Foto
Foto
Over mijzelf
Ik ben Anja Mooij
Ik ben een vrouw en woon in (zuidholland) en mijn beroep is Gezinsverzorgster.
Ik ben geboren op 16/02/1954 en ben nu dus 71 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: Verhalen schrijven, gedichten, tekenen, schilderen, zingen ,wicca,s runnen tarot,.
Foto
Foto
Foto
Foto
Wicca,s

11-02-2013
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.BGardner
Klik op de afbeelding om de link te volgen Wicce ook wel de Craft genoemd, kwam weer volop in de belangstelling toen in Engeland in 1952 de Witchraft Act(de wet die hekserij verbood).werd afgeschaft.
Gerald B Gardner was een van de eerste heksen die zijn geloof in het openbaar verkondigde..Zijn boek der schaduwen waarin rituelen en spreuken worden beschreven, trok veel aandacht.
Het aantal mensen dat zich aangetrokken voelt tot Wicca, is in de twintig jaar tijd enorm gegroeid.
Wicca is over de hele wereld populair,vooral in de Verenigde Staten en Australie, maar ook in Duitsland,  Frankrijk en de Baltische staten.
Maxine en Alex Sanders zijn vooraanstaande exponenten. Zij begonnen de traditie die bekend is geworden onder de naam Alexandriaanse wicca, die niet veel verschilt van de Gardneriaanse wicca.
Daarna werden veel andere tradies gevestigd, zoals Dianische wicca, Kletische wicca,Seax wicca en de Kingstone traditie.

Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Het Christendom
Klik op de afbeelding om de link te volgen Het Cristendom heeft de hekserijen wel onderdrukt.,maar niet uit geroeid.

Men geloofde gedurende de hele Middeleeuwen (500-1500 na Christus) in toverij en heksen. Voor allerlei gebeurtenissen, zoals ziektes, de dood en natuurrampen, zochten de mensen verklaringen. Ze gingen naar wijze vrouwen (en soms ook mannen), die buiten het dorp op zichzelf woonden. Die vrouwen hadden vaak veel kennis van kruiden en planten. Ze konden daarmee genezen en het dorp beschermen. Maar er waren ook kwade heksen. Die gebruikten hun kennis tegen de mensen en het dorp.

Later in de Middeleeuwen, werd de kerk steeds belangrijker. De kerk kreeg steeds meer macht.  Je moest je aan de wetten van de kerk houden, anders was je een ketter, en werd je zwaar gestraft. In het begin vond de kerk de heksen en hun hulp aan de mensen niet zo raar. Men strafte hekserij dan ook niet zwaar, met kerkelijke straffen, dat wil zeggen: niet met lijfstraffen

De heksenvervolging is dan al een tijdje bezig. Sinds ongeveer 1450. Maar het aantal slachtoffers is nog laag. Pas na 1500 ( na de Middeleeuwen) komt de heksenvervolging echt op gang. Het hoogtepunt is in de 17de eeuw. Tot 1782 zijn er in West en Zuid Europa en het Noordoosten van de Verenigde Staten waarschijnlijk enkele honderdduizenden.




 


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wicca de oude religie van heksen.
Klik op de afbeelding om de link te volgen Wicca de oude religie van heksen  is de laatste jaren behoorlijk populair geworden.
Veel mensen zoeken aansluiting bij de natuurlijke werled en menen dat het individualisme en de positieve aard van wicca de leegte
van het moderne leven kunnen vullen.
Wicca brengt ons dichter bij de natuur, bijelkaar en ons zelf.
Door de snelle vooruitgang in de 20e Eeeuw hebben mensen geen binding meer met de ritmen en cycli van de natuur.
Wicca,s(heksen) proberen deze onevenwichtigheid te herstellen door de seizoenen te vieren, te werken met de natuur en overgangritten van het leven te herontdekken.
Wicca berust niet op dogma,s is koesterend en geeft kracht .
Wicca biedt een alternatieve levenswijze,die  ons helpt te groeien als mensen en de aarde te respecteren.
Hekserij is een vrom van traditionele natuur religie de nauw verwant is aan het paganisme van voor ouders.
Er zjn veel mensen die hekserijen zien als iets uit het verleden,  van onze voorouders ,maar eigenlijk zijn heksen nooit weg geweest



Foto

Archief per week
  • 25/02-03/03 2013
  • 11/02-17/02 2013
  • 04/02-10/02 2013
  • 28/01-03/02 2013
  • 21/01-27/01 2013

    Foto

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Foto

    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    Foto

    Foto

    Foto



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs