Amir is een Afghaanse jongen die samen met zijn rijke vader Baba en hun 2 bedienden Ali en zijn zoon Hassan samenleven in een groot huis. Amirs moeder is gestorven bij zijn geboorte en hij heeft ze dus nooit gekend .Hassans moeder is bij Ali weggegaan voor een jongere man, hij en Amir zitten dus een beetje in het zelfde schuitje. Amir is een weke jongen die tegen de zin van zijn vader van verhalen schrijven houdt, hij heeft ook vaak het gevoel dat zijn vader niet genoeg van hem houdt, terwijl dit helemaal niet zo is. Hassan daarin tegen is een zeer loyale jongen die alles doet voor Amir, die hij als een broer beschouwd. Amir maakt hier soms wat misbruik van en voelt zich beter als Hassan. Baba is in tegenstelling tot Amir een zeer vrijgevige man, hij gebruikt zijn geld om anderen te helpen en ziet het goede in de mensen. Baba houd van Hassan alsof het zijn eigen zoon is, maar laat dit niet te hard merken omdat dit in deze cultuur inacceptabel is.
Het incident:
Amir en Hassan beoefenen samen de traditionele vliegersport. Amir is degene die de vlieger bestuurd en Hassan degene die de op de grond gevallen vliegers van de tegenstanders in bezit moet krijgen. Ze doen samen mee aan een wedstrijd en ze winnen deze. Maar op het moment dat Hassan de laatste vlieger wilt oprapen kruist Assef zijn pad, een oude bekende wie Hassan heeft beschoten met zijn katapult toen hij Amir lastig viel. Assef is uit op wraak en Kamal, een vriend van Assef, houdt Hassan vast terwijl Assef Hassan verkracht. Amir ziet dit allemaal gebeuren maar durft niet in te grijpen dus doet hij alsof hij het niet ziet. Het mooie aan deze scene is dat Hassan in het begin van de scene aan Amir zegt dat hij alles voor hem zou doen. Ik zelf vind dit het mooiste stuk van het boek omdat het Amir voor de keuze zet wat hij moet doen.
Amirs reactie:
Na de verkrachting van Hassan voelt Amir zich zeer schuldig maar hij weet niet hoe hij met dit gevoel moet omgaan. Hij mijdt Hassan zo veel mogelijk omdat hij hem niet onder ogen durft te komen. Amir besluit dat Hassan en Ali uit het huis moeten omdat hij ze zo niet meer onder ogen hoeft te komen. Als hij vraagt aan zijn vader om hen te ontslaan wordt deze woedend. Amir heeft het gevoel dat zijn vader Hassan liever heeft als hem en dit maakt hem zeer jaloers. Hij besluit juwelen te verstoppen in de kamer van Ali en Hassan. Wanneer deze 'verdwenen' juwelen teruggevonden worden op hun kamer besluit de vader om hun toch niet te ontslaan omdat hij niet geloofd dat zij de echte schuldige zijn. Maar uit schaamtegevoel gaan Hassan en Ali toch weg te gaan.
Amerika:
Amir en zijn vader moeten vluchten naar Amerika omdat de Sovjet Unie hun land binnenvalt. Eens aangekomen in Amerika moeten hij en zijn vader weer helemaal onderaan in de maatschappij beginnen. Daar ontmoet hij ook een Afghaans meisje genaamd Soraya, zij wordt door de rest van de mensen als onrein gezien omdat ze seks heeft gehad voor het huwelijk. Amir en zij trouwen uiteindelijk en kort na het huwelijk sterft Baba aan een longkanker die hij een lange tijd geheim heeft gehouden voor zijn zoon. Amir is hier zeer van aangedaan omdat hij sinds hun vlucht naar Amerika tot het besef is gekomen wat voor fantastische man zijn vader wel is. Een tijdje later wordt Amir opgebeld door Rahim, een vriend van zijn dode vader die de vraag heeft of hij weer terug wil komen naar Afghanistan. Dit doet Amir en daar komt hij veel te weten.
Hassans zoon:
Terug in Afghanistan verneemt Amir dat Hassan en zijn vrouw vermoord zijn door Talibanstrijders, die nu een groot deel van het land in handen hebben. Samen hadden ze ook een zoon, Sohrab genoemd. Hij is gevangengenomen door een Talibaanse machtshebber die hem gebruikt als seksslaaf. Amir besluit hem te gaan redden en hij komt erachter dat de Talibaanse machthebber Assef blijkt te zijn. In Amirs poging om het kind te redden wordt hij in elkaar geslagen door Assef. Maar Sohrab, schiet met een een katapult in het oog van Assef waardoor Amir de bovenhand in het gevecht krijgt. Het mooie aan deze scene vind ik dat Hassans zoon op dezelfde manier als zijn vader Amir 'beschermt' tegen Assef.
Mijn eigen mening:
Ik vond dit één van de beste boeken die ik ooit heb gelezen. Het toffe aan het boek vind ik dat het gaat over een land dat nog steeds regelmatig in de media komt en daarom heb je echt het gevoel dat het verhaal echt gebeurd is. De schrijver schrijft ook met heel veel details waardoor je je goed kan inleven in het verhaal. Het was ook een zeer zwaar boek om te lezen aangezien het over moeilijke onderwerpen gaat zoals; kindermishandeling, moorden, verraad, verkrachtingen,... Ik persoonlijk vind dit wel tof want op deze manier wordt de onmenselijke situatie in Afghanistan aangekaart. Soms had ik wel momenten dat ik echt triestig werd van de gebeurtenissen in het boek, omdat ik besefte dat dit dagelijkse kost is voor de mensen die daar nu nog leven. Ik raad mensen zeker het aan het boek te lezen, maar ik denk wel dat je best 16+ kan zijn om het te lezen want anders kunnen de onderwerpen te zwaar zijn.
We hebben om te starten ook al een reeks extra's toegevoegd aan uw blog, zodat u dit zelf niet meer hoeft te doen. Zo is er een archief, gastenboek, zoekfunctie, enz. toegevoegd geworden. U kan ze nu op uw blog zien langs de linker en rechter kant.
U kan dit zelf helemaal aanpassen. Surf naar https://www.bloggen.be/ en log vervolgens daar in met uw gebruikersnaam en wachtwoord. Klik vervolgens op 'personaliseer'. Daar kan u zien welke functies reeds toegevoegd zijn, ze van volgorde wijzigen, aanpassen, ze verwijderen en nog een hele reeks andere mogelijkheden toevoegen.
Om berichten toe te voegen, doet u dit als volgt. Surf naar https://www.bloggen.be/ en log vervolgens in met uw gebruikersnaam en wachtwoord. Druk vervolgens op 'Toevoegen'. U kan nu de titel en het bericht ingeven.
Om een bericht te verwijderen, zoals dit bericht (dit bericht hoeft hier niet op te blijven staan), klikt u in plaats van op 'Toevoegen' op 'Wijzigen'. Vervolgens klikt u op de knop 'Verwijderen' die achter dit bericht staat (achter de titel 'Proficiat!'). Nog even bevestigen dat u dit bericht wenst te verwijderen en het bericht is verwijderd. U kan dit op dezelfde manier in de toekomst berichten wijzigen of verwijderen.
Er zijn nog een hele reeks extra mogelijkheden en functionaliteiten die u kan gebruiken voor uw blog. Log in op https://www.bloggen.be/ en geef uw gebruikersnaam en wachtwoord op. Klik vervolgens op 'Instellingen'. Daar kan u een hele reeks zaken aanpassen, extra functies toevoegen, enz.
WAT IS CONCREET DE BEDOELING??
De bedoeling is dat u op regelmatige basis een bericht toevoegt op uw blog. U kan hierin zetten wat u zelf wenst.
- Bijvoorbeeld: u heeft een blog gemaakt voor gedichten. Dan kan u bvb. elke dag een gedicht toevoegen op uw blog. U geeft de titel in van het gedicht en daaronder in het bericht het gedicht zelf. Zo kunnen uw bezoekers dagelijks terugkomen om uw laatste nieuw gedicht te lezen. Indien u meerdere gedichten wenst toe te voegen op eenzelfde dag, voegt u deze toe als afzonderlijke berichten, dus niet in één bericht.
- Bijvoorbeeld:
u wil een blog maken over de actualiteit. Dan kan u bvb. dagelijks een bericht plaatsen met uw mening over iets uit de actualiteit. Bvb. over een bepaalde ramp, ongeval, uitspraak, voorval,... U geeft bvb. in de titel het onderwerp waarover u het gaat hebben en in het bericht plaatst u uw mening over dat onderwerp. Zo kan u bvb. meedelen dat de media voor de zoveelste keer het fout heeft, of waarom ze nu dat weer in de actualiteit brengen,... Of u kan ook meer diepgaande artikels plaatsen en meer informatie over een bepaald onderwerp opzoeken en dit op uw blog plaatsen. Indien u over meerdere zaken iets wil zeggen op die dag, plaatst u deze als afzonderlijke berichten, zo is dit het meest duidelijk voor uw bezoekers.
- Bijvoorbeeld: u wil een blog maken als dagboek. Dagelijks maakt u een bericht aan met wat u er wenst in te plaatsen, zoals u anders in een dagboek zou plaatsen. Dit kan zijn over wat u vandaag hebt gedaan, wat u vandaag heeft gehoord, wat u van plan bent, enz. Maak een titel en typ het bericht. Zo kunnen bezoekers dagelijks naar uw blog komen om uw laatste nieuwe bericht te lezen en mee uw dagboek te lezen.
- Bijvoorbeeld: u wil een blog maken met plaatselijk nieuws. Met uw eigen blog kan u zo zelfs journalist zijn. U kan op uw blog het plaatselijk nieuws vertellen. Telkens u iets nieuw hebt, plaats u een bericht: u geeft een titel op en typt wat u weet over het nieuws. Dit kan zijn over een feest in de buurt, een verkeersongeval in de streek, een nieuwe baan die men gaat aanleggen, een nieuwe regeling, verkiezingen, een staking, een nieuwe winkel, enz. Afhankelijk van het nieuws plaatst u iedere keer een nieuw bericht. Indien u veel nieuws heeft, kan u zo dagelijks vele berichten plaatsen met wat u te weten bent gekomen over uw regio. Zorg ervoor dat u telkens een nieuw bericht ingeeft per onderwerp, en niet zaken samen plaatst. Indien u wat minder nieuws kan bijeen sprokkelen is uiteraard 1 bericht per dag of 2 berichten per week ook goed. Probeer op een regelmatige basis een berichtje te plaatsen, zo komen uw bezoekers telkens terug.
- Bijvoorbeeld: u wil een blog maken met een reisverslag. U kan een bericht aanmaken per dag van uw reis. Zo kan u in de titel opgeven over welke dag u het gaat hebben, en in het bericht plaatst u dan het verslag van die dag. Zo komen alle berichten onder elkaar te staan, netjes gescheiden per dag. U kan dus op éénzelfde dag meerdere berichten ingeven van uw reisverslag.
- Bijvoorbeeld:
u wil een blog maken met tips op. Dan maakt u telkens u een tip heeft een nieuw bericht aan. In de titel zet u waarover uw tip zal gaan. In het bericht geeft u dan de hele tip in. Probeer zo op regelmatige basis nieuwe tips toe te voegen, zodat bezoekers telkens terug komen naar uw blog. Probeer bvb. 1 keer per dag, of 2 keer per week een nieuwe tip zo toe te voegen. Indien u heel enthousiast bent, kan u natuurlijk ook meerdere tips op een dag ingeven. Let er dan op dat het meest duidelijk is indien u pér tip een nieuw bericht aanmaakt. Zo kan u dus bvb. wel 20 berichten aanmaken op een dag indien u 20 tips heeft voor uw bezoekers.
- Bijvoorbeeld:
u wil een blog maken dat uw activiteiten weerspiegelt. U bent bvb. actief in een bedrijf, vereniging of organisatie en maakt elke dag wel eens iets mee. Dan kan je al deze belevenissen op uw blog plaatsen. Het komt dan neer op een soort van dagboek. Dan kan u dagelijks, of eventueel meerdere keren per dag, een bericht plaatsen op uw blog om uw belevenissen te vertellen. Geef een titel op dat zeer kort uw belevenis beschrijft en typ daarna alles in wat u maar wenst in het bericht. Zo kunnen bezoekers dagelijks of meermaals per dag terugkomen naar uw blog om uw laatste belevenissen te lezen.
- Bijvoorbeeld: u wil een blog maken uw hobby. U kan dan op regelmatige basis, bvb. dagelijks, een bericht toevoegen op uw blog over uw hobby. Dit kan gaan dat u vandaag een nieuwe postzegel bij uw verzameling heeft, een nieuwe bierkaart, een grote vis heeft gevangen, enz. Vertel erover en misschien kan je er zelfs een foto bij plaatsen. Zo kunnen anderen die ook dezelfde hobby hebben dagelijks mee lezen. Als u bvb. zeer actief bent in uw hobby, kan u dagelijks uiteraard meerdere berichtjes plaatsen, met bvb. de laatste nieuwtjes. Zo trek je veel bezoekers aan.
WAT ZIJN DIE "REACTIES"?
Een bezoeker kan op een bericht van u een reactie plaatsen. Een bezoeker kan dus zelf géén bericht plaatsen op uw blog zelf, wel een reactie. Het verschil is dat de reactie niet komt op de beginpagina, maar enkel bij een bericht hoort. Het is dus zo dat een reactie enkel gaat over een reactie bij een bericht. Indien u bvb. een gedicht heeft geschreven, kan een reactie van een bezoeker zijn dat deze het heel mooi vond. Of bvb. indien u plaatselijk nieuws brengt, kan een reactie van een bezoeker zijn dat deze nog iets meer over de feiten weet (bvb. exacte uur van het ongeval, het juiste locatie van het evenement,...). Of bvb. indien uw blog een dagboek is, kan men reageren op het bericht van die dag, zo kan men meeleven met u, u een vraag stellen, enz. Deze functie kan u uitschakelen via "Instellingen" indien u dit niet graag heeft.
WAT IS DE "WAARDERING"?
Een bezoeker kan een bepaald bericht een waardering geven. Dit is om aan te geven of men dit bericht goed vindt of niet. Het kan bvb. gaan over een bericht, hoe goed men dat vond. Het kan ook gaan over een ander bericht, bvb. een tip, die men wel of niet bruikbaar vond. Deze functie kan u uitschakelen via "Instellingen" indien u dit niet graag heeft.
Het Bloggen.be-team wenst u veel succes met uw gloednieuwe blog!