Vandaag om 7u. gestart met mooi weer, maar wel koud en veel wind. Tegen de middag werd het iets warmer en een helblauwe lucht. Mijn tocht ging vandaag richting Puente la Reina ( bekend om zijn beroemde brug, zie foto ). In Puente heb ik lekkere tappas gegeten met een glas rode wijn. ( heerlijk ). Vandaar ben ik vertrokken naar Lorca ( ligt een 12 km verder ). Veel mooie dingen gezien, maar het was toch een vrij zware tocht. Ik zit nu in de refugio " La Bodega del Camino ". Mooi en proper. Juist zeer lekker gegeten voor 10 euro. ( een slaatje als voorgerecht, dan kip met frietjes en als dessert ijscreme ). Morgen zou ik graag naar " Los Arcos " willen gaan, daar die refugio door 2 belgen beheerd wordt. Vandaag ga ik er vroeg inliggen, ben wel wat moe. Saludos mis amigos y hasta mañana.
Vandaag met mooi weer gestart, alleen. Voor Pamplona gewandeld met William uit Florida. Ik vroeg hem waarom hij de camino deed. Hij zei me of ik de lange of de korte versie wou horen. Ik zei kies maar. I will tell you the short one, zei hij. Twee jaar geleden heeft hij samen met zijn zoon de film " the way " gezien. ( gaat over Compostela ) Na de film keken ze erkaar aan en zeiden dat ze dat ook samen gingen doen. Eerst mijn eindexamen afmaken zei de zoon en dan vertrekken we in 2014. Twee weken later is die jongen gestorven in een ongeval. William wil 17 mei in Compostela aankomen, omdat het dan juist 1 jaar geleden is dat zijn zoon is gestorven. Hij liet me de cursussen zien van zijn zoon van het laatste jaar en zei " I do this not alone, he is with me ". Daar werd ik wel echt niet goed van. In Pamplona hebben we mekaar eens goed vastgepakt en is hij vertrokken. In Pamplona ben ik naar de kathedraal geweest en heb me op de binnenkoer op een bank gezet. Ik was daar alleen en heb genoten van de stilte. Nu zit ik in een refugio in Cizur Menor, tof plaatsje. Amigos, hasta la proxima
Hola, Vandaag om 7u30 vertrokken in de regen, samen met een australiër, maar na 30 min ben ik alleen vertrokken. Even tijd om wat te bezinnen. Wat was ik blij dat ik mijn muts en handschoenen bij had. ( koud en wind ), Voor het grootste deel van de dag heb ik in de bossen gewandeld. Nu zit ik hier in een oud gemeentehuis, waar we met 11 man en 1 vrouw slapen. Dat sympathiek koppel is ook hier, die ik gisteren tegengekomen ben. Gisterennacht heb ik mijn oordopjes weer moeten gebruiken. Ik lag bij een Koreaan, die ik nog hoorde snurken met de oordopjes in. Ik ga terug proberen wat fotos te plaatsen. Ik zit hier voor een ouwe joekel, die zeer langzaam werkt. Saludos y hasta mañana.
De treinreis is gisteren goed verlopen. Van Brussel naar Parijs noord, metro tot Montparnasse, vandaar de TGV genomen naar Bayonne en als laatste nog een bus naar St-Jean-P-D-P. Gisteren raadde ze me af om de route Napoleon ( 1430 m ) te doen. Het ging de hele dag regenen, dus boven dan sneeuwen. Deze morgen zat ik aan tafel met 2 belgische zussen uit Hamont-Achel. Zij gingen de route N. doen, maar dan tot in Orisson. ( de eerste 10 km ) Ben met hun vertrokken en heb me in Orisson aangesloten met een ander groepje. Het was een zware tocht, heb boven in de sneeuw gezeten. Nu ben ik wel blij dat ik die beslissing genomen heb. Deze nacht slaap ik in een klooster, samen met 100 man. Het is 1 grote ruimte verdeeld in allemaal compartimenten. We slapen met 4 tesamen in 2 stapelbedden. Deze avond ga ik naar een mis, gezongen door kanunniken. Zou zeer mooi zijn. Ik ga nu proberen wat fotos in te laden. Lieve groetjes en hasta la proxima.