welkom in de klas van juf Ann Voor alle ouders van ons klasje die eens een vlieg zouden willen zijn ...
09-12-2013
Sinterklaas komt op bezoek
Joepie! Nadat we ons schoentje hadden klaargezet bij de schouw, kwam de Sint toch wel opdagen zeker? Het was superleuk en de zwarte pieten hadden gisteren al een feestje gebouwd en kwamen met veel lawaai en zotte kuren naar beneden. Er was er zelfs eentje dat op de tafel in slaap viel!
Samen met juf Kim hebben we gedanst voor de Sint en in de klas vonden we cadeautjes en vooral veel koekjes, mmm! (jammer genoeg waren er veel foto's onscherp, vandaar dat misschien niet alle kindjes er op staan)
Terug van weggeweest... de laatste weken hebben we over beertjes en verhalen geleerd. Ook juf Kona heeft ons al leuke verhaaltjes verteld en we kregen ook veel voorleesboekjes over beren mee, erg leuk! "We gaan op berenjacht" en dat kunnen we al goed uitbeelden! Tussendoor nog enkele kiekjes van de kapoenen die aan het spelen, eten, in de kring zitten en aan het knutselen zijn...
Op een novembermorgen vertrokken er 13 dappere fluokaboutertjes met 3 juffen op uitstap naar het bos en de boerderij, ondanks het miezerige weer hadden ze er zin in! En wie kwamen ze daar allemaal tegen? Twee curieuzeneuze paarden, een boeltje lawaaierige ganzen, kwekkende eendjes die blijkbaar geen honger hadden, geiten, schapen en een ezel die wel veel honger hadden, twee luie dikke varkentjes, grappige kippen met sloefjes aan en lieve pluizige konijntjes. De fluokabouters keken hun oogjes uit!
Ze zwaaiden het bos en de diertjes daarna uit en gingen met de flashy bus weer naar de kabouterschool, toediloe!
Op een regenachtige novemberochtend vertrokken er 13 fluokaboutertjes (eentje was er ziek) met juf Sophie, juf Kiona en juf Ann naar het ongelofelijke natte maar herfstachtige Mikse bos!
Ze beleefden daar allerlei avonturen: eerst kwamen ze 2 curieuzeneuze paarden tegen, daarna een boel lawaai-ganzen, niet zo hongerige eendjes (de fluokabouters slaagden er maar moeilijk in de eendjes te lokken), heel veel blaadjes om tegen te stampen en mee te dansen, gekke molshopen, bomen zonder topje aan, dikke bomen met zacht mos, hele hongerige geitjes en schapen, verre koeien, 2 dikke luie varkens, grappige kippen met sloefjes aan en pluizige konijntjes, de fluokabouters keken hun oogjes uit! Nog een ritje in de flashy bus en ze waren weer op weg naar de kabouterschool ... dag bos! dag diertjes!
Deze week was een echte griezelweek met pompoenen, monstertjes, spoken, grote en kleine spinnen maar onze kleutertjes bleken helemaal griezelproof te zijn! Op het einde van de week hebben we verse pompoensoep geproefd met toversterretjes erin, mmm
Gaan slapen: een thema dat alle kindjes dagelijks beleven... we hebben 2 minuutjes geprobeerd te dutten in het 'slaaphoekje' maar er was zoveel anders te beleven! Knutselen, zingen, dansen, onze slaapknuffels tonen, muziek maken, telefoneren naar mama en papa, steekpareltjes uitproberen, in de zandbak ploeteren, nog eens fruitsla maken :o) en verhaaltjes (van Len) lezen over hele gekke beesten!
Deze week was reuzeleuk omdat we allemaal dol zijn op fruit! We hebben dus veel mogen proeven, ook met een blinddoek op, mochten we raden wat we gegeten hadden. We hebben zelfs citroentjes geproefd! Hoe zuur het ook smaakte, ze wilden graag een tweede stukje :)
We hebben een appelliedje geleerd, een gezelschapsspel gespeeld waar we kersen moesten plukken, fruit aan de popjes gegeven, een kringdansje over appels in de mand uitgebeeld en een beetje geknutseld.
Op woensdag had mama een mooi stukje fruit meegegeven, waar we een lekkere fruitsla van gemaakt hebben. Het snijden was nog moeilijk, maar met een beetje hulp kwam er toch fruit op de tafel ... njamnjam!
Omdat we momenteel niet zo veel kindjes in onze klas hebben, dachten we "waarom tekenen we er niet nog een paar bij?" Zo hebben we met z'n allen een tweede Nore en een tweede Emile geknutseld!
Maandag was het voetjesdag en zijn op 'voeltocht gegaan': andere voetjes, pittenzakjes, ballen, plastiek zakjes, speelgoed, verf, water... alles moest eraan geloven! Onderaan dit bericht vind je ook een kort filmfragment van onze voetjesdans ...
Deze week mochten we een badspeeltje meebrengen en die hebben we meteen uitgeprobeerd! We hebben ook lekker mogen smossen met een badsopje en een 'washandje', een zachte handdoek gekleefd en ook sliertjes gescheurd uit plastieken zakjes (met een beetje hulp) om een douche in de klas te maken ... (wordt vervolgd)
Deze week hebben we vanalles geleerd over het potje en de wc ... de popjes kregen extra potjestraining, takkie kakkie (het plastieken hondje) wou niet echt plassen of een drolletje leggen, hoeveel koekjes we hem ook gaven. Emile doet ons ook even voor hoe we naar het toilet moeten gaan en ons broekje weer flink optrekken. En we hebben ook wc-papier beschilderd, niet voor onszelf natuurlijk, maar voor de popjes thuis :o) Op de eerste foto zie je Cas, het broertje van Leo, welkom Casje!
Wat spannend! 4 kapoentjes kwamen deze morgen onze klas binnen, eens benieuwd wat ze allemaal gedaan hebben? Neem maar een kijkje in de klas van Nore, Len, Leo en Emile ... En ook juf Evelien komt deze eerste drie dagen meedoen, leuk hé!