OP NAAR HET 2e LEERJAAR!!! Deze letters ken ik al:
We kennen nu alle letters!!
EERSTEKLASSERS!
De eersteklassers van de H.Hartschool zijn nog steeds te volgen op internet! Op deze blog blijven jullie op de hoogte van de belevenissen van onze kapoenen. Veel plezier!
13-03-2008
Mijn favoriete boek
Wanneer je op de foto klikt zie je het favoriete boek van de eersteklassers van 1B. Morgen komt Wouter Kersbergen. Wij zijn allemaal heel benieuwd!
Gisteren zijn de eersteklassers van 1B voor het eerst naar het verkeerspark geweest.We mochten het verkeerspark met al zijn verkeersregels verkennen met de fiets,de go-cart en te voet.Het is wel niet gemakkelijk om je aan al die regels te houden maar voor de eerste keer ging het toch al vrij vlot.Klik op de foto om ons bezig te zien.
Vandaag zijn we in het teken van de jeugdboekenweek op bezoek geweest in de bib.We hebben er van alles mogen doen.Het was echt plezant en ik denk dat velen nog eens terug willen.Klik op de foto en je kan zien wat we allemaal gedaan hebben.
Vrijdag komt Wouter Kersbergen,een jeugdschrijver, een bezoek brengen aan onze eersteklassers.Wij zijn allemaal benieuwd wat die allemaal te vertellen heeft.Hieronder zie je één van zijn vele boeken.
De voorbije week hebben we in de klas geleerd over dinosaurussen.Vrijdagnamiddag hebben we in een hoekenwerk dit thema op een leuke manier afgesloten.De 2 klassen werden verdeeld in 5 groepen. Er was een leeshoek,een computerhoek,een opdrachtenhoek,een tekenhoek en een speelhoek.Op één van de foto's kan je zelfs zien dat Wendy van Bob De Bouwer ook uit het ei van een dino komt.
Vandaag zijn we na het zwemmen een kijkje gaan nemen op de tentoonstelling van het tekenacademie in 'Het Loo'. Senne liet er trots zijn kunstwerkjes zien en ook Sarah en Brent toonden fier het kunstwerk van hun broer Jens. Het was echt de moeite.Het ging van apen,eekhoorns,...tot drollen. Zelfs iets dat geleek op 'karbonkel' hebben we daar gezien.
Deze week werken we in het 1e leerjaar rond dinosaurussen.De kinderen mogen van alles meebrengen over dit thema. De klas staat al vol van die akelige wezens.We leren o.a. over: de verschillende soorten die er zijn,wat ze eten,wanneer ze leefden,hoe groot ze waren,...Vrijdag sluiten we af met hoekenwerk in een doorschuifsysteem.Spannend!
Maandag zijn we voor de tweede keer met gans de school samen geweest in de turnzaal.Dit om nog wat meer informatie te krijgen over het project van de Zuidactie:'Bora Shabunda'. We hebben ondertussen in de klas een liedje geleerd in de taal van ginds.(Swahili) Verder gaan we nog een pot knutselen die we moeten versieren en die we dan kunnen verkopen op de Zuidmarkt. Dit allemaal om wat geld in te zamelen voor die arme mensen die zo geleden hebben onder die verschrikkelijke oorlog.De nieuwe bal voor de wereldbeker werd ook getoond.Hij was gemaakt van bananenbladeren en zag er toch stevig uit. Wat hebben wij het toch goed hier!
Vandaag zijn we weer,zoals elke vrijdag, naar de computerklas geweest.Terwijl de helft in zijn bundeltje van wero werkt, oefenen de anderen er op de computer duchtig op los. Het programma van maan-roos-vis is echt wel heel leuk.
Woensdag 30 januari is het weer zover! De Looise scholen houden een carnavalstoet door de straten van Tessenderlo.Onze eersteklassers mogen zich vrij verkleden.Ik ben benieuwd wat voor raar volk ik dan ga binnenkrijgen.Verdere info volgt nog.
Wij wensen alle eersteklassers en familie een spetterend 2008.Die deze nacht geen vuurwerk gezien heeft kan nu genieten van het vuurwerk op onze klasblog.
Vrijdag was het feest in Tessenderlo.De broeders van liefde bestaan reeds 200 jaar en dat moest gevierd worden.Wij mochten de erehaag maken;Leuk was dat in de sneeuw!!!
Vandaag was er in 1B een kerstfeestje. We speelden de grote teletubbie kerstkwis. De klas werd verdeeld in 4 ploegen die tegen elkaar moesten strijden. Ze moesten vragen beantwoorden,een puzzel maken,de scheve toren van Pisa overwinnen,...Het werd een spannende race tussen de Po's en de Tinky Winky's.De Po's trokken uiteindelijk aan het langste eind.Nadien werden de pakjes nog verdeeld en iedereen ging gelukkig naar huis.
Vandaag was er de jaarlijkse kerstviering in de kerk.Onze ganse school was hier aanwezig.Leuke afsluiter van het eerste trimester en iedereen ging met kerstwensen naar huis.