Nu eens geen olifant om te berijden maar een mountainbike...we staan voor alles open hier! De eigenaar van onze guesthouse Jame neemt ons mee naar het platteland. Eindelijk zien we hoe rijst precies geteeld wordt ;dat vragen we ons al heel de vakantie af! Per fiets rijden we rond langs boeren, dorpjes, velden, marktjes en tempels. De mensen zijn zo vriendelijk en wuiven enthousiast als we voorbij fietsen. Een paar keer stopt Jame bij boeren langs de weg die hun zelfgeteeld fruit verkopen;zo proeven we thaise olijven; van smaak totaal niet te vergelijken met de olijven die wij kennen: smaakt bitter-zuur en is eigenlijk niet te eten... Lunch in nationaal park bij een meer; je waant je eerder in Canada met die hoge bomen en dat water. Na de middag fietsen we alleen,Jame volgt ons met de pick-up. We mogen fietsen tot we niet meer kunnen(best wat klimwerk) ..Alix houdt het het langst vol! Dat wordt vroeg onder de wol kruipen vanavond )
hallo iedereen, waarom zo lang aanschuiven in de zoo van Antwerpen om een klein olifantje van ver te bewonderen, als je ze hier in Thailand kan knuffelen!!!! Super ervaring zo'n olifantenpark: een hele kudde olifanten met een 1-jarig kalfje om zomaar voor het aanraken. Een olifantenhuid is hard en taai met lange,stugge haren; net een schuurborstel ) En hoog dat zo'n beest is. Gelukkig dat we vanuit een soort huisje op hun rug konden klimmen. Danni had anders geen 2,5 meter hoog kunnen geraken...Dan op de dikhuid de jungle in: klimmen en dalen, over boomstammen stappen, glijden in de modder...zo plezant!!!! Wel weer heel toeristisch natuurlijk maar voor zoiets mag dat wel eens. Dat kan je immers niet elke dag doen. Daarna met een gids een mooie wandeling gemaakt door de natuur langs een waterval en bos. Af en toe een beestje gezien: spinnetje, vlinder, kakkerlak en de onvermijdelijke straathonden. Na lekkere lunch ( rijst en ,ongelooflijk maar waar , patatjes) in onze zwemkleding op een bamboe-vlot het water in: kids hebben zich uitgeleefd met elkaar nat te maken en wij hebben uiteraard ook genoten. 's Avonds en 's nachts gegoten ;straten stonden blank!!
Al een hele vakantie uitgekeken naar de beroemde en niet te missen Thaise massage en vandaag was het dan zo ver! De meisjes durfden dan uiteindelijk toch niet en bleven aan het zwembad. Dannie en ik door de gietende regen naar de oude stad; alhoewel er op elke hoek van de straat massages zijn, hadden we onze zinnen op 1 gezet verder van het hotel. Voor een luttele 5 euro word je een uur lang van kruin tot teen gemasseerd! Thaiss massage werkt op basis van drukpunten en dat hebben we geweten! Elk botje en spiertje in ons lijf werd geknepen, platgedrukt en gewreven; als kers op de taart gingen ze met hun volle gewicht op ons zitten...gelukkig zijn we in Azie en niet Amerika en wegen ze hier niet meer dan 50 kilo ;-). Morgen olifanttocht gepland ; Dannie vreest dat ze niet meer op de olifant gaat geraken van de spierpijn;-) Achteraf natuurlijk met een deugddoend gevoel buiten gestapt;wij zijn fan!
bezocht! De meisjes kunnen ondertussen geen boedha meer zien, maar wij vinden elke tempel toch nog net iets anders dan de vorige. Deze tempel ligt helemaal boven op de berg. Op aanraden van het meisje van het hotel weer een taxibusje genomen en in een wolk van uitlaatgassen de bochtige weg naar boven op. Van beperkte CO2-uitstoot hebben ze hier nog nooit gehoord! De brave chauffeur was zo vriendelijk om bij de tempel op ons te wachten voor de terugrit ( tegen meerprijs uiteraard , want ook in Thailand gaat alleen de zon voor niks op). Voor alle zekerheid toch even nummer van busje genoteerd, moesten we hem niet meer herkennen tussen de 10-tallen busjes; busjes zien er allemaal hetzelfde uit maar chauffeurs ook ... ;-) 's Avonds lievelingseten gegeten van Dannie en de meisjes: kip met cahewnoten; en ik het mijne: Thai salad. Mmmmm....ze kennen hier wat van koken!
... ofwel 'nieuwe stad'. Zondag toegekomen na wederom een prachtige busrit door de bergen. Het landschap is echt wel indrukwekkend; zelden zo'n hoge bomen gezien! Overal naast de weg staan Thai vers fruit te verkopen: ananas,mango, papaya...zalig gezond snoepje voor slechts nen halven euro. Aan het busstation hebben we het typische vervoermiddel genomen van hier: de 'song-taa-ou', een rood minibusje (lijkt een beetje op een speelgoed brandweerwagen). Beetje systeem van een lijnbus die stopt op bepaalde plekken; je zegt je bestemming aan de chauffeur en als die toevallig dezelfde richting uit moet, spring je aan bord. Best toffe manier om je te verplaatsen, alhoewel de benaming 'bus' misschien wat te hoog gegrepen is. Het doet je eerder denken aan een laadbak van een camion waar ze bankjes aan de zijkant hebben geplaatst. Bovendien gemaakt op maat van de Thai, wij zitten net niet met ons hoofd tegen het plafond ;-)
Guesthouse geboekt op aanraden van een collega...vlakbij het centrum en toch rustig. En....zowaar een receptioniste die goed Engels spreekt, ongelooflijk!!!!! 's Avonds op souvenierjacht op de Sundaymarket: een marktje met allemaal ambachtelijke spulletjes.Nice!!!
....oftewel 'Stad van koning Rai'.Gisteren ingecheckt in super guesthouse...eindelijk zalige nachtrust gehad. Fee was vanmorgen de laatste van ons 4 met de melding: Ik voel mij niet goed... Tja, ook dat is Thailand ;-) We hebben maar 1 volledige dag in de omgeving dus hebben we het ons makkelijk gemaakt en een busje met gids ingehuurd! Vriendelijke gast (Tony, thaise naam niet te onthouden)heeft echt zijn best gedaan om ons een leuke dag te bezorgen en sprak goed Engels. Eerst naar de White Temple geweest, tempel van 1997, supermodern en met tal van knipogen:zo zag je op een muurschildering Hello Kitty en Michael Jackson staan! Ook een dorpje bezocht van de stam van de 'Lange-nekken', een stam ooit gevlucht uit Birma en die nu noodgedwongen moeten leven van de toeristen die naar hen komen kijken als naar een aap in een kooi...tja ook wij... Daarna naar een tempel tegen een heuvel waar aapjes overdag eten bij de bezoekes komen ronselen...grappig! Na de middag naar de Gouden Driehoek: 3-landenpunt (Myanmar,Laos,Thailand) berucht vanwege de Opium. Prachtige natuur!!!!! Nog even gestopt bij museum over de geschiedenis van de opium...boeiend. De gids heeft ons onderweg vele anekdotes verteld en wij hebben genoten van de prachtige omgeving (rijstvelden, dorpjes, mensen...). Weeral de moeite geweest vandaag! Morgen de bus in naar de volgende stad Chang Mai, verslag over 2 dagen.
Beste vriendjes,
Eindelijk weg uit Bangkok ! We hebben mooie dingen gezien en toffe indrukken opgedaan maar is een enorm drukke stad! Bovendien spreekt bijna niemand engels...niet simpel om de weg te vragen. Zelfs de taxi chauffeurs weten vaak niet waar ze moeten zijn. Zo werden we gisteren gedropt in chinatown terwijl we eigenlijk aan de andere kant van de stad moesten zijn. Een geluk bij een ongeluk: al wandelend in de indiaanse wijk beland en daar prachtige Hindoe tempel bezocht! Eens wat anders dan een boedha )
's Avonds taxi genomen in spitsuur (pffff) om een cocktail te gaan drinken in de rooftop-bar van het Sofitel...een Maitai heeft nog nooit zo goed gesmaakt. Super-ervaring!!!!
Vanmiddag vliegtuig genomen naar Chang Rai in uiterste noorden. Heel mooi guesthouse :huisjes met teakhout, fluitende vogeltjes...kortom eindelijk het echte Thailand! ))))))
Tanja
ps. Sorry foto's op blog zetten lukt voorlopig niet.
Wat hebben we zoal gegeten:
-gisteren avond -> pad thai en de kids rijst met kip
-deze ochtend -> toast met confituur
-deze middag tussen de thaise bevolking-> de kids durfde allen maar toast met ei eten, danni kip met noten en Tanni durfde een thaise curry te nemen
Valiesjes staan klaar!!! We hebben ons kunnen beperken tot 2 stuks voor 3 personen; niet slecht voor vrouwen ! De éne is zelfs maar halfvol... (wordt wel gevuld in Bangkok de eerste dagen )
Vandaag met Tanni lijstje opgemaakt wat we zeker niet mogen vergeten!
Paspoort en documenten liggen klaar en wij zijn er ook helemaal klaar voor!!
Dani