Inhoud blog
  • Tweede dag van onze skivakantie...
  • Fielgoed op skivakantie
  • Gedaan.. alvast voor deze zomer...
  • Niet te geloven dat het al donderdag is...
  • Extra.. read all about it!!! de wist-je-datjes van woensdag
    Welkom op de blog van FIELGOED.... Bezoek ook onze website WWW.FIELGOED.BE .....
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Stuur mij jouw bestand...

    Druk op onderstaande knop om je bestand naar mij te verzenden.Let wel!! Je bestand mag niet groter zijn dan 500Kb.

    {TITEL_VRIJE_ZONE}
    FIELGOED .... BEWEGEN is misschien niet vanzelfsprekend maar als je kan ONTDEKKEN en je krijgt de juiste PRIKKELS dan kan je op EIGEN TEMPO OPENBLOEIEN
    Fielgoedvakantie
    Het verhaal van de vakantie en hoe het verloopt...
    29-07-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Donderdag 29 juli


    De donderdag kwam nogal traag op gang. Iedereen had moeite met wakker te worden! Maar na een stevig ontbijt, konden we er terug invliegen. Als ochtendactiviteit hadden we terug caroussel. Er waren opnieuw 3 activiteiten: circustechnieken (acrobatie), crea (een Afrikaans masker maken) en sport en spel (balspelletjes en tussen 2 vuren). Nieuw dit keer was dat elk kind zijn blauwe kaart inzetten als hij wilde passen voor een bepaalde activiteit. Elk kind bezit 1 zo'n blauwe kaart en kan dit maar voor 1 activiteit inzetten. De rest van de activiteiten moesten ze wel doen. Het was dus erg goed afwegen welke kaart wanneer ingezet zou worden. Velen kozen er dan ook voor om hun kaart in te zetten bij crea. We waren echter met genoeg 'lummelaars' om het spel 'tussen 2 vuren' te spelen zodat wij toch een mooi vervolg konden breien aan de activiteit sport en spel ! Van echt lummelaars dus geen sprake!! Ook hebben we nog een potje gebasket, wat Gaethan super vond!!

    's Middags waren het boterhammetjes. Dit werd absoluut niet op een warm applaus onthaald!

    Wat wel op veel stemmen kon rekenen was het ponyrijden. Elk kind vond dit fantastisch leuk. Dus beste ouders, ga al maar op zoek naar een manege in de buurt !

    Dan werden de valiezen gepakt en begon iedereen aan de voorbereidingen van de barbecue... Gisteren hadden we al met man en macht gewerkt aan onze donut-hamburgers en onze gedraaide slangenbrochetten, vandaag moesten ook de groenten gesneden worden en de barbecue op te starten..

    Dirk stond te zweten achter drie barbecues maar uiteindelijk werden alle donut hamburgers, de slangenbrochetten, de speciale barbecue hotdogs en als dessert warme ananasschijven met ijs opgegeten... Geef toe, toch niet zo'n slechte barbecue, al zeggen we het zelf


    Na de barbecue hebben we dan het kampvuur aangestoken en gezongen en gedanst tot het donker werd én het kampvuur uitging.


    Wist je trouwens...


    • dat Bram er altijd in slaagt om op Evi's tenen te trappen (in een rolstoel!!!)

    • dat Gaethan een rolstoel superleuk vindt

    • dat Tycho het ponyrijden helemaal te gek vindt

    • dat Tycho ook onwijs gaaf Bertje Doperwtje kan imiteren?

    • dat Klaas gedanst heeft met Evi
      dat Sam naast het eetbare nu ook het oneetbare begint op te knabbelen (zijn mouwen)
      dat Casper zijn honger zo groot is dat hij begint te graaien in het bord van zijn buren
      dat Maarit en Henrieke vriendinnen voor het leven zijn

    • dat er zoveel gebeurt dat de blog te klein is?

    • dat iedereen morgen helaas naar huis moet?

    • dat we zoveel te vertellen zullen hebben...


    En ja hoor morgen schrijven we ook nog iets

    29-07-2010 om 22:18 geschreven door Dirk  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (8 Stemmen)
    28-07-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Woensdag de foto's... tweede editie








    28-07-2010 om 23:10 geschreven door Dirk  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De foto's van woensdag eerste editie
    De uitstap.... Enkele sfeerbeelden

















    28-07-2010 om 23:07 geschreven door Dirk  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (4 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.woensdag 28 juli
     

    Na de fuif van gisteren besloten enkele jongens om nog even verder door te fuiven in hun bed. Maar na een waarschuwend woordje van onze creajaksie-monitoren, besloten ze dan toch wijselijk dat slapen een beter idee was. De nacht verliep verder zonder noemenswaardige stoten!

    Vandaag stond een uitstap op het programma. Op enkele regendruppels na, was het zo goed als zonnig. Danku allen, voor alle duimen!!

    De kinderen mochten eerst zwemmen in het zwembad van Puyenbroeck. Degenen die het aandurfden mochten in het openluchtbad, maar de meesten verkozen het binnenbad met de wildwaterbaan. Plots was Casper mee met de stroming zonder dat hij het wist, maar dat vond hij geweldig want hij moest zelfs niet zwemmen. Alle kinderen hebben geravot zodat het heel stilletjes was tijdens de picknick.
    Daarna was het tijd voor een rustiger activiteit... of dat dachten we! We zouden gaan pedalo-varen. Alles begon goed en wel, tot een bepaalde boot de oorlog verklaarde. Het werd een heus zeewiergevecht waarbij er gesmeten werd met alle plantendraden die we maar konden vinden in het water. De pedalo van Bart, Eline, Ann en Barbara kreeg het zwaar de verduren. De boot van Jens, Klaas, Max, Lies en Evi kwam het meest ongeschonden uit de strijd! Iedereen vermaakte zich... alleen de pedalo-uitbater vond het iets minder plezant om zijn vuile pedalo's terug te zien!

    Als afsluiter deden we een rondtoer in het treintje op het domein van Puyenbroeck. Iedereen was moe en sommigen vielen zelfs in slaap (Bart).

    Terug aangekomen in de Valk stond chefkok Francis al op ons te wachten. De kinderen hebben samen met hem Amerikaanse donuts gemaakt (soort gehaktballen met een gat) en slangenbrochettes (gedraaide kalkoenfiletjes en spek op een stokje). Daarnaast hebben ze ook groentjes gekuist en gesneden. Een hele belevenis op zich. Morgenavond is het dan barbecue en kunnen ze hun zelfgemaakt vleesbereidingen opeten. Op het programma voor morgen staat ook paardrijden.


    En tenslotte nog dit:

    – wist dat je dat koppeltje nummer 2 en 3 een feit zijn
    – dat de strijd om de 4e dame nog gevoerd wordt

    – dat Max en Jens een aardig mondje verhollandst Americaans praten

    – dat we Ann bijzonder dankbaar zijn voor het leuke busje

    – dat Bart zich vandaag niet zo lekker voelde tijdens de autorit

    – dat Casper vindt dat Klaas te veel met de meisjes bezig is

    – dat Maarit haar slangenbrochette er ongebakken al zo lekker uitzag dat ze hem rauw aan het aflikken was

    – dat Sam alles wat eetbaar is in zijn mond steekt

    – dat de vijver van Puyenbroeck vol vieze algendrek zit

    – dat we na de oorlog zelf onze boot mochten kuisen

    – dat Maarit en Klaas 'ik hou van jou' in hééééél vééééél verschillende talen kunnen zeggen

    – dat Henrieke Bart vandaag non-stop kietelde

    – dat Tanguy en Maxim heel graag willen weten waar de knop van de schietstoel de rolstoel van Evi zit

    – dat Casper goed kan masseren

    – dat er een Lama 009-pedalo op het water was (Jens, Klaas, Max, Lies en Evi)

    – dat Sam erg onder de indruk was van de mooie autokaart dat Casper gekregen heeft

    – dat Els heel slecht geslapen heeft

    – dat Barbara een trampoline ging gaan halen, maar het uiteindelijk een heel duur net bleek te zijn

    – dat Elselien reuzesterk is want ze heeft Dirk wel 100x ondergeduwd in het zwembad

    – dat Geike Dirk eigenlijk wel een knappe man vindt

    – dat Bram goed kan waterfietsen met de handen

    – dat Gaethan zich schuldig voelde omdat onze boot zo vuil was

    – dat Max zodanig veel aan het zweten was op de pedalo, maar hij eigenlijk aan het 'wateren' was

    – dat Lex vandaag zeker 3 appels gegeten heeft en soep

    – dat Tycho een expert was in het slangenbrochettendraaien

    – dat er gisteren 120 pannenkoeken gegeten werden door 16 kinderen en begeleiders!!!!


    28-07-2010 om 21:25 geschreven door Dirk  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (8 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Foto's van dinsdag.. in uitgesteld relais :-)
    Computers en internetverbindingen kunnen blogschrijvers aardig parten spelen... maar dan nu toch .. de foto's van dinsdag

















    28-07-2010 om 18:32 geschreven door Dirk  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (3 Stemmen)
    27-07-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
     

    Dinsdag 27 juli


    Ziezo, de eerste nacht zit er op. Ze hebben allemaal als roosjes geslapen na een dagje ravotten! Enkel de twee broertjes (Gaethan en Tanguy) hadden wat moeite om in te slapen. Maar na een verhaaltje van moni Lien was dat probleem ook vlug van de baan.

    Een kattewasje en ontbijtje later was iedereen op het appel om het kampdansje aan te leren. Op de tonen van Shakira's 'Waka Waka for Africa' kon iedereen de beentjes losschudden. Al had Klaas het meer begrepen op een potje luchtgitaar. Dit kampliedje is tevens het verzamellied. Bij het horen van dit lied is het de bedoeling dat alle kinderen verzamelen op de koer.

    De rest van de voormiddag was het carrousel. Dit houdt in dat elke groep alle 3 de activiteiten gedaan heeft. De oudsten begonnen crea. Samen met Dirk hebben zij een mooie houten totem gemaakt. Ondertussen konden de kleintjes zich uitleven met sport en spel (balspelletjes) om daarna al hun jongleerkunsten te tonen tijdens de circusactiviteit. Na een uurtje was het wisselen en deden de oudsten balspelen en circus. Ondertussen maakten de kleine kinderen een vlieger. Gevolg: een half uur aan een stuk 11 prachtige gekleurde vliegers in het luchtruim.

    Om 12u30 kropen 16 uitgehonderde kinderen aan tafel. Worst, appelmoes, patatjes... een feestmaal voor velen. Met als gevolg overvolle opgeschepte borden en appelmoes tot achter hun oren.

    In de namiddag speelden we het spel '1 tegen allen'. Hierbij nemen de kinderen het op tegen de leiding. Ze moesten 15 opdrachten doen om 's avond een fuif met chips en frisdrank te winnen. Er zaten enkele leuke opdrachten bij. Zo moesten de kinderen een 30m lange kledingketting leggen en dan de olifantenpas doen. Helemaal hilarisch werd het toen alle jongens in ontbloot bovenlijf achter een ontsnapte kip aanrenden :)!

    Een andere opdracht was een vierkante meter gras knippen, wat Bart en Maarit bijzonder interessant vonden en hun taakje dan ook heel nauwkeurig en aandachtig uitvoerden.

    Lex vond de opdracht 'schrijf een balpen leeg' dan weer fantastisch. Aja, want dat doet hij héééééééééél graag!
    Henrieke schreef dan weer een heel mooi gedichtje over het kamp:

    “Op het kamp doen we leuke dingen,

    zoals dansen en zingen.

    We zetten de boel op zijn kop,

    het kamp is heel top.

    De spellen zijn fijn,

    het is leuk om hier te zijn.

    Het eten is goed,

    we fietsen snel als het moet.

    De organisatoren helpen met spoed,

    ze doen het goed!”

    Alle kinderen zijn met glans geslaagd voor de fietstest en haalden dan ook mooi hun fietsbrevet. Jaja, mama en papa, op het eind van de week niet verschieten met wat ze allemaal naar huis zullen komen!

    De fuif was een groot succes! Nadat de chipskommetjes in no-time leeggeroofd waren, werden de eerste verlegen danspasjes gezet. Maar al gauw probeerde iedereen elkaar te imponeren. Klaas zijn luchtgitaar werd een ware dansmove die iedereen nadeed, Bram bleek een verwoed jumper en Lex ontpopte zich tot een ware rockster.

    Morgen staat een uitstap op het programma. Duimen omhoog dus en hopen op mooi weer!

    En ohja, het eerste kampkoppeltje is een feit !

    27-07-2010 om 21:02 geschreven door Dirk  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (12 Stemmen)
    26-07-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dag één... Aankomst op het fielgoedkamp
     

    maandag 26 juli


    Om 9u kwamen de eerste gasten aan. De ene had al wat meer bagage dan de andere mee. Na de nodige paperassen en wat uitleg, was het tijd om afscheid te nemen. Nu kon het kamp definitief beginnen!! We deden eerst wat kennismakingsspelletjes. Dat was dolle pret en iedereen deed dan ook enthousiast mee. Maar hoe heette die ene jongen en dat meisje daar ook al weer?!

    Daarna was het tijd voor de eerste warme maaltijd. De soep was nogal pikant, Geike vond de spaghetti dan weer nogal verdacht veel op de soep lijken en voor Sam kon het allemaal niet straf genoeg zijn en zocht zijn toevlucht tot 'vuurwater' (juist ja :))!

    Na het eten was iedereen benieuwd naar zijn of haar kamer. Iedereen wilde van boven slapen!

    Als namiddagactiviteit organiseerden de moni's een verkenningsspel. De kleinsten bleven op het domein en deden daar allerlei activiteitjes. Als extraatje gingen ze even te voet naar een pension voor oude paarden kijken. De groten trokken door het bos van Laarne om de omgeving te verkennen en wandelden een mooie 4 km.

    Het douchen gebeurde in een recordtijd zodat we mooi op tijd aan tafel zaten voor het avondeten. Daarna was het tijd om briefjes te schrijven. Sommigen schreven een briefje naar mama of papa, anderen naar oma en opa en nog anderen gewoon naar elkaar. We hebben een soort binnenpost bedacht waarbij de kinderen elkaar briefjes kunnen schrijven. Daarnaast kunnen ze ook ideetjes posten in een bus. Hier kunnen ze te kennen geven wat ze nog allemaal graag zouden doen op het kamp.

    Ondertussen liggen de kleinsten in hun bed en trachten wij de groten tot rust te brengen :)!



















    26-07-2010 om 21:27 geschreven door Dirk  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (11 Stemmen)


    Archief per week
  • 11/02-17/02 2013
  • 04/02-10/02 2013
  • 30/07-05/08 2012
  • 23/07-29/07 2012
  • 01/08-07/08 2011
  • 25/07-31/07 2011
  • 18/07-24/07 2011
  • 04/07-10/07 2011
  • 02/08-08/08 2010
  • 26/07-01/08 2010
  • 19/07-25/07 2010
  • 21/06-27/06 2010
  • 09/11-15/11 2009
  • 10/08-16/08 2009
  • 27/07-02/08 2009

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Rondvraag / Poll
    Zou een buitenlandse vakantie iets zijn voor fielgoed?
    Ja in de zomer voor de 13+
    Ja in de winter (skieen) voor 13+
    Ja in de zomer voor 9-12 en 13+
    Ja in de winter (skieen) voor 9-12 en 13+
    Ja maar meer als familievakantie
    Nee, de Valk is prima
    Bekijk resultaat


    Mijn favorieten
  • FIELGOED.BE
  • BALANS DIGITAAL

  • Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs