Na even wat op te zoeken heb ik iets meer gevonden over de wiskunde achter Escher zijn werken. Hierdoor zijn vele werken ook zo beroemd geworden.
Het verbaasd de mensen dat er zoveel wiskunde principes achter zijn werken zaten want Escher was ongelooflijk slecht in algebra en hij hield niet van abstractie.
Escher wordt door de internationale specialist Professor Doris Schattschneider in intuïtieve wiskundige genoemd. Dit is iemand die door iets steeds opnieuw te proberen en nieuwe ideeën uitwerkt tot verrassende oplossingen komt. Escher vond zijn oplossingen door steeds weer opnieuw te tekenen in zijn schrift.
Metamorfose 1 is de eerste van een hele lange reeks werken waarin Escher een vlakvulling verwerkt. Dit werk is te zien op bijgevoegde foto.
Nu weten jullie al wat meer over Escher zijn leven en vanuit verschillende onderwerpen gezien.
Escher is de zoon van een waterbouwkundige ingenieur George Arnold Escher en zijn tweede vrouw, Sarah Gleichman. In het gezin werd Escher Mauk genoemd. Escher volgde les aan de Hogere burgerschool. Hij was goed in tekenen maar was geen goede student. Nadien ging Escher in Haarlem studeren aan de school voor bouwkunde en sierende kunsten. In 1922 verliet Escher de school
Vanaf dan reisde Escher regelmatig naar Spanje en Italië. In Italië leerde Escher zijn droomvrouw, Jetta Umiker, kennen. Hij trouwde met haar in 1924 en zij kregen 3 zonen, George, Arthur en Jan.
In Italië tekende hij zuidelijke landschappen en in Spanje bestudeerde hij de Moorse decoraties.
Na zijn avontuurlijk leven verhuisde Escher naar de Rosa-Spier-Stichting in Laren, een rusthuis voor bejaarde kunstenaars waar hij een eigen atelier had. Escher overleed op 73-jarige leeftijd te Laren. Hij werd begraven op de Nieuwe Algemene Begraafplaats aan de Wijkamplaan te Baarn.
Ik hoop dat jullie nu al wat meer weten over Escher. Tot morgen!
Escher in het Paleis is een museum dat geopend is in november 2002. Er worden speciale evenementen georganiseerd in verschillende zalen. Verjaardagsfeestjes voor kinderen, een zakendiner of bal, . Het is interessant voor alle leeftijden. In het museum wordt de gehele Escher collectie tentoon gesteld.
Wanneer je naar de tekeningen van Escher kijkt valt je pas bij de tweede keer op dat onmogelijke combinaties bestaan. Water stroomt omhoog, vogels veranderen in vissen en hij laat mannen eindeloos trappen oplopen in een binnenplaats.
Erg onbekend is dat Escher ook erg intieme Italiaanse landschappen schilderde en zelfportretten maakte. Hij ontwierp postzegels, bankbiljetten, motieven voor een tafelkleed en tegelmozaïeken.
In het museum zal je een onvergetelijke tijd beleven!
"Op momenten van groot enthousiasme schijnt het me toe dat er nooit op de wereld, door niemand, zo iets moois en belangrijks gemaakt is." - Escher
Maurits Cornelis Escher was een Nederlandse kunstenaar die vaak speelde met wiskunde principes.
Hij werd geboren te Leewarden op 17 juni 1898 en is overleden te Laren op 27 maart 1972. Hij stond bekend om zijn houtsneden, houtgravures en lithografieën.Zijn prenten vertonen vaak onmogelijke constructies.
In Den Haag is sinds 16 november 2002 het museum Escher in het Paleis. Hierover zal later meer informatie gegeven worden
Mijn blogsite voor nederlands gaat over Escher. Zijn tekeningen zijn erg bekend en door de meeste mensen al wel eens bekeken of men probeerde op de juiste manier hiernaar te kijken. Hopelijke komen jullie hier meer te weten over hem.