Inhoud blog
  • Blauwe maandag
  • wie leest dit hier eigenlijk ?
  • tv toren praag
  • schreeuwende amerikanen
  • dit is niet wat het zijn moet
  • ik kan de wereld aan...
  • Praagse Mochito
  • pijne knie
  • Kampa - het groene Praag
  • kapot
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Het leven in Praag
    zoals het is...
    02-08-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Blauwe maandag
    Regendruppels tegen het raam... heeft toch altijd een apart veilig gevoel, vind je niet ? Pink Floyd op de achtergrond, glas wijn naast me...
    Is zo een beetje hoe ik hier nu zit, in mijn pyama.

    Op van vijf uur deze morgen. Wordt mijn uur gedurende de hele maand augustus, of toch bijna heel de maand. Kijk er nu al naar uit. Enige lichtpunt van het vroege opstaan is dat je Praag zit wakker worden, dat het nog heel stil is, dat de broodjes recht uit de oven komen, heerlijk smaken en heerlijk ruiken, dat de metro nog niet bomvol zit, dat een ochtendwandeling hemels is, dat ik het eerste uur tot 7u30 gewoon kan wakker worden op mijn werk zonder lastige telefoons te krijgen ( ik moet om 6u15 beginnen) en dat ik uiteraard vroeg naar huis kan. De 8 uren tussen 07u30 en 14u45 zijn niet bepaald de meest aangename maar sla me er door en tegen dat ik naar huis mag, ben ik zo opgedraaid als iets. Nogmaals mensen, vlieg nooit met Air France. Maar ga hier niet weer over mijn werk zeuren. Alles komt goed... Na het werk nog op mijn terras van gisteren gaan zitten en een mochito en pintje naar binnen gewerkt, ze zijn hier zo lekker en tussen 16u en 19u is het happy hour, dus alles aan den helft van de prijs... Ge kunt dus niet sukkelen. En is een leuk café. Dus ik word zo iemand die na zijn werk een pintje gaat pakken. Eventjes bekomen en dan al wiegend en waggelend naar huis gelopen ( ma en pa, dit is een grapje hé )

    Morgen dagje vrij... Joepie ! Ga morgen naar de zoo. Baby gorilla geboren en moet dat een keer gaan bekijken. Is naar het schijnt één van de grootste zoo's die er in Europa is. Ga jullie morgen avond wel vertellen of het te vergelijken viel met die van Antwerpen of Planckendael.  En je kan er met de boot naartoe... dus morgen word ik even een matroosje en ga ik met de boot. Schip Ahoy !
    Ik geniet, echt je kan dat niet geloven. Vind het eigenlijk jammer dat ik geen vakantie heb. Mijn dagen zijn hier gewoon te kort. Ik heb zo het gevoel dat ik een schade aan het inhalen ben van jaren ver. Ik wil zoveel zin en ik geniet van het alleen te doen. Wil ik wandelen, dan wandel ik, wil ik een terras doen, doe ik een terras.Niemand die zaagt of zevert of zucht dat het niet interessant is en die weg wil of die het niet leuk vindt, gewoon IK die bepaal hoe of wat. En leuk café gezien waar ik morgen avond ook een keer naar toe wil. Woensdag tot en met zaterdag heb ik opleiding, dus gelukkig geen telefoons en zondag ben ik vrij.

    Vanavond nog een beetje gesolliciteerd, heb iets heel leuks gezien ( denk ik toch ) maar peis dat het net iets te hoog gegrepen is. Maar wie niet waagt, niet wint. Het zit dan misschien niet allemaal mee voor de moment, maar vind het niet erg, ik heb tenminste het gevoel dat ik leef.

    Verslag van mijn trip morgen avond te lezen.

    Slaapzacht en zoete dromen,


    mama als je morgen thuis bent ( dinsdag ) kunnen we dan even skypen, moet wat vragen... ik stuur wel sms

    02-08-2010 om 00:00 geschreven door evelin  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 1/5 - (1 Stemmen)
    01-08-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.wie leest dit hier eigenlijk ?
    Kunnen jullie mij een keer een plezier doen en laten weten wie dit hier al leest...

    Ik ben gewoon nieuwsgierig...


    daag


    01-08-2010 om 21:25 geschreven door evelin  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.tv toren praag
    Dag iedereen....

    Ben aan het luisteren naar Hearbeats vanavond... met Truus..
    Zijn zondag avond en ik ben er een keer vroeg bij.. Heb morgen de vroegen, dus moet er vroeg in. Ben al aan de rode wijn om wat slaperiger te worden. Heb geen drankprobleem of zo hoor. Maar de laatste dagen zo laat in mijn bed gezeten dat het wat moeilijk wordt vanavond vrees ik.

    Hele leuke dag gehad. Echt weeral genoten met grote letters ! Ben de andere kant van Praag ingetrokken. Praag 3, Zizkov. Is weg van het toeristische en de drukte. Is niet zo heel ver van waar ik woon. Ik denk een halfuurtje lopen, maar was zalig weer en als ik te voet ga, zie ik zoveel meer dan als ik de metro pak. Zizkov staat bekend om zijn tv toren met een zicht over Praag om u tegen te zeggen..Je kan het een beetje vergelijken met de banlieus van Parijs... zo'n voorwijk.. Ik deed bijna in mijn broek toen ik de toren zag. Is echt impossant.. Stijgt over alle daken van Zizkov uit en op de toren kruipen baby's.. Echt mooi. Ben naar boven gegaan; 93 meter hoog met een lift van voor de revolutie denk ik maar wat een zicht ! Foto's en filmpjes op facebook te zien... Rondom rond een zicht over Praag om u tegen te zeggen. Echt fantastisch... Was indrukwekkend, heb echt een halfuur gewoon zitten kijken ! Daarna nog beetje rondgelopen in Zizkov, ijsje gegeten, nen boule de berlin gegeten zonder pudding maar met chocolade ( heeeeeel lekker, sinds ik hier ben, ben ik verslaafd aan chocolat)  en terras gedaan... Echt een luie zondag. Maar heerlijk. Dit is zo mooi en iedere keer kijk ik uit naar mijn vrije dagen om de stad in te trekken en dingen te zien. En je hebt hier zoveel parken waarin je gewoon lekker je boek kan lezen, beetje rusten, honden zien spelen... gewoon relax zijn en hoofdje leegmaken.

    Uiteindelijk terug gekomen naar het Namesti Muri plein, waar ik op 2 minuten vandaan woon en nog iets gaan eten in de Vinodrasky Street.. is de hoofdstraat van de Vinohrady ( is de buurt waar ik woon) Woon zo een beetje in de meest vriendelijke holebi buurt die er is, met heel veel leuke terrasjes, restaurantjes, pub, bars, straatjes,... Is hier leuk vertoeven. Nog iets gegeten bij Friends, is de kleine broer van Valentino ( de gay bar van Praag) en voor mijn cosmopolitain, mijn pintje ( nen 33cl) en mijn salada panazanna heb ik hier 230 CZK betaald. Is juiste geen 10 euro. Is hier echt goedkoop en het was lekker. Ga daar zeker nog terug.

    En zit nu thuis, beetje te genieten van mijn avond, beetje bezig op internet, mijn foto's erop zetten, beetje chatten en straks naar mijn bedje om nieuwe werkweek te starten..

    Slaapzacht voor straks...

    01-08-2010 om 21:21 geschreven door evelin  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.schreeuwende amerikanen
    Je zou ze toch iets doen hoor... alle geluk dat ik aan de telefoon zit...

    Vandaag de laten gehad.... heel de dag niets anders dan schreeuwende amerikanen aan de telefoon... heb menig maal zin gehad om de telefoon toe te gooien... Echt die mensen denken dat je met schreeuwen alles kan oplossen.. Alsof een amerikaan één of ander voorkeursbehandeling krijgt..
    En maar klachten indienen tegen Air France... dat ze maar doen... kan me gestolen worden..
    1 goeie tip voor iedereen, vlieg nooit met Air France, de service laat inderdaad te wensen over...

    Dus wat begonnen was als een mooie dag, draaide snel uit naar eentje boordevol frustraties.. ik weet het, ik zou me er niets mogen van aantrekken, maar toch... dit is niet fijn werken. Had vrijdag een mailtje gestuurd naar HR manager. Ik wil werken op Transavia, hetgene waarvoor ik gesolliciteerd heb. Er zou blijkbaar een training starten in september en ze gaan me dan wel roepen. Ik zie dan wel, als ik het al volhoud tot september, want zit me echt hoog. Ik ga mijn tijd niet verprutsen aan een bende debielen amerikanen die teveel hamburgers gegeten hebben en denken dat ze het warm water hebben uitgevonden. Ik verwacht net iets meer van mijn leven.
    Was trouwens een super mooie dag vandaag, zalig zonnetje, ideaal om de stad in te trekken. Morgen ben ik vrij en ga ik naar Zizvoc.. beetje buiten het centrum. Bekend voor het nationaal monument met naar het schijnt een heel mooi uitzicht over de stad en de tv toren.. Ben benieuwd...
    Zou hier uren kunnen verdwalen in de stad. Het enige wat ze me af geraden hebben is in mijn eentje op café gaan 's avonds.. mannen zijn hier namelijk vree verzot op vrouwen en heel gefocust op sex.. is hier heel belangrijk.. Iedereen heeft me er al voor gewaarschuwd dat ik het niet moet opzoeken.

    Mijn vlucht naar Belgie is trouwens geboekt :) Ik ben hier nu een week of 3 en weer waarschuwt iedereen me dat het echt wel hard is in het begin maar dat er me mooie tijd te wachten staan... Ben daar vet mee, de mooie tijden mogen komen hoor. Heb genoeg gezever gehad.
    En ben intussen aan het uitkijken voor wat anders; want ik weet dat ik dit niet vol hou. Niet dat ik wil opgeven, mijn missie is hier nog niet volbracht,en ik gun het sommige niet om nu al naar huis te komen maar er moet wel iets veranderen. Ik heb hier geen voldoening in. Maar heb iets gezien...we zien wel of het iets wordt. Ben intussen aan het genieten van een Belgische pintje, kwestie van het thuis gevoel toch nog een beetje te hebben en de smaak er niet van te vergeten.

    Ik ben niet verbitterd hoor. Het gaat anders goed met me. Ik eet flink en ik drink genoeg, ik rook nog steeds en met mijn conditie is nog alles in orde, dus jullie hoeven je geen zorgen te maken. Moet het gewoon van me afschrijven.

    Ga slapen, is intussen alweer veel te laat, die stomme shiften en morgen wil ik iets aan mijn dag hebben. Verslag van mijn uitstap krijgen jullie morgen avond.

    Slaapzacht, ik mis jullie en zie jullie graag !

    01-08-2010 om 01:25 geschreven door evelin  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    31-07-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.dit is niet wat het zijn moet
    hallo iedereen

    Ben hier terug.. had de laatste dagen niet zo heel veel om over te schrijven, gewoon beetje gewerkt, pintje gaan drinken en dat was het zo wat.
    Niets spectaculairs dus. En ook een beetje de tijd gehad om na te denken...

    Praag is een geweldig mooie stad, vandaag weer maar eens ondervonden. Ben de stad ingetrokken zonder kaart ( ik was vrij) en heb gewandeld, gewandeld en gewandeld. Ik ben op plaatsen gekomen waarvan ik dacht, waar zit ik toch en op andere momenten had ik ogen te kort. Het is hier mooi en er is nog zoveel dat ik niet gezien heb. Ik geniet ervan om mijn ogen de kost te geven, mijn kodak te pakken en dingen vast te leggen als herinnering voor later. Ben vanavond thuis gekomen en was kapot van al het wandelen, maar wel genoten. En mezelf getrakteerd op heerlijke chocoladetaart. Die is hier echt echt lekker :) ben er al half aan verslaafd.

    Dit was eigenlijk zo een beetje mijn dag. Morgen terug werken. De late shift, tot 23u15, zondag terug thuis en vanaf volgende week heel de maand de vroegen, wordt een kleine ramp denk ik.. Maar dat zien we dan wel weer..

    Hoewel ik me goed voel, heb ik toch mijn twijfels over mijn werk. Het geeft me geen voldoening, het is eerder geweldig saai, en ongelofelijk oppervlakkig. Iedere dag dezelfde zever van waar is mijn bagage.. Is natuurlijk erg voor die mensen en ik hoop het zelf nooit mee te moeten maken, maar ik kan er mijn pap niet mee koelen. Dit is niet wat ik wil. Ik wil geen hele dagen met een koptelefoon op mijn kop zitten. Het kietelt om naar buiten te gaan, onder de mensen te komen, te praten, dingen te zien, een klein beetje meer avontuur.
    Dus ben aan het kijken voor iets anders. Ik zit nu in mijn proefperiode van 2 maanden en kan weg wanneer ik wil. Na mijn proef zou ik nog 3 maanden opzeg moeten doen en heb daar niet zoveel zin. Er zijn er verzekers die me nu voor gek gaan verklaren of die in hun binnenste gaan lachen van " ha ze kan het niet " maar weet je, ik kom wel op mijn pootjes terecht. Niet bang zijn, ik kom niet direct terug naar Belgie.

    Ik zie het als een zoektocht, op zoek naar mezelf.. en ik kom er wel.

    slaapzacht,

    foto's van vandaag te zien op fb





    31-07-2010 om 01:40 geschreven door evelin  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    28-07-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ik kan de wereld aan...
    Dag vriendjes en vriendinnetje, dag mama en papa en al de andere die dit hier lezen...

    Hoe gaat het met jullie ?

    Met mij gaat alles super ! Voel me echt heel goed, heb echt het gevoel dat wereld aan te kunnen, ik bruis van energie, sta te springen om morgen terug de stad in te gaan om weeral nieuwe dingen te ontdekken ! Ik geniet van het goeie gevoel en hoop dat het blijft duren !

    Vandaag leuke dag gehad op het werk. De laten hebben heeft zo zijn voordelen als je de dag ervoor een stapje hebt gezegd.. Dus beetje lang geslapen deze morgen, mijn huishouden gedaan ( was nodig ) en een rustige dag gehad op het werk. Mijn 1e beoordeling gekregen en ze zijn heel content.. was in het begin van de opleiding een beetje stil, maar ben daarna meer en meer gaan praten, help graag andere mensen rond me, ben sociaal, een teamplayer, sta open voor andere zaken, en heb een geweldige leuke attitude zeggen ze ... of ze kennen me nog niet als ze dat zeggen, of het moet echt wel zo zijn :) Soit, voelde mezelf groeien, deed deugd om het te horen en volgende week krijg ik alweer andere opleiding omdat ze me daar op nodig hebben. Mag dan werken voor de backoffice nederlandstalig van Air France... wil zeggen de claims behandelen...
    Heb er zin in ! En de laten valt wel mee want vanaf 22u krijgen we bijna geen telefoons meer, dus kan dan op mijn gemak mijn boeken lezen...en babbelen met de collega's...
    Een aanrader is trouwens de ondraagelijke lichtheid van het bestaan... fantastich mooi boek die zich afspeelt in Praag... heb het gekregen van Frank... nog een keer dank je wel ervoor !

    Morgen dagje vrij.. moet naar de ambassade, en dan ga ik de stad in... weet nog niet welke richting maar dat zie ik morgen wel weer. En morgen avondje etentje met collega's en verjaardsfeestje... ik kijk er naar uit.

    En mijn verlof is goedgekeurd... is ook super...

    Je ziet, het gaat goed hier...

    Hou jullie goed en tot de volgende  !




    28-07-2010 om 01:33 geschreven door evelin  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    27-07-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Praagse Mochito
    Hellowwww everybody

    Is 2u38... ik vermoed dat veel van jullie nu al slapen... en zou eigenlijk hetzelfde moeten doen.. maar net thuis..
    Op stap geweest met collega in de stad en heerlijke mochito's gedronken.. wat ik in België niet mag, smaakt hier zoveel meer... Ze zijn verdomd lekker en spot goedkoop.. Was een gezellige avond in Chateau Rouge.. ( naam van de bar)
    En het is raar... vroeger was ik doodsbang als ik alleen thuis was... tot grote ergernis van mijn huisgenoot... hier loop ik ' s nachts over straat en heb ik nog geen enkel moment schrik gehad, zelf in mijn appartement voel ik me goed alleen..

    Voor de rest alles oK... beetje veel last van mijn knie en achillespees maar komt wel goed. Zou moeten rusten maar er is hier zoveel te doen en te zien dat je eigenlijk niet wil rusten.. Maar woensdag vrij dus als het mooi weer is ga ik me in het park zetten met mijn boek en ipod en kodak. Woensdag avond terug op pad voor crazy veronica haar birthday..

    Leuke dag gehad op het werk.. Vladic, mijn duitse/tsjechische collega nederlands aan het leren... is grappig... maar stel af en toe van die moeilijke vragen, waarbij ik denk hoe kom je er toch bij.. Laatste uur is eigenlijk het leukste van de dag... we sluiten om 22u, dus vanaf dan tot 23u15 krijgen we bijna niets meer binnen en kunnen we gezellig kletsen met elkaar. Klanten waren wel een beetje lastig vandaag, blijkbaar veel miserie geweest op Charles de Gaules en Edinburgh... dus mochten het af en toe bekopen..

    Hoop dat alles in Belgie voor iedereen een beetje ok is... Ik ga slapen, ben moe, morgen terug een late shift en we zien wel wat de nacht brengt...

    slaaplekker en droom zacht,
    vlien

    27-07-2010 om 02:48 geschreven door evelin  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    25-07-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.pijne knie
    Dag iedereen

    Niet zoveel zin om te schrijven vandaag... ben moe en heb zeer aan mijn knie... veel pijn... en vanmorgen ook een dip gehad na bezoek.
    Ben dus maar de stad ingetrokken en mezelf getrakteerd op de overheerlijke chocoladetaart die ze hier hebben en op een fantastisch shoppingcenter met 200 winkels die volhangen met solden en voelde me op slag weer de oude... Paar leuke t shirts gekocht en een super mooie pull zien liggen, maar ze hadden hem niet meer in mijn maat... deju...  En ook nog een paar films... hoop alleen dat ze echt een engelstalige ondertiteling hebben...
    Maar knie wilde niet meer mee..Voelt aan alsof ik een geweldig vrong gekregen heb en dat hij niet meer recht staat en het doet pijn. Veel pijn.

    Heb me dan maar op een terras gezet, rode wijn gedronken, ( verzacht de pijn ) beetje rond gekeken en foto's genomen en vanavond nog naar concertje gaan kijken. Beste musicalsongs aller tijden, klassiek gebracht... was mooi... en een knappe soprane...

    Daarna gewoon de metro gepakt en naar huis gemankt en lig nu in mijn bed. Ben moe, versleten.
    Hoop dat het morgen beter gaat gaan en dat ik hier niet naar een dokter moet, want zie dat niet zitten. Heb de wijze raad gekregen om hem in de lucht te houden, er ligt een zalf op en heb pijnstiller gepakt..

    Ook dat is Praag zeker ? Ga jullie laten, fijne werkdag voor iedereen morgen, andere goed verlof en tot later




    25-07-2010 om 22:40 geschreven door evelin  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kampa - het groene Praag
    Goeie nacht iedereen,

    Ja mijn bioritme ligt voor de moment net iets anders dan anders... Is nu 00.55u... Gisteren niet geschreven, moeten werken en was maar tegen 23u45 thuis. Had Isabelle mijn sleutel gegeven dat ze haar deftig kon douchen en zijn hier blijven plakken. Nog zitten praten en gieren en lachen en uiteindelijk in slaap gevallen tegen 03u en wakker geworden tegen 11u30. Hadden alle 2 onze slaap nodig :)

    Vandaag laatste dag van het Belgische bezoek gehad. En was voor de eerste keer echt koud... koude wind... geloof zelf maar een graad of 17. Toch iets anders als je zo'n 37 graden gewoon bent. Eerste wat we gedaan hebben is een paraplu gekocht. Is hier gisteren ongelofelijk beginnen regenen en we wilden voorbereid zijn op alles. Ja zo zijn vrouwen hé :)
    Soit geen regen gehad vandaag, maar heb nu wel mijn paraplu. Wilde zo'n flassie gekleurden hebben met I love Prague maar ze hebben dat hier niet, is dus maar een simpele zwarten geworden.

    Zijn vanmiddag gaan eten in Hotel Sahara... Best te vergelijken met één of ander resort dat je kan tegenkomen in Tunesie. Lounge - achtig, zandkleuren, overal dikke kussens, behoorlijk chique.. Hadden alle 2 iets vrij gewoons besteld, Isabelle iets met geitekaas, ik octopus en we dachten dat we daar immense borden gingen krijgen. Niets was minder waar... alle 2 een klein bordje met ons eten op. Maar wel lekker !
    En wat ook ongelofelijk is hier, is dat ze onmiddellijk je tafel afruimen ook al is 1 van de 2 nog bezig met eten. En direct daarna vragen ze al of je koffie of een dessert wilt... Je eten is nog niet gezakt en ze willen je al volproppen met hun desserts. Gingen normaal gezien nog voor de chocoladetaart gaan, maar door hun opdringerigheid hebben we vriendelijk bedankt...

    Zijn daarna terug het groene Praag in gedoken. Ik ben nog steeds onder de indruk dat er in zo'n grootstad als Praag zoveel groen is.. Je zit gewoon midden in de wijnvelden met een zicht over Praag om u tegen te zeggen. Dit is zoooo mooi... je wordt er echt stil van... Hebben eigenlijk gewoon gewandeld en gewandeld vandaag. Uiteraard de nodige terrassen gedaan om bij te tanken maar we zijn dingen tegen gekomen die je anders nooit zou tegen komen ( zie foto's fb) Dit was echt een relaxte dag met goeie babbels, een goed gevoel, een zalige lekkere rode wijn en een vriendschap waarvan je weet, dit is voor altijd.

    Vanavond wilden we toch nog echt Tsjechisch gaan eten... zijn daar wel bij het 14ste gezet in dat restaurant, maar het was wel lekker. Ze rekenen werkelijk alles aan de tsjechen. Zakje nootjes die je opendoet, hopla zoveel extra, en ze komen dan aan je tafel met één of ander kiezig straf, immens straf aperitief, hopla zoveel erbij... Uiteindelijk betaal je nooit wat er op de kaart staat, maar mag je er altijd wat bij rekenen. Nu is hier niet duur om te eten, maar wel handig als je dat weet... maar we weten het nu...
    Eten was echt lekker... gevulde aardappel met varkensvlees, zuurkool en gefruite uiringen..

    Daarna laatste avondwandeling over de Karelsbrug gedaan ( heel mooi 's avonds) en  moe maar voldaan de metro gepakt naar onze eindbestemming.. Waren 4 heel leuke dagen. Heb dankzij Isabelle een stukje van Praag gezien die ik misschien nooit ging zien. Ik heb gelachen, mijn hart kunnen luchten, wijze raad mee gekregen, maar vooral genoten.

    Klein berichtje voor Isabelle... bedankt dat je er was... vond het fantastisch om met je de stad in te trekken.. voor herhaling vatbaar... en bedankt voor de fles... hij zal ontkurkt worden bij de eerste speciale gelegenheid die er komt en de fles krijgt een mooie plaats ! En duizend maal dank voor je vriendschap !

    Ik wens iedereen in België een goeie nacht toe, fijn weekend nog en tot de volgende keer...

    slaapzacht...

    foto's van ons avontuur te zien op facebook.. er komen er nog...

    25-07-2010 om 01:26 geschreven door evelin  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    23-07-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.kapot
    Goeie nacht iedereen,

    Ben kapot.... Isabelle en ik hebben vandaag 11 rondgelopen in Praag, en het was HEET. Niet gewoon warm, maar HEET. Alles plakte...

    Hebben ongelofelijke mooie dingen gezien ( zie fb, zijn er nog maar een paar). Hebben bezoek gebracht aan Karlsbrug ( dit moet je zowiezo gezien hebben), daarna terras gedaan en ons geweldig lelijk mispakt aan wat we besteld hadden... Hadden bij een non alchoholische aperitief gevraagd, maar was dat slecht zegt... Was een oranje sapje dat smaakte naar iets wat ik absoluut niet kan thuisbrengen. Was echt niet lekker, heb dan maar een martini gevraagd, maar dat was nog slechter... dus zijn dan maar vertrokken en hebben alles voor de helft laten staan. Daarna zijn we het groene deel van Praag ingegaan... Was echt magnifiek. Hoe je in zo'n grote stad plots terecht kan komen in zoveel groen en stilte blijft me een raadsel, maar het was mooi ! Groene deel van Praag heet de Kampa, met tuinen, museum voor moderne kunst, de eifeltoren, de kabellift en een uitzicht over de stad om u tegen te zeggen...

    Zijn met de kabellift naar boven gegaan, gegierd van het lachen, want er was er eentje bang... en dan echt een leuke wandeling gedaan tussen het groen... waren er alle 2 stil van. Daarna zoals het uiteraard hoort een terras gedaan om te bekomen en terug naar het oude deel van Praag gegaan waar we vanavond lekker hebben gegeten en een fijne dag hebben afgesloten met een heerlijke goeie Ierse zanger op den achtergrond..

    Douche gepakt als ik thuis kwam en lig nu moe maar voldaan in mijn bed... mijn oogjes vallen dicht.


    Slaapzacht daar in Belgie....

