We vinden het echt spijtig dat je weg bent ! We zullen je missen . Zo'n goede juf als jij vinden we niet meer ! Het is echt moeilijk om te beseffen dat we je niet meer zien ! Het was een fijne tijd met jou !
Ik ga jullie ook echt missen. Ik vond het een hele fijne tijd met jullie. Jullie hebben dat project van de ruimte echt tot een goed einde gebracht. Morgen ga ik de foto's van het project en de bewegingstussendoortjes proberen op deze blog te zetten. Ik laat deze blog nog steeds open dus als jullie nog iets kwijt willen aan mij, kan je dat nog altijd doen. Ik zal dan ook proberen dagelijks de blog te bekijken en te antwoorden op jullie tekstjes.
Morgen in de namiddag sta ik weer in jullie klasje. Maar in de voormiddag hebben jullie nog toetsen. Via deze blog wil ik jullie allemaal nog eens extra succes wensen met jullie toetsen. Ik zal zeker en vast duimen voor jullie.
mijn droomklas bevindt zich in de wolken zo hoog. als je door de ramen kijkt zie je een regenboog.
het schoolbord is een reuze-TV en ieder speelt er zijn deel in mee.
stoelen bestaan er niet. het zijn allemaal wolkjes die je ziet.
de hele dag spelen we er samen. nooit volgt er een examen
de leerlingen lopen er met een blij gezicht. want nooit is er iets verplicht.
daarom vinden we het fijn. om er met zijn allen bij te zijn.
op de speelplaats klinkt er veel muziek. vanalles wat maar zeker nooit klassiek.
de kinderen hebben hun lievelings dier bij soms lijkt het op een mini-boerderij.
iedereen levert er prachtige prestaties we moedigen elkaar aan met uitgebreide felicitaties
omdat er niets moet en alles mag, vliegen we naar huis dromend van de volgende dag.
dit gedicht is geschreven door: cedric uit klas 5A! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!echtwaar dit is mijn droomklas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
hallo iedereen juf elke is echt waar een leuke juf ze doet veel bewegingstussendoortjes en dat is echt heel leuk. de lessen dat ze geeft zijn wel op een leuke manier uitgelegt. soms is dat speels soms is dat gewoon maar ook leuk ik wou dat juf elke nog een week langer mocht blijven maar ja ik hoop dat ze het goed zal doen bij een andere klas.
liefste juf elke ik vond de lessen ven de voorbije 3weken heel tof!!!!!!! en ik vind het ook heel leuk dat je maandag en dinsdag nammidag nog wat langer kan blijven maar toch blijft het spijtig dat je weg moet!!! maandag 2 maart zijn we naar het vlaams parlement in Brussel geweest het was heel leuk.
deze tekst is van cedric
IK ZAL JUF ELKE MISSEN!
speciaal voor juf ELKE!!
wie dit leest is cool echtwaar!!!!!! kijk ook nog eens onderaan!!!!!!!
groetjes: !!!cedric!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! het is spijtig dat je weg moet !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
de tofste juf is juf elke!!! (ECHTWAAR!) willen jullie weten wat juf elke is? zo ja kijk dan hier onder ze is: leuk , grapig , cool , slim , en nog veel meer goede dingen!!! en willen jullie ook weten wat ze niet is? zo ja kijk dan hier onder ze is: niet stom , niet saai (want somige juffen zijn saai)
we hebben het in de klas over DE RUIMTE!!!!!!!!!!!!!!!! En wat ook leuk is is dat we die les van juf elke krijgen! We hebben geleerd over zwaartekracht. Onze groep mocht vandaag al beginnen aan de tekst van onze folder. We hebben op de computer mogen werken en dat vonden we heel tof want van onze eigen juf mogen we dit niet veel.
Diameter: 12756 km Afstand tot de zon: 150 miljoen km oppervlaktetemperatuur: ongeveer van -80° tot 50°C Omlooptijd: 365 dagen Rotatietijd: 24 uur Dichtheid: 5520 kg/m3 (water: 1000) Zwaartekracht: 9,81 m/s2
De aarde is de derde planeet vanaf de zon. Het is tevens de eerste met een eigen maan, Mercurius en Venus hebben er geen. De diameter van de aarde is 12756 km, die van de maan 3500 km. Dit maakt dat de aarde in verhouding de tweede grootste satelliet in heel het zonnestelsel heeft (op Pluto en Charon na). Jupiter heeft wel grotere manen, maar die vallen in het niet bij de omvang van deze planeet. De temperatuur op aarde is ook vrij gematigd. Er komen geen al te grote temperatuursverschillen voor. Het verschil tussen dag en nacht bedraagt in de woestijn hooguit een vijftigtal °C. De laagste temperatuur ooit gemeten is -89°C op Antarctica, bij de Russische basis Vostok. De hoogste temperatuur ooit gemeten is 58°C in Libië en Irak.
Oppervlaktekenmerken
Het oppervlak van de aarde wordt voortdurend gevormd door een ingewikkeld platensysteem. Deze tectonische platen verschuiven en vormen bergketens, troggen en ander geologische kenmerken als ze op elkaar botsen. Zonder dit systeem zouden alle onregelmatigheden snel weggesleten worden door onder meer wind- en watererosie. Het hoogste punt op aarde is de Mount Everest met 8848 m, het diepste punt is de Marianentrog, met een diepte van bijna 11000 m. Ongeveer 70% van het aardoppervlak wordt bedekt door water.
Inwendige structuur
Het inwendige van de aarde bestaat uit een aantal concentrische schillen (dieptes in km):
0-40: korst
10-400: bovenmantel
400-650: overgangszone
650-2890: onder mantel
2890-5150: buitenkern
5150-6378: binnenkern
De korst is onder de oceanen veel dunner dan onder de continenten. De binnenkern en de korst zijn vast, de rest is taai vloeibaar. De temperatuur in de kern kan oplopen tot 7500°C. De andere aardse planeten hebben waarschijnlijk een vergelijkbare structuur.
Verdere informatie
Het meest opvallende kenmerk van de aarde is de blauwe kleur. Die blauwe kleur wordt veroorzaakt door de atmosfeer van 78% stikstof en 20% zuurstof. Deze merkwaardige samenstelling is het gevolg van plantengroei. Zonder planten die voortdurend zuurstof produceren, zou deze zuurstof zich namelijk allang verbonden hebben met andere elementen. De aarde is hiermee momenteel de enige planeet waar met zekerheid leven op voorkomt. De aarde beschikt over een redelijk sterk magnetisch veld. Dit wordt veroorzaakt door de kern van nikkel en ijzer, die als een soort dynamo werkt. Het veld is in de richting van de zon wat ingedrukt, door de stroom geladen deeltjes. Soms geraken deze deeltjes ingevangen en worden ze via de veldlijnen naar de polen geleid, waar ze noorder- of zuiderlicht veroorzaken. Net zoals de maan de aardse nachten kan verlichten, zo verlicht de aarde de maan. Dit aardlicht is weerkaatst zonlicht. Hierdoor zijn er op de donkere kant van de maan nog structuren te onderscheiden!
De bewegingstussendoortjes waren leuk. Mijn verjaardag was zeer leuk. Maandag 2 maart zijn we naar het Vlaams parlement geweest met de trein en dat was leuk. Daarna zijn we met wero over belgie beginnen leren en dat was leuk. de juf heeft vanaf maandagmiddag een aanval van migraine gekregen en hebben we maandag en dinsdag geen wero gekregen. woensdag hadden we verlof. En dan zijn we donderdag na de speeltijd begonnen met ons project over de ruimte.
De bewegingstussendoortjes vond ik wel leuk! Ook de verjaardagen vieren van de voorbije weken vond ik tof! Het was deze voormiddag al heel leuk. We hebben allerlei dingen over de ruimte gedaan. We zaten in groepjes per drie. Dan moesten we allerlei dingen opzoeken over het thema dat jou groepje had. De onderwerpen waren zwaartekracht,raket,aarde,jupiter,mars,zon en sterren We krijgen punten als we stil zijn en goed doorwerken. Na de krokusvakantie zijn we op maandag 2 maart naar het vlaams parlement geweest. Jammer genoeg kon ik daar niet bij zijn want in de vakantie ben ik de vrijdag voor de school terug begon ziek geworden! Dat vond ik wel heel spijtig want ik denk dat het wel heel leuk was geweest! Ik moest dan ook de hele week thuis blijven en dan heb ik wel wat les gemist. Gisteren hadden we geen school en heb ik heel leuk gespeeld.
Juf elke is maandag ziek geworden en dat vond ik wel spijtig!
JUF ELKE IS SUPERTOF EN COOL EN NOG VEEL ANDERE DINGEN EN IK GA ZE MISSEN ALS ZE WEG IS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!