Een hele week school, mijn kapoenen zijn het bijna niet meer gewoon... Het werd een leuke eerste week rond het thema op de boerderij. Dus met plezier een weekverslagje. Vergeef het mij, niet alle activiteiten staan er op..
Bertje Big kwam op bezoek en had heel wat foto's en prenten mee van waar hij woont. Mijn kapoenen konden al veel vertellen.
We deden ook een muzikaal verhaal over de dieren van de boerderij. We balkten gelijk ezels Hinniken zoals een paard Blaffen gelijk een hond Loeien gelijk een koe en nog veel meer
We waren ook actief in de verschillende hoeken.
Creatief zijn we ook goed bezig geweest. hihi weet jij welk beestje er zwart is?
Al spelend bezig zijn met de begrippen leeg - vol en zwaar - licht.
We maakten ook een werkblaadje bij de juf, als verwerking van een gezamenlijke activiteit. Wat doen mijn kapoenen dat al goed.
Een bewegingsverhaal rond de dieren van de boerderij. Ziet de varkentjes maar eens rollen op de grond.
Even een spel uitleg voor in de hoekjes. Kan jij de juiste schaduw op het juiste dier leggen.
Een verhaal over koetje Rosalie, die haar vlekken echt niet mooi vond.
We dansten ook vrolijk tussendoor.
Bij meester Koen gingen we weer leuk sporten.
Hmm al de juf haar diertjes door elkaar. Kan jij zeggen waar ze wonen?
Dinsdag was het weer poppenkast tijd. Het was deze keer de beurt aan juf Kathleen en mezelf. Wat een plezante boel daar op de boerderij. Tot de boer ziek werk. Maar goed dat de kabouter kon komen helpen. Al liep dat niet allemaal van een leien dak.
Niet piepen hoor. Juf neemt iets weg. Weet jij wat het is en op welke plaats het ligt? Of ik verwissel twee dingen.. weet jij nog hoe het lag?
Werken rond de ruimtelijke begrippen, met de stallen en de paarden.
We ervaren wat dichtbij en ver af is. Maar ook dichter en verder, door te proberen de spons door het hoofdje van het varken te gooien. Waarom lukt het niet? ik moet dichterbij gaan staan Juf.
Hihi... zie eens wat een snoezige varkens.
We deden ook een praatronde over onze dieren thuis. Juf noteerde alles netjes. Zo hebben Alxel en Yarno liefst drie honden thuis. Enora heeft een ondeugende hond, die het mandje stuk maakt en veel te wild is. Alsook konijnen een kuikentjes die nu al groot zijn.. Sylana heeft een hond waar ze heel graag mee speelt en ook mee gaat wandelen. Cara zou graag een konijntje willen.. En nog zo veel meer... zoals je kan lezen, ze vertellen goed.
Nog wat creatief aan de slag gaan.
De laatste dag mochten mijn kapoenen een activiteit kiezen. Ze wilden graag op bloemenjacht. Zo gezegd, zo gedaan. het werd een heel leerijke wandeltocht met veel bloemenweetjes.
We schilderden aan de hand van een stappenplan, een varkentje.
Omdat ze de hele week zo flink zijn geweest en al heeeeeeeeel lang aan het vragen waren, om naar het speeltuintje te gaan, was het vrijdagnamiddag wel een ideale dag. Klimmen, klauteren, glijden, ...
Zo dit was in een notendop ons weekje. Tot morgen lieve schatjes van patatjes. x
25-05-2015, 22:50 geschreven door Juf Davina
17-05-2015
Eventjes uitblazen...
Na de voorbije drukke dagen en weken, een korte schoolweek. Ik merkte aan mijn lieve kapoentjes dat het allemaal wat veel was geweest. Tijd om dus even wat uit te blazen en onopgemerkt toch te werken... :)
Tuurlijk wou Juf eerst weten hoe Moederdag was geweest. Wie heeft er zijn versje opgezegd en de cadeautjes afgegeven? IKKE
Mijn lieve schatjes vertelden honderduit. De meegebrachte foto's hielpen natuurlijk. Zo leuk om te horen en te zien. Goed gedaan papa's...
We leerden al spelend in de hoekjes. Dit hadden ze de voorbije weken wat weinig kunnen doen. De kapoenen genoten zichtbaar. Ook het meespelen van de juf was super plezant. We speelden spelletjes.
Met de werkbank, de ridders, De auto's .... met de puzzels.
Ook de rijst waarmee we werkten rond vol en leeg. De houten blokken. .. wie maakt de hoogste toren?
Mijn lieve schatten mochten een verhaal kiezen uit de kast. Het werd Ridder Rikki. Een mooi verhaal over Rikki die droomt dat hij een ridder is, met een echt ros...
We fristen nog eens de begrippen dichtbij, veraf, maar ook kleiner en groter op, met behulp van de spiegel. Alsook de lichaamsdelen.
Nog wat foto's van het lerend spelen in de hoeken. Vissen aan de hand van magneetlijn. Boekjes lezen. Vormen puzzel in de hoogte .... Een spelletje. Allemaal geen probleem voor mijn kapoenen.
Woensdag was het natuurlijk tutti frutti dag. Wat een kleine appel zeiden mijn lieve schatten. Hihi, nee hoor geen appel, maar wel een nectarine. Even alles bespreken en benoemen, voor we gaan smullen.
We gingen natuurlijk ook twee keer sporten bij meester Koen. Dit was weer super leuk.
Zo nu zijn we weer klaar voor een volledige schoolweek. Juf kijkt er weer naar uit. Tot morgen allemaal. X
17-05-2015, 21:35 geschreven door Juf Davina
11-05-2015
De voorbije weken...
Schoolfeest voorbij, Moederdag voorbij, bijscholingen voorbij, vergaderingen terug op normale frequentie, ... met andere woorden terug wat ademruimte voor juf Davina. Met de beste wil van de wereld, maar de blog maakte lukte even niet. Maar nu zijn we terug, en er weer helemaal klaar voor. Tuurlijk even een kort overzichtje over de voorbije weken. Alles posten zou wat veel zijn, daarom de plezantste of belangrijkste momenten van de voorbije weken. lees, kijk en geniet lieve mensen.
Ons eigen cadeaupapier maken, voor een cadeautje voor mama. Ja we werken rond mijn supermama. Want geef toe wat zouden we zijn zonder de goede zorgen van ons mama.
Het favoriete verhaaltje van mijn kapoenen. Meermaals heb ik het moeten voorlezen. De ene keer dramatiseerden we erbij. Een ander keertje maakten zij de zinnen af. .. .
Ook de memory had veel succes Niet alleen in het kringetje, maar ook in het hoekje. Kan jij twee dezelfde hartjes vinden.
Oh Jules was wat ondeugend. En verstopte keer op keer, het cadeautje voor mama. Maar goed dat mijn kapoenen zo goed konden zoeken.
We maakten met ons vingertjes madeliefjes. Wat onze mama is de Ma-de-liefste. Wat konden ze dit al goed.
Maar daar bleef het niet bij. We gingen ook aan de slag met waterverf en kranten. AL doende merkte mijn kapoenen, dat het krantenpapier anders was dan gewoon papier. Niet te veel water nemen hoor ik ze nog zeggen..
Mijn lieve schatten hadden ook heel veel te vertellen over hun supermama. Ben ik even veel te weten gekomen. Waar een foto niet voor kan helpen.
We gingen ook aan de slag met verf en penseel. Zonnetjes en zonnestralen moesten er gemaakt worden. Hard labeur zou je denken, maar niet voor mijn kapoenen. Ze deden alles met de glimlach en genoten bij het maken van hun cadeau voor hun mama.
Natuurlijk moesten we ook oefenen op ons versje voor mama. Dit deden we op verschillende manieren. Hopelijk hebben ze het allemaal goed opgezegd voor mama. Want in de klas konden ze het al heel goed.
verhaaltjes doen het altijd goed bij kinderen. Ook bij mijn lieve schatten. Een verhaaltje over een jongetje die wil weten wie de beste smakzoenen geeft ter wereld, wie is nu de echte smakzoenkampioen?
Werken rond mijn supermama, is een ideale manier om te werken rond het lichaamsschema. Wat was ik fier op alle mama's die werden geschilderd.
Ritmisch oefenen van ons versje.
Op vrijdag konden we niet eten in de eetzaal. Met zo een stralend zonnetje, gingen we leuk buiten de boterhammen opeten. Nog nooit waren de boterhammen zo snel op. Want nu waren de fietsjes even voor hun alleen en de hele speelplaats ook.
Mijn kapoenen hebben hard gewerkt voor de cadeautjes voor hun mama. Fier vertrokken ze met hun zak vol cadeaus naar huis. Om zondag hun mama super hard te verwennen.
Niet alleen Moederdag kwam er aan, maar ook het schoolfeest. we hebben goed zitten oefenen, en op de generale liep het allemaal super.
Mijn blues brothers en Aretha Franklins klaar voor hun eerste schoolfeest.
Hopelijk hebben al de mama's genoten van hun moederdag. En alle familieleden en kennissen van het schoolfeest. Mijn kapoenen deden hun uiterste best. En ik kan niet anders zijn dan een fiere juf.