    23-07-2010 om 00:36 geschreven door evelin  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    22-07-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.bezoek
    Goeie nacht iedereen

    Eerst en vooral aan iedereen een fijne nationale feestdag gewenst ! Ik heb gewerkt vandaag  ! Hier geen feestdag voor de Belgen ;)

    Op het werk was het rustig, paar lastig en dulle klanten aan de telefoon gehad, maar anders geen problemen. Begint te gaan...

    Is nu 1u25 en nog vlug even een berichtje voor ik ga slapen... Mijn eerste belgische bezoek ontvangen. Is fijn, echt waar. Is leuk om de stad te kunnen tonen, om samen terrassen te doen, iets lekkers te eten en intussen een keer je hart te kunnen luchten, een mens knapt daar echt van op. Ik hoop echt waar dat jullie allemaal een keer afkomen... van den eerste tot de laatste want die moet je hier gezien hebben.

    Morgen dagje vrij... beetje uitslapen dus, yes yes yes en dan duiken we de stad in... is nog zoveel dat we willen zien en het wordt heerlijk weer...

    Was leuke avond.... aan iedereen van jullie slaapzacht... en droom zoet


    22-07-2010 om 01:32 geschreven door evelin  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    20-07-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.belgische collega !
    dag iedereen

    Eindelijk een belgische collega ontmoet ! Toch eentje die ik zo gek is als ik om naar hier te trekken. Nee geen knappe blonde griet, maar een ongelofelijk grappige jonge roste gast uit Gent, Tim. Hebben vandaag zitten fantaseren over de Gentse Feesten en mosselen.
    Hij werkt op back office van AF ( zijn de claims behandelen en zo) ik zit op front office...

    Een leuke dag gehad, wel een paar ambetante mensen aan de telefoon gehad die aan het roepen waren over hun bagage en dat het geen service is maar heb me niet laten doen. En na iedere gesprek wens ik hen namens AF nog een prettige dag toe... Peis dat ze me met momenten door de telefoon konden sleuren,maar had er mijn kot in. Niet met mij wi... ik doe ook maar mijn werk.
    Het gaat goed met me... vind mijn draai, voel me goed en gelukkig... en voel me ook sterker worden...  is een fijn gevoel.

    Vanavond nog een terras gedaan in Praag... sorry voor de Bruggelingen... maar terrassen in Brugge komen zelf nog niet in de buurt dan die van Praag.
    Als jullie nog een keer denken om een sms te sturen met de vraag of ik kom... weet je wat het antwoord zal zijn.... kom een keer naar hier één drinken.. t' is hier 1) veel veel veel mooier en 2) stukken aangenamer voor je portemonnee ook. Voor wat je in belgie betaalt, drink je hier het vierdubbele.

    Worden drukke, gezellige dagen... morgen nog dagje werken, donderdag vrij en vrijdag de laten en dan weekend vrij. Maar staat veel op het programma, dus wordt fijn.

    Ga slapen nu... beetje slaap in halen van de laatste week...

    tot de volgende


    20-07-2010 om 23:24 geschreven door evelin  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    19-07-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.zondag rustdag in Praag
    Niet al te veel gedaan.... beetje huishouden... strijken... favoriete bezigheid op zondag..

    Voor de rest niet veel te vertellen... ben lekker thuis gebleven... boekje gelezen, beetje op internet gezeten, lekker gepraat met zeer interessant en leuk iemand en zo was de dag vlug gepasseerd.

    Vanmorgen ook nog een skypje gedaan met mama en papa.. dus die heb ik ook weer gezien. Altijd wel fijn ! Zijn ook de enige die skypen voor de moment met me.

    Morgen test op het werk en dan vliegen we er echt in.


    slaap wel iedereen en tot de volgende

    19-07-2010 om 00:17 geschreven door evelin  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.crazy day
    Ahoy iedereen...

    Wat een leuke dag gehad ! Vandaag onze eerste echte dag aan de telefoon... Weliswaar een halve voormiddag met onze vingers zitten draaien omdat ons systeem niet wilde werken, maar is uiteindelijk toch een geslaagde dag geworden.

    Vanmorgen test gehad over wat we allemaal geleerd hebben en met grote onderscheiding geslaagd : 90 procent. Ik denk dat ik in mijn leven nooit zoveel gehaald heb... tenzij voor lichamelijk opvoeding of zo :)
    Een paar keer per ongeluk de telefoon toegegooid omdat we ( crazy Veronica en ik ) niet wisten hoe ons telefoon systeem werkte, maar tegen het einde van de dag waren we er mee weg en ging alles eigenlijk wel vrij vlot. Was in het begin bang voor mijn engels, maar lukt vrij aardig en durf ook al meer en meer te vragen en te spreken. Voel van mezelf dat ik zekerder aan het worden ben. Is wel een leuke gedachte, goed voor het zelfvertrouwen.

    Na het werk mee op stap geweest met crazy Veronica. Ze woont in het noorden en is hier op zoek in Praag naar een tijdelijke flat/ studio. Afstand is voor haar te ver met de trein. Dus heb haar vergezeld in haar zoektocht... Man man man... heb weeral een keer mijn ogen opengetrokken, maar deze keer niet van verbazing, eerder verbijstering. Eerste appartement had geweldige foto's op het internet... maar toen we er aankwamen... echt.. daar wil je zelf nog niet in blijven. Was echt vuil, vies en stinken ! Foto' s gaven een geweldig appartement aan met hoge muren, fantastisch keuken, uitzicht om u tegen te zeggen... maar het bleek gewoon een donker hol te zijn... en die 2 die daar rond liepen hadden of ondere de tram gezeten of wat gepakt... Dus deze zou het niet worden... jammer want is hier op 2 minuten van..

    Dus dan maar naar de 2e. Was een Australisch meisje die terug gaat naar Down Under en iemand zoekt in haar plaats. Was hier op 10 minuten van, te voet. Hebben daar een immens mooi stuk van Praag 2 gelopen, heel gezellig, leuke restaurants, gezellige cafeetjes, was echt mooi. De Belgicka street was echt de max... ga ik zeker nog een keer naartoe om een terras te doen :) Echt mooi ! Gezellige pleintjes, fonteinen...
    Dus wij op zoek naar het appartement. Bleek gelegen te zijn op de geweldige avenue Lepeova... Is zo een beetje te vergelijken met het centrum van Brussel. 3 rijvakken, mega druk, immens veel lawaai, niet echt een straat waar je zou willen wonen.
    Veronica had de dame in kwestie opgebeld om toch zeker te zijn dat ze thuis was en haar gezegd dat we onderweg waren. Hadden een kleine wegbeschrijving gevraagd, want de avenue is behoorlijk lang, maar dat jongste kan het lik niet uitleggen, dus is ze ons maar komen halen aan de MCDonalds.
    Nu zou je denken een Australische... dat zal zo'n surfbabe zijn... vergeet het... niets was minder waar... ik weet niet van welke planeet of van welk stuk uit Australie die kwam, maar er was iets grondigs mis mee.. Maar ze had een Italiaanse boyfriend, met een huis in Alabanie... En als zij aan een lief kan geraken, dan is er voor alle vrijgezellen nog heeeel veeel hoop ! Veronica en ik mochten niet naar elkaar kijken.... dus heb de hele wandeling met mijn hoofd naar beneden gelopen. Ik weet het, is niet mooi, maar er was echt iets mis mee.  Het meisje gaat terug naar Australie omdat ze het hier niet leuk vond.. kan uiteraard gebeuren... dus wij mee naar het appartement.  Vol verwachtingen...
    Maar het was nog erger dan het eerste... en van deze stonden er geen foto's op het internet... nadien begrepen we waarom..
    Ik kan het het beste omschrijven als een krakerspand... gebouw vol graffiti, donkere muren en het appartement op zich was nog erger.
    In de keuken lag er daar een Japanese/Chinese op de bank, die dacht dat ze één of andere filmster was en onze Aussie girl toonde fier als een gieter alle kamers. Een wc waar ik zelf niet zou in durven, een badkamer die nog erger was en de 2 grote kamers waren de slaapkamers.
    Matrassen op de grond en een piano die voor de scheiding zorgde... Een lief mee pakken was hier geen optie... aangezien je met 2 op de kamer ligt...Dus wij vriendelijk bedankt voor de rondleiding en tot onze grote verbijstering zijn we vertrokken... ongelofelijk dat er mensen zo kunnen leven. Echt waar... dit hou je niet voor mogelijk ! Waren op het einde van de avond nog steeds in shock. Maar wel goed gelachen !

    Uiteindelijk terug gegaan naar ons eerste adres, dat van 2 min bij mij vandaan omdat de eigenaar plots toch nog een kamer vrij had. En het was de kamer van de foto's op het internet. Mooi, ruim, veel licht, met gezamelijke badkamer en keuken. Maar eigenaar deed moeilijk, was nen louchen type. Dus beetje teleur gesteld daar vertrokken, ik hoop dat hij veronica morgen belt om te zeggen dat alles ok is. Kunnen we samen Praag 2 en de terassen verkennen. Ze is echt crazy met een geweldig gevoel voor humor :)

    Thuis gekomen en nog een babbel gedaan met mama en papa. Heeft me deugd gedaan. Had het nodig en ga hun wijze raad mee nemen.
    En voor de rest weer een geweldige babbel gehad met dezelfde geweldige persoon van gisteren. Begin mijn draai te vinden, voel me goed en gelukkig.

    Nog 2 dagen werken en dan bezoek uit België, ik kijk ernaar uit.

    Het is met vallen en opstaan, maar ik kom er wel en ik zit hier nu een week en ik ben trots om te zeggen van hey, ik doe het toch maar...
    Dit nemen ze nooit meer van me af ! Niemand niet...

    Lieve groetjes aan iedereen en droom zoet !


    19-07-2010 om 00:00 geschreven door evelin  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    18-07-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.de overgang van nieuw naar oud praag
    Goeie nacht intussen aan iedereen...

    Is ondertussen 1.42u maar ben nog wakker. Een geweldig interessante avond achter de rug, eigenlijk gewoon een hele leuke dag gehad...

    Beetje kunnen uitslapen vandaag. Praag is in het weekend zoveel stiller dan in de week. Trams en metro rijden ook veel minder. Beetje opgeruimd vanmorgen, appartement gedweild, was gedaan, vaatwas terug in gang gekregen en dan de kaart genomen van Praag en vertrokken voor de hele dag.
    Heb echt de toerist uitgehangen. Kodak in mijn handen en maar foto' s trekken :)
    Heb overal gezeten, maar het meest impressionante was toch wel het oude Praag.. Ik woon dus in het nieuwe Praag...en de Karslbrug verbindt nieuw met oud... maar het oude is nog mooier dan het nieuwe.. Ben heel naar vanboven gegaan naar het Praags Kasteel, met de Kathedraal. Je kunt het een beetje vergelijken met een presidentieel paleis, wachters die de wacht houden met zo'n machettegeweer en iedereen wil daarmee op de foto, dan een geweldig imposant gebouw met de Tjechisch vlag en dan een plein om u tegen te zeggen met daarop de Kathedraal.  (foto's te zien trouwens op facebook) En dan kom je buiten en heb je een geweldig zicht over een nieuwe Praag. Maar echt magnifiek !

    En wat je hier ook heel goed merkt is de invloed van de klassieke muziek, overal Mozart, Beethoven en in elke kerk kan je hier 's avonds luisteren naar klassieke concerten, ze delen gewoon flyers uit op straat... Ga dan wel een keer doen in de toekomst, moet dan ook wel een keer gezien hebben. Ik heb zoveel gezien vandaag, ik raad jullie gewoon aan om mijn foto's te bekijken.
    En trouwen dat de mensen hier doen, niet te doen... ik denk dat er in iedere kerk wel een trouw bezig was, maar wat een afschuwelijk lelijke bruidsmode... Linea Raffaele kennen ze hier duidelijk niet .... Is zo van die goedkope voile stof die blinkt... Ik hoop dat er niemand in België in zo'n kleed getrouwd is, anders ben ik hier de choco..

    Nu het leuke aan Praag is ook de metro. Je mag dan nog het gevoel hebben dat je mijlenver van je appartement zit,  3 metrostations later sta je bijna thuis. Is echt de max, iedere dag ben ik meer en meer verwonderd van de schoonheid die de stad heeft. Ik ga nog promotor worden van Praag.

    Het enige wat dan weer jammer is, is dat ze hier geen gewone bakboter kennen... ik weet niet hoe de gewone Tjech hier zijn vlees bakt, maar het enige wat je kan vinden is of frietvet in de vorm van bakboter of varkensvet... is bedriegelijk hoor ! Vanavond trouwens gepaneerde vis gegeten met een soort van aardappelen die je in water moet laten koken. Was niet slecht.

