Maandagavond 30 augustus hebben we de KVLV-fietsavonden afgesloten met een etentje. Naast de wekelijkse fietsers werden ook de vrijwilligers van Trekker-trek uitgenodigd. Het werd een gezellige avond met een lekkere menu en een aangenaam wijntje. We kunnen dit adresje zeker aanbevelen!
De Casselberg Koffiestop met croissant op de hoogste berg van het Vlaamse Heuvelland
Clairmarais Boottocht tussen de vele eilandjes waar meer dan 100 families leven van de cultuur van bloemkool, prei en artisjokken. Dit rijk natuurgebied met een uitzonderlijke fauna en flora is zeker de moeite waard!
Opaalkust Middagmaal in Auberge du Goulet
Kir vin blanc Quiche maison Poulet rôti fermier Glace - café
Boulogne-sur-mer Deze levendige haven- en badstad heeft heel wat te bieden: een oude ommuurde bovenstad met middeleeuwse straatjes, een indrukwekkende kathedraal, een gezellige benedenstad met winkelstraten, haven en strand.
"Cite des Deux Caps" We houden even halt in dit natuurgebied op de Cap Blanc Nez om een mooi uitzicht te hebben op de witte cliffenen bij helder weer: Engeland.
Maandag 24 mei werd onze traditionele fietstocht op tweede Pinksteren gereden. Dit jaar volgden we de gezinsbond Dentergem samen met het gewest Tielt. Het werd een mooie sneukeltocht van ongeveer 30 km, te starten in Oostrozebeke (de ginste) en dan langs Wakken, Tielt (de poelberg), Marialoop om te eindigen in het ginsteschooltje. De zon was van de partij, iedereen heeft lekker 'gesneukeld', soms was er wat wind waardoor het wat lastiger was voor de kleintjes. Een geslaagde namiddag!
KVLV nodigt u en uw gezin uit voor volgende activiteit:
Kruisdagen en vruchten der aarde op maandag 10 mei 2010
In navolging van de vorig jaren bidden we voor de vruchten der aarde tijdens de kruisdagen. In samenwerking met de deelgemeenten wordt er eucharistie gevierd bij Etienne en Nicole Wolfcarius - Seurynck. U wordt hartelijk uitgenodigd op maandag 10 mei om 19.30u in de Bulmolenweg 7 te Markegem. Samen bezinnen we er over het dagelijks brood in een aangepast natuurlijk kader.
Gezinsbedevaart De Ginste op vrijdag 21 mei 2010
Alle leden van KVLV, KLJ en LG worden hierop uitgenodigd om 20.30u.
Met een 100-tal sportievelingen trok KVLV-Dentergem richting Oost-Vlaanderen. De zon was van de partij en de wind was wat gaan liggen: ideaal fietsweer!!!
De eerste stop, na ongeveer 9 km, was in Zeveren, waar we ontvangen werden met een lekker kopje koffie en een wafel. Op de tweede stop, na nogmaals 10 km, kregen we een aperitiefje met een toastje met zalm. Het was er heerlijk ontspannen in de tuin van een B&B in Vinkt, net onder de kerktoren. Toen we terug Dentergem naderden, kon je de knapperige frietjes al ruiken!
Iedereen ging moe en voldaan naar huis, de eerste fietstocht van het jaar was goed verlopen!
Je kent wellicht de uitspraak 'Mama, mijn buik doet pijn'. Uiteraard kan er fysisch iets aan de hand zijn maar meestal spelen bij kinderen andere factoren een rol. Heel wat kinderen zitten dan met 'iets': de rekenles te moeilijk, ze worden gepest,...
De heer Marc Dupon zal ons uitleggen hoe we stressgevoeligheid bij kinderen kunnen vaststellen, hoe we de stresscirkel kunnen doorbreken en dergelijke.
Afspraak om 20.00u in het KVLV lokaal in het JOC Dentergem Ingang: 3 incl. drankje
Graag nodigen we jullie uit naar onze volgende knutselactiviteit op 15 maart 2010 om 19.30u.
SCHAAPJES in gips
Plaats: KVLV lokaal in het JOC Dentergem, Wontergemstraat Prijs: 28,00 per stuk Lesgeefster: Joke Baekelandt Inschrijven: bij Els Vandekerckhove uiterlijk op 8 maart 2010 (0476/907.916)
Opgelet: max. 25 personen en doorgeven 1 of 2 schaapjes
Meebrengen: schaar, schilmes, schort of kleren die tegen een stootje kunnen, 2 of 3 oude emmers
Dinsdag 23 februari heeft een beperkte maar enthousiaste groep KVLV'ers een bezoek gebracht aan de Rodenbach brouwerij te Roeselare.
We werden er hartelijk ontvangen met een kopje koffie. Onze gidse, Mevr. Eelbode, wist ons te boeien met verhalen over het ontstaan van de brouwerij, het brouwen van het bier en nu de recente overname door Palm. Hierdoor werden heel wat investeringen mogelijk, zowel in de brouwerij als in het mooie bezoekerscentrum.
Na de aangename wandeling doorheen de verschillende delen van de brouwerij en langsheen de zeer grote eiken vaten met bier dat minimum 2 jaar moet rijpen, werd onze dorst gelest met de 2 soorten Rodenbach (gewoon en Grand Cru).
Deze namiddag werd afgesloten met een bezoek aan de winkelstraten van Roeselare en een lekkere maaltijd.
Vrijdagavond 19 februari trokken we met een sportieve groep richting Zulte voor een avondje bowling! Zowel groot als klein beleefde een ontspannende avond.
Op donderdag 21 januari: LEKKER EN GEZOND KOKEN MET WEINIG GELD
Tartelettes van courgette met geitenkaas Italiaanse maaltijdsoep Kip met rode uien en champignons Abrikozenclafoutis
Op donderdag 11 februari: FRUIT UIT DE ACHTERTUIN: APPELS EN PEREN
Gebakken scampi met een appelsausje Kippenblokjes uit de wok met zoetzure perensaus Kipfilet of kalkoenfilet of varkenshaasje met peren-mostardsaus Appeltrifle
Deze lessen worden gegeven door Mevr. Rita De Coninck in ons eigen lokaal in het JOC Dentergem om 19.45u.
Zaterdag 26 december 2009 Feestzaal De Haan om 14.00u
Programma: Verwelkoming Dessertbuffet + koffie Sommelier Frederiek Crul geeft info over champagne, cava en wijn (+proeven!) Ontspanning door het bestuur Huldiging jong moeke
Deelname: 5,00 Gelieve op voorhand in te schrijven bij Els: 0476/907.916
Met een 10-tal creatieve KVLV leden zijn we samengekomen om een warme sjaal te haken! Dankzij de goede uitleg van Rita en Els konden we snel aan de slag, 1 lid heeft de avond zelf haar ganse sjaal afgewerkt. In januari komen we nog eens samen om elkaars resultaat te bewonderen!
Bedankt Rita en Els om ons geduldig te begeleiden die avond.