Eu só conheço esse caminho
do paraíso
22-07-2016
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.21/7 Alvaiázere - Alvorge
De dag begint bewolkt, zelfs wat aan de frisse kant. Op de heuveltoppen hangt er mist.
Een van die toppen moeten we over, met een hoogte van 470m zelfs het dak van onze Caminho. Aangezien de klim start aan onze voordeur, hebben we geen angst om koud te krijgen.
Het is een verscheiden landschap: groen en landbouw voor de middag, een doortocht door het stadje Ansião, daarna terug meer bossen en rotsachtig.
We zien maar 1 pelgrim: een dame die ons voorbij snelt terwijl we op de muur bij een kapel wat zitten te rusten, te eten, en de hond proberen te negeren, die weinig fanatiek naar ons zit te grommen en te blaffen. Als de dame passeert richt hij zijn aandacht op haar, maar ze haalt snel een kippebeentje of zoiets uit haar zak en al snel heeft het mormel voor niets anders meer interesse.
Bij het binnenkomen van Ansião zien we haar op een terras zitten. Zelf picknicken we in het parkje aan de rivier (dat er ondanks zijn naam maar weinig groen uitziet).
Onze bestemming van de dag is Alvorge, waar de parochie een albergue met 8 bedden openstelt. Plaats genoeg, want we zijn de 2de en 3de klant van de dag. In de bar wordt gezegd dat er nog een Duitse dame onderweg zou moeten zijn. Wij vermoeden onmiddellijk dat dat onze "hondenfluisteraar" is, maar na Ansião hebben we haar niet meer gezien.
Van de gasten van gisteren is blijkbaar het merendeel 9km doorgestapt naar het volgende dorp. Enkel een Tsjechische student is onze medebewoner in de albergue.



20-07-2016
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Start van de caminho
Ja we zijn gestart. Het doet raar, beseffen dat dit voor vier weken is.
Wat ooit gestart is met een zot idee, "als ik 50 word..." is nu realiteit!
Zitten schrijven op een dorpsplein na een lekker etentje, glaasje wijn, kortom genieten. We hebben onze eerste stempels en een lekkere port gekregen.
Hilde



Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.20/07 Tomar/Calvinos - Alvaiázere
Meer dan 30km, over een golvend, voor het merendeel stijgend parkoer, dat is te veel voor een eerste wandeldag. Dat wisten we vooraf, en dus deden we er iets aan.
Samen met de eigenaars van het pension van gisteren bekeken we onze opties, en besloten we om een taxi te nemen naar het dorpje Calvinos, een twaalftal km buiten Tomar.
Daar begonnen we, na een laatste bemoedigende knuffel, aan onze lange weg.
In het dal was de omgeving nog groen en lieflijk, maar naarmate we hoger klommen werd het landschap droger en meer open. 
Na de middagpicnic aan het kerkje van Pereira wachte ons een lang recht stuk vals plat klimmen in de volle zon naar Cortiça. Er was een verkoelend windje (dat jammer genoeg recht tegen zat), en de temperatuur was niet meer zo hoog als de vorige dagen, maar toch nog heet genoeg om er serieus last van te hebben.
In Cortiça wierpen we nog een snelle blik richting Loureira, waar Wies en Sofie hun huisje hebben.
Daarna was het terug een eindeloos stuk omhoog, terwijl ons eindpunt, het stadje Alvaiázere, maar niet in zicht wou komen.
In de albergue tellen we nog geen tien mensen. Dat betekent dat er voorlopig nog weinig "concurrentie" is om een bed te vinden. Gelukkig maar, want in deze streek is het aanbod aan slaapplaatsen niet overvloedig.



19-07-2016
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Gedaan met reizen
Klik op de afbeelding om de link te volgen Op onze kamer aangekomen in Tomar, de laatste plaats die we vooraf vastlegden.
Een reis van 48 uur gaat in je kleren zitten.
Inbegrepen in onze kamer in Brussel was een shuttledienst naar de luchthaven. We waren nog te vroeg om onze rugzakken in te checken, maar het was er toch al druk. Toen we op het vliegtuig zaten bleek dat het inladen van de bagage te lang geduurd had, zodat de piloot op nieuwe toestemming van de controletoren moest wachten. Daardoor een uur vertraging.
We hadden aan onze gastheer gemeld dat we om 9u30 Portugese tijd zouden landen. We konden hem niet meer verwittigen dat we een uur later zouden zijn. Tegen dat we aan het huis toekwamen bleek hij niet meer thuis te zijn. We moeten hem net gemist hebben.
Vanuit het koffiehuis naast de deur zonden we hem een mailtje met onze GSM nummers (hem opbellen bleek niet te werken).
Zo belde hij ons op en spraken we af om rond 18u terug te komen.
Dan maar van de gelegenheid gebruik gemaakt om ons traject van vanmorgen te verkennen: hoe je naar het treinstation gaat, hoe je van daar naar het busstation moet reizen, waar je de loketten vindt, enzovoort. Het heeft ons vanmorgen een pak stress bespaard.
Onze rugzak zat ondertussen in een bagagekluis in het treinstation,  dus daar hadden we geen last meer van. Bij terugkeer maakten we nog een luie wandeling door de parken van Expo 1998. Veel fut zat er bij meer dan 30 graden niet in.
We hadden chocolade meegebracht uit België voor onze gastheer. Na zo lang in de hitte in onze rugzak te zitten zag die er lief uit. Maar dat deerde Leonel, een sympathieke man afkomstig uit São Tomé, niet.
Vanmorgen dan zonder problemen naar Fátima. Daar bleek het niet alleen nog een pak warmer, maar ook zo goed als geen schaduw.
We hebben zoveel als mogelijk binnen gebleven in de verschillende kerken en kapellen. We ontstaken ook een enorme kaars voor iedereen die ons over Fátima aangesproken heeft.
Onze tweede bus van de dag bracht ons via vele kleine dorpjes naar Tomar.
Snel onze kamer betrokken, een taxi voor morgen besproken om de eerste etappe wat draaglijker te maken, en dan snel het kasteel/kloostervan Tomar bezocht. Prachtig,  maar het was te heet om er ten volle van te genieten.





15-07-2016
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Het nadert
Onze Caminho is lichtjes vervroegd: wegens de verwachte drukte op Zaventem willen we extra vroeg op de luchthaven zijn. Dat betekent dat we zondagnamiddag  al vertrekken, en overnachten in Brussel, in plaats van maandagochtend vroeg.
Ach, 12 uren minder om ons nerveus te maken, dat kan alleen maar goed zijn.



>

Blog tegen de wet? Klik hier.
Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs