 |
|
 |
Welkom op mijn Paint Shop Pro hobby blog |
|
 |
21-09-2009 |
Pioneers |
De grote trek naar het Westen.

De grootste volksverhuizing in de wereldgeschiedenis was naar alle waarschijnlijkheid de trek van duizenden pioniers over bergen en heuvels, door vlakten en woestijnen, richting "het beloofde land" dat voor hen Oregon heette. Die massale trek was het begin voor de pioniers die in het "nieuwe" land huizen zouden gaan bouwen, er gaan leven en de rijkdom van dit land zouden ontdekken. Een belangrijke gebeurtenis in de veel bewogen geschiedenis van het trotse Amerika. Een geschiedenis met veel beroemd geworden personen, die het symbool werden van dapperheid, strijdlust en de niet te temmen wilskracht die kenmerkend is voor Amerika van 'toen en nu'. Om er maar een paar op te noemen : Daniël Boone, Lewis & Clark, Kit Carson, Brigham Young, Thomas Jefferson, David Crockett, Buffalo Bill, Cody en Leland Stanford. Zij waren de mannen die Amerika maakten. Een geschiedenis die vertelt hoe men de onmetelijke afstanden in het woeste westen overbrugde, eerst te paard, toen met paard en huifkar, postkoets, zeilschip en tenslotte met de stoomtrein. Een geschiedenis die verhaalt over de vele soorten mensen die tijdens de 'trek naar het westen' een belangrijke rol hebben gespeeld : De Indianen, de Cowboys, rivierpiraten en grensschuimers, edelmoedigen en schurken. Het leven en werken, de harde strijd die deze mensen voerden, vormden het onderwerp over het land met onbegrensde mogelijkheden dat Amerika nog steeds is.
In het begin van de 17de eeuw bracht de Mayflower, 102 Engelse pelgrims naar Amerika. Ze hadden Engeland verlaten om in het 'nieuwe' vaderland hun godsdienst in vrijheid te kunnen belijden. Zij waren de éérste Engelsen die zich verplaatsten in de huidige staat Massachusetts. Verdere plaatsen van nederzettingen zijn: Charlestown, Jamestown, Philadelphia, Nieuw Amsterdam, Boston en het Appalachen gebergte. Nog heden ten dage is in Plymouth het ford te zien die door de pelgrims is gebouwd. Algemeen wordt aangenomen dat de pelgrims bij Plymouth de éérste voet aan wal hebben gezet. De datum van de 'landing' werd pas later in steen gebeiteld. Jagers brachten kalkoenen naar huis, om op de dag waarop zij een jaar later het feit van hun landing in Plymouth vierden, de feestdis op te luisteren. De taak van de pioniersvrouwen beperkte zich niet alleen tot huishoudelijke taken, het was zelfs heel normaal dat zij op het land achter de ploeg liepen. Toen de eerste kolonisten uit Europa zich vestigden in het werelddeel dat wij nu kennen als de Verenigde Staten van Amerika, sloegen zij in kleine gemeenschappen hun kampen op langs de Atlantische kust. Meestal werden die nederzettingen opgericht bij de monding van grote rivieren. De Charles en de Connecticut in Nieuw-Engeland, de Hudson in New York, de Potomac en de Roanoke in Virginia. Achter de eerste nederzettingen die zich naar het Westen uitstrekten, rees uit de aardbodem als een enorme groene vestiging het oerwoud op. Zover het oog reikte , strekten dit woeste en nog nimmer door Blanken betreden woud zich uit, slechts bewoond door onbekende kudden dieren. Wilde bizons baanden zich met geweld een weg door deze jungle. Zwermen overvliegende duiven verduisterden de hemel. De man die de taak had voor zich en zijn familie een huis te bouwen, paalde een stuk bosgrond af, hakte de bomen om en zaaide zijn graan en bonen op Indiaanse wijze tussen de boomstompen. Van de omgehakte bomen bouwde hij vervolgens zijn hut en het nodige meubilair. De grond was niemands eigendommen stond ter beschikking van ieder die maar de moeite wil nemen om de grond bouwrijp te maken. Als een man niet te hard tegen werken opzag, en hij was bovendien nog een goed jager, had hij geen zorgen, en zou zijn gezin niet van honger omkomen. Maar het dichte, en bijna ondoordringbare oerwoud vormde een natuurlijke barriëre, die de weg naar het Westen hermetisch afsloot.
gegevens uit het boek "Paul E. Blackwood"
21-09-2009, 16:24 geschreven door denise
|
|
|
 |
14-09-2009 |
De olifant |
De Olifant

Er zijn verschillende olifantensoorten, 4 om exact te zijn. Tot voor kort waren dit er echter nog maar 2. Recent onderzoek heeft uitgewezen dat de Afrikaanse olifanten onderverdeeld kunnen worden in 3 aparte soorten. Namelijk de Afrikaanse olifant, Afrikaanse bosolifant en de West-Afrikaanse olifant. Helaas is over de West-Afrikaanse olifant niet veel bekend aangezien ze schuw en erg gering in aantal zijn. Specifieke uiterlijke kenmerken heeft deze soort niet, genetisch is er echter een duidelijk verschil. Het verschil tussen de olifantensoorten is zeer opvallend, de Afrikaanse bosolifant is kleiner dan de Afrikaanse olifant en zijn slagtanden zijn rechter en wijzen naar beneden. De Aziatische olifant heeft kleinere oren en de vrouwtjes hebben geen slagtanden. Vrouwelijke olifanten worden koeien genoemd, mannelijke olifanten worden stieren genoemd.
Hieronder even een kort overzichtje van de andere 3 olifantensoorten.
|
Afrikaanse olifant
|
Afrikaanse bosolifant
|
Aziatische olifant
|
Voorkomen:
|
In Afrika, ten zuiden van de Sahara
|
Regenwouden van West en Centraal Afrika
|
Zuid en Zuidoost Azië
|
Schouderhoogte (gem.):
|
3-3,7m
|
2,4 tot 2,8m
|
2,5 tot 3m
|
Gewicht (gem.):
|
3000 tot 7000kg
|
1800 tot 3200kg
|
2000 tot 5000kg
|
Status
|
Bedreigd
|
Bedreigd (=> ontbossing)
|
Bedreigd
|
Maximum leeftijd:
|
+/-60 jaar
|
+/-60 jaar
|
+/-60 jaar
|
14-09-2009, 22:25 geschreven door denise
|
|
|
 |
03-09-2009 |
Lighthouse |

Vuurtoren
In de verte zie ik een heuvel met daarop een vuurtoren staan. Overdag getekend in rood en wit en s nachts gaat zij met regelmaat aan. Zo werpt zij haar licht over het water, voor schepen dient zij als een baken. Ze verlicht de zee in de donkere nacht, het lijkt of het de maan zal raken. Aan en uit gaat zij elke keer. Deze lichtbundel over de zee. Zij laat ons dan de hoge golven zien, of het kabbelen heel gedwee. Tot de horizon kan je dan kijken, tot zover het licht je brengt. Het lijkt ook nog zo oneindig ver, waar de zon zich met de zee heeft vermengd.
Nini
03-09-2009, 00:00 geschreven door denise
|
|
|
 |
|
 |
E-mail mij |
Druk op onderstaande knop om mij te mailen
en vul uw E-mail adres in.
|
Gastenboek |
Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek
|
|
|
 |