|
Beste lezer,
Zoals altijd in het leven hoort goed en slecht (nou ja...) bij elkaar. Zo ook is er het feit dat na het goede nieuws nu ook minder goed nieuws volgt. Velen zullen ongetwijfeld de afgelopen dagen zelf of in de omgeving geconfronteerd zijn of worden met het verlies van werk. Voor sommigen is dit een eindeloos drama, anderen zullen na het besef meteen naar ander werk op zoek gaan. Bedenk dat dit ook een positief tintje kan hebben. Misschien was je wel uitgekeken op je job, had je andere uitdagingen nodig om efficiënt te kunnen functioneren. Ontslag opent dus zeker opportuniteiten, misschien is het nu wel de moment om te gaan bijscholen, of omscholen, je eigen grenzen te verleggen.
Bedenk dat je bij de afhandeling van je arbeidscontract uitbetaald zal worden voor de opzegperiode die je normaal dient uit te doen. Zo ook krijg je meteen je vakantiegeld en het dubbel vakantiegeld uitbetaald. Dit is waarschijnlijk een aanzienlijke som maar laat je ook nu niet verleiden tot compensatiegedrag. Zet dit maar veilig op je spaarrekening en overtref ook nu weer jezelf en neem je laatste loonbrief erbij. Bekijk hoeveel je laatste nettoloon bedroeg en trek hier 100 of 200 of misschien wel 300 euro af (al naargelang je inkomen natuurlijk). Dit bedrag gebruik je voor de komende maanden als leefbudget. Nu heb je de kans om jezelf te bewijzen hoe efficiënt je wel kan omgaan met je inkomen. Ga ook eens een kijkje nemen hoeveel je vakantiegeld vorig jaar bedroeg en dit zet je ook apart voor als je vakantie wil nemen, bereken ongeveer het gemiddelde van wat je per dag hebt verdient vorig jaar (neem bvb aantal werkdagen in jan - feb en maart 2008 - neem het nettobedrag van jan-feb en maart 2008 samen en deel dit door het aantal werkdagen. dan heb je ongeveer een beeld van hoeveel je per dag verdient) vermenigvuldig dit met het wettelijk aantal vakantiedagen waar je normaal recht op hebt en zo heb je ongeveer een bedrag wat je ook opzij kan houden voor de verloning van je vakantiedagen die je opneemt bij je volgende werkgever want je nieuwe werkgever betaald jouw vakantiedagen niet die je bij de vorige werkgever hebt bijeengewerkt natuurlijk.
Zo, ook hier geld het gezegde "moeilijk gaat ook" en ik ben benieuwd naar jouw succes in deze beproefde periode. Geloof erin en ga ervoor. Je zal later trots op jezelf kunnen zijn wanneer je "en" een nieuwe job hebt "en" erin gelaagd bent ruim toe te komen met je afgemeten budget.
Succes
Coach Karin Budget- en organisatiecoach ReeelAndersFunctioneren
23-02-2009, 21:10 geschreven door Coachkarin 
|