floriant als topfavoriet en de druk ligt op de schouders van onze jongens en meisjes : de adem van zowel Meeuwen als van Hoevenen is goed voelbaar in de nek. Voor deze belangrijke match is iedereen present. Coach Miguel start met Felix, Jolien, Kasper en Saar als aanvallers en met Lien, Manon, Mathias en Sander E. als verdedigers. De supporters moeten het deze week met iets minder doen : geen knap uitziende scheids deze keer maar het kan natuurlijk niet elk weekend kermis zijn.
Bij de eerste aanval van Floriant wordt reeds een strafworpfout gemaakt door Temse. De concentratie is op en top aanwezig en zo legt Saar reeds na 1' de openingstreffer in de korf via strafworp (1-0). Onmiddellijk daarna volgt een doorlooppoging van Jolien maar die gaat er net niet in. Echter niet getreurd : bij een volgende poging van Jolien (na magistrale pas van Felix) lukt het wel en de 2-0 is een feit, en dit na amper 3' speeltijd. Even wisselen van kant. Mathias probeert het zonder veel succes van ver. Captain Lien heeft meer succes : 3-0 na 4' spel. "Wat is me dat een blitsstart" gonst het op de tribunes. Temse weet echter het zweven in te dijken en maakt direct na de derde Floriant - korf, hun openingskorf : 3-1. Floriant blijft aanvallend (en ook verdedigend) de betere ploeg : amper 1' nadat Temse scoort, wordt een strafworpfout begaan op de vliegensvlugge Felix. Daar ik zijn ouders ken, vraag ik me toch af van wie hij die snelheid heeft ? Felix neemt zelf zijn verantwoordelijkheid en mist de strafworp niet : 4-1 na 5'. Er werd totdan aan een enorm hoog tempo gespeeld en de Floriant - cadetten nemen even gas terug.
Dit is het moment dat Temse meer in de wedstrijd komt. Na een vrijworp voor Temse (gaat er net niet in), krijgen ze een terechte strafworp. Ook de cadet van Temse houdt het hoofd koel : 4-2. Na een poging van Lien (bal strandt op de korfrand) is er een snelle tegenaanval van Temse waartegen de Floriant verdediging net iets te traag is (zoals beloofd aan de papa, meld ik deze defensieve tekortkoming op anonieme wijze) : Temse scoort de aansluitingstreffer 4-3. Mannekes, mannekes, mannekes ... wat een wedstrijd wordt dat hier ? Sander E. ziet zijn papa als maar zenuwachtiger op de tribune worden (net nu hij gestopt is met roken) en hij helpt zijn papa een beetje : met een mooi afstandshot maakt hij de kloof weer wat groter (5-3). Er volgt nog een poging van Jolien (op korf) en een knappe doorloper van Kasper die foutief gestopt wordt. Saar mag de daaruit voortkomende strafworp omzetten en ze doet dit perfect : 6-3. Ruststand na een beklijvend spektakel. Is de kloof voldoende om de buit binnen te halen ?
De tweede helft start met dezelfde Floriant - formatie. Temse gaat in de aanval maar vrij snel is het weer Floriant dat het initiatief neemt : een shot van Kasper (na goed aanspelen van Felix) en een shot van Jolien blijven verdienstelijke pogingen. Aan de overzijde heeft Temse een drietal kansen, maar Floriant verdedigt goed : Manon en Lien geven hun opponenten niet veel ruimte en de jongens die op Sander E. en Mathias staan, hebben intussentijd elke hoek van het speelveld gezien. Maar ook de Floriant aanval toont zich van haar beste kant : het is weer die dekselse Saar die met een mooi shot de kloof verder uitdiept (7-3). Temse dient nu het spel te ondergaan. "Wat mijn vriendinnetje kan, dat kan ik ook" moet Mathias gedacht hebben en na een knappe pas van Manon, maakt Mathias met een mooie beweging ook zijn korf van de avond : 8-3.
Temse moet nu toch wel even naar adem happen : de ene Floriant poging na de andere volgen elkaar op. Temse probeert wel maar de Floriant verdediging is bij de pinken en laat Temse niet vrij gooien. Captain Lien zorgt voor nog meer zekerheid : 9-3. En dan is het weer de beurt aan Felix : bij een doorloper wordt hij foutief gestopt. Hij zet zelf de strafworp om : 10-3. Met nog 9' te gaan, voert trainer Miguel enkele wissels in het aanvallend vak door : Ruben komt in de plaats van Felix en Hanne komt Jolien vervangen. Hanne en Ruben ruiken hun kans en zitten meteen goed in de wedstrijd. Toch is het Temse dat de volgende korf kan maken en dit via een ver shot (10-4). Het geluk is niet meegekomen met Temse want een andere poging rolt tergend traag uit de korf : pech voor hen, geluk voor ons. Na een vrijworp voor Lien, wordt een strafworpfout gemaakt op Mathias. Zelfverzekerd zet hij de strafworp om : 11-4. Onmiddellijk erna mildert Temse weer : 11-5. Coach Miguel heeft intussentijd Manon voor Siel gewisseld. En nu mag ook Sander B. nog wat spelritme opdoen : de meer dan verdienstelijke Kasper krijgt een applausvervanging. Kasper had dan ook meer zijn handen vol met "dieje groten" van Temse en heeft hem goed in de greep gehouden gedurende de hele wedstrijd. Met deze geruststellende voorsprong verslapt de Floriant - concentratie : er wordt iets minder kort verdedigd en hierdoor kan Temse nog een korf maken (11-6). Op het einde van de wedstrijd "krijgt" Temse nog een strafworp mee die omgezet wordt. De match eindigt op 11-7. Een meer dan verdiende overwinning.
En Piet, wat hebben we geleerd vandaag ? Ten eerste : de Floriant - cadetten zijn niet onder de druk bezweken. Ten tweede : de Floriant - cadetten hebben ook vandaag aan een hoog tempo de bal rondgespeeld. Ten derde : de Floriant - cadetten hebben kansen afgedwongen en afgewerkt. En traditioneel ten vierde voor de supporters : geniet van elke match want wat deze ploeg cadetten aan het verwezenlijken is, is knap. Bravo. Allen op post voor de twee resterende uitmatchen. Duimen voor Floriant. Tot dan.
Patrick De Clercq
25 januari 2009
25-01-2009, 18:26
Geschreven door
20-01-2009
B-Cadetten pakken ruime zege tegen Neerlandia na dolle 10 minuten
Vandaag het burenduel tegen
Neerlandia. Met negen spelers trokken we dus richting sporthal Driebeek. Simon,
Jeroen, Julie en Hannah begonnen in de aanval. Laura, Robin, Jo en Korneel in
verdediging. De match werd op gang gefloten en Floriant nam meteen het heft
in handen en Hannah opende dan al heel snel de score via een inloper, op
aangeven van Simon. Floriant speelde knap rond en bleef kansen afdwingen, maar
die werden allemaal vakkundig de nek omgewrongen. Hat was dan uiteindelijk Julie
die, op het einde van het eerste kwart, werd aangespeeld door Hannah en er met
een shot 0-2 van maakte. In het tweede kwart bleven een resem doelkansen van
Floriant onbenut, en het was Neerlandia, die met hun sterkste vak de 1-2 scoorde
(nochthans verdedigd, maar de scheidsrechter keurde de treffer toch goed). Julie
maakte kort erop een fout op haar man (die tijdens de wedstrijd plots
transformeerd van jongen naar meisje), maar de strafworp werd gemist. Floriant
vergat de voorsprong uit te bouwen (vooral Robin en Laura misten een resem
kansen), en de 2-2 werd een feit, na doorloper op Julie. Tijdens de rust
verving Laurens een niet zich niet zo lekker voelende Korneel. Dit derde kwart
bleef vrij gesloten, en de betere kansjes waren zelfs voor Neerlandia. Zij
kregen nog een strafworp, maar misten die andermaal. Er werd niet gescoord, en
we moesten dus alles rechtzetten in het laatste kwart. Voor Bram vertrok
(wegens wedstrijdverplichtingen met de eerste ploeg) gaf hij de aanvallertjes
nog een tactische aanwijzing: de meisjes moesten de opening zoeken. En of dit
loonde. In een dolle laatste 10 minuten werd de thuisploeg met een ware uppercut
tegen het canvas gemept. De kansen, én dit keer bijhorende punten, volgenden
elkaar in razend tempo op. Robin (op aangeven van Jo) zorgde voor de 2-3. Meteen
erop ving Laurens heel knap een rebound van Laura op en zijn shot werd door
Robin gerecupereerd en zorgde zo voor de 2-4. Robin bediende ook nog eens Laura
en 't was al snel 2-5. In verdediging was Julie het beu dat ze constant door
haar jongen, die er nogal wild invloog, werd aangevallen. Na een zoveelste slag
op haar vingers, kwam de ware killer naar boven en haar man raakte geen bal
meer! Zo willen we het zien. Robin zette de kroon op het werk en scoorde nog 3
keer. Eindstand 2-8. Neerlandia verslagen in een hoekje, en jolijt op de
tribune bij Floriantsupporters. Vandaag speelden we een knappe partij, en had
ons vizier de eerste helft scherper gestaan, dan was het verschil al gemaakt aan
de rust. Maar mensen komen naar het stadion voor de spanning, en dit was wel
gelukt. Proficiat aan iedereen. Groetjes en tot de volgende Steven
20-01-2009, 11:10
Geschreven door
19-01-2009
Wedstrijdverslag A-cadetten AKC - Floriant (zondag 18 januari 2009)
Zondag 18 januari 2009.In de gietende regen rijden wij met de A-cadetten van Floriant naar de
Kwik indoor sporthal.Floriant
treedt op het middaguur aan tegen AKC.In de heenronde werd nipt afstand genomen van AKC na een bijzonder
beklijvende wedstrijd.Deze
wedstrijd was voor onze cadetten trouwens het startsein om de ene spannende
prestatie na de andere uit hun mouw te toveren.Benieuwd of het vandaag weer een
thriller zou worden. Op de afwezige Siel na tekende iedereen present.Het tactisch plannetje van coach Miguel
lag klaar.Het startende
aanvallende vak bestond uit captain Lien, Manon, Mathias en Sander E.Het startende verdedigende vak uit
Felix, Jolien, Kasper en Saar.Coach Miguel liet niet minder dan zijn eliteteam opdraven.De jonge wolven (Hanne, Ruben en Sander
B) mogen vanop de bank hun collegas aan het werk zien.De supporters worden vandaag verwend :
geen scheids Jef, noch scheids Staf, maar wel de jonge en exotisch uitziende
Saskia Da Silva Lima (hoe kan het anders met zo een naam).Er zijn ergere dingen in het leven, niet
waar ?
AKC mag aftrappen (of afwerpen ?).De tweede aanval is voor rekening van
Floriant : Manon toont haar scherpte maar mislukt in haar doorloper.Het is een heen en weer gaan van
aanvallen waarbij AKC vaak van ver probeert te korven en de Floriant cadetten
(Mathias in de eerste plaats) het via doorlooppogingen probeert.Op één van deze
doorlooppogingen ontstaat enig geharrewar onder de korf en plots weet Lien de
openingstreffer te maken : 0-1. De toon is gezet.AKC is echter niet van hun melk gebracht
: vrijworp AKC, aanval AKC (rebound Jolien) en nog een vrijworp AKC.Intussentijd had Mathias nog een
afgekeurde korf via doorloper gemaakt (de knappe scheids zal wel gelijk hebben
zeker ?).Kasper en Felix weten hun
mannetje goed af te schermen en Saar en Jolien tonen dat ze niet voor niets bij
de provinciale cadetten zitten.Aan
de overzijde is er nog maar eens een doorlooppoging van Mathias maar vandaag
zijn zijn handjes toch wel wat glibberig.Ook het shot van Sander E. mist precisie.Het spel verschuift even naar het
aanvallende vak van AKC met zowaar twee doorlopers die op de korfrand
afketsen.Na een shot op korf, weet
AKC toch de gelijkmaker binnen te gooien : 1-1 na een kwartier spel.Hierna volgt een poging van Jolien, twee
pogingen van AKC, een vrijworp voor Floriant, een shot van Saar (2x).Floriant speelt de bal mooi rond maar
wordt bij wijlen onderbroken door de springende AKCers die aldus meermaals de
bal onderscheppen. Dit trucje moeten we in ons achterhoofd houden.De spanning blijft alom
tegenwoordig.Kort voor het einde
van de eerste helft wordt er een verdedigende fout gemaakt op Saar.Zij zelf zet zelfverzekerd de strafworp
om : 1-2 aan de rust.
Er worden bij aanvang van de tweede helft door coach Miguel geen
wissels doorgevoerd.Na 1 wordt
wederom op de aalvlugge Saar een strafschopfout gemaakt.Collega Felix zet de strafworp om :
1-3.Amper één minuut later gaan de
bordjes weer in beweging : na een doorlooppoging van Mathias komt de bal via
Sander E. bij Lien terecht en Lien doet wat een kapitein moet doen : scoren (1-4
) !Maar de tegenstander laat
geenszins het kopje hangen.Aangemoedigd door het goed opgekomen thuispubliek, trekken ze resoluut
ten aanval.Bij één van deze
aanvallen wordt een strafworpfout gemaakt door de Floriant verdediger (o.i. een
onterechte strafworp, maar ja, het is nog een jonge scheids, niet waar).AKC zet de strafworp feilloos om :
2-4.De daaropvolgende poging van
Kasper knalt op de korfrand en in de tegenaanval weet AKC met een ver shot de
aansluitingstreffer te maken (3-4).De Floriant verdediger (ik vertel jullie zijn naam niet maar hij weet het
wel ) had zijn tegenstander iets te veel ruimte gegeven.Aangemoedigd door de kleine blauw-witte
aanhang gaat Floriant weer op zoek naar een korf : twee pogingen van Jolien
lukken net niet.Floriant krijgt
nog een strafworp mee maar Felix bezwijkt onder de stress : hij korft de bal er
net niet in.Aan de overzijde is
het weer van dat : niet kort genoeg verdedigd en weer kan AKC met een ver
afstandschot scoren : 4-4.Het is
razend spannend, de zenuwen gieren door de kelen.Als een duiveltje uit een doosje, rent
Sander E. over het terrein. Het aanvallende vak (Lien, Manon, Mathias, Sander
E.) steekt nog een tandje bij : ze zijn niet zo groot, maar ze zijn snel,
bijzonder snel.De
pogingen volgen elkaar goed op : poging van Sander E., poging van AKC, poging
van Sander E., poging van AKC.Genoeg getreuzeld, moet Mathias gedacht hebben en na een droomaanval
Lien-Mathias-Sander E. weet de dolgelukkige Mathias vai doorloper te korven
(4-5).De supporters geraken na
zon aanval bijna in extase.
Er moet nu toch wel even geslikt worden voor een bloedstollende
finale . De bal gaat heen en weer, en heen en weer : poging Floriant, poging
AKC, vrijworp Floriant, poging AKC, poging Floriant.Na een magistrale pas van Sander E. weet
Lien ook haar doorloper binnen te gooien : 4-6.Is de kloof van twee korfjes voldoende
om de overwinning te pakken ?Coach Miguel durft nog geen wissels door te voeren : zijn jonge wolven
zullen nog even aan de kant dienen te blijven.Maar meeleven doen ze wel.Met nog enkele minuten op de
klok probeert Floriant de bal rustig rond te spelen. Met nog 2 te spelen krijgt
AKC nog een strafworp mee : er wordt niet gemist, de aansluitingstreffer is weer
een feit (5-6).Maar komt die nog
op tijd ?De Floriant aanval
probeert wederom de bal rustig rond te spelen en pas naar de korf te gooien als
men vrij zeker is.Helaas
onderschept AKC de bal (de kattesprong weet je wel) en met nog 1 te gaan (de
allerlaatste aanval) begaat de Floriant verdediging volgens de scheids weer een
strafworpfout.Strafworp voor AKC
op een halve minuut van het einde : kan het spannender ?De stress speelt echter ook de AKC
jongen parten en hij mist zijn strafworp.Onmiddellijk erna wordt er afgefloten : 5-6.Een overwinning, maar een dubbeltje op
zijn kant.De cadetten hebben
het weer gedaan, de twee zuurverdiende punten zijn
binnen.
En Piet, wat hebben we geleerd vandaag ?.Ten eerste : de Floriant cadetten
nemen een patent op spannende wedstrijden.Ten tweede : de Floriant cadetten laten zich niet zomaar door de
Antwerpse ploegen inpakken.Ten
derde : de Floriant cadetten hebben weer het beste van zichzelf gegeven en
tonen toch een stressbestendigheid.En voor de supporters, ten vierde : supporters met hartritmestoornissen
worden verzocht naar een voetbalmatch van Club Brugge te gaan kijken gezien je
dan sowieso een nederlaag hebt en een overwinning een fikse meevaller is.Tot volgende
week.
Patrick De Clercq
19 januari 2009
19-01-2009, 08:12
Geschreven door
17-01-2009
Voor U gelezen - Van kunstgras en sporthallen - Waar staat Merelbeke in deze?
Bert Anciaux realiseert grootste inhaalbeweging
ooit voor sportinfrastructuur
Vrijdag 28 november 2008 keurde de
Vlaamse regering de dossiers van het Sportinfrastructuurplan goed. Daarmee werd
het licht op groen gezet om in Vlaanderen 73 kunstgrasvelden, 43 eenvoudige
sporthallen, 10 multifunctionele sportcentra en 4 nieuwe zwembaden te
realiseren. Het plan voorziet een systeem van alternatieve financiering, waarbij
lokale overheden samenwerken met privé-investeerders én ondersteund worden door
de Vlaamse Gemeenschap. De Vlaamse Gemeenschap neemt in de 130 goedgekeurde
dossiers 30% van de beschikbaarheidsvergoeding voor haar rekening, goed voor in
totaal 245 miljoen euro. Daarmee moet tegen 2011 35% van de achterstand inzake
sportinfrastructuur ingehaald zijn.
Gezien de financiële crisis ging de
regering ook akkoord met het voorstel van minister Anciaux om de plafondbedragen
voor de tussenkomst van de Vlaamse Gemeenschap op te trekken. Met het
Sportinfrastructuurplan zet de sportminister de grootste inhaalbeweging ooit in
op het vlak van sportinfrastructuur, waar de sportclubs en individuele
sportbeoefenaars de vruchten van zullen
plukken
Overzicht geselecteerde projecten
Waar staat Merelbeke in deze listing?
Op vrijdag 28/11/2008 besliste de
Vlaamse Regering over de rangschikking en selectie van de projecten, ingediend
in het kader van het Vlaams Sportinfrastructuurplan. In totaal werden 130
projecten geselecteerd. Hiermee werd het licht op groen gezet voor de realisatie
van 73 kunstgrasvelden, 43 eenvoudige sporthallen, 4 eenvoudige zwembaden en 10
multifunctionele sportcentra. Voor een aantal van de geselecteerde projecten
gelden bepaalde voorwaarden. Deze zullen slechts
gerealiseerd worden indien tegen een door de Vlaamse Regering vooropgestelde
datum aan deze voorwaarden werd voldaan. Dit heeft voornamelijk te maken met het
tijdig in orde brengen van stedenbouwkundige attesten en het beschikken over een
zakelijk recht op het bouwperceel. De verschillende indieners worden hierover
individueel ingelicht.
Kunstgrasvelden
Rang
Dossiernaam
1 Leuven
2 Schilde
1
3 Antwerpen - Het
Rooi
4 Antwerpen - Wilrijks
pleinen
5 Antwerpen -
Bosuil
6 Antwerpen - Jef
Mermans
7 Schilde 's - Gravenwezel
1
8 VGC
9 Gent - Blaarmeersen
A
10 Gent - Blaarmeersen
B
11 Gent - Blaarmeersen
C
12 Halle - 1
13 Gent - Blaarmeersen
D
14 Sint-Pieters-Leeuw -
Wautersstraat
15 Gent - Blaarmeersen
E
16 Oostende -
1
17 Machelen
18 Gent - Henry
Story
19 Oostende -
2
20 Halle - 2
21 Gent - Jan
Yoens
22
Grimbergen
23 Brugge -
Olympiapark
24 Schoten -
Gemeentepark
25 Gooik
26 Brugge -
GuldenKamer
27 Hove
28
Huldenberg
29 Vosselaar
30 Schoten - De
Zeurt
31 Turnhout
32 Borsbeek
33 Provincie Antwerpen - De
Nekker
34 Meise - Fr
Lathouwersstadion
35 Pepingen
36 Aalst -
Beukenhof
37
Oudenaarde
38 Westerlo
39 Aalst -
Osbroek
40
Kortenberg
41 Wommelgem
42 Meise - De
Nekker
43
Brasschaat
44 Roeselare
45 Tongeren
46 Vilvoorde
47 Schilde 3
48 Asse
49 Brugge -
Sint-Pieters
50 Provincie Antwerpen -
Vrijbroekpark
51 De Pinte
52 Boechout -
2
53 Mortsel -
1
54 Boechout -
1
55 Ronse
56 Ninove
57 Mortsel -
2
58 Merchtem
59 Maasmechelen - Gmntlk
sportpark
60 Tienen
61 Beernem
62 Overpelt
63 Maasmechelen -
Mottekamp
64 Oud-Turnhout
65 Lommel
66 Peer
67 Kruibeke
68 Geel
69
Kampenhout
70 Lanaken
71 Haacht
72 Veurne
73 Herselt
Eenvoudige
sporthallen
Rang
Dossiernaam
1 Boutersem
2 Meerhout
3 Zulte
4 Kortessem
5 Pepingen
6 Wichelen
7 Zoersel
8
Maasmechelen
9 Antwerpen - Het
Rooi
10 Vosselaar
11
Oud-Heverlee
12
Kortenaken
13 Antwerpen -
Bosuil
14 Nevele
15 Antwerpen - Wilrijkse
Pleinen
16 Antwerpen - Fort
VI
17 Maarkedal
18 Brasschaat -
KA
19 Koekelare
20 Antwerpen -
Laagland
21 Kapellen
22 Beernem
23
Kruishoutem
24 Lier
25
Oostrozebeke
26 Maaseik
27 Oostende
28 Arendonk
29 VGC
30
Oud-Turnhout
31 Gent -
Ledeberg
32 Kruibeke
33 TMVW Blankenberge
34
Brasschaat
35 Haacht
36 De Pinte
37 Wingene
38 Diksmuide
39 Meise
40 Duffel
41 Boechout
42 Zedelgem
43
Borsbeek
17-01-2009, 13:43
Geschreven door
15-01-2009
Zaterdag 10 januari
wonnen volgende supporters een bioscoopticket :
Van Den Bossche
Dominic
Thomas Inge
Proficiat aan beide winnaars
!
Volgende
thuiswedstrijden : 24-01-2009.
Kom onze ploegen aanmoedigen in
blauw-wit en maak kans op 1 van de 2 bioscooptickets !!!
15-01-2009, 22:23
Geschreven door
Wedstrijdverslag A-cadetten Floriant - Vobako (zaterdag 10 januari 2009)
Op
zaterdag 10 januari 2009 is Vobako te gast in Merelbeke.Terwijl het buiten vriest dat het
kraakt, staan de Floriant cadetten weer voor een nieuwe uitdaging.De druk op de schouders wordt nog wat
groter want als koploper ben je sowieso de topfavoriet.Je moet het maar kunnen : op enkele
maanden tijd uitgroeien van underdog tot topfavoriet.Voorwaar een nominatie voor de ploeg
van het jaar waard.Dat het barkoud, ja zelfs pokkekoud is, wordt in de media uitgebreid
behandeld : in onze contreien heeft iedereen de mond vol van schaatsen op
natuurijs en dit doen op de Damse vaart lijkt zowat het summum van winterpret
te zijn.Maar wat gebeurt er toch
in zon ijstijd met onze noorderburen ?Plots dragen die gekke Nederlanders allemaal een oranje muts metopschrift Unox en spreken (nou ja) ze
over niets anders meer dan schaatsen, schaatsen, schaatsen en nog eens
schaatsen.Het magische woord
elfstedentocht wordt vaker in de mond genomen dan een broodje pindakaas.
Tijd voor een woordje uitleg over de elfstedentocht, denk ik zo.Deze legendarische
schaatstocht van bijna 200 km wordt georganiseerd door de Vereniging De
Friesche Elf Steden.Start- en
aankomstplaats is Leeuwarden, de hoofdstad van Friesland.De tocht gaat volledig over natuurijs en
brengt de deelnemers langs elf (vandaar !) plaatsen in Friesland die ooit
stadsrechten hebben verkregen.De
ijsdikte moet minstens 15 cm zijn en de ijsvloer dient over het volledige
traject dichtgevroren te zijn. Dit
laatste lijkt me logisch, want schaatsen op het water is zelfs voor die gekke
Nederlanders een zware klus.De eerste maal werd deze tocht gereden op 2 januari 1909.Men deed toen ongeveer 14 uur over het
traject. De laatste maal werd de tocht gereden op 4 januari 1997 waarvoor er net
geen 7 uur nodig was.De winnaar
van deze editie was niemand minder dan de in Nederland wereldbekende Henk
Angement die de even memorabele Evert van Benthem (winnaar in 1985 én in 1986)
opvolgde op de erelijst.Kenmerkend
voor een elfstedentocht is de barre winterkou : vriestemperaturen zorgen steeds
voor verstijfde vingers en tenen, ja zelfs tot vervroren toestand, met
schrijnende beelden van doodvermoeide en verkleumde Nederlanders.Gekke jongens toch, onze noorderburen.
Heeft onze coach Miguel niet toevallige Nederlandse roots én een Nederlandse
werkgever ?
De
Floriant cadetten vangen de wedstrijd tegen Vobako aan in een onuitgegeven
opstelling : het aanvallende vak is bevolkt door Felix, Manon, Sander B. en Siel
en in het verdedigende vak nemen Hanne, Lien, Ruben en Sander E. de dienst
waar.Coach Miguel
trekt de kaart van onze jonge wolven.Bij Vobako is er een jongen te kort : jammer voor hen en toch wel even
wennen voor onze cadetten.De
vierde op overschot bij Floriant dient immers op een andere wijze aan het spel
deel te nemen (hij mag niet korven).Amper zijn onze jonge wolven
vertrokken, of Manon brengt de openingskorf ten tonele : nog voor mama/papa
Manon in de tribune zitten, heeft ze haar moment de gloire en dit via een
doorloper (1-0).Vobako probeert enkele verre
afstandsworpen maar dient nog even het kanon scherp te stellen.Sander B. en Ruben ruiken hun kans om
hun kunnen te etaleren : gretig korfbal is het gevolg.Er volgt nog een
doorlooppoging van Manon, een poging van Siel maar het is dankzij Lien dat de
voorsprong bewaard blijft : door knap verdedigend werk belemmert ze de
gelijkmaker voor Vobako.Floriant blijft de pogingen opstapelen : Sander B., Siel en Felix missen
elk hun poging.En plots staat het
1-1 (zonder verdere uitleg).Even
zijn onze jonge wolven de kluts kwijt en Vobako weet daaruit een strafworpfout
te versieren.Er wordt niet gemist
: 1-2.Dan volgen weer een rits
pogingen van Floriantmaar zowel
Sander E. (2x) en Lien missen.Het
is uiteindelijk toch Lien die via een knappe rebound de gelijkmaker kan scoren :
2-2.De echo van de Floriant
supporters zindert nog na of het staat 2-3.Concentratieverlies na de gelijkmaker is
de oorzaak.Jammer.Op het einde van de eerste helft
probeert Vobako nog een paar maal van ver maar zonder resultaat.Ruststand : 2-3 , toch iet wat
verrassend.
Bij
aanvang van de tweede helft wordt Siel vervangen door Saar en Sander B. door
Kasper.Floriant heeft een
achterstand op te halen.Maar oh jee, de achterstand wordt groter als Vobako na 2 nog een korf
maakt : 2-4.Nadien neemt captian
Lien haar verantwoordelijkheid op en poogt nog een aantal keer om een korf te
maken, maar tevergeefs.Coach
Miguel grijpt in : de tijd begint te dringen en de kloof is alarmerend.Hij brengt Mathias in voor Ruben en
Jolien voor Hanne.De moegestreden
jonge wolven hebben het beste van zichzelf gegeven, de leerschool zal wel zijn
werk doen in komende wedstrijden.En zie, het Floriant motortje gaat een versnelling hoger. Na knap
samenspel tussen Mathias en Lien, weet Sander E. toch de aansluitingstreffer te
maken : 3-4.Amper bekomen staan de bordjes gelijk :
knappe pas van Mathias naar Lien en Lien werkt professioneel af : 4-4.Wordt het erop en erover ?Het spelpeil van Floriant ligt nu toch
wel een maatje te hoog voor Vobako dat amper nog aan kansen komt.Enige minuten later volgen een poging
van Saar en één van Felix die in de rebound door Saar knap naar binnen gewerkt
wordt 5-4.Het wordt erop en erover
!Of toch niet : weer even dat
concentratieverlies na een eigen korf waarvan de tegenstander gebruik
maakt.Nu is het Vobako dat
aanklampt en de gelijkmaker weet te scoren : 5-5.Weer is het aanvallende vak van Floriant
met numeriek overwicht aan de beurt : spil Mathias laat zijn collegas de ene
kans na de andere uitproberen.Korven kunnen nu niet meer weg blijven : 6-5 via Sander E.Nadien krijgt Vobako weer een goede kans
maar deze keer rolt de bal tergend traag uit de korf.Oef.Het numerieke Floriant - overwicht van
het aanvallende vak wordt onhoudbaar voor Vobako : Floriant speelt de bal vlot
rond (mijn nek doet er nog zeer van) en probeert (gelukkig) ook
korfpogingen.Met een worp weet
Lien de voorsprong te bestendigen : 7-5.De match wordt nu volledig gecontroleerd door Floriant : zowel in het
aanvallende als in het verdedigende vak zijn ze heer en meester(es).Er wordt rustig naar het laatste
fluitsignaal toegeleefd.En bij de
tweede toon van het laatste fluitsignaal korft Saar beheersd de bal in de korf :
8-5 voor de supporters, maar voor de statistieken (en de bond) is het 7-5.Hopelijk hebben we het doelpuntensaldo
later in de competitie niet nodig, want dit zou jammer
zijn.
De immer
rustige coach Miguel heeft het tactisch goed gespeeld, al geeft hij nadien wel
toe dat hij toch even zat te bibberen toen de achterstand twee korven was.Maar zijn cadetten hebben hem niet in de
steek gelaten : zijn jonge wolven hebben gevochten voor wat ze waard zijn en
zijn oude rotten hebben de zaak geklaard.Een complementair team.Op
deze wijze werd het toch nog een toffe en interssant boeiende match om naar te
kijken en om met mee te leven.Voilà, de overwinning is op zak, die kunnen ze ons toch niet meer
afpakken.En hiermede blijven onze
cadetten de ranking in hun reeks aanvoeren.Een knalprestatie.Tot volgende week.
Patrick De
Clercq
15 januari
2009
15-01-2009, 09:17
Geschreven door
12-01-2009
B-cadetten starten 2009 met mooie overwiinning tegen Vos Reinaert
Na enkele weekjes feest en rust stond vandaag de
eerste wedstrijd van de terugronde, en ook de eerste van 2009 op het programma.
En onze cadetten waren enorm gemotiveerd, want behalve Ruben was iedereen op het
appèl. Hierdoor moesten maar liefst 5 spelertjes plaatsnemen op de bank. Wat een
contrast met de heenwedstrijd tegen Vos, want toen diende 3 van onze cadetten
aangevuld te worden met enkele A's en pupillen. We begonnen met Jo, Laura en
beide Simons in aanval. Robin, Pieter, Julie en Hannah vatten post in de
verdediging. De wedstrijd werd op gang gefloten en al na 9 seconden zorgde Simon
T. voor de 1-0 voorsprong. Op aangeven van Laura zorgde Simon B voor de 2-0 en
meteen er op legde hij ook de 3-0 cijfers vast. Kort erop liet Julie haar meisje
te gemakkelijk inlopen en die kon mooi de 3-1 binnenleggen. Maar Simon T
bediende Laura en nog voor het einde van het eerste kwart zorgde zij met een
inlopen voor 4-1. In het tweede kwart kwamen de bezoekers praktisch niet in
het stuk voor, maar de aanvallertjes van Floriant misten te veel kansen om er
een waar doelpuntenfestijn van te maken. Uiteindelijk ving Hannah een rebound op
en zorgde zo voor de 5-1. Pieter, vandaag één van de beteren op het veld, zorgde
met een zuiver shot voor de 6-1 ruststand. Na de rust vervingen Amber, Niels
en Korneel respectievelijk Laura en de twee Simons. Robin werd gewisseld voor
Jeroen en Laurens nam Hannahs plaats in. Floriant bleef het spel bejeersen, maar
kwam in deze tweede helft minder vlot tot scoren. Wel werd er goed rondgespeeld.
In het derde kwart pikte Amber haar goaltje mee met een doorloper, aangereikt
door Korneel. Het laatste kwart kreeg Vos wat meer kansjes. Ze misten zelfs een
strafworp. Maar Jeroen legde met een shot die de 8-1 op het bord toverde de
eindstand vast. Vandaag toonden we zeker inzet, en leek het alsof de
tactische video-analyse zijn vruchten had afgeworpen. Er werd iets beter
rondgespeeld, en regelmatig zagen we dat er effectief gebruik gemaakt werd van
de vrije ruimte, en er veelal iemand richting paal ging om de rebound op te
vangen. Indien ons vizier scherper had gestaan, had de score zeker hoger
opgelopen. Toch een knappe opener voor het nieuwe jaar. Groetjes en tot
volgende week Steven
12-01-2009, 14:57
Geschreven door
Ijzingwekkende competitie
KC Floriant behoud de
tweede plaats van het klassement in tweede klasse reeks A. De 13-11 winst
tegen het team van Groen-wit is een belangrijke opsteker voor KC Floriant na dit
weekend, maar Groen-Wit blijft ons nipt voorafgaan in de ranking, dit middels
een beter doelsaldo van 3 korven. Ik denk dat de bedenkers van de
competitiehervorming zich geen bloedstollender scenario hadden kunnen indenken
bij deze zaalcompetitie. Vier clubs in deze reeks die elkaar te na staan met
evenveel winst/verlies wedstrijden en enkel gescheiden worden door een
verschillende saldo korven tegen en voor. Wie gaat als eerste de stok laten
vallen in de serie wedstrijden die match na match meer aan bloedstollend belang
winnen.
De heren Tom Buyens en Steve Wasiliew maakten vak met de dames
Eveline en Valerie Versele. Bram van Nevel met Steven Van Volsem aan hun
terreinkant met dames Julie De Coninck en Veronique Naert. Steven Van Volsem
werd tegen het einde van de wedstrijd vervangen met een applauswissel door
Steven Vindevogel. Van Volsem had net als het ganse team al een sterke wedstrijd
neergezet op dat moment. Eveline Versele werd door zus Stephanie vervangen toen
wedstrijdwinst meer als 'zeker' kon neergeschreven. De jongste Versele heeft zo
een kort wederoptreden mogen maken na een zestal weken rust. De leden van dit
Floriant fanionteam waren als één blok in deze wedstrijd naar voren gekomen. De
individuele mogelijkheden konden weer samengezet in een ijzersterk collectief.
Het resultaat is er voor wat coach Ledoux betrof dan ook naar. Het was genieten
geblazen voor de diehards- supporterclan van de blauwwitten uit Merelbeke.
Als opwarmer een losgebarsten C-ploeg van Groen-wit mogen zien
spelen die hevig de lans brak van het avondprogramma korfbal. Dat beloofde wat
voor het vervolg van de avond? Er was een autobus ingelegd voor de Groenwitte
negende man supportersgang. De mannen van aan de Borsbeeksesteenweg hadden
zelfs heel vooruitziend de sporthal cafetaria afgehuurd om een
verjaardagsfeestje te vieren na wat de wedstrijd van de avond zou worden. De
mensen van Groen-wit hadden duidelijk de bedoeling het extra-sportieve feestje
dat ze vorige keer zo leuk hadden gevonden na onze laatste ontmoeting hier in
zaal nog eens te herhalen. Het was zeker ze hadden er zin in! Wat er echter in
de sterren mocht geschreven staan die avond het was niet de winst van
Groen-wit...
Na de hevige kennismaking met hun C-ploeg bleek de start van
het Groen-wit a-team veel minder hevig. Geen tempo maken, voorzichtig zoekend
naar de goed te plaatsen passing. De swüng zat er maar dunnetjes in bij de
bezoekers. Misschien al iets te hevig aan het feesten geslagen vooraf aan de
wedstrijd? Who knows, who cares.
De Floriantse diesel was op dat ogenblik warmgedraaid. Het team
van KC Floriant liet zich niet echt opdrijven, ze namen zelfbewust het
initiatief na eenvoudig verkennende beginminuten. Al in de eerste helft begon
het scorende Floriant gestaag afstand te nemen. Traag malend ging het naar een
8-5 rustmoment. De Floriantaanhang dacht dat dit flets, groenwit team heviger
uit de hoek zou komen na de rust. Niets bleek minder waar. Ondanks de
aanmoediging van hun Negende man, kwamen ze niet echt meer korfballend van de
grond. Individuele acties ten spijt bleef men hangen in sportieve frustratie.
Het liep niet los voor hen zaterdagavond.
Al bij al heeft dit team zich toch in extremis weten handhaven
op de eerste plaats in deze reeks. Ik denk niet dat Groen-wit bewust naar dit
resultaat heeft kunnen toewerken. Owkaye, er was verkondigd dat ze een betere
speler misten. Sterkhouder Niels Van Den Houdt blesseerde zich zodanig na een
rebound duel aan de enkel dat spelen op zaterdagavond er niet zou inzitten. Het
zou wel heel sterk zijn van dit team om zelfs ingeval van wedstrijdschade hun
doelsaldo bewust zo te hebben kunnen beschermen. Dat zou heel ver vooruitdenken
zijn geweest en korfballend zeer sterk om mits een negatief wedstrijdverloop
tactisch werk te maken van een positiever doelsaldo? Bij natellen was er toch de
vaststelling dat de Florianters nog niet de eerste plaats konden innemen.
Al bij al, zo'n sterke indruk had het spel van Groen-wit niet
nagelaten, om deze these te gaan staven. Vraagt rijst - heeft men bij Floriant
niet iets te vlug genoegen genomen met winst en niet vooruitblikkend geteld welk
aantal korven hen nog parten zou kunnen spelen? Bij god, met vier teams, elk met
éénzelfde wedstrijdresultaat. Vier maal winst en tweeverlies matchen en nog vier
wedstrijden te gaan in zaalcompetitie 2009 toch een ijzingwekkende competitie
in deze reeks!
Het volgende weekend, op achttien januari gaan de boys &
girls uitspelen tegen Spartacus. Zij kunnen alle steun best gebruiken. Kom Boys
& Girls allen daarheen - Be there!
12-01-2009, 00:38
Geschreven door
07-01-2009
KC Floriant blijft sportief aandringen!
Floriant neemt dankzij een beter doelgemiddelde
een tweede plaats in van het klassement in tweede
klasse reeks A. Deze eerste wedstrijd na de traditionele kerst/nieuwjaarstop was
er eentje om de vingers bij af te likken. De 21-15 winst tegen het team van
Hoboken 2000 was er eentje waar KC Floriant echt wel naar uitkeek! Maar een week
op voorhand had men dit niet zomaar met zekerheid durven stellen. Zeker niet als
je het lijstje bekeek van spelers die voor dit wedstrijdblok forfait dienden te
geven.
Het gebruikelijke lijstje met spelers die forfait dienden te
geven dit wedstrijdblok was lang. Letsels, privéverplichtingen het
sporttechnisch team kreeg het allemaal om de oren geslingerd. Het gewoonlijke
even polsen na de vrijdagavondtraining van de vooruitzichten was kort. De
aandacht ging meer naar het uitwisselen van de nieuwjaarszoenen. Maar de twinkel
oogjes bij de coach lieten toen al meer vermoeden...
Op zaterdagavond ging KC Floriant, Hoboken 2000 in zijn
thuishaven ontvangen. De andere teams in de reeks gingen op zondagnamiddag hun
sportieve agenda afwerken. Wie er bij was zal genoten hebben, bij momenten
zalige korfbalmoves mogen aanschouwen, ik hoef het niet te benadrukken dit
team stond er weer als een blok. Samen zijn ze de arena ingewandeld, ze zagen en
overwonnen! Een dijk van een wedstrijd gespeeld, alhoewel het sporttechnisch
team misschien bedenkingen zal gehad hebben bij momenten, maar de spelers konden
telkens die momenten redden en toch scorend afwerken. Great korfballend
resultaat voor dit team!!!
Hoevenen won van Spartacus het voorbije weekend, met een
verrassend 16-13 scorebord. Dat maakt dat zowel de Florianters, Spartacus als
Hoevenen met een zelfde aantal winst en verliesmatchen de scorelijsten invullen.
Het komende wedstrijblok dit weekend zal weer veel bepalen voor het
totaalklassement. Floriant ontvangt Groen-wit thuis. Dat Groen-wit zal zeer
gedreven zijn om ons fanionteam thuis een pandoering te kunnen verkopen. Of het
Floriantteam zich dit zal laten welgevallen, blijft nog even af te wachten. Laat
het supportersheir dit weekend, als negende speler meehelpen om deze wedstrijd
te proberen in het blauwwitte hand kamp neer te zetten.
Het daaropvolgende weekend, de achttiende gaan de boys &
girls uitspelen tegen Spartacus. Daar zal Floriant ook weer een wedstrijd dienen
te gaan uitspelen. Be there!
Zaterdag eerstkomend echter weer een hele batterij
thuiswedstrijden op de agenda. Onze jeugdteams en het fanionteam gaan dan weer
tussen de lijnen om de blauwwitte vlag te laten wapperen boven de kleuren van
onze opponenten.
Check misschien even onze tussentijdse rapportkaart, de kids en
volwassen spelers konden ons geen sportiever eindejaarsresultaat
aanbieden...of wel?... ;-)
Fanions 2de klasse A
1. Groen-Wit
5
4
1
0
91
69
(22)
8
(1,319)
2. Floriant
5
3
2
0
86
70
(16)
6
(1,229)
3. Spartacus
5
3
2
0
75
70
(5)
6
(1,071)
4. Hoevenen
5
3
2
0
65
65
(0)
6
(1,000)
5. Hoboken 2000
5
2
3
0
71
72
(-1)
4
(0,986)
6. Volba
5
0
5
0
52
94
(-42)
0
(0,553)
Reserven 2de klasse A res
1. Groen-Wit res
5
5
0
0
75
48
(27)
10
(1,563)
2. Volba res
5
3
1
1
54
48
(6)
7
(1,125)
3. Floriant
res
5
3
2
0
55
55
(0)
6
(1,000)
4. Hoevenen res
5
2
2
1
43
44
(-1)
5
(0,977)
5. Spartacus res
5
1
4
0
44
59
(-15)
2
(0,746)
6. Hoboken 2000 res
5
0
5
0
50
67
(-17)
0
(0,746)
Gewestelijke 1ste Gewsetelijke C
1. Hoboken 2000-2
5
3
1
1
56
45
(11)
7
(1,244)
2. Volba 2
5
3
1
1
43
38
(5)
7
(1,132)
3. Floriant
2
5
3
1
1
46
46
(0)
7
(1,000)
4. Groen-Wit 2
5
2
3
0
45
48
(-3)
4
(0,938)
5. Spartacus 2
5
1
3
1
42
56
(-14)
3
(0,750)
6. Hoevenen 2
5
1
4
0
43
42
(1)
2
(1,024)
Nationale junioren Jun 1ste klasse
C
1. Espero/Volba
5
4
1
0
58
39
(19)
8
(1,487)
2. Rijko
5
4
1
0
51
34
(17)
8
(1,500)
3. Meeuwen B
5
3
1
1
42
42
(0)
7
(1,000)
4. Kwik
5
2
3
0
53
48
(5)
4
(1,104)
5. Floriant
A
5
1
4
0
37
63
(-26)
2
(0,587)
6. Technico
5
0
4
1
32
47
(-15)
1
(0,681)
Nationale scholieren Sch 1ste klasse
A
1. Riviera A
5
5
0
0
80
23
(57)
10
(3,478)
2. Floriant
A
5
3
2
0
43
46
(-3)
6
(0,935)
3. Kwik A
5
2
2
1
31
45
(-14)
5
(0,689)
4. Temse A
5
2
3
0
44
45
(-1)
4
(0,978)
5. AKC
5
2
3
0
41
48
(-7)
4
(0,854)
6. Rijko A
5
0
4
1
28
60
(-32)
1
(0,467)
Natioale Cadetten Cad 1ste klasse
B
1. Meeuwen A
5
4
1
0
42
22
(20)
8
(1,909)
2. Floriant
A
5
4
1
0
29
23
(6)
8
(1,261)
3. Hoevenen A
5
3
1
1
34
27
(7)
7
(1,259)
4. Temse A
5
1
2
2
22
30
(-8)
4
(0,733)
5. AKC A
5
1
3
1
25
21
(4)
3
(1,190)
6. Vobako A
5
0
5
0
7
36
(-29)
0
(0,194)
Junioren Jun 2de klasse E
1. Ganda B
5
5
0
0
59
24
(35)
10
(2,458)
2. Riviera
5
4
1
0
36
24
(12)
8
(1,500)
3. Vos Reinaert
5
3
2
0
41
22
(19)
6
(1,864)
4. Hoboken 2000
5
2
3
0
24
25
(-1)
4
(0,960)
5. Floriant
5
1
4
0
19
23
(-4)
2
(0,826)
6. The Blue Ghosts
5
0
5
0
9
70
(-61)
0
(0,129)
Scholieren
Schol 2de klasse C
1. Floriant
B
3
3
0
0
28
8
(20)
6
(3,500)
2. Ganda
4
3
1
0
38
27
(11)
6
(1,407)
3. The Blue Ghosts
4
2
2
0
16
21
(-5)
4
(0,762)
4. Appels A
4
1
3
0
13
19
(-6)
2
(0,684)
5. Vos Reinaert B
3
0
3
0
1
21
(-20)
0
(0,048)
Cadetten
Cad 2de klasse
E
1. Temse B
4
4
0
0
28
6
(22)
8
(4,667)
2. Floriant
B
4
2
1
1
28
21
(7)
5
(1,333)
3. Neerlandia
4
2
2
0
21
11
(10)
4
(1,909)
4. Vos Reinaert B
4
1
2
1
13
17
(-4)
3
(0,765)
5. The Blue Ghosts
4
0
4
0
2
37
(-35)
0
(0,054)
Gewestelijken
PCOW
1. Floriant
3
3
2
0
1
29
11
(18)
5
(2,636)
2. Neerlandia 3
2
1
0
1
07-01-2009, 20:10
Geschreven door
Wedstrijdverslag A-cadetten Floriant - Meeuwen (zaterdag 3 januari 2009)
Het nieuwe
jaar is amper begonnen of de cadetten van Floriant mogen (of liever : moeten) er
reeds invliegen met de thuismatch tegen Meeuwen.De supporters zijn slechts half
uitgeslapen en rond sommigen hangt een lichte mousserende geur : zowel de
champagne, de schuimwijn als de cava zullen weer rijkelijk gevloeid én gesmaakt
hebben .Bij dit nieuwe jaar
vraag ik mij lyrisch af waarom nieuwjaar zo kort na Kerstmis gevierd wordt :
ware een spreiding van feestdagen zoals de nachtvluchten in Zaventem niet beter
geweest ?Daar mijn honger naar
kennis groot blijkt te zijn in dit nieuwe jaar, heb ik het even
opgezocht.
Lang
geleden begon het nieuwe jaar bij het begin van de lente, als de natuur weer tot
leven kwam.Door de Babyloniërs
(circa 2600 v.Chr.) werd telkenmale een koningsoffer gebracht op
nieuwjaarsdag.Zij meenden dat de
koning op deze dag het mikpunt van de goden zou zijn en hij werd geofferd om
aldus het kwaad een jaar af te wenden. Wel snuggere jongens hoor, die
Babyloniërs : ze vervingen de koning voor één dag (i.c. nieuwjaarsdag) door een
slaaf of een ter dood veroordeelde zodat ze hem één dag konden rondrijden als
koning en tenslotte offeren.Zo
vermeden ze een reëel tekort aan koningskinderen.In de oude Germaanse beschaving werd
nieuwjaar in de winter gevierd en
het duurde 12 dagen en nachten en heette het joelfeest.Met dit joelfeest zitten we toch wat
dichter bij onze regionen : dit feest begon op 25 december en duurde tot 6
januari.Op de 8ste dag
(ofwel 1 januari) was er het hoogtepunt met grote vuren, dierenoffers en veel,
heel veel eten en drinken (hier heb ik een aha-erlebnis).Bij de Romeinen daarentegen begon het
nieuwe jaar op 1 maart.Dit komt
nog tot uiting in de namen van onze maanden september (zevende maand), oktober
(achtste maand), november (negende maand) en december (tiende maand).In 44 v.Chr. besliste Julius Caesar
(d.i. de man die ons de dapperste onder alle Galliërs noemde !) om de Juliaanse
kalender in te voeren : vanaf die tijd was Nieuwjaar op 1 januari.De Romeinen offerden sindsdien op die
dag aan de god Janus (waarnaar januari is genoemd) om hem mild te stemmen voor
het aankomende jaar.Bij de
invoering van het christendom riep de kerk 1 januari uit tot bid- en boetedag om
de besnijdenis van Jezus (8 dagen na de geboorte) te vieren.Pas in 1575 besloot de Spaanse landvoogd
Requensens dat het nieuwe jaar officieel op 1 januari begon.Voilà : van de Babyloniërs over de
Germanen en de Romeinen tot de Spaanse inquisitie : nieuwjaar valt op 1
januari.Onthou dit voor eens en
voor altijd.
Naar de
wedstrijd van zaterdag 3 januari 2009 : alle cadetten zijn aanwezig.Voor Floriant starten Lien, Manon,
Mathias en Sander E. in de aanval.Felix, Kasper, Jolien en Saar nemen het verdedigende vak voor hun
rekening.De tegenstander Meeuwen
is een zware klus : de filterwedstrijd in september werd door hen gewonnen met
een 7-4 eindstand.De vrouwelijke scheids heeft amper de
wedstrijd op gang gefloten of Meeuwen scoort de openingskorf 0-1.Een foutje (een onoplettendheidje) in de
Floriant verdediging werd vakkundig afgemaakt.De Floriant cadetten stellen er twee
pogingen van Sander E. tegenover : één doorloper en één shot.Beiden missen doel.Meeuwen blijft aanvallend de baas.Het korfbal dat Floriant toont, trekt
niet meer op het attractieve spel van voor nieuwjaar : op de tribune wordt
zowaar het woord klutskeskorfbal gebruikt.Mathias wordt bijeen doorlooppoging foutief gestopt en
weet zelf de strafworp te verzilveren : 1-1.Het vlot rondspelen bij Floriant lukt
niet echt en echte doelkansen blijven uit.Meeuwen heeft duidelijk
speloverwicht (zowel aanvallend als verdedigend) en kan halfweg de eerste helft
met een ver shot de 1-2 stand op het bord zetten.Floriant wordt even wakker met een
poging van Kasper en van Jolien.Helaas wordt er onzorgvuldig gekorfbald : heel veel foute passen en veel
te statisch korfbal.Uiteindelijk kan Saar na een verdedigende fout op haar, de strafworp
omzetten met een 2-2 gelijke standtot gevolg.Na een laatste
poging van Mathias (gesneden volgens de scheids) en van Sander E. (loopfout net
als een ballerina in het zeven zwanen ballet) eindigt een teleurstellende
eerste helft.
Tijdens de
rust maken de supporters reeds een eerste analyse : ondanks de ruststand ligt
Floriant onder en zal er een klein wonder moeten gebeuren om Meeuwen te kunnen
verslaan.Amper 30 seconden is de
tweede helft bezig of het staat 2-3 via een ver shot. De bal twijfelde heel even
of hij in dan wel uit de korf zou vallen, maar uiteindelijk viel hij in de
korf.De Floriant cadetten slagen er
ondanks hun mindere spel toch in om aan te klampen : twee minuten later staan de
bordjes weer gelijk en dit via een mooie doorloper van Mathias.De daaropvolgende tegenaanval van
Meeuwen levert hen weer een korf op : 3-4.Er volgen aan Floriant-zijde nog pogingen van Felix (die heeft zijn dagje
niet, volgens papa Karl) en van Jolien.Meeuwen toont hoe het moet : 3-5
via een afstandsworp.Het is
duidelijk dat het cadeautjestijd is voor Floriant : eentje geven is er ook
ééntje krijgen ?Helaas is Meeuwen
dit principe niet genegen.Coach
Miguel ziet de dondere bui hangen en probeert alsnog het tij te keren : Siel mag
Lien komen vervangen.Even is er
hoop om de aansluitingskorf te maken : na fout op Sander E. mag Mathias nog een
strafworp benutten maar hij besluit op de korfrand.Geen derde korf voor hem vandaag.De tegenaanval van Meeuwen is weer
efficiënt : 3-6 via een doorloper.De Floriant - kopjes gaan naar omlaag en de wedstrijd is gespeeld :
Meeuwen is heer en meester op het terrein.De Floriant aanvallen zijn veel te statisch, te weinig dynamisch en
missen creativiteit.De Floriant
verdedigers laten de tegenstanders te veel in het spel en bewaken hen niet kort
genoeg. Kortom : Floriant
speelt echt klutskeskorfbal.Gevolg : 3-7 via
je-raadt-het-wel een afstandsworp.Ruben komt de moegestreden
Mathias vervangen.Saar probeert
tot tweemaal toe een korf te maken maar ofwel gaat de bal over de korf, ofwel
ketst de bal op de rand terug het veld in.Haar 3de poging is wel raak : na een poging van Felix kan Saar
de rebound korven zodat het 4-7 wordt.Direct daarna worden Hanne en Sander B. ingebracht voor Saar en
Felix.Maar ook zij kunnen
het tij niet keren : het kalf is verdronken en Floriant moet zijn meerdere
erkennen in de Meeuwense tegenstander.Het leed is echter nog niet geleden : wederom met een afstandsworp diept
Meeuwen de kloof verder uit (4-8).Na een korfpoging van Sander E. slaagt Manon er alsnog in om ook haar
korfje mee te pikken : 5-8.Het
blijft bij deze flits want in de laatste 5 trekt Meeuwen het laken volledig
naar zich toe: 5-9 via een (o.i. verdedigende) korf.