    En intussen is de regen met bakken uit de lucht gevallen, eindelijk een beetje verkoelen, mocht wel na die warme dagen. Voor de rest een super gezellige avond gehad.

    Ga nu met een voldaan en ongelofelijk  goed gevoel mijn bedje inkruipen, beetje uitslapen en morgen rusten. En strijken met mijn dvd van Paul de Leeuw.

    Aan iedereen slaaplekker en droom zoet,

    vlien
    xxxx

    18-07-2010 om 01:43 geschreven door evelin  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    16-07-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.shopping in Praag....
    Was het bijna vergeten vandaag om iets te schrijven... We zijn intussen vrijdag, wat gaat de tijd snel... 

    Laatste dag van de opleiding gehad. Was rustig, maar niet minder vermoeiend dan anders. Maandag mogen we starten. Hoop dat het lukt.
    En gouden tip voor iedereen... als je ooit met het vliegtuig reist laat geen waardevolle spullen in je valies zitten, ook geen opladers van gsm, laptops, kodak, whatever wat je krijgt het niet terug betaald...
    Enkel je kleren krijg je terug betaald. En als je bagage een delay ( vertraging ) heeft, heb je zowiezo recht op je eerste behoeften. Bij Air France wil dat zeggen dat iedere persoon voor 100 euro aan kleren, toiletgerief en alle andere toestanden mag kopen. Bonnetjes houden, achteraf claim indienen en je krijgt je geld terug. En als je ooit moet bellen naar ons... we kunnen niet meer vertellen dat hetgene wat er op ons scherm staat :)
    Is maar een kleine greep uit wat ik de mensen moet vertellen :) Maar spaar nu ook wel mijn bonnetjes van het winkelen hier... als ik straks mijn bagage kwijt ben, kan ik nog altijd zwart op wit bewijzen hoeveel ik heb betaald.
    En zo'n dingen leer je dus hé.

    Maandag, dinsdag, woensdag gewoon werkdag, donderdag vrij ( komt goed uit want Isabelle is in Praag ) vrijdag de laten 14u15-23u15 en weekend vrij ( heb dus nog volledig week met Isabelle) De week erop heb ik heel de week de laten. Maar vind dat niet zo erg.. kan dat iets langer slapen en s' avonds is het ook niet zo gevaarlijk om over straat te lopen. ( allé dat denk ik toch)
    En dan zijn wel alweer augustus...

    Vanavond na het werk nog even de stad in gegaan, had nieuwe sletsen nodig, mijn andere waren kapot gelopen en ook een paar nieuwe zomerkleren..  Dat is hier dus een paradijs hé om te shoppen, echt je kan je dat niet voorstellen.Die winkels zijn zoveel groter dan bij ons.. Heb 2 nieuwe mooie, echt leuke korte broeken gekocht ( heel vrouwelijk en behoorlijk praags ) , mijn nieuw packman t-shirt ( zie facebook) nog 3 andere t-shirts en een nieuw paar sletsen en ik was 60 euro kwijt... is toch niet slecht hé .. en ik moet toegeven, ik zie er goed uit :)

    Thuis gekomen, beetje tjechische tv gekeken, mijn vaatwas geleegd en tot de constatatie gekomen dat er nog water in stond, ding gaat lik niet meer in gang.( en ik maar gesten met mijn vaatwas).. heel uitgekuist, maar nog geen beweging, gekookt met frituurvet ipv bakboter ( geeft je vlees een hele speciale smaak ) en nu zit ik hier.

    Klaar voor mijn eerste weekendje... vorige week zat ik gewoon nog in varsenare te bbq'en met mama en papa... kan toch al rap gaan he.
    Morgen met crazy veronica de stad in... collega van op mijn werk. En zondag wordt het een beetje rusten, lezen, mijn cursus van mijn werk bekijken om er dan maandag weer in te vliegen.

    Fijn weekend voor iedereen van jullie, zie elkaar graag en voorzichtig zijn !
    vlien


     


    16-07-2010 om 22:50 geschreven door evelin  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    15-07-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.een beetje afkoeling graag !
    Hello hello

    Vanmorgen dan eindelijk een beetje regen gehad, maar niets spectaculairs zoals bij jullie in Belgie. Ja ik lees nog de Belgische gazet hé..

    t' Zijn vermoeiende dagen, de warmte, het werk,... maar ik mag niet klagen. Het is fijn, iedereen heeft zijn eigen verhaal, mijn mede collega's hebben al elk hun eigen verhaal, zijn al 9 jaar ouderweg, hebben hier de liefde van hun leven gevonden, of hebben in Siberie gezeten, gestudeerd in Frankrijk of Londen en ik kom gewoon uit Varsenare - Oostkamp. Voel me op sommige momenten zo'n groentje dat ik denk...waar ben ik in hemelsnaam mee bezig... Moet ik hier nog op mijn 29ste mijn droom najagen ? Moet ik al niet gesetteld zijn ?  Ga ik hier ooit de liefde van mijn leven vinden en dan mee verhuizen ? Ik weet het niet..
    Soms jammer dat je geen glazen bol hebt.

    Maar was wel weer een leerlijke dag. Vandaag zelf onze eerste calls gedaan. Ik zat vandaag bij Dorita.. een vurige knappe Italiaanse, die ook nog een keer perfect Engels en Frans spreekt. De Engelse calls mocht ik overeen nemen. Ging nog goed... maar er is zoveel waar je moet opletten en je woorden vinden in het Engels is toch nog net iets anders dan in het Nederlands. Zat er een beetje mee in... maar had een goed gevoel toen ik vanavond naar huis liep.

    Niet zo veel gedaan hoor anders, beetje huishouden, mijn afwas in de vaatwas gestoken :) en mijn was gedaan en op gehangen en net terug van een wandeling in het centrum. Isabelle komt volgende week en even haar hotel gaan checken. Kijk er naar uit om 1 van mijn vrienden te zien. Gaat wel leuk worden.

    En aan de anderen kan ik alleen maar zeggen, kom ook. Kom niet voor mij, maar kom voor Praag, die moet je echt gezien hebben. Ook degene die een hekel heeft aan reizen.. kom als je er klaar voor bent een keer af.. je gaat verwondert staan van al de schoonheid.

    Ga van' t weekend met crazy Veronica de stad in... ze woont in Praag, komt uit Uruguay en is op zoek naar een nieuw appartement. Ga haar helpen zoeken en zo doen we samen gezellig aan sightseeing.

    Voor de rest geen speciale zaken te melden, geniet daar nog van de avond en tot de volgende !

    En wees niet bang om te reageren hé... is altijd leuk jullie te horen :) ook van degene die je niets verwacht

    slaap zacht

    15-07-2010 om 22:03 geschreven door evelin  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    14-07-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.mis een knuffel
    Vandaag beetje minder... zal wel de vermoeidheid en warmte zijn. Is hier van s' morgens vroeg tot s' avonds laat echt heet.
    En op het werk is de airco in ons trainingslokaal kapot... is om te smelten. Concentratie was vandaag bij momenten ver te zoeken, maar we hebben door gezet en uiteindelijk fijne, leerlijke dag gehad. Morgen mogen we onze eerste telefoon beantwoorden... ben benieuwd !

    Na het werk nog even de stad ingegaan. Ik blijf mijn ogen opentrekken, het is echt ongelofelijk. De winkels zijn hier 10 keer groter dan bij ons, blijven zoveel langer open en is allemaal een pak goedkoper. In de metro om boodschappen gegaan, is makkelijk, lekker fris en je vindt er alles.
    Heb wel nog een beetje moeite met de metro... je hebt 3 lijnen, de rode, de groene en de blauwe. Ik moet altijd de groene hebben, maar keer op keer mis ik. Zo heb ik wel al een stukje van de stad gezien :)
    Maar is zo makkelijk die metro, op 3 minuten sta je aan een ander deel van de stad.

    Thuis gekomen en een klein dipje gekregen, mis mijn vrienden toch een beetje. Is allemaal wel geweldig, maar soms mis je toch een iemand om tegen te praten of om een knuffel te krijgen. Maar komt wel goed.


    14-07-2010 om 21:50 geschreven door evelin  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    13-07-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.eerste werkdag
    Dobry Vecer ( betekent zoveel als goeie avond,)


    Slecht geslapen gisteren avond, beetje de zenuwen voor de eerste echt werkdag. Nee elientje, nog geen schorpioenen en ander ongedierte gezien. Peis ook niet dat ze dat hier hebben en trouwens, mijn appartement is heel proper !

    Eerste werkdag gehad, interessante dag geweest. Tram genomen naar metrostation, en dan met de metro naar het station en van station 5 minuten wandelen naar het werk. Al bij al ben ik 15 min onderweg. Vanmorgen eerst gewoon alle formaliteiten geregeld, contract, blad voor belastingen, loon,... en daarna aan de uiteindelijke opleiding begonnen. Matthew is onze leerlaar. Jonge gast van Londen, met wonderschoon accent die hier sinds januari zit.
    Alles is hier in het Engels te doen, dus je moet er echt wel met je kop bij zijn. Maar het lukt me aardig. Zijn nu alle programma's aan het leren die we nodig hebben. Is bizar hoeveel je daar mee kunt doen. Als je op de luchthaven rond loop, sta je daar al niet bij stil.En dan heb je nog een keer de afkortingen van alle luchthavens waar Air France op vliegt. En geloof me, het zijn er veel !
    Laatste uurtje hebben we mogen mee luisteren met onze collega's. Waren leuke en interessante gesprekken. Mensen zijn hier echt vriendelijk, heel behulpzaam. Anders dan bij ons. Nog heel de week hebben we opleiding van 09u tot 17.30u en maandag gaan we dan van start.
    Voor de moment nog geen Belgen gezien, ik denk dat ik voor de moment de enige gek ben die dit wil doen :)

    Onze klas bestaat uit verschillende nationaliteiten van Finland over Italie, Frankrijk, Urugay, Belgie, Duitsland en Tsjechie. En allemaal komen we hetzelfde doen. Best wel grappig. Vanmiddag op stap geweest met Veronica Diaz ( de naam alleen al ! ) ( is de Urugajaanse) Ze woont hier al een aantal maanden met haar vriend in het noorden van Praag en kent al een groot deel van de stad. Dankzij haar weet ik weer een aantal dingen bij. Is een lieve, warme dame.. en ze spreekt met een geweldig grappig spaans accent.

    Intussen ben ik ook te bereiken op mijn Tsjechisch nummer : 00420773263194... is voor iedereen een stuk goedkoper. Voor kaart én gsm heb ik 70 euro betaald. En t' is nen schone nokia ! Geen afgedane brol.

    Vanavond nog even mijn werk door nemen en voor de rest hou ik het rustig. Is hier nog steeds sniksnik heet.

    Ik zou er heel graag de foto's op zetten die ik al genomen heb, maar op de één of andere manier lukt het niet. Je kan ze wel zien op mijn facebook.


    Groetjes en tot later,





    13-07-2010 om 20:59 geschreven door evelin  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    12-07-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.1e uitstap
    Ik kan het niet genoeg zeggen, maar dit is meer dan fantastisch... die is zo overweldigend mooi.. ik weet gewoon niet waar eerst gekeken.

    Daarnet een wandeling gemaakt door de stad. 3uur onderweg geweest en ogen open getrokken. Overal vind je de tram, maar hier moet je dus eerst een ticket in de metro om op de bus te kunnen. Heb dus maar besloten om het eerste deel te wandelen. En wat ook heel bizar is, ze controleren dat dus niet.

    Praag is een wereldstad, en dat voel je... winkel blijven hier tot 21u of later open. De straten zitten nog vol, trams en bussen ook. Dit kan je gewoon niet vergelijken met ons.

    Date gehad met Karlsbrug. Ik moest hem gezien hebben op mijn eerste dag. Best wel even moeten slikken toen ik er stond. Is allemaal zo ontzettend vlug gegaan, maar ik ben zo trots dat ik hier ben. Dit heeft echt voldoening.

    Ook even langs geweest bij mijn werk om te kijken waar ik morgen moet zijn. Is leuk, is een modern gebouw, met patio waar je dan s' avonds wat kan drinken. Peis wel dat ik het daar plezant ga vinden; althans ik hoop het toch.

    Ga hier vlug nog wat foto's op zetten, voor de geinteresseerden onder jullie en dan ga ik douchen, want het is hier nog steeds om omver te vallen.

    Slaapzacht iedereen en hou jullie goed !

    12-07-2010 om 22:51 geschreven door evelin  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)


    Archief per week
  • 02/08-08/08 2010
  • 26/07-01/08 2010
  • 19/07-25/07 2010
  • 12/07-18/07 2010
  • 05/07-11/07 2010

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Blog als favoriet !

    Gastenboek
  • shift in 't fabriek
  • Helaba daar
  • back to reality
  • het is hier met je zus
  • Grussen aus Belgien

    Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs