Om eerlijk te zijn heb ik de laatse weken zeer weinig tijd (vader geworden, verbouwingen, ...) gehad om nog eens iets op onze 'blog' te plaatsen. Maar hier zijn we weer! Wat hebben de leerlingen van Klimop en in het bijzonder de egels de laatse weken zoal gedaan?
-We namen deel aan de 'trommeldag voor vrede' in Lokeren. -We namen deel aan de 'American games' in de sporthal te Lokeren. -We gingen op sportdag naar de 'Ster' en deden er o.a. aan paardrijden, airtrack, bosspelletjes, mountainbike, enz. -Op de speelplaats werden enkele leuke spelletjes geschilderd. -De toiletten van de jongens kregen alvast een fraaie opknapbeurt. (nu de meisjes nog!) -Samen met de 'vossen' bezochten we een plantenkwekerij te Lockristi. -We maakten een leuke verrassing voor moederdag. -We trokken onze handschoenen aan en maakten de straten van Lokeren weer proper! -We maakten kennis met de Secundaire school en werden er actief betrokken bij een aantal activiteiten: Dactylo, Wetenschappen en Metaal. -We kregen bezoek van een echte ambulancier en kregen uitleg over reanimatie en verbanden leggen. -We namen deel aan de MEGA-fuif! -We namen nog verder deel aan het 'Kosmoloko' project.
-En nog zo veel meer .....!
Ik wil ook nog eens de kinderen feliciteren die hun plechtige communie of hun lentefeest vierden! Proficiat!!!!
8 uur: opstaan! Oh, nee! Onze laatse momenten in Home Fabiola! We gaan het hier echt missen. Nu nog die kamers opruimen en onze bagage bijeenzoeken.
9 uur: ontbijt, wat kregen we toch steeds lekkere maaltijden voorgeschoteld!
10 uur: We gaan onze kamers missen! Wat was het leuk om in groep op onze kamers te zijn. We hebben samen heel wat gelachen.
10 uur-12 uur: We zijn nog even vrij. We kunnen nog wat voetballen. Wij spelen samen nog een gezelsschapsspel. Wij maken nog even gebruik van het touwenparcours. Er was hier zo veel te doen. Te gek!!!!
Vandaag leerden we in de voormiddag pizza bakken onder begeleiding van een echte kok. De pizza's mochten we samen tijdens de fuif opeten. In de namiddag trokken we er op uit met de fiets. Voorzien van de nodige veiligheid (aangepaste fietsen, fluo-hesjes, ...) trokken we richting shoppingcentrum 'M2' om daar ons zakgeld wat te gaan opdoen. De dag sloten we zoals eerder gezegd af met een fuif. Samen met onze kleinere klimoppers werd er heel wat gedanst. We werden zelfs nog op een cola en een zakje chips getracteerd. Moe maar voldaan gingen we dan slapen en beseften we allemaal dat dit onze laatste avondactiviteit was. Jammer! We vinden het hier toch zo leuk, maar we zullen het natuurlijk ook leuk vinden onze ouders terug te zien. 1 ding is zeker: deze bosklassen vergeten we nooit!!!!
Deze nacht lieten we de meesters en de juffen slapen waardoor we zelf ook wat meer uitgerust waren ...en dat was nodig! Omstreeks 9 uur vertrokken we richting de zandgroeve. Met behulp van een plannetje en foto's zochten we de juiste route. In de zandgroeve spanden we een stevig touw zodat we konden afdalen, het was zeer spannend. Na het klimmen werd het tijd om terug te gaan naar home fabiola want daar stonden frietjes op het menu. In de namiddag reden we met de spoorfietsen om dan nog een frisse duik te nemen in het zwembad. De avond sloten we af met karaoke en zo ontdekten we dat we echte zangtalenten hebben in de groep.
Na een korte nacht werden we gewekt door de meester en de juffen. Aan de ontbijttafel genoten we van een stevig ontbijt. Veel tijd hadden we niet om rustig te ontwaken want om 9u kwam de bus ons oppikken. We vertrokken richting Valkenburg om daar de mijnen te bezoeken. We liepen door de ondergrondse gangen waar de gids ons vertelde over het werken in de mijnen. Toen we uit de mijnen kwamen, grolden onze magen. We aten dus ons lunchpakket op in een echt grottencafé. Na het middageten kwam de bus ons weer oppikken. Nu trokken we richting de mergelgrotten. In de grotten was het pikdonker. gelukkig hadden de juffen en de meester lantaarns mee. Terug in home fabiola sloten we de dag af met heerlijke spaghetti, een kwis en een laat bezoekje aan het zwembad.
De foto's van de egels, de hazen en de kikkers zijn te zien op http://vossenklas.blogspot.com Dan zien jullie rechts MIJN FAVORIETE WEBSITES. Dan klikken op FOTO'S VAN AL ONZE ACTIVITEITEN.
De eerste dag van onze bosklassen te Maasmechelen zit er reeds op. De lichten op de kamers werden zonet gedoofd (9u45). Voor sommigen ging het licht reeds vroeger uit en misten enkele leerlingen op deze manier het einde van de film 'Ice Age 3'. Reeds bij het vertrek werd duidelijk dat onze leerlingen lang hebben uitgekeken naar deze bosklassen. Het moet dan ook gezegd dat zowel bij de ouders als bij de leerlingen ook wat traantjes bij het vertrek hebben gevloeid. We kwamen aan in ons verblijf omstreeks 11u30. De leerlingen mochten meteen hun kamer betreden zodat ze zelf konden instaan voor het opmaken van hun bed. (ik denk dat enkelen onder hen getraind waren!!!) Voor het eerste middagmaal aten we allemaal samen in 1 grote refter. De volgende dagen worden de groepen dan weer opgesplitst. Om 2 uur konden we onze eerste keer gaan zwemmen. Wat een waterpret!!!! Vervolgens gingen we in groepjes van 3 of 4 kinderen op verkenning zodat we de komende dagen wat meer wegwijs zouden worden in dit prachtige gebouw en omgeving. Als avondeten werd ons een koude schotel aangeboden hetgeen bij iedereen erg in de smaak viel. Normaal gezien zouden we ook nog een reflectorentocht hebben afgelegd, maar deze werd verplaatst naar morgenavond aangezien het regenweer deze tocht niet toeliet, daarom keken we als alternatief naar een film waarvan je in bijlage een aantal foto's kunt bekijken. Dan rest me nog één ding te zeggen: Slaaaaaaaaaapwwwwweeeeellllll, want zo spreken ze hier.
De leerlingen van Klimop lijken terug te willen naar de tijd van toen. Een nieuwe rage op onze school: de diabolo!!! Te gek wat ze er mee kunnen!! Acrobaten lijken het wel!! Blijven oefenen!!!!
Nadat de egels en de kikkers reeds 2 lessen 'beeld' voorgeschoteld kregen, was het nu de beurt voor 2 sessies 'woord'. Er werd verder gewerkt binnen het thema monsters en het moet worden gezegd: ik kreeg rare, vreemde, vieze, kleine, grote, ... monstertjes te zien!!!!
Naar jaarlijkse traditie organiseert de school onder leiding van juf Mieke (spinnen) een cakeverkoop. Dit jaar kan een deel van de winst gebruikt worden om enkele uitstappen gedurende de bosklassen (eveneens de uitstappen voor de thuisblijvers) te financieren. Hopelijk wordt de verkoop een succes! Doe jullie best!!!!!
Van 22/02 tot en met 26/02 gaan we met de school op bosklassen naar Maasmechelen. Deze week krijgen de kinderen een infobrochure mee zodat ze weten wat er van hen wordt verwacht. Wij, de leerkrachten, kijken er alvast naar uit om er samen met de leerlingen een onvergetelijke bosklassen van te maken. Op deze blog zal er te zien zijn wat de kinderen van de egels, de kikkers en de hazen gedurende hun verblijf zoal uitspoken.
De egels kregen deze week en vorige week het bezoek van de politie van Lokeren. Nee, nee, niet om iemand in de boeien te slaan maar wel om onze leerlingen wat nuttige zaken bij te brengen i.v.m. drugspreventie, wat te doen bij een ongeval, gevolgen van roken, hoe omgaan met druk, ... Voor deze lessen kreeg elke leerling ook een MEGA-bundeltje waarin de 10 lessen worden samengevat en aangevuld met de bevindingen van de leerlingen. De bedoeling is dat ik, meester Andy, de volgende 7 lessen zal geven en de afsluitende les zal nogmaals gegeven worden door een politieagent(e). De leerlingen zullen voor het deelnemen aan dit project ook een cadeautje ontvangen, maar bovendien zullen zij ook kunnen deelnemen aan de MEGA-fuif en als ik het me nog goed herinner werd dit een groot succes.
Op maandag 4 en maandag 11 januari 2010 namen de egels en de kikkers deel aan een kunstproject 'BEELD'. 2 voormiddagen kregen onze leerlingen de tijd om op een creatieve manier een masker (een monster) te maken en het mag gezegd worden: er waren hele mooie resultaten bij. Voor wie toch nieuwsgierig moest zijn kunnen deze werkjes bekeken worden op een tentoonstelling die in juni in het centrum van de stad Lokeren zal plaatsvinden. Over de exacte tijd en plaats krijgen jullie zeker nog gegevens. In bijlage nog enkele foto's van onze kinderen die aan het werk zijn!!! Daaaaag!!!!!!
Beste egels, In naam van mezelf (meester Andy) en het volledige schoolteam wens ik jullie het allerbeste voor 2010 toe! De finish op KLIMOP is bijna in zicht!!! Hopelijk mogen we nog een spetterend schooljaar voor 2010 beleven!!! Leve de vakantie!!!!!!!!!
Op vrijdag 18/12/2009 werd er op onze school een kerstmaaltijd van de beste kwaliteit aangeboden! In de namiddag volgde er een kerstfeestje in de klas. Klimop lag er als een schitterend sneeuwlandschap bij en de kinderen konden alvast de vakantie op een leuke manier inzetten!
PS1: Breek geen benen! PS2: Geniet van de vakantie! PS3: Vergeet de eerste schooldag niet af te stappen aan het voetbalstadion! PS4: Vergeet jullie plastic zakkken niet mee te brengen!
Hallo, De hazen en de egels gingen op donderdag 10 december op uitstap naar IDM te Lokeren. Ze kregen er een interessante rondleiding en heel wat interessante zaken te horen. Hopelijk dragen wij allemaal ons steentje bij wat het behoud van de natuur betreft. De gids had het vooral over sorteren, recycleren, composteren, enz. We werden er getracteerd op een drankje en konden allemaal een sleutelhanger of een balpen kiezen waarvoor nogmaals onze dank aan de mensen van IDM en dan vooral onze gids. In bijlage nog enkele foto'svan deze uitstap!
Op vrijdag 11 september organiseerde onze school een kerstmarkt. Ook dit schooljaar werd dit gebeuren een groot succes. Heel wat leerlingen, ouders, grootouders en vrienden brachten een bezoekje. Allen konden ze er genieten van een hapje en een drankje. Ook de kerstman was aanwezig! De opbrengst van deze kerstmarkt zal worden gebruikt ten voordele van de bosklassen die in februari plaatsvinden. Leerlingen die 's avonds niet aanwezig konden zijn, kregen in de vroege namiddag eveneens de kans om wat te kopen op de kerstmarkt en er de sfeer op te snuiven. Graag bedanken wij nogmaals iedereen voor de opkomst en de steun!!!!!!!!
Op vrijdag 20 november werd Amir 11 jaar (jong/oud)! In de voormiddag werden er wafels gebakken en in de namiddag genoten de leerlingen van een uurtje vrij zwemmen. De leerlingen hadden leuke versieringen in de klas aangebracht. Hopelijk vond Amir het een geslaagde dag! Nogmaals proficiat met je verjaardag!!!!!!!!!!!!!!
De oudste leerlingen van onze school worden verantwoordelijk gesteld voor het openhouden van de speleotheek (tuinhuis met daarin speelgoed ) tijdens de middagspeeltijden. Omdat ze dit tot op heden zeer goed deden, mochten ze deze voormiddag gaan zwemmen in de Olympos te Dendermonde. De leerlingen beleefden een keitoffe voormiddag en wie weet wordt dit nog wel eens overgedaan!!!!!!
De Halloweentocht die georganiseerd werd op vrijdag 30 oktober op onze school werd een groot succes. Aan deze spannende tocht namen zowel leerlingen, ouders, vrienden, grootouders en ex-leerlingen deel. De deelnemers kregen onderweg heel wat lekkers voorgeschoteld, zo was er o.m. soep, een heksendrankje en helemaal op het einde waren er ook nog eens frietjes! Later volgen op deze blog nog enkele sfeerfoto's van de verschillende 'posten' die door de leerkrachten mooi werden versierd.