Wij gaan wekelijks turnen met Meester David op dinsdag 8.30 uur en woensdag 9.20 uur!
We worden elke week ook geholpen door Juf Emmy die twee dagen in de week langskomt in onze klas.
Juf Nele vervangt juf Kelly tijdens haar herstel
FRUIT en/of GROENTEDAG: DINSDAG !!
De Rupsjesklas !
Onze vriendjes en juf Kelly heten jullie welkom!!
29-09-2011
thema ballen
We laten het rollen en botsen deze week!! Iedereen mag ballen en ballonnen meebrengen die we gaan sorteren van groot naar klein en volgens kleur. We versieren ballen, knikkerschilderen, bellenblazen, we zoeken ronde dingen in de klas en er staat een ballenbad in de klas!!!!
Voor ons cultureel uitstapje naar de Herbakker zijn wij op zoek naar mama's/ papa's,..... die ons kunnen vervoeren en terug naar school brengen. Het toneel begint om 10.45u en duurt tot 11.30u. Laten jullie iets weten?
Sammy is de naam van onze kleine waterschildpad die ons vriendje wil zijn in de rupsjesklas :) We gaan op verkenning hoe Sammy eruit ziet( schild, 4 pootjes, staart, kopje..) We maken een kleine sammy uit klei, spelen een kleuren-memoryspel van schildpadden... We leren ook een schildpadliedje :) Kortom... we vertroetelen onze Sammy!!!!
We verkennen onszelf deze week! Jules brengt een toiletzakje mee en daar zit vanalles in!! We zoeken samen uit wat het allemaal is en waarvoor we het gebruiken. Ons knutselprogramma deze week: - experimenteren met vingerverf- handafdruk maken- 'schilderen ' met de vingers
Onze poppen in de poppenhoek krijgen een lekker badje en we zorgen ervoor dat ze superlekker ruiken! Jules heeft heel wat kleine vingerpopjes en handpoppen mee en daar gaan we volop mee spelen.. Woensdag is het spiegeltijd en vrijdag tandjes poetsen!!! groetjes juf Kelly
We verkennen onszelf deze week! Jules brengt een toiletzakje mee en daar zit vanalles in!! We zoeken samen uit wat het allemaal is en waarvoor we het gebruiken. Ons knutselprogramma deze week: - experimenteren met vingerverf- handafdruk maken- 'schilderen ' met de vingers
Onze poppen in de poppenhoek krijgen een lekker badje en we zorgen ervoor dat ze superlekker ruiken! Jules heeft heel wat kleine vingerpopjes en handpoppen mee en daar gaan we volop mee spelen.. Woensdag is het spiegeltijd en vrijdag tandjes poetsen!!! groetjes juf Kelly
Dag iedereen! Intussen hebben we onze draai terug gevonden in de rupsjesklas en vliegen we er allemaal in! Deze week verkennen we nog een beetje ons speelgoed en de hoekjes, de afspraken.. We knutselen een rupsje, stempelen een grote schooltas vol kleuren enz.. Dansen rond onze schooltas is ook geen nieuwtje meer en we rollebollen de ganse dag !
We worstelen alleen nog wat met onze koekendozen en drinkbekers. Het is handig om overal je naam van de kapoen op ter vermelden. De kleuters kennen soms hun eigen drinkbeker nog niet goed, ofwel zijn er twee/ drie dezelfde in de klas. En juf is ook super-"vrouw" niet hé .
Op naar de volgende fotoreeks!! Tot vrijdag!! Juf Kelly
Dag iedereen!!! De vakantie komt stilaan dichterbij.... Ook bij onze Jules begint het te kriebelen!! Maandag zagen we onze vriend Jules in een andere outfit.. Met zijn zwembroek, zonnebril, sandaaltjes en een emmertje met zand.... We gaan aan de slag met het zand en bouwen een zandkasteel. Ons themaliedje gaat over ' emmertjes en schoppen'en die gaan we ook knutselen.
We hangen ook een waslijn in de klas en daaraan komen zwembroekjes en badpakjes. Foto's volgen!!
De afgelopen weekjes gingen we op verkenning bij de zaadjes en de planten. We mochten zelf kiezen wat we gingen zaaien, tuinkers of boontjes.. Eerst versieren we ons bloempotje een beetje en dan gaan we aan het werk.. Intussen zijn de meeste plantjes aan het groeien dankzij onze dagelijkse zorgen!!!
Onze papa's hebben we natuurlijk ook niet vergeten: zondag is het hun dag !!! We hopen dat alle papa's genieten van hun vaderdaggeschenkje!!
De peuters mochten op ontdekking met oasis en rietjes: zo maakten we hele gekke bloemen. De eerste kleuterklas kan al bloemen schilderen en dat hebben ze heel goed gedaan!! We hebben ook een beetje wiskundige begrippen geoefend oa: onder, boven, naast, tussen....
De rupsjesklas is deze week echt omgetoverd tot een boerderij!! Massaal brachten de kapoenen boerderijknuffels mee.. We sorteren de diersoorten, bekijken het varken met zijn krulstaart, de koe met haar uier... we leren hoe de babydiertjes heten: veulen, lam, kalf,... we kleuren een varken met roze wasco's en schilderen er dan lekkere 'bruine modder' over Samen bekijken we het verhaal van onze Jules: die gaat nu toch ook wel naar de boerderij zeker!! Naar zijn Oom Guust! We bekijken het ook digitaal!
Intussen werken we ook verder aan onze outfit voor het schoolfeest! We hebben nog dit nodig: voor de jongens: stoere beach short/ bermuda+ witte t-shirt+ zonnebrik voor de meisjes: legging( licht kleur) witte t-shirt+ bloemenkrans..
donderdag 26 mei gaan we met ons klasje naar de dieren gaan kijken bij de meme van Sander en Milan; ze hebben daar zovéél diertjes!! De mama's die kunnen rijden krijgen nog een briefje mee...
Nog even dit: Maandag 23 mei zal ik afwezig zijn, mijn dochtertje moet even naar het ziekenhuis, niets ergs( 2 tandjes trekken onder volledige verdoving) .. er is een vervangende juf voorzien!!!
Met zo'n stralende zonnetje, stralende rupsjes, super begeleiders ... wat heeft een mens meer nodig om een geslaagde schoolreis te hebben???
Het was er echt super, niet druk, het boudewijnpark bijna voor ons alleen, overal mochten we twee keer op de attracties en ik ben zoooooooooooooooo fier op mijn lieve kapoenen allemaal!! er staat een fotoreportage te wachten, 138 foto's, ik kon niet kiezen, ze staan er allemaal op met stralende gezichtjes... veel kijkplezier! juf Kelly
Deze week begonnen met het ' kunstelig doen' We maken kennis met vlekken, die vinden we oa op onze kleren, op dieren,.... Een schilderpalet is het volgende dat we ontdekken, we maken er allemaal eentje en die hangen nu te pronken in de gang, klas, .... Iedereen keek enorm uit naar donderdagmiddag: we mochten ons eens goed vuilmaken We maakten kennis met varkenssnuit-stempelen, kleuren met krijt op schuurpapier, knutselen met stof en voetstempelen!!! Er kwamen ook echte kunstenaars naar onze school; nl Hilde Baecke en Dan Mortier. Deze mensen leerden ons hoe we met lijnen een echt kunstwerk konden maken!! Alvast bedankt voor deze indrukwekkende middag!!!
Natuurlijk hebben we ook nog geoefend voor ons versje voor onze mama's!!! Ik hoop van harte dat jullie het een heel leuk geschenkje vinden!!!
Aan al de mama's.... een heel prettige moederdag gewenst!!!!
Na een heel zonnige paasvakantie staan we weer allemaal paraat voor ons volgend thema: ' Liefste mama' Natuurlijk gaan wij hier niets vertellen, het moet nog een verrassing blijven!! Maar in de poppenhoek is het een plezier van jewelste!! Verkleedpartij'tjes met hoge hakken alias ' klekschoentjes' met handtas, sjaal en bijpassende hoed... het is er allemaal bij!! We kregen deze week ook een nieuw vriendinnetje: Verona. Ze geniet met volle teugen van de aandacht die ze krijgt en heeft het prima naar haar zin!!
De komende weken werken we met de ganse school rond het thema ' Kunstelig' De rupsjes gaan op verkennen en zoeken overal vlekken, we maken ook veel vlekken.. We experimenteren met verschillende "schilder"borstels en maken echt kunstwerken!!! groetjes!!
Smullen.. deze week... volgende week... eitjes... :)
Ons thema'tje ' mmm lekker eten.' zit erop. We hebben ernorm genoten van de spaghetti-middag die door de juffen werd aangeboden ( dank aan juf Charlotte, uf Melissa en juf vicky voor de helpende handen) en vandaag mochten we hapjes klaarmaken voor de mama's, papa's, tantes, meme's of pepe's die even kwamen 'aperitieven' ( dank aan de mama van Maïté die kwam helpen) Het was héél leuk om zoveel mensen te zien komen!! Dank u wel! Maandag zal Jules een ei meebrengen, maar niet zomaar een ei!!! We gaan het samen bekijken in geuren en kleuren.. We knutselen een leuke paasmand in elkaar en versieren eieren met keukenrol, vingerverf,.... kortom we laten ons van onze creatieve kant zien!!
Na een weekje school ,weten onze nieuwe rupsjes al goed de weg in de klas! De enkele traantjes die er waren hebben plaatsgemaakt voor een brede lach!! Deze week verkennen we.... eten.. Jules had grote honger en zijn maagje rommelt!! We luisteren even bij elkaar om te horen of onze buik ook zo kan rommelen! Ook ons liedje gaat over het rommelen in de buik... De poppenhoek is riebedebie: nu staat er een ' Rupsjes-restaurant' De kok krijgt een koksmuts aan en kan aan de slag in een moderne keuken!! We kijken wat we allemaal graag eten en kleven dit op een kartonnen bord. Speel-spaghetti maken staat ook op het programma en donderdag smullen tussen de middag van de echte spaghetti die we zullen maken in de klas! Vrijdag houden we in de namiddag een receptie voor de mama's en de papa's Dus het zal smullen smullen smullen worden!!!
U mag een lange fotoreportage verwachten van ons thema carnaval.... De uitgebreide versie verschijnt binnenkort op de website van onze school; www.regenboogschool.be We hadden een superleuke voormiddag, zoals de kinderen als de juffen hadden een dolle pret! Dank aan het oudercomité voor de vlotte organisatie, de pannenkoeken, en de helpende mama's!!
Nu gaan we even ertussen uit voor een weekje! Na de krokusvakantie komen 4 nieuwe rupsjes; Mattia, Sander, Milan en Kaat. We starten dan met het thema ' au, au..." De poppenhoek zal een plaatselijk ziekenhuisje worden voor zieke knuffels en voor zieke Jules Wie thuis oude verbanden, pleisters heeft, mag die altijd meebrengen! Hopelijk genieten we allemaal van een deugddoend lentezonnetje en graag tot maandag 14 maart!!! Dikke knuffel juf Kelly
Beste mama's, papa's en kleine sloebers! Ik wens jullie van harte welkom in onze Rupsjesklas en op onze blog! Tijdens het schooljaar kunnen jullie het reilen en zeilen van de klas meevolgen via deze pagina! Zelf kunnen jullie ook berichten nalaten. Duimen op, voor een nieuw, interessant, tof en leerrijk schooljaar voor jou, jouw kind en mij! Vele groetjes! Juf Kelly