Inhoud blog
  • Vrijdag 25 oktober
  • Donderdag 24 oktober
  • Woensdag 23 oktober
  • Dinsdag 22 oktober
  • Maandag 21 oktober
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Werkplekleren
    Week van 21 tot 25 oktober
    25-10-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vrijdag 25 oktober

    Het laatste dagje van mijn observatieperiode zit erop.
    Vandaag was een rustige dag. Zoals ik gisteren zei was mijn eerste taak deze morgen, het afwerken van mijn laatste opdracht die ik gisteren gestart was: het sorteren van de gegevens van de arbeiders, elk in hun individuele map zoals ziektebriefjes, verzekeringspapieren in verband met arbeidsongevallen, verlofaanvragen,...
    Wanneer dit gedaan was heb ik samengezeten met de boekhouder om de vragen te beantwoorden voor mijn geïntegreerde proef.
    Na de middagpauze ben ik gestart met het kopiëren van productietekeningen en meetstaten. Deze moesten 5 maal gekopieerd en geplooid worden.
    Nadat ik alle informatie verzameld had voor mijn GIP-opdrachten heb ik documenten mogen inscannen en kopiëren.
    Ik heb mijn week beëindigd met wat ik mijn week gestart ben, namelijk het sorteren van leveringsbonnen met hun bijhorende vrachtbrief. En aan de hand van de gesorteerde leveringsbonnen controleerde ik de factuur hiervan.

    Deze observatieperiode heeft mij heel veel bijgebracht, het was een leuke ervaring. Ik dank al mijn collega's voor hun gastvrijheid en hulp!

    25-10-2013 om 18:00 geschreven door Ellen  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    24-10-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Donderdag 24 oktober
    Vandaag het voorlaatste dagje van de observatieperiode.
    Vandaag draaide het vooral rond de opdrachten rond de geïntegreerde proef. Toen ik vanmorgen op het bedrijf aankwam heb ik eerst een goed uur samen met mijn mentor verschillende vragen beantwoordt en documenten verzameld die ik zal nodig hebben.
    Daarna is ze met mij doorheen het hele bedrijf gegaan, zodat ik foto's kon nemen en heeft ze mij ook wat uitleg gegeven. Ik ben onder andere naar het bureau van de tekenaars geweest, naar het magazijn, het gebouw waar het onderhoud gebeurt, de fabriek,... Zo heb ik ook kennisgemaakt met veel mensen van de verschillende afdelingen.
    Eens terug in ons kantoorgebouw, was de verantwoordelijke voor onderhoud en preventie en magazijn langsgekomen om samen met mij de vragen te beantwoorden rond het magazijnbeheer en de aankoopprocedures enz...
    Na de middag heb ik alle informatie die ik in de voormiddag had verzameld mogen verwerken. Samen met mijn mentor heb ik dan ook een lijstje gemaakt van alles wat ik al heb, en alles wat ik nog moeten hebben.
    In de loop van de namiddag was ook de post toegekomen dus heb ik die dan zoals de vorige dagen geopend en op elke factuur opnieuw de datum van vandaag gezet met een stempel.
    Als laatste taak vandaag heb ik alle gegevens per arbeider gesorteerd en elk in de individuele map per arbeider gestoken, dit waren gegevens zoals ziektebriefjes, verlofaanvragen, verzekeringspapier door arbeidsongeval,... Hier ben ik nog niet volledig mee klaar, dus morgenvroeg zal mijn eerste taak het afwerken van dit alles zijn.

    Ik ben heel blij dat alle informatie bijna rond is die ik nodig hebben voor mijn geïntegreerde proef, dankzij al mijn vriendelijke collega's!
    En morgen is het al het laatste dagje van de week, hopelijk sluiten we de week goed af ! :)

    24-10-2013 om 18:00 geschreven door Ellen  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    23-10-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Woensdag 23 oktober
    Vandaag was het maar een half dagje werkplekleren.
    De tijd vandaag is heel snel voorbijgegaan, voor ik het wist was het al 12uur.
    Toen ik deze morgen op mijn bedrijf aankwam heb ik eerst een goed uurtje samen met mijn mentor nog wat documenten en informatie verzameld voor mijn GIP-opdrachten. Mijn mentor heeft voor mij ook een afspraak gemaakt met de boekhouder en met de magazijnverantwoordelijke, met deze personen ga ik morgen samenzitten om nog wat informatie te verzamelen die ik dan kan gebruiken in mijn geïntegreerde proef.
    Hierna heb ik de maandlijsten van de arbeiders geklasseerd. Mijn mentor had begin deze maand aan de arbeiders op het bedrijf een papier gegeven die ze zo snel mogelijk moesten invullen wat hun GSM-nummer is, en vaste telefoonnummer, ook de naam en GSM-nummer/vast telefoonnummer van een eventuele partner of andere contactpersoon zodat het bedrijf iemand kan contacteren bij een noodgeval.
    Ik moest controleren of elke arbeiders deze lijst had ingediend, en van wie we het formulier nog niet hadden ontvangen moest de naam worden opgeschreven zodat deze eraan herinnerd kunnen worden.
    Als dit gedaan was heb ik de namen van de arbeiders op omslagen geschreven om later dan de loonbrieven in de enveloppen te stoppen.
    Om terug wat afwisseling te hebben heb ik dan de post mogen openen en opnieuw zoals gisteren op elke factuur een stempel met de datum van vandaag gezet.
    Als laatste taak voor vandaag heb ik opnieuw facturen, bestelbonnen en leveringsbonnen geklasseerd.

    Vandaag is bewezen : tijd vliegt als je je amuseert :)

    23-10-2013 om 13:29 geschreven door Ellen  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    22-10-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dinsdag 22 oktober
    Ook mijn tweede dag werkplekleren is goed verlopen.
    Ik ben de dag gestart met het afwerken waar ik gisteren mee geëindigd was, namelijk het alfabetisch rangschikken van de facturen. Als dat gedaan was kreeg ik de opdracht om de bouwplannen te kopiëren, elk bouwplan 5 keer + de bijhorende documenten met hoeveelheden en cijfers bij elk plan ook telkens 5 keer. Als dat alles gekopieerd was heb ik alle kopies gestapeld en gesorteerd.
    Wanneer ik hiermee klaar was kreeg ik de post en mocht die openmaken en op elke factuur moest een stempel komen met de datum van vandaag.
    Na mijn pauze kreeg ik verschillende facturen en bij elke factuur moest ik de passende bestelbon en leveringsbon zoeken en die aan elkaar nieten. Dit was een iets moeilijkere taak, maar met de hulp van mijn mentor is ook deze taak goed volbracht.
    Om te zorgen voor wat afwisseling gaf mijn mentor me de opdracht de fiches in te vullen/aan te passen van de arbeiders in verband met ziekteverzuim, verlof,... Eerst manueel, daarna op computer. Dit vond ik persoonlijk een leuke taak en het heeft mij ook veel bijgebracht.
    Rond 16:00uur waren al deze taken volbracht en heb ik samen met mijn mentor verschillende documenten verzameld die ik zal nodig hebben voor mijn GIP-opdrachten.

    Ook vandaag was een leerrijke dag, ik heb opnieuw veel opgestoken van het secretariaatsleven :)

    22-10-2013 om 18:06 geschreven door Ellen  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    21-10-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Maandag 21 oktober
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Mijn eerste dag werkplekleren is heel vlot en positief verlopen.
    Vanmorgen toen ik op mijn bedrijf aankwam heeft mijn mentor mij eerst een korte rondleiding gegeven doorheen het bureaugebouw.
    Na deze rondleiding heb ik onmiddellijk mijn eerste taak gekregen, dat was het klasseren van al de bestelbonnen.
    Nadat alle bestelbonnen geklasseerd waren, kreeg ik er een factuur bij en moest ik aan de hand van de bestelbonnen de factuur controleren.
    Rond 10 uur was ik klaar met het controleren van de factuur en kreeg ik mijn tweede opdracht. Deze opdracht bestond eruit facturen te gaan opzoeken aan de hand van een lijst met factuurnummers die te maken hadden met elektriciteit en aardgas, deze facturen moesten gekopieerd worden.
    Na mijn middagpauze werkte ik mijn tweede opdracht verder af en sorteerde ik de gekopieerde facturen. Na al dat papierwerk kreeg ik als derde opdracht een taak op computer, namelijk het maken van een verlofkalender voor arbeiders in Microsoft Office Excel.
    Mijn laatste opdracht voor vandaag was het alfabetisch rangschikken van facturen.

    Het was een leerrijke dag en ik hoop dat de komende dagen even leerrijk zullen zijn.

    21-10-2013 om 18:04 geschreven door Ellen  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)

    Archief per week
  • 21/10-27/10 2013
  • 07/10-13/10 2013

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs