genieten in andalusie
Over mijzelf
Ik ben Elly Lapiere
Ik ben een vrouw en woon in Colmenar (Spanje) en mijn beroep is horeca.
Ik ben geboren op 17/09/1982 en ben nu dus 42 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: het buitenland.
Beoordeel dit blog
  Zeer goed
  Goed
  Voldoende
  Nog wat bijwerken
  Nog veel werk aan
 
Inhoud blog
  • Spannende dag
  • Zonsondergang
  • vrij dag
  • het leven zoals het is in spanje
  • Vrije dag naar nerja
    Zoeken in blog

    20-07-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Spannende dag
    De kinderen komen vanavond vanuit belgie hierheen. Het is al meer dan een maand geleden dat ik ze zag, wat zal ik blij zijn als ik ze vanavond in mijn armen kan sluiten. Ze zijn een maand bij mijn moeder gebleven, zo konden ze hun schooljaar afmaken en nog wat genieten van de goede zorgen van oma. Na regelmatig geskype kunnen we eindelijk tegen elkaar praten zonder dat er een computer tussen ons staat. Al de hele dag zit ik te kijken naar mijn telefoon, zullen ze op tijd zijn in de luchthaven? Zal de vlucht goed gaan? ( want noch mijn kinderen noch de babysit die meereist heeft ooit op een vliegtuig gezeten) Zojuist eventjes gebeld en toch al gerustgesteld dat ze zeker op tijd in de luchthaven zullen zijn. Ze waren er al en dat terwijl hun vlucht maar om 18u50 is. Zullen lange uurtjes worden op de luchthaven. Straks hebben ze een overstap in madrid en dan komen ze vanavond rond 23 uur aan in Granada ( voor ons maar een uurtje rijden). Ik kijk er zo naar uit, mijn hart voel ik bonken tot in mijn keel.

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    20-07-2015, 15:33 geschreven door elly  
    14-07-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zonsondergang
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Zonsondergang is hier het mooiste van de natuur. De lucht met al de verschillende kleuren.
    Een foto zegt meer dan woorden. Gewoon genieten !!!!

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    14-07-2015, 15:15 geschreven door elly  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.vrij dag
    Torre Del Mar, Benalmadena en Torremolinos zijn vandaag aan bod gekomen. Torre del mar zijn we geweest aangezien we een gast hebben die haar NIE nummer moest ophalen en ze niet in het bezit is van een auto. Gewandeld langs het strand en iets gedronken in een bar die te midden het strand stond. Ik had slippers aan en daar ben ik tot het besef gekomen dat niet ieder strand met zand is. Het waren kleine kiezeltjes die onder mijn voeten kropen en dat was zeker geen aangenaam gevoel, dus moesten we nog eens naar daar gaan dan doe ik schoenen aan. ( ik had schoenen mee hoor maar die lagen in de autoRolling Eyes )
    Daarna zijn we naar Puerto Marina geweest in Benalmadena. We zijn hier pas in maart geweest toen we op reis waren. Maar het blijft er een fantastische plaats. De architectuur van de gebouwen is zo prachtig dat je er kan blijven naar kijken. De gezelligheid van de winkeltjes en de restaurants rond het haventje is zo prachtig dat je hier wel iedere week wil naar toe komen. We hadden al goed warm en wilden wel eens wat verfrissing hebben dus zijn we naar een van de mooie stranden van Torremolinos gereden en een duikje gaan nemen in het frisse water. Onze gast had haar hondje mee en die hebben we dus ook leren zwemmen. Een chiwawa in het water is hilarisch. Maar we denken wel dat hij er goed heeft van genoten. We zijn dan nog gaan wandelen in het oude torremolinos, een weg gemaakt van trappen met overal winkeltjes en restaurants. Wat moet een mens meer hebben op zijn vrije dag.

