In bijlage de taak van de dag. Morgen post ik de verbetersleutel. Veel succes gewenst!
Vorige taken kunnen reeds verbeterd worden met de reeds geposte verbetersleutels. Vergeet niet om aan te duiden wat je niet begrijpt, dan bespreken we dat zeker en vast.
wanneer je nog wat extra tijd hebt, kan je nog wat verder gaan met het programmeren in scratch. Ik vermoed dat we daarvoor na de opstart weinig tijd voor gaan hebben, vandaar. Om de opdrachten te lezen klik hier, om de scratch te openen klik hier. Veel pret!
vergeet vanaf volgende week niet om uw kind digitaal aan te melden voor de middelbare scholen van uw keuze. Het is echt belangrijk dat dit gebeurt. Mocht het niet lukken, laat dat gerust weten.
In bijlage de dagtaak voor vandaag. Een mooie , zonnige dag. Geniet ervan! Maak vandaag zeker een wandeling, ga fietsen of lopen met iemand van je gezin.
Proficiat met je verjaardag Sédar, geniet van deze dag!!! Wanneer wel terug in de klas zijn, spelen we zeker het ballonnenspel en maken we er jouw speciaal dagje van!
sinds gisteren is het lente. Ook een fijne zondag gewenst aan iedereen. Hoe gaat het met de gezondheid? Hopelijk blijven jullie gespaard van het virus of vallen de symptomen van diegenen die wel geïnfecteerd raken een beetje mee. Vergeet niet om tijdens deze quarantaine voldoende te bewegen. Ik kreeg al foto's doorgestuurd van kinderen die aan het trainen zijn. Knap : trainen is gezond voor je lichaam en voor je geest. Ook zondag is daar de ideale dag voor.
Goed nieuws! De kangoeroewedstrijd gaat na de quarantaine gewoon door!
via deze link kan je naar leuke rekenspelletjes gaan voor kinderen die graag rekenen. Echt de moeite, de games worden gemaakt aan de universiteit van Utrecht. De spelletjes zijn voor tablet, maar de meeste kunnen net zo goed op de pc of gsm. Prettig weekend! Klik hier !
in bijlage een dagtaak voor vandaag. Zoals gezegd biedt deze dagtaak een zinvolle afwisseling voor de taken die schriftelijk meegegeven werden. Probeer elke dag toch enkele uurtjes te werken voor school. Dat kan oefeningen maken zijn, maar ook lezen of knutselen. Bij deze dagtaken zit variatie genoeg. Je hoeft ze ook niet allemaal te maken, druk enkel de oefeningen af die je echt gaat maken. Vergeet ook niet om een mailtje te sturen voor de vebetersleutel. Veel succes.
via deze link komen jullie in de chatroom van het zesde leerjaar. Probeer hier enkele vragen achter te laten of af te spreken met de anderen om elkaar een beetje te helpen. Ook ikzelf zal regelmatig aanwezig zijn. Misschien kunnen we een moment afspreken zodat we live kunnen praten?
Via deze link een interessante opdracht met opzoekwerk rond virussen. Misschien interessant om vandaag aan te pakken.
Begin bij "Inleiding" , dan"opdracht" en daarna "werkwijze". Op de pagina "informatiebronnen" vind je de websites die je kan gebruiken.
Veel succes..
P.S. : Je kan deze webquest gerust alleen maken. Noteer de antwoorden op papier. Indien je een antwoord niet vindt, is dat geen probleem. Blijf zeker niet hangen bij één vraag. Ga gewoon door en vul in wat je wel vond.
In bijlage bij dit bericht vind je een dagtaak. Concentreer je in eerste instantie wel op de opdrachten die ik meegaf vorige week. Wie nog graag extra inoefening wenst, kan deze dagtaak maken. Kinderen die een verbetersleutel willen of een vraagje hebben, mailen naar koen.maes@coloma.be
Vandaag staat er een taalspelletje klaar : Ridder Gabriël. Selecteer groep 8 en kies een spellingmoeilijkheid die je even in de kijker wil zetten. Het gaat om een variatie op galgje. Klik hier om het spel te laden. Wanneer je het woord geraden hebt, schrijf je het best even op papier. Als je 10 woorden hebt, ben je klaar. Vergeet niet dat men een spatie ook als een teken beschouwt. Na het raden van het woord, kan je muntjes verzamelen door ze aan te klikken. Stuur je een mailtje met je record? koen.maes@coloma.be
Via deze link kan je instructiefilmpjes van rekenen zien. Bekijk er elke dag minstens 2, dan fris je de leerstof op. Vragen kan je me altijd stellen via mail. koen.maes@coloma.be . Denk ook aan de taken die op papier meegegeven werden. Een overzicht hiervan vind je ook op deze blog. Hoe gaat het ondertussen met jullie? Hopelijk blijft iedereen gezond en kunnen we weldra samen weer aan de slag. Controleer regelmatig onze blog, ik zal proberen er vaak interessante dingen op te zetten. Belangrijk is dat je je verantwoordelijk gedraagt. Ik weet dat jullie heel goede leerlingen zijn, met een mooie toekomst. Dit moment is ideaal om aan mij en aan je ouders te tonen dat jullie klaar zijn voor de toekomst. Het komt goed!
In bijlage het agenda voor de komende weken. Het gaat om vrije, maar sterk aangeraden taken. Indien je iets niet snapt, is dat geen probleem. Je duidt de oefeningen gewoon aan en na de paasvakantie bespreken we dat samen.