Lichtjes
ontgoocheld druipen de Floriant cadetten af.De supporters beamen het resultaat :
Floriant heeft nooit aanspraak kunnen maken op de overwinning.Meeuwen heeft de twee punten verdiend
naar huis genomen.Oorzaken ?Zo kort na nieuwjaar en zonder echt
noemenswaardige trainingen in de benen zal wel een invloed gehad hebben op de
Floriant cadetten maar ook de Meeuwense jongens en meisjes zullen nieuwjaar
gevierd hebben.Wellicht staan de
Floriant cadetten weer met beide voeten op de grond en beseffen ze dat ze
geconcentreerd moeten blijven spelen tegen elke (!) tegenstander.
Echter
niet getreurd : de heenronde van de zaalcompetitie is achter de rug en het
resultaat mag gezien worden : een gedeelde eerste plaats met Meeuwen en 8 punten
achter de naam.Dit zijn 4
overwinningen op 5 wedstrijden.Dit
is fantastisch goed ! Een welgemeende proficiataan alle spelertjes en hun coach voor de
mooie spannende wedstrijden die ze aan hun supporters de voorbije maanden
gaven.Hopelijk vinden de Floriant
cadetten in de terugronde hun beste niveau van de heenronde terug.Allen op post !
Patrick De
Clercq
6 januari
2009
07-01-2009, 07:27
Geschreven door
05-01-2009
Winnaars blauw-witte tribune
Op zaterdag 3 januari ontvingen
volgende winnaars van de blauw-witte tribune actie een bioscoopticket :
Saar Seys
Lien Van Damme
Proficiat !
Volgende thuiswedstrijden :
10-01-2009.
Kom supporteren in de Floriant
kleuren en maak ook kans op een bioscoopticket !!!
05-01-2009, 21:36
Geschreven door
28-12-2008
Korfbaldames Charlotte en Stefanie in volle actie!
Korfbaldames Charlotte en Stefanie kan je op de
foto terugvinden in de meest recente "De Korf", tijdschrift van de KBKB, Check
it out!
Aan de late kant voor een verslagje
I know, maar hé, de feestdagen weet je wel. Bij ons was het goed, relax in
familieverband de Kerstdagen ingelopen en tijdens de prachtige zonnedagen mogen
kuieren in het landschap rond ons Merelbeke. Ik hopen dat jullie allen een
Prettige Kerst hebben mogen doormaken! Voor diegenen die tussendoor de dagen
moeten volwerken tussen Kerst en Nieuw? Niet treuren, maar zorg ook voor de
portie gezelligeheid op zijn tijd. ;-)
De dames initiatiefnemers voor de huidige vorm
van de kerstmarkt mogen zeker een pluim extra op de hoed! Het samenzijn was dit
jaar wel heel sfeervol en lekker warm.... Owkaye, niet echt het weer gekregen
dat de Glühwein tot zijn recht deed komen deze keer. Maar de warme gezelligheid
en kerstsfeer was er niet minder door. Ik had een hectische werkdag achter de
rug, was blij even te kunnen ontsnappen aan de werkdag en uitpuffen aan de bar.
Als ik papa Van den Abeele hoorde was ik niet de enige geweest die nog van hot
naar her had moeten vliegen die dag. Er zullen er nog geweest zijn probeerden we
onszelf te troosten? We konden aan de rand van een blinkende Leffe afscheid
beginnen nemen van 2008... allez ja - bijna!
De kids en hun mama's hadden gedurende enkele
weken vooraf een mooie tafel vol geknutseld met kunstwerkjes die in een wip
verkocht waren. De kerstrozen waren een goed idee geweest maar raakten niet
echt aan de man, men had ze nog wel speciaal rechtsreeks van de vroegmarkt
gehaald zo bleek. niet getreurd, de prachtige kersttafel met werkstukjes
stond er echt letterlijk mee in het middelpunt van de belangstelling. Zoals het
hoorde, Ladies!
Alex de vaste rapporterende waarde voor Floriant
bij De Beiaard zijn vrouwke Inge Böfken had dit jaar een mooie stand opgebouwd
met zelfgemaakte kaarsen. Niet van dat-restjes-bij-elkaar gegoten gedoe maar
zeer smaakvolle thuiskunst waar menig nestje mee in sfeer kan gedompeld deze
feestdagen. Ik heb trouwens van onze voorzitter dat er deze vrijdag een mooi
artikel met foto over onze Kerstmarkt in De Beiaard is te lezen. ? Vrijwillige
medewerkers, even checken, hoe je inspanningen met lof worden bezongen! Thxs
lui, voor de aangename avond.
De smaakpapillen werden verwend door de talrijke
poffertjes tartiflette, niet te vergeten de quicheplateau's cadeau van Koen
Traiteur ;-) die ook zeer gesmaakt werden. Check owkaye Koen, mooie geste voor
deze avond!
Zoals al vele malen vastgesteld, KC Floriant leeft
bij de gratie van zijn leden. Een korfbalclub, ja - maar de extrasportieve
activiteiten tonen duidelijk dat de club zoveel meer is voor tal van
gezinnen.
Het is er goed toeven, zo te zien!
Vanavond op zaterdag 27/12/08 gaan de scholieren
een nachtwandeling maken. ? Griezelen, rammelen in het donker? De junioren
gingen ze van de nodige frivole verrassingen langs hun trajekt voorzien heb ik
begrepen?... wat dat mag inhouden - who knows, Steven wou er niet te veel over
kwijt toen we er over bij babbelden?! Mocht je schreeuwende kinderen in paniek
zien voorbijstuiven aan de sportterreinen deze avond? Wees voorzichtig ;-) het
zijn onze Floriantscholieren... misschien wel achterna gezeten door onze
junioren...
Volgende sportieve afspraak op 03/01/08 in
Sporthal Ter Wallen om 19u30 voor de eerstvolgende thuiswedstrijd van dit
Floriantteam tegen Hoboken 2000.
27-12-2008, 17:05
Geschreven door
16-12-2008
Wedstrijdverslag A-cadetten Floriant - Hoevenen (zaterdag 13 december 2008)
Wederom
tegen Hoevenen.Wederom tegen
Hoevenen.Wederom tegen
Hoevenen.Wat deden wij recent
tegen hen ?
14/09/2008:Hoevenen Floriant 6-3
19/10/2008:Hoevenen Floriant 9-1
09/11/2008
:Floriant Hoevenen2-4
Op
zaterdag 13 december 2008 spelen de A cadetten voor de vierde maal op 3 maand
tijd tegen de cadetten van Hoevenen.De voorbije drie wedstrijden werd telkenmale met een nederlaag
afgesloten.Na consultatie van de
Hoevenense website, kon ik het onderstaande optekenen : de eerste wedstrijd
(14/09/2008 filterwedstrijd) was van een erg hoog niveau waarbij
Hoevenen pas in de tweede helft afstand kon nemen van Floriant.De tweede wedstrijd (19 oktober
heenmatch voorronde veld) was Floriant niet in staat om een vuist te
maken.De derde wedstrijd (9
november terugmatch voorronde veld) kon Hoevenen pas in de slotfase de match
in hun voordeel beslissen tegen een moedig Floriant.Voorwaar een objectieve én juiste
weergave van de feiten.
Het
spreekwoord driemaal is scheepsrecht kwam in november jammergenoeg niet uit
voor de Floriant cadetten : normaliter betekent dit spreekwoord dat als je
iniets twee keer niet lukt, het de
derde keer vast wel zal lukken.Weten jullie van waar
het spreekwoord driemaal is scheepsrecht komt ?En waarom is dit niet viermaal is
scheepsrecht ?Of vijfmaal ?Of zesmaal ? Of ?De herkomst van het gezegde driemaal is
scheepsrecht houdt verband met de bijzondere status van het getal drie.Drie heeft altijd een grote
symbolische waarde gehad vanwege de Heilige Drie eenheid : de Vader, de Zoon
en de Heilige Geest.Maar wat heeft
het scheepsrecht daar dan mee te maken ?F.A. Stoett, dé referentie in de
gezegden- en spreukenwereld, verwijst naar een aantal gebruiken in het zeewezen
waaruit blijkt dat driemaal ook op zee in vele gevallen een recht was.Hij gaf daartoe volgende voorbeelden :
een schipper was verplicht om aan de bemanning drie maaltijden per dag te
geven.Voorts werd een
onbetamelijkheid onder het schaften (laat jullie verbeeldingmaar spreken) gestraft met drie slagen
op het achterwerk.En nog : een
gestorven zeeman werd in die tijd met het gekende en vanne één, en vanne twee,
en vanne drie, in godsnaam over boord gekieperd ten prooi aan de oceanen en de
zeeën.Persoonlijk vind ik dit
allemaal een flauwe uitleg, maar als F.A. Stoett het ook niet beter weet, wie
ben ik om dit in twijfel te trekken ?
Naar de
wedstrijd nu, want daarom lezen jullie toch dit verslag, niet waar ? Het
startende aanvallende Floriant - vak bestaat uit Felix, Jolien, Kasper en
Saar.Het startende verdedigende
Floriant - vak uit captain Lien, Mathias, Sander E. en Siel.Na één minuut bracht Saar de
scorebordjes al in beweging : 1-0 bij de allereerste aanval.De toon van de wedstrijd tussen twee
sterke teams was meteen gezet.Hoevenen had dit seizoen nog niet verloren (van niemand) en droomde al
luidop van de kruisfinales (ik citeer : en wie weet zelf meer ) na de
zaalcompetitie.De aanvallen
volgden elkaar snel op en na 3 minuten stonden de bordjes in evenwicht : 1-1 via
een verre afstandsworp.De
Hoevenense jongens en meisjes worden door hun coach luidruchtig geïnstrueerd
vanop de zijlijn.Onze coach Miguel
bekijkt het allemaal wat gezapiger : zijn team etaleert op het veld wat hij ze
in de trainingen heeft bijgebracht.Op één van de volgende Floriant aanvallen scoort Sander E. de 2-1.Er volgt op-en-neer gaand spel.Hoevenen benut een vrijworp waardoor de
bordjes weer in evenwicht komen te hangen : 2-2.Floriant speelt de bal rustig rond,
loerend op korfpogingen : zowel de poging van Jolien als van Felix missen de
juiste afstelling. Een ver shot van Hoevenen rolt uit de korf.Na een prachtige combinatie tussen Felix
en Saar, maakt wederom Saar haar tweede korf van de avond : 3-2.Floriant komt hiermee verdiend op
voorsprong want het combinatiespel dat de thuisploeg brengt (zowel op aanvallend
als op verdedigend vlak) is mooi om aan te zien.Hoevenen slaagt nauwelijks nog in het
opzetten van combinaties : enkel met verre afstandsworpen zijn ze erg gevaarlijk
maar het zit Floriant een beetje mee : er springt weer een dergelijk shot uit de
korf en een andere poging rolt over de korf naar beneden. Het blijft 3-2.
En dan
wordt het even real Floriant time : de aanvallen volgen elkaar bijzonder
snel op. Een poging van Jolien (net niet), een tweede poging van Jolien (net
niet), een vrijworp voor Floriant wordt door Saar net overgegooid, een poging
van Felix alsook zijn tweede poging lukt evenmin.De Hoevenense coach grijpt in : hij
vraagt een time-out aan om zijn team bij te sturen.Na de time-out blijft het echter
Floriant time en dit mede door het goed verdedigende werk van Lien, Mathias,
Sander E. en Siel die de Hoevenense jongens en meisjes niet meer tot gooien
laten komen.Meer zelfs de bal
wordt telkenmale snel en efficiënt naar het aanvallende Floriant vak
gebracht.Een doorlooppoging van
een blauw/witte Florianter lukt niet en de worpen van achtereenvolgens Felix en
Kasper missen op een haar na de korf.Het is duidelijk dat Floriant de
match in handen heeft en dat Hoevenen met de rug tegen de muur (of is het de
korf ?)staat.Gelukkig voor hen kan Hoevenen de schade
beperken : 3-2 voor Floriant aan de rust.
Bij
aanvang van de tweede helft voert coach Miguel geen wisssels door.Zijn team speelt dermate stevig tegen dé
titelkandidaat uit het Antwerpse noorden dat hij geen aanpassingen durft
aanbrengen.Floriant blijft de
bovenhand behouden in deze spannende wedstrijd : ondanks een doorloper van Felix
komen de scorebordjes niet in beweging.Het verdedigende vak geeft
geen enkele kans weg aan Hoevenen.Onze eigen aanval krijgt echter ook geen kansen meer van de
tegenpartij.De wedstrijd
verstart.De time-out van coach
Miguel moet misschien het tij doen keren.Er volgt een poging van
Jolien eneen ver shot van
Saar.Mathias en Sander E. hebben
hun handen vol om de aalvlugge witten van Hoevenen het scoren te beletten :
het groepsspel werkt echter goed en de één neemt vlot over van de ander.Groepsspel op zijn best !In het aanvallende kamp weet
Saar een vrijworp te versieren.Er
wordt een één-tweetje opgezet met Kasper en ja hoor, de Floriant - meid is in haar dagje en scoort knap :
4-2.De derde korf voor
Saar.De supporters zijn amper
bekomen of er wordt al een strafworpfout op Siel gemaakt door een Hoevenense
verdediger.Captain Lien kan de
kloof uitdiepen tot drie korven maar ze bezwijkt onder de druk : het blijft
4-2.Onmiddellijk daarna maakt
Hoevenen er met een ver shot 4-3 van.Is de wedstrijd aan het kantelen ?
Neen,
neen, driewerf neen.De
cadetten van Floriant spelen met zoveel overtuiging dat er van een kantelmoment
geen sprake is. Een ver shot van Sander E. spat op de korf uiteen.De rebound van Siel lukt evenmin.Een doorloper van Mathias eindigt niet
in maar op de korf terwijl een moedige poging van Sander E. niet ver genoeg
reikt.Hoevenen zet daar twee
afstandschoten naast die enerzijds op de rand van de korf belanden en anderzijds
uit de korf spatten.Toch weer
levensgevaarlijk, die verre worpen van Hoevenen.Het aanvallend vak van Floriant beweegt
echter onophoudelijk en de gaten beginnen te vallen.Na een mooie pas van Mathias kan Sander
E. met een doorloper de 5-3 op het scorebord brengen.Maar nog voor de echo van de
supporterstoeter uitgedoofd is, kan Hoevenen aanklampen : 5-4 via, je raadt het
wel, een ver afstandshot.Floriant drukt opnieuw even door
maar de poging van Jolien belandt op de korf.Na pas van Saar mist de doorloper van
Felix net de korf. Dan doe ik het zelf maar moet Saar gedacht hebben en na
magistrale pas van Kasper, scoort ze met een doorloper haar vierde van de
avond 6-4.Nog amper 3 minuten te
gaan.Hoevenen gaat ten
aanval maar wordt geremd door de tactische time-out van Miguel.Na deze time-out probeert Hoevenen nog
tot driemaal met een verre worp te milderen maar de concentratie is
weg.Op dit late tijdstip mag Manon
nog Lien komen vervangen.Met een
algemene yes we did it fluit de scheids de match af.Een verdiende zege op het tot dan toe
ongeslagen Hoevenen is een feit !Proficial aan iedereen ook aan bankzitters Manon, Ruben en Sander B. voor
het getoonde geduld en het supportersenthousiasme !Na de match werd trainer Miguel nog even
in de bubbeltjes gezet (het was immers dag-van-de-trainer dag : het toont nog
maar eens dat de Floriant cadetten als team fungeren en hun coach op handen
dragen. Merci Miguel.Merci
cadetten.Rest me nog het schema
aan te vullen :
14/09/2008:Hoevenen Floriant 6-3
19/10/2008:Hoevenen Floriant 9-1
09/11/2008
:Floriant Hoevenen2-4
13/12/2008:Floriant Hoevenen6-4
Aan
deoverwinning van Floriant wordt
door de Hoevenense tegenstander geen afbreuk gedaan.Ook nu komen zij in het door hen
opgestelde verslag dat ik lees op hun website, tot een juist en objectief
oordeel : Wat de wedstrijd betreft kunnen we kort zijn : de thuisploeg won
verdiend, Hoevenen was immers nooit bij machte haar stempel op de match te
drukken.
En wat
hebben wij, Florianters, geleerd
vandaag ?Ten eerste : je hoeft
niet groot te zijn om een veel langere tegenstander te verslaan maar wel snel en
beweeglijk.Ten tweede : met een
hecht team slaag je er in om mooi combinatiekorfbal te brengen.Ten derde : je mag nooit opgeven want
elke wedstrijd moet gespeeld worden.En het stilaan klassiek geworden ten vierde voor de supporters : het
spreekwoord driemaal is scheepsrecht isflauwekul of pure onzin en slaat nergens op, wat F.A. Stoett ook moge
beweren.Op geen enkel vlak kan de
inhoud van het spreekwoord vandaag
teruggevonden worden : het is pas in de vierde wedstrijd tegen Hoevenen
dat de Floriant cadetten lukken in een overwinning.Saar scoort niet drie maar vier
korven.De tegenstander maakt geen
drie maar vier korven. Het is reeds de vierde wedstrijd van de
zaalcompetitie die succesvol afgesloten wordt. Er wordt na de wedstrijd
uitgebreid gevierd. Etc. etc. etc. de link met drie is er gewoonweg niet.Of toch nog wel : de volgende wedstrijd
valt op zaterdag 3 januari 2009.De
derde dag van het nieuwe jaar !Hopelijk is iedereen uitgerust en terug op post.Ik wens iedereen prettige feestdagen en
tot volgend jaar.
Patrick De
Clercq
16
december 2008
16-12-2008, 15:28
Geschreven door
15-12-2008
Cadetten B overrompelen sympathieke Blue Ghosts
Zondagmorgen 14 december, 11u. Na een glorieuze
floriantdag werd er van onze B-cadetten verwacht dat ze de trend zouden
verderzetten tegen The Blue Ghosts. En aldus begonnen we de wedstrijd met Amber,
Hannah, Niels en Jeroen in de aanval; Pieter, Julie, Jo en Laurens in
verdediging. De sympathieke bezoekers werden meteen bij de keel gegrepen,
maar het vizier van onze floriantjes stond nog niet scherp genoeg. talrijke
kansen werden dan ook gemist. Het duurde tot het einde van het tweede kwart
alvorens Jo de vrijstaande Julie bediende en deze laatste zo met een shot de
score kon openen. The Blue Ghosts zelf waren er in de volledige eerste helft
niet in geslaagd 1 kans bijeen te spelen. Na rust vervingen Simon T en Simon
B jeroen en Niels, en werden Julie en Laurens ingewisseld voor Laura en Robin.
In de tweede helft werd het puntenfeest uiteindelijk gestart en daarin had
vooral Simon B het grootste aandeel: in het eerste kwart scoorde hij 4x op rij,
eerst na een strafworpfout op Hannah, nadien met een doorloper op aangeven van
Simon T, Ook Hannah en Amber bedienden hem nadien nog eens voor een doorloper.
Bram had ondertussen al gevraagd om geen druk meer te zetten op de tegenstander
wanneer die uitverdedigden, om het zo voor hen ook nog wat leuk te laten. het
laatste kwart werd meteen gestart met een succesvol afgewerkte strafworp voor de
bezoekers, veroorzaakt door Simon B. Meteen hun eerste treffer in de
zaalcompetitie en feest bij de sportieve bezoekers. Maar Robin bracht daarop 2
assists aan: 1x voor Jo en 1x voor Laura. Nadien scoorde Laura haar tweede van
de ochtend via een knap shot. Meteen er op ving Jo een rebound van een shot van
Pieter en legde de 9-1 binnen. Een kort moment van concentratieverlies in de
verdediging bracht The Blue Ghosts op 9-2, maar Robin, die al alles in het werk
stelde zijn puntje mee te pikken, kon de 10-2 vastleggen. Een ruime zege
tegen een sportieve maar zwakke tegenstander, die ons toch met een goed gevoel
de winterstop doet ingaan. Groetjes en tot
later Steven
15-12-2008, 15:39
Geschreven door
14-12-2008
blauw witte tribune
Winnaars van een cinema ticket Floriant kledij op
wedstrijden 7-12 en 13-12:
De Corte Dina
en Remco Cavyn.
Proficiat !
Volgende thuiswedstrijden :
3-01-2009.
Kom supporteren in de Floriant kleuren !!!
14-12-2008, 20:29
Geschreven door
Fanionploeg slaat tweede keer toe!
De programmatie en de bijhorende resultaten
herbekijken van het voorbije weekend zal bijzonder aangenaam zijn in
Floriantmiddens.
De jeugdploegen hebben op zaterdag met
overtuiging hun ding gedaan. Alle Floriantteams hebben de winstcijfers
mogen noteren. Zelfs de ouders hebben tijdens een vrijgekomen zaalmoment in de
zaterdagprogrammatie in een eigen wedstrijdje mogen ervaren waar hun pagadders
zo hard voor trainen. Het bleek toch niet zo evident te zijn dat
korfbalspelleke..., de fun was deze namiddag wel verzekerd, dat stond als een
korf boven water ;-)
De senioren kwamen op zaterdagavond ook
tussen de lijnen. De warming-up werd ingezet. Het inschieten liep niet zo lekker
als gewenst, de korven vielen niet zo makkelijk als op de voorbije
trainingsessies. De nieuw gestemde competitiehervorming in het achterhoofd?
Nieuwe doelen brengen doet het niet voor dit team. Maar laat KC Floriant wel
goed bewust zijn van de inzet dit seizoen. Na deze zaalcompetitie blijven enkel
de twee eerst geplaatsten van de reeksen in tweede. Deze reeksen worden
vervolledigd met de vier zakkers uit eerste. Dat maakt dat degradatie
onmiddellijk opdoemt voor alle minder geplaatste teams in tweedeklasse?! Als je
het niet tot de eerste twee haalt van een reeks, degradatie dus als beloning.
Keiharde selectie zonder echte winnaars? Maar misschien doet snoeien, inderdaad
groeien - als je sommigen zou mogen geloven.
De wedstrijd van het fanionteam werd
traag op gang gebracht. Scheids Van Heertum wou dat de terreinlijnen in de
sportvloer werden vastgelegd, op de plaatsen waar paalhulsen in de sportvloer
lagen tekenden de deksels op de middenlijn niet ten volle op lijn met het
aansluitende lijnenpatroon in het vloeroppervlak. Had de scheids al dan niet een
punt? Het gaf vertraging, onduidelijkheid en brak even het opgebouwde sfeertje.
Je kan je inbeelden dat dit alles met grote hilariteit gevolgd werd vanop de
tribunes.
Misschien heeft de scheids zo het
thuisspelende team even geholpen om tot zichzelf te komen. Geen opgejaagd
beginspel deze keer. Ze gingen wat matter van start.
De goeie mixte is er met de opstelling
van KC Floriant, maar die broodnodige korven vielen te traag tijdens het duf
heen- en terugkorfballen in de eerste helft. Het maakte dat de ruim opgekomen
supportersclan zelfs onrustig werd over het mogelijke eindresultaat. De
Florianters lagen wel boven deze eerste helft. Het team van Hoevenen bleef
echter stug aanklampen en gingen soms eventjes de leiding overnemen. We hadden
ons eerder afgevraagd uit welk vaatje dit huidig team van Hoevenen zou tappen.
Was het een groot vat? Bleek wel dat naarmate de wedstrijd vorderde het vaatje
van Hoevenen sneller hol klonk, te snel. Heeft dit team de winst kunnen pakken
op Groen-wit vorig weekend?
Het fanionteam van KC Floriant had in
het verloop van de eerste helft de maat genomen van tegenpartij. Ze wogen niet
zo zwaar door: moet men gedacht hebben in halftime rust. De Florianters kwamen
sowieso beter uit de hoek dan de Boys & Girls van Hoevenen bij signaal
tweede helft. In deze tweede helft werd duidelijk beter gezocht naar het
uitvoeren van de door de coach gevraagde functies en spelpatronen. Dat in
functie spelen, blijft soms een hekel punt, maar telkens de spelers zich voor
elkaar gaan inzetten, de risico's nemen om elkaar te kunnen ondersteunen, te
helpen in de wedstrijd? Ja, dan staat er geen maat op de manier waarop KC
Floriant wedstrijden als dit in handen kan nemen. Hoevenen mocht dit aan den
lijve gaan ondervinden in de tweede helft van deze korfbalwedstrijd. Vaatje
leeg, einde van coherent spel in de Hoevense gelederen en de veer brak. De
eindscore 19-14 werd genoteerd na een betere tweede helft van KC
Floriant.
Tom Buyens en Steve Wasiliew vormden
een herenpaar bij beginopstelling waarbij Tom laat in de tweede helft zich
opnieuw liet vervangen door Joris De Clercq. Tom is geselecteerd voor de Great Shape Cup. Op zondag 21/12/2008 vindt in de
sporthal Sorghvliedt te Hoboken de Great Shape Cup plaats
(een oganisatie van Hoboken 2000). Valerie Versele werd ook gevraagd maar zag af
van deelname in dit team. Laat ons hopen dat Tom zich niet te ver waagt met zijn
nog lopend herstel aan de knie!
Joris op zijn beurt ging eraf na een
ongelukkige confrontatie met de de sportvloer. Ken De Craene kwam dan dapper de
rangen vervullen. Bram Van Nevel vormde paar met Steven Vindevogel. Zolang
Steven het luchtruim onder en rond de paal vrij houd krijgen Bram en de dames
Valerie en Eveline Versele mooie scorende kansen. Valerie was weer in de
opstelling te vinden na een heelkundige ingreep de voorbije week. Bram was
shotkanon van de avond, hij telde zomaar eventjes vijf korven op zijn naam.
Debbie Reynvoet kwam in de tweede helft Julie De Coninck te vervangen die een
goede wedstrijd liep te spelen, maar niet echt makkelijk tot scoren kwam. Na een
korf van Julie scoorde Debbie onmiddellijk na invallen. Punten die een ferme
opsteker waren voor het team op dat ogenblik. Ze braken toen pas echt weg van
Hoevenen.
Veronique Naert blijft voor de vaste
cool zorgen bij die jongere dames in het Floriantteam. Beide vakken draaiden
evenwaardig deze match erdoorheen. Een belangrijke winst dus weer genoteerd door
deze A-ploeg van KC Floriant.
De 12-9 winst mocht ook genoteerd voor
2de klasse A Res die avond en
de 1ste Gew. C sloegen nagels
met koppen door de 8-7 winstcijfers op het bord te zetten. Het kon blijkbaar
niet op voor het blauwwitte team uit Merelbeke dit weekend.
Volgende afspraak op 03/01/08 in
Sporthal Ter Wallen om 19u30 voor de eerstvolgende thuiswedstrijd van dit
Floriantteam tegen Hoboken 2000.
14-12-2008, 15:06
Geschreven door
09-12-2008
Cadetten B verliezen opnieuw topper, dit keer tegen Temse
Vandaag stond de topper van de heenronde op het
programma: Temse B vs Floriant B. Behalve Julie, Korneel en Ruben waren we
compleet, en vertrokken we dus met volle moed richting Temse. Temse trad aan met
maar 2 meisjes, dus we zouden het onderste uit de kan moeten halen om de eerste
plaats te veroveren. Al meteen werd duidelijk dat de thuisploeg beter bij de
pinken was, en ze kwamen dan ook snel 1-0 voor na een strafworp. Simon B bracht
meteen de stand gelijk met een inloper op aangeven van Laura. Nadien begon Temse
feller te spelen en zowel Jo als Hannah gaven hun tegenspeler te veel ruimte en
zo kon de thuisploeg 3-1 uitlopen in de eerste periode. De tweede periode
lagen we echt onder, en Temse dicteerde de wet. Bovendien werd er in het
aanvallend vak te onbeheerst gespeeld, waardoor de weinige kansjes die we kregen
niet konden worden afgewerkt. Temse kon uitlopen tot 6-1, na 3x een inloper:
verdedigend waren we te laks. Vlak voor rust kon Simon T de achterstand wat
verminderen na een inloper van Simon T, op aangeven van Robin. Het feit dat
de thuisploeg met 2 jongens als meisje speelden waren nu niet zo erg, maar het
was wel frustrerend te merken dat ze dan nog 2 van hun beste jongens als meisje
uitspeelden. Ook dat stoorde de trainer en hij verving daarom Jo en Hannah door
Pieter en Jeroen, om zo toch iets meer druk te kunnen zetten. Simon B scoorde
een strafworp, maar meteen er op werd het alweer 7-3. in het laatste kwart
was het een waar puntenfestival: Niels veroorzaakte een strafworp (verdedigde op
een jongen die als meisje speelde), en deze werd succesvol afgerond. Robin
scoorde een knappe inloper: 8-4, maar Niels beging (volgens de tegenstander en
de scheidsrechter, maar ik heb er m'n twijfels over) dezelfde fout en de
strafworp leverde Temse de 9-4 voorsprong op. Floriant liet echter het kopje
niet hangen en toonde een enorme weerbaarheid. Robin scoorde de 9-5 (doorloper)
en de mooiste van de ochtend kwam van de hand van Pieter: een perfect
uitgevoerde aanval en een technisch knappe doorloper, op aangeven van Robin: 9-6
en nog een tweetal minuten te spelen. Zelf misten we nog een resem kansen
(in principe voldoende om nog gelijk te maken), maar we waren te onrustig om
goed te kunnen afwerken. Op het einde gaf Niels zijn man nog eens te veel ruimte
en die kon de eindscore vastleggen op 10-6. Vandaag waren we de mindere, maar
we toonden toch een grote inzet, en daarvoor wil ik iedereen toch een dikke
proficiat wensen. Voor hetzelfde geld liet iedereen na de 6-1 het kopje hangen,
maar we bleven strijden en geloven in onze kansen. Als je dan nog in beschouwing
neemt dat 2 van hun beste jongens als meisje speelden (kwestie van zeker die
duels te winnen ?), en we nadien nog 2 (of waren het er 3) cadetten die tegen
ons speelden zagen meespelen bij de A-cadetten (terwijl er 2 andere Temse
B-spelertjes op de bank moesten plaatsnemen), dan kan je enkel maar concluderen
dat we het (qua resultaat) niet zo slecht gedaan hebben. Een discussie over
sportiviteit kan je hierover beginnen voeren, maar dat zou weinig bijbrengen.
Wij weten dat we met ons gewone team gespeeld hebben, en begonnen met meisjes
als meisjes en jongens als jongens. En de wraak was zoet toen na ons de
A-cadetten in een spannende partij Temse in het zand deed bijten (door mij
tentoongespreide Schadenfreude?). Ons verlies had kunnen vermeden worden mits
wat meer concentratie in de verdediging voor rust, en met een betere afwerking
(het nut van de sneldoeloefening van Bram afgelopen vrijdag werd nu duidelijk).