Feest Bobo
Inhoud blog
  • Zonnepanelen
  • Lekker zonnen
  • De zomervakantie

  • Zoeken in blog


    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     


    Blog voor de hele familie Meersseman
    03-05-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De zomervakantie
    Deze zomer gaan we opnieuw eens kamperen.  Drie jaar geleden was de laatste keer dat we de tent opgezet hebben.  De laatste dag een storm meegemaakt en ik moet zeggen dat ik niet op mijn gemak was.  Overal hoorde 'snachts mensen piketten in de grond slaan.  Ikzelf had rond 3 uur ook mijn kleren aangedaan en was klaar om de wegvliegende tent tegen te houden. 

    Dus zijn we drie jaar naar een chalet in de Ardennen geweest.  Laatste kegen we de uitnodiging van één van mijn werkgevers om samen op reis te gaan.  Vooraleer je begint te denken dat ik een mouwefrotter ben moet ik nog zeggen dat de drie vennoten eigenlijk vrienden zijn en we elkaar al 15 jaar kennen.

    Maar terwijl ik nogal een controlefreak ben houden zij meer van de avontuurlijke vakanties (trektochten op een gletsjer, avontuurlijke reizen in Jemen).  Tijdens hun reis in Jemen is zijn vrouw eens 'snachts opgestaan om te plassen achter een rots.  Bleek dat die rots plots begon te bewegen en ze achter een kameel was gekropen.

    Maar ikzelf dus wil alles vooraf weten.  Waar gaan we?  Wanneer (eigenlijk zelfs hoelaat) komen we daar aan.  Is de reservatie in orde?  Langs waar moet ik rijden om zo min mogelijk verkeer te hebben....     Ja, met mij samenleven is niet altijd een pretje.

    Zij zien het anders en ik heb mij voorgenomen om mij volledig aan te passen.  We zouden gewoon vetrekken richting Tsjechië en we zien wel.  Dus geen reservaties.  Volgens hen is dat niet nodig omdat de campings daar altijd plaats hebben.  Wanneer we dan aankomen zouden we eerst smijttentjes opzetten en dan de volgende dag beslissen of we blijven (dan kan ik mijn carport opzetten) of dat we verder gaan. 

    Dan is er natuurlijk nog het probleem met de bagage;  Wanneer we naar de chalet gingen zat de auto boemvol (omdat er achteraan in de auto nog 2 zetels in de vloer zitten verliezen we natuurlijk wat kofferruimte).  De beste oplossing leek ons een skibox/dakkoffer.  We hebben eerst wat rondgekeken en dat zijn nogal dure stukken als je een grote neemt.   Dan maar een beetje gezocht op ebay, kapazaa,....  Uiteindelijk een interessante gevonden.  Een Thule van maar liefst 540 liter.  De verkoper had zijn minimumprijs gemaild en ik heb hem een mail teruggestuurd dat ik hem voor 20 Euro minder wil kopen.

    De zondag na de badminton zouden we nog eens naar sluis rijden om een orchidee te kopen.  Maar toen ik thuiskwam bleek dat die verkoper van die skibox akkoord ging en dat we die konden ophalen.  Tegelijkertijd had Annick ook 2 nieuw smijttenten (voor 2 tot 3 personen) via internet gekocht.  D.w.z. eerst naar Kessel rijden (230 km) en dan langs Eindhoven terugkeren voor die tentjes.  Om die skibox op mijn dak te kunnen zetten had ik natuurlijk mijn dwarse dakdragers nodig.  Tot nu toe deden die enkel dienst als een soort trying-to-be spoiler vanachter op de auto.  Dus handige Harry eerst met een sleuteltje de plastieken bescherming weggedaan (dat ging lijk niets).  Dan moest de eerste dwarslegger dus meer naar voren.  Die bleek met een soort moer vast te zitten aan die geleider.  Met een speciale sleutel die bij de wagen zat maakte ik die moeren aan beide zijden helemaal los.  Ik probeerde die dan naar voren te schuiven maar na 10 cm ging dat heel moeilijk.  Kaarsenvet aan die geleiders gesmeerd, met een rubberen hamer geprobeerd en uiteindelijk stond die op zijn plaats.  Wetende dat je nog een 500 km moet reizen (en het was toen reeds 14u gepasseerd) begrijp je wel dat ik al een beetje zweette.  Maar wanneer ik voor de wagen stond en naar die dwarslegger keek bleek die in het midden volledig door te buigen.    Wat bleek?  De voet die in de geleider schuift en de aluminium dwarslegger waren ook met elkaar verbonden door 2 moeren.  Eigenlijk is het de bedoeling dat je die los maakt zodat de dwarslegger groter kan worden.  Dit is nodig omdat de geleiders niet evenwijdig lopen (dat zou veel te gemakkelijk zijn) maar vereer van elkaar lopen hoe meer je naar de vookant van de wagen komt).
    Ik ben er dus in geslaagd om de spiksplinternieuwe aluminium dwarslegger te buigen door die naar voren te duwen, slaan, meppen.  Dus dan maar los gemaakt en met een hamer recht gemaakt.  Als je het niet weet dan zie je het niet (daarmee troost ik mezelf).  Dat de plastieken beschermkapjes nu niet meer zo goed passen zie ik door de vingers (kwestie van een depressie te vermijden).  O ja,  ik heb waarschijnlijk nog niet gezegd dat ik bij het opnieuw vastdraaien van de moeren ik er op de een of de andere manier in geslaagd ben om 1 van die moeren niet recht  (lees scheef) in te draaien.  Geen probleem zou je zo denken, maak die gewoon los en probeer opnieuw.  Awel ik heb dat geprobeerd maar die komt dus niet meer los.  De moer is rond (dus niet 6-kantig want dat zou te gemakkelijk zijn) en wordt vastgehouden door een stukje plastiek.  M.a.w. vanaf dat je daar aan draait begint heel de boel mee te draaien.  Ik heb het al helemaal gedemonteerd maar het is niet los te krijgen.  Dus één van die dwarslegger zit dus niet helemaal vast maar los komen zal het wel niet doen. 

    En dan dus vertrokken naar Kessel voor die skibox.  Gelukkig een gps dus geen discussies in de auto.  Die skibox lijkt een ok.  Je ziet dat hij tweedehands is maar echt heel ruim (2,4 meter op 90 cm breed).  We willen die daar op mijn dak gooien en blijkt dat de bijhorende beugels smaller zijn dan mijn dwarsleggers.  M.a.w. hij kan niet op mij dak.  Eigenlijk is het maar een klein probleem maar niet eentje die je op zondag in de vooravond in Nederland kan oplossen.  Dan maar gewoon meenemen in de wagen.  Dus niettegenstaande ik nog een pc en scherm in mijn koffer zitten had hebben we daar nog een skibox van 2,4 meter in gekregen (Ford galaxy).

    Gelukkig geen verrassingen gehad in Eindhoven.  Het waren inderdaad twee nieuwe smijttenten en het is verbazend hoe eenvoudig dat is.

    De basis is gelegd.  Er is geen weg terug.  Deze zomer gaan we dus kamperen.  Nu nog eens naar Decathlon om 2 slaapzakken en hier en daar nog iets en we zijn er klaar voor.  Indien de voorbereiding een voorteken is dan belooft het een boeiende reis te worden.

    03-05-2008, 11:14 geschreven door Doetje  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (3 Stemmen)
    30-04-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Bericht aan alle niet-Meersseman bezoekers:  iedreen is welkom op deze blog maar deze zal waarschijnlijk niet zo interessant zijn voor niet-Meerssemannetjes.

    bericht aan de Meerssemannetjes:  nu kunnen jullie zelf ook reageren

    30-04-2008, 19:55 geschreven door Doetje  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Archief per week
  • 26/05-01/06 2008
  • 05/05-11/05 2008
  • 28/04-04/05 2008

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs