De kleuters maken kennis met de juf, de andere kleuters, de klas, de materialen en met de klasfiguren: Rube en Rutje. De kleuters krijgen elk een symboolkaartje voor aan de kapstok en aan de werkjes. Voor de oudste kleuters is dit een afbeelding van Rube of Rutje, voor de jongste kleuters is dit een foto.
Weetjes: * De kleuters kunnen op maandag drankbonnetjes kopen, ze kosten nu 0.50EURO *De eerste week van het schooljaar mogen de ouders van de nieuwe kleuters hun kind tot in de klas brengen, daarna tot aan de poort
*Juf. Sabine Boerjan, kinderverzorgster, komt meehelpen op maandagvoormiddag, woensdag en vrijdagvoormiddag. *Woensdag is het fruitdag, de kleuters brengen een stuk fruit mee in plaats van een koek. *WOENSDAG 4 SEPTEMBER IS OUDERAVOND OM 20.00u in de klas. (Dus enkel ouders) We geven dan info over de werking en afspraken in de klas en in de school.
28-08-2013
Een nieuw schooljaar
...na een prachtige, zonnige zomervakantie ... EEN NIEUW SCHOOLJAAR, EEN NIEUW BEGIN Alle kornuitjes en hun ouders zijn welkom op onze OPEN-DEUR-DAG ZATERDAG 31 AUGUSTUS 2013 18.30u -19.30u
23-06-2013
Bijna vakantie
...........de laatste schoolweek......... bellen blazen, windvlieger oplaten, eendjes vissen, waterbaan, tekeningen en klasfoto uitdelen, ... en dan VAKANTIE Dank je wel om samen te spelen, om samen te leren, en veel met elkaar te delen. een dol-fijne vakantie!!
16-06-2013
Thema van de week: zand en vakantie
Thema van de week: zand en vakantie De zandbak van de klas zit vol schatten, wie kan ze vinden? Wat nemen we mee op vakantie? We ontdekken wat er allemaal in de reistas zit en wat we ermee kunnen doen. Van de poppenhoek maken we een vakantieplek met een parasol, ligbed, tent, picknicktafel,... Weetjes: - Op vrijdag 21 juni zwaaien we de kleuters van de laatste kleuterklas uit. Dit willen wij samen met jullie beleven vanaf 14u. De kleuters krijgen dan hun laatste kleuterklasfoto en doen een dansje. Nadien is er een gezellig samen zijn met een tasje koffie. !!! Iedereen welkom !!! - Vrijdag 28 juni is onze laatste schooldag en deze stopt om 12u voor de kinderen, niet voor de juffen.
Thema van de week: zand en vakantie
Thema van de week: zand en vakantie Weetjes: - Op vrijdag 21 juni zwaaien we de kleuters van de laatste kleuterklas uit. Dit willen wij samen met jullie beleven vanaf 14u. De kleuters krijgen dan hun laatste kleuterklasfoto en doen een dansje. Nadien is er een gezellig samen zijn met een tasje koffie. Iedereen welkom!!! - Vrijdag 28 juni is onze laatste schooldag en deze stopt om 12u.
09-06-2013
Thema van de week: water en zand
(De problemen met het internet zijn opgelost, kan wel nog geen foto's erop zetten)
Thema van de week: water en zand De volgende 2 weken werken we rond water en zand. Water, water en schuim, water kleuren, zand, zand en water,... veel om te ontdekken! Een fijne dag voor alle papa's!!!
25-05-2013
Thema van de week: Bouwen
Thema van de week: Bouwen Bouwen met verschilllende soorten blokken en materialen: grote en kleine blokken, hoog en laag bouwen,...
SCHOOLFEEST SCHOOLFEEST SCHOOLFEEST SCHOOLFEEST SCHOOLFEEST SCHOOLFEEST SCHOOLFEEST De jongens worden dus rocksterren, de meisjes worden Tina Turner. Ik heb nog tijd gevonden om kleedjes te maken. Dus daarom moeten ze hieronder andere kleren aandoen. Een zwart t- shirt (mag bedrukt zijn, kort of lange mouwen) en een zwarte legging of kousenbroek of broek. Tina heeft krullen:- als jullie vrijdag vlechten maken en zaterdag los doen hebben de kleuters krullen - of met een wafel- styletang (wie dit heeft mag ik die dan lenen, dan kan ik vrijdag al ermee beginnen) Dank je wel voor de samenwerking en hopelijk hebben we goed weer!!!! Moest je iets niet vinden, laat het mij dan weten!!! Groetjes
20-05-2013
Thema van de week: Verkeer
Thema van de week: Verkeer We gaan verder met het thema verkeer: de fiets moeten we nog waarnemen, verkeersborden en andere voertuigen.
°We gaan goed ons dansje oefenen voor het schoolfeest. We doen 2 dansjes: jongens en meisjes De jongens worden de rocksterren. Een blauwe of zwarte jeansbroek (hier mogen gaten in gemaakt worden), een donker kleurig tshirt. Wie een jeans jas of leren jas heeft mag die aandoen.(laat je me weten als je dit hebt) De meisjes, een kort jeans rokje(wie dit niet heeft, laat het mij weten) Deze kleren doen de kleuters die dag aan als ze naar school komen. Volgende week is er meer info op de blog over het schoolfeest °Inschrijvingen voor het eten kunnen dinsdag nog afgegeven worden.
Foto's thema verkeer
Met een voertuig rijden door de verf. Een patroon plakken in de vrachtwagen. Voertuigen kleuren, zebrapad knippen en plakken. Stempelen met dotters in de vrachtwagen. Schilderen van een straat en auto's. Stukjes plakken in de bus. Autoluwe schooldag, met de lijnbus naar school! Leren gebruiken van de muis en de computer.
Wout is 4 jaar!!
Proficiat Wout en dank je wel voor de lekkere cake en de pakken stiften!!!HIEP HIEP ... HOERA
11-05-2013
Thema van de week: Verkeer
Thema van de week: Verkeer wat rijdt er allemaal op straat wat is veilig/onveilig verkeersregels: stoppen bij rood, doorgaan bij groen waarnemen van een auto en fiets
Woensdag is het autoluwe schooldag: we komen dan te voet, met de fiets, de bus of carpoolen. Denken jullie eraan om de foto of geld mee terug te geven.
05-05-2013
Thema van de week: Moederdag
Thema van de week: Moederdag Zondag is het Moederdag, dus pakjes afwerken en een versje voor onze lieve mama leren. Woensdag komen nieuwe kleuters een kijkje nemen in de klas. Donderdag en vrijdag is er geen school!! Dank je wel voor de leuke reacties!
29-04-2013
Thema van de week: Moederdag
Thema van de week: Moederdag De kleuters mogen deze week een foto van mama meenemen. °We kunnen ook weer de fiets, loopfiets, step,... meebrengen. We fietsen wel niet 's morgens, dit is te druk voor de jongste kleuters, wel tijdens de speeltijd. °De doorlichting is achter de rug...... en....... we doen het supergoed!! °Maandag 29 april en woensdag 1 mei is er geen school.
27-04-2013
Foto's thema: Nieuw leven
Bompi van Roos Geerkens bracht drie kleine konijntjes naar de klas. Dank je wel Bompi want jij hielp het thema slagen! Met de grote blokken bouwden we een grote kooi zodat we de konijnen goed konden zien. De konijnen kregen veel aandacht! Zachtjes strelen... op de schoot knuffelen... Lotte Brijs las een verhaal voor aan de konijnen en Aurélie gaf ze wortelen Konijn stempelen met mousse.
Juul Smeets is 3 jaar!!
Dikke proficiat Juul en dank je wel voor de lekkere cake, het kleurboek, de puzzel en vooral voor het boek over gevoelens. HIEP HIEP HOERA!!!
19-04-2013
Hieperdepiep!!
Hieperdepiep...hoera!!! Jonas is nu 4 jaar, dank je wel voor de lekkere koekjeskoek. Obi is 3 jaar geworden, de cake was heerlijk en het magneten boek vinden de kleuters super leuk, dank je wel!! (De foto van Obi is wazig, dus volgende week een nieuwe maken)
Foto's thema: de tuin
Zaaien op watten: doosje vullen met watjes Zaadjes van waterkers strooien op de watjes En dan nat maken met de waterspuit Waterkers zaaien op grond Zaaien in onze kleine broeikas, eerst vullen met zand, zaadjes strooien, zand over strooien en water geven met de gieter Bloemetjes planten in de bloemenbak Gras en bloemen schilderen op het venster en bloemen plakken op de steeltjes
Foto's thema: de tuin
De 3 jarigen gaan met de bus naar de Aveve in Opoeteren.Wachten aan de bushalte... Instappen!!!
Ze hebben een winkellijst meegekregen, dus goed rondkijken wat ze moeten meebrengen. Tuinmaterialen Gevonden... 2 zakjes waterkers
Kuikentjes onder de warme lamp Het is gelukt, alles gevonden om in de klas te zaaien en te planten.
Thema van de week: Nieuw leven
Thema van de week: Nieuw leven Het is lente en overal is nieuw leven te zien: Plantjes die groeien, blaadjes aan de bomen, bloesems op de takken, lammetjes in de wei,... Dinsdag brengt Bompi (Opa van Roos) kleine konijntjes naar de klas, in de week wandelen we naar de wei met lammetjes en gaan kijken naar eendjes die pas uit het ei zijn gekomen.
* Met de nieuwe kleuters: Elisabeth, Febe en Mattew gaat het al goed in de klas. *Maandag is er geen school want zondag is het Vormsel. Proficiat voor alle vormelingen!!
13-04-2013
Thema van de week: de tuin
Thema van de week: de tuin Jaja...de lente komt er eindelijk aan! °Maandag verwelkomen we eerst drie nieuwe kleuters in de klas: Mattew Jones, Elisabeth Vandoren en Febe Simons. °De drie-jarigen gaan maandag met Juf. Inge, Juf. Carine en Sabine met de bus naar de Aveve in Opoeteren. Hier ontdekken ze wat we nodig hebben om de tuin in orde te maken voor de lente: schop, hark, laarzen, zaden, planten, gieter, grond,... . Ook nemen ze een lijstje met foto's mee van zaden en planten die ze moeten zoeken in de winkel en kopen. °De jongste kleuters blijven in de klas met mij, zo krijgen ze de kans om rustig de klas,de andere kleuters en de gewoonten te ontdekken. °We gaan zaaien in de klas op watten, in de grond en plantjes planten in bloembakken.Zo maken we de klas lente-klaar!!!
ACTIVITEITEN 2014-2015 September 2014 09 september Info avond kleuterschool 09 september Tuindag
Oktober 2014 17 oktober Kienavond
December 2014 16 december Grootouderfeest
Februari 2015 6 februari Kwisavond
Juni 2015 06 juni Schoolfeest
VRIJE DAGEN 2014-2015
Pedagogische studiedag Ma 10 november 2014 Woe 21 januari 2015