Bouw-avontuur van Dirk en Marianne met SOD Country Charm Constructions
26-02-2011
Erker achteraan is geplaatst!
Deze morgen grote teleurstelling: ze hadden ons verzekerd dat de erker geplaatst zou worden, maar er was niemand te zien ... Om 17u dan een sms van Geert gekregen dat ze bezig waren! Dirk is dan nog tegen 18u naar daar gereden. Hij was heel tevreden. Er klopt wel iets niet met de kleur van een klein passtukje, en de klink aan de binnenkant is wit, terwijl al de andere klinken in metaalkleur zijn, maar dat zal wel in orde gebracht worden, zoals tot nu toe altijd al het geval was. De voeger (buiten) heeft niet veel gedaan, toen hij net bezig was, begon het te regenen. Over de vloeren zijn we echt tevreden. We hebben ze dan wel zelf gekozen, maar je twijfelt toch altijd hoe het gaat zijn buiten de toonzaal, in je eigen huis! Foto's vloeren: tegels in imitatiehout = badkamer (was nog niet gevoegd), bruin = keuken en eetplaats (wel gevoegd), grijs: berging
Vandaag zijn de vloerders begonnen. De vloeren van de keuken, hal, wc, berging en toilet zijn al gelegd. De wandtegels van de badkamer nog niet. We dachten de tegels tussen de keuken en de woonlamer in een boogvorm te leggen, zodat de parket daarop kon aansluiten. Aangezien Dirk de parket zelf zal leggen, zijn we hier dan toch vanaf gestapt (op aanraden van een vloerder met ervaring). Dirk is niet te houden en is ondertussen de buitenverlichting aan het ophangen. Van de vloeren hebben we nog niet veel foto's omdat we er pas overmorgen op mogen lopen, we hebben enkel nog maar die in de gang kunnen zien en zijn dus zelf heel benieuwd!!
Ondertussen wordt er weer een beetje aan de buitenkant gewerkt. Het terrein is geëffend, de grachten zijn dicht en de voeger is bezig. Een heel ander zicht! We hebben gevraagd om de voegen nogal grof te maken, omdat we vinden dat dit beter bij onze bouwstijl past. De voeger gaat er nu steeds even met de borstel over. Na veel verschillende meningen en na veel rondgereden te hebben om naar andere huizen te gaan kijjken is het dan toch de licht-beige kleur geworden (de 2de kleur van boven op vorige foto's) We vinden dat de kleur van de ramen nu beter tot zijn recht komt.
De chape ligt, 't is weer een heel ander zicht. Properder, netter, het lijkt weer meer op een huis! De tegels 'zouden' deze week gelegd worden. De vloerder belde zondag om te vragen of het oké was als hij maandag (gisteren dus) begon. Voor ons wel, maar de tegels waren nog niet geleverd... Afwachten dus! De plaatsing van de keuken hebben we toch maar even uitgesteld. De week van 14 februari wordt de erker geplaatst, zodat alles afgesloten is. Dan gaan we een bouwdroger of verwarming ofzo zetten, zodat de muren in de keuken sneller drogen. Keuken zou dan 14 maart geplaatst worden.
Het is weer een tijdje geleden dat we iets gepost hebben. Het koude winterweer strooide een beetje roet in het eten, maar al bij al heeft de bouw niet lang stil gelegen. Op de foto's kan je zien dat het pleisterwerk gedaan is. Deze week wordt de verwarming geplaatst, volgende week volgt de chape. De week nadien worden de tegels gelegd en plaatsen ze het sanitair. Rond 14 februari zou dit allemaal klaar zijn. Dan is het nog wachten op het binnenschrijnwerk. De trap moet nog gemaakt worden en ze komen daarvoor pas opmeten wanneer de tegels liggen. Misschien hadden we toch beter een stenen trap gekozen? De erker is ook nog niet geplaatst. Dit zou voor begin februari zijn.
eindelijk de foto's van het dak + tot onze verbazing de garagepoort!!
Zondag telefoon gekregen van de electricien dat we dringend moeten afspreken want hij komt woensdag ten laastste donderdag de leidingen uitslijpen. Het gaat precies weer ineens vooruit.
Dag allemaal... inderdaad een tijdje geleden, maar ze zijn terug begonnen. Het dak zou morgen (zaterdag) moeten liggen. Hopelijk begint het pas in de late namiddag te regenen en te waaien
Als de dakpannen erop liggen volgend er nog meer foto's
De ruwbouw was sinds maandag 27/09/2010 af. Vandaag hebben ze de leidingen gezet en morgen de blauwe steen rond de ramen. Woensdag komen ze met het dak, wordt ter plekke gemaakt dus daar zullen ze wel een tijdje mee bezig zijn. Ze hebben me verteld dat het zo snel mogelijk af moet zijn wegens de instabiliteit van de muren tot in de punt. Ze zouden zelfs doorwerken in de regen, dat kunnen we de komende weken direct toetsen aan de waarheid Vandaag brief gekregen van Country Charm : Letterlijk: De werken aan uw woning zijn zodanig gevorderd dat u de nodige stappen moet ondernemen om de aansluitingen zo spoedig mogelijk in orde te brengen... We leven in een omgekeerde wereld
Daag, de volgende keer foto's van het dak (hopelijk)
Ruwbouw is maandag af. Dan moet de blauwe steen komen voor ramen en deuren. En vanaf woensdag ten laatste donderdag zou het dak komen. We wachten in spanning af.
PS. Onze superspits heeft weer 2X gescoord (spijtig genoeg ook de enige goals dus...verloren) open bijlage onderaan!!
er is weer veel gedaan sinds vorige keer. Alle binnenmuren zijn af en morgen komen de welfsels, ik denk dat er nog max 3 dagen werk aan de ruwbouw is. Ze hebben ook het hout van het achterraam gedaan, het resultaat is zeer goed al zeg ik hetzelf Vandaag belde de bouwfirma ons : om te zeggen dat we dringend onze keuze moesten maken voor de vloeren, sanitair en dergelijke... Hadden niet verwacht dat alles zo snel ging gaan... Heb hun planning gehoord: begin oktober het dak daarna de ramen begin november de plakkerij daarna chauffage dan wordt er gechapt Begin december de vloeren en daarna de binnendeuren en trap plus het sanitair. Zoals je kan zien is het in sneltempo. Gaat het toch lukken om onze Gilles zijn 6e verjaardag te vieren in het nieuwe huis??? (01/02/2011) Hopelijk wel. Tot gauw
We zijn nu 14 september en de ruwbouw nadert zijn laatste dagen...en het begint er "steeds echter uit te zien". Nog de laatste centimeters aan de rechtergevel en dan de binnenmuren. Ik denk dat het einde volgende week zeker gedaan gaat zijn. Kunnen ze toch zoals gezegd nog het dak leggen voor het einde van de maand.
Ben nog snel een paar foto's gaan nemen, was al redelijk laat zoals je kan zien We vinden wel dat de ramen op de verdieping een beetje smal zijn, maar we zullen zien als het af is. Volgende keer geen foto's meer in het donker... Daag
Onze stervoetballer moest vandaag gaan voetballen, dus ben ik snel een paar foto's gaan nemen van het huis. Ze zijn nu bezig met de voor- en achtergevel. Ze zullen vanaf nu wel moeten doorwerken willen ze het af hebben voor het einde van de maand. Kan het alleen maar herhalen, tot nu toe alles perfect gelopen met de bouwfirma en de metsersploeg kan ik iedereen aanraden.
Hallo, eindelijk hebben we nog eens tijd om de site aan te vullen. Gedurende onze vakantie hadden ze niet zoveel gedaan, waarschijnlijk door het stralende weer hier in Belgie Maar nu zijn ze terug goed opgeschoten zoals de foto's laten zien. De binnenmuren op het gelijkvloers zijn gedaan. Daarna de welfsels gelegd en nu zijn ze met het gelijkvloers bezig. De werfleider hebben we verleden week gezien, die vertelde me de planning, eind deze maand moet het dak erop liggen!! Wij geloven er niet veel van, eerst zien dan geloven. Sprak ook van de maand januari dat de bouw af zou zijn.... afwachten.... De blauwe steen is ook al geplaatst en de muur achteraan is ook gemetst maar daar zullen de foto's nog van volgen. Tot de volgende keer.
We krijgen elke dag een stukje meer te zien hoe ons huisje er gaat uitzien.
Gisteren hebben ze de achterkant tot 2m40 gedaan, vandaag was het aan de voorkant te doen, ik denk dat ze zijn moeten stoppen voor de regen want ze hebben maar tot ongeveer 1m80 gemetst. Normaal gezien zouden de welfsels tegen eind volgende week moeten liggen. (als het weer het toelaat) Voor morgen geven ze toch geen regen, kunnen ze nog een beetje voortdoen.
Er is een weekje niet verder gewerkt. Vandaag konden we eindelijk (!) weer eens tot daar rijden. We waren bang dat de raamopening in de rechter zijgevel niet groot genoeg zou zijn, maar dit lijkt niet het geval!
In verband mert de isolatie gaat Dirk toch eens praten met de metsers. Er zitten wel gleuven in om deze goed te laten aansluiten, maar we hebben gelezen dat het beter is als ze daar nog eens tape over plakken. Afwachten wat ze zeggen...
De binnenmuren worden nu gemetst tegen het deel buitengevel dat er staat, samen met de isolatie. Het lijkt nu even op het niet meer opschiet, maar toch gaat het nog goed vooruit! Onze Casper zijn ingang krijgt vorm. Verder kregen we hoog bezoek ...