Maurits Cornelis Escher is geboren in 1898 en stierf op 1972. Hij is een van 's werelds grootste grafici, en ook na zijn dood is zijn werk nog steeds populair. Hij is het meest beroemd om zijn zogenaamde onmogelijke tekeningen, maar ook om zijn metamorphoses.
Maar hij maakte ook prachtige, meer realistische werken gedurende de tijd dat hij in Italië woonde en werkte. Gedurende zijn leven maakte M.C. Escher 448 litho's, houtsnedes en houtgravures en meer dan 2000 tekeningen en schetsen. Net zoals sommige van zijn beroemde voorgangers - Michelangelo, Leonardo da Vinci, Dürer en Holbein - , was M.C. Escher linkshandig.
Naast zijn werk als graficus, illustreerde M.C. Escher boeken, ontwierp tapijten, postzegels en wandschilderingen. Hij werd geboren in Leeuwarden als de vierde en jongste zoon. Na 5 jaar verhuisde de familie naar Arnhem, waar hij het grootste deel van zijn jeugd doorbracht. .
In Italie leerde hij zijn vrouw kennen, Jetta Umiker, hij trouwde met haar in 1924.
Hij speelde met architectuur, perspectief en onmogelijke ruimtes. Zijn kunst blijft miljoenen mensen over de hele wereld verbazen en in verwondering brengen.