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    14-07-2015, 15:11 geschreven door elly  
    03-07-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.het leven zoals het is in spanje
    Ondertussen zijn we er al achtergekomen dat de spaanse mentaliteit toch iets bijzonders is. Mañana kan dus gebruikt worden voor morgen, overmorgen, volgende week of misschien wel volgende maand, maar we weten dat we er gewoon moeten van uit gaan dat alles goed komt. Want alles komt ook goed al is het wel met soms veel geduld. Voor ons persoonlijk is het allemaal heel vlug gegaan. We hebben gisteren ons contract gaan tekenen van ons huisje en maandag krijgen we dan de sleutel. Dus het is bewezen dat spanjaarden soms ook wel vlug kunnen zijn. Zelfs ons nie nummer was al op een dag klaar. Zouden we misschien graag gezien zijn dan.  haha

    Bij de bar hier om de hoek zijn we toch wel graag gezien, ze vragen ons om bij hun te zitten of ze zetten zich gewoon bij ons.  Spaanse gezelligheid.  Je verstaat er dikwijls niets van als ze wat zeggen maar toch heb je een hele avond plezier. Ze doen er alles aan zodat we hun begrijpen en wij ook. Maar dat zien wij als een soort van spaanse les. Ze spreken hier zo vlug dat ze de helft van hun woorden niet uitspreken dus proberen wij dan ook maar spaans te mompelen.Laughing    Je krijgt er regelmatig wat tapas en hun hondje die loopt van de ene gast naar de andere om een stukje vlees te schooien. Een chiwawa (Carlota, ondertussen al omgedoopt tot charlotte) , bijna even dik zoals hij groot is. En jaja als we toekomen dan vragen ze oe ist? Grappig toc. Nuja zij leren ons het spaans dus leren wij hun een beetje west vlaams. Want dat west vlaams is toch ook een wereldtaal.



    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    03-07-2015, 15:20 geschreven door elly  
    02-07-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vrije dag naar nerja
    Dinsdag hadden we een vrije dag. We hadden een afspraak om 9uur met onze makelaar, die natuurlijk veel beter spaans spreekt dan ons ( dat van ons is namelijk heel slecht nog, met andere woorden spaans nul ) bij het politiekantoor van torre del mar. We moesten ons NIE nummer aanvragen want dit heb je nodig om hier te werken en te wonen. Bij aankomst stonden er al heel veel mensen te wachten maar na een uur of 2 was de aanvraag toch binnen en kregen we te horen dat we woensdag al mochten ons nie nummer gaan ophalen.

    We zijn dan verder gereden naar Nerja, want daar gingen we de river walk doen. Rio Chillar is een rivier waardoor je kan wandelen vanaf het strand tot diep in de bergen tot je bij watervallen uitkomt. Bij aankomst hadden we al na 5 minuten door dat je hier zeker je voeten niet ging droog houden en dat je best goeie schoenen nodig had om de wandeling af te maken, aangezien we dit niet aan hadden hebben we na een half uurtje besloten om toch maar iets anders te doen en eens terug te komen met stevige schoenen want uiteindelijk doe je er toch 5 uur aan om de wandeling tot een goed eind te brengen. Maar ze zien ons hier zeker terug.

    We hebben dan maar besloten om de grotten van Nerja te bezoeken. Na een kwartier rijden zaten we al in de bergen en konden we al genieten van weer een prachtig uitzicht. €9 per persoon om de grotten te bezichtigen is niet veel voor wat je te zien krijgt. De aangegeven wandelroute in de grot is ongeveer een kilometer lang. Je hebt er ogen tekort. In het midden van de grot kom je bij een spectaculaire zuil van 60 meter hoog en een omtrek van 18 meter. Je voelt je daar een kabouter. Je verveelt er je geen seconde en het is lekker fris.

    Na het bezoek aan de grotten zijn we nog eens tot aan het Balkon van Europa gereden. Het balkon is een uitzichtpunt op een uitstekende klif in de zee ( 23 meter boven zeeniveau ). Je hebt er een magnifiek uitzicht over de kust en de bergen achter Nerja.

    Op het uitzichtspunt staat ook een standbeeld van Koning Alfonso XII. Toen hij na de verwoestende aardbeving van 1884 een bezoek aan de stad bracht, was hij zo onder de indruk van het uitzicht dat hij het officieel de naam ‘Balcon de Europa’ heeft gegeven.

    We hebben een prachtige dag gehad en zijn dan ook voldaan terug naar Colmenar terug gereden.







    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (4 Stemmen)
    02-07-2015, 13:51 geschreven door elly  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Moriscos
    Hotel Mesón Casona de los Moriscos krijgen we niet meer uit ons hoofd. Het is ons werk maar ook een beetje onze thuis. We zijn super verwelkomd door Hans en Rita en we hebben een heel leuk contact samen.

     Nu proberen we er alles aan te doen om wat reclame te maken. Zodat mensen die nog nooit gehoord hadden van de Montes de Malaga er ook iets aan hebben. Vele mensen nemen hun vakantie aan het strand, tussen een massa van toeristen bakken in de zon. Luieren aan het zwembad.

    Maar Spanje heeft veel meer te bieden dan dit. De natuur, de geschiedenis, de uitzichten ....
    Hier zitten we in de rust en zitten we op minder dan een uur rijden van mooie bezienswaardigheden.
    Je kan relaxen in de jacuzzi terwijl je uitkijkt op het prachtige landschap van Montes de Malaga. Heb je het nog niet warm genoeg dan kan je beetje gaan zweten in de sauna. En wil je hier gewoon op je gemak zijn dan drink je iets op het terras met een boek in je hand. Het restaurant is open tot 's avonds laat en biedt je streekgerechten als ook nederlandse gerechten. Het is onze bedoeling dat je je hier thuis voelt.








    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (3 Stemmen)
    02-07-2015, 12:43 geschreven door elly  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Onze droom
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Wij zijn Elly en Mario, bijna een jaar getrouwd een hebben dezelfde passie " het buitenland"

    Al heel snel waren we erover eens dat onze toekomst niet in het kleine belgenlandje lag maar dat we andere en warmere oorden wilden opzoeken. Wat hield ons tegen? De kinderen? Onze familie? Niets eigenlijk. Onze familie had dan een reden om eens wat meer op vakantie te gaan en de kinderen passen zich vlugger aan dan volwassenen. Dus de beslissing was genomen we gaan naar het buitenland maar op één voorwaarde. WERKZEKERHEID!!!

    Onze laatste reis was Torremolinos geworden en na een uitstapje in het binnenland van andalusie waren we verliefd gekomen op de pracht van de bergen, de witte dorpjes en de plaatselijke bevolking.

    Met heel veel geluk zijn we in contact gekomen met een nederlands koppel die hier een leegstaand hotel hadden overgenomen en op zoek waren naar personeel om te helpen met hun droom, aangezien mijn man kok is van opleiding en zij nog iemand zochten om heerlijke gerechten op tafel te toveren was de beslissing vlug genomen.  Enkele weken later is Mario hier een weekje alles komen bekijken. Het ziet er goed uit en jij kan er ook aan de slag waren zijn woorden toen hij terug bij mij in Belgie was. 10 dagen later was alles al ingepakt en stond de auto klaar om richting Andalusie te vertrekken. Zonder kinderen weliswaar, want die zouden eerst hun jaar uitdoen in school en nog wat genieten van de warme zorgen van oma. 20 juli komen ze achter.

    Na een rit van 2100 km kwamen we aan in ons dorpje. COLMENAR!!!! Een typisch wit dorpje op zo een 35 km van Malaga. Hans en Rita stonden ons al op te wachten. We stapten uit de auto en ik wist niet waar eerst te kijken. Een heel mooi hotel te midden van de Montes de Malaga. Een uitzicht waar ik vroeger alleen maar kon van dromen. Na het begroeten en het bezichtigen van het hotel ben ik als een blok in slaap gevallen door vermoeidheid van de lange rit.

    's Morgens bij het wakker worden stond ik weer verbaasd te kijken van het prachtige uitzicht. Dit uitzicht is gewoon onze tuin. Nu zijn we hier 2 weken en nog iedere morgen blijft het prachtig.

    Momenteel verblijven we nog in het hotel maar volgende week krijgen we de sleutel van ons eigen nestje. Een huisje aan de rand van het centrum waar je ook uitkijkt op de bergen met een gemeenschappelijke tuin met zwembad, ideaal voor de kinderen dus.



    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (10 Stemmen)
    02-07-2015, 11:44 geschreven door elly  
    Archief per week
  • 20/07-26/07 2015
  • 13/07-19/07 2015
  • 29/06-05/07 2015
    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.

    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek

    Blog als favoriet !

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs