graag willen we jullie via deze weg een fijne vakantie wensen.
Het zal anders zijn dan anders, maar probeer er samen met je gezin toch een leuke tijd van te maken.
Zoals jullie weten wordt de vakantie even verlengd.
Hopelijk vliegen we er allemaal samen weer in op donderdag 12 november 2020.
Dan zullen we het thema 'logeren bij oma en opa' uitwerken.
Jammer genoeg zullen we in deze gekke tijd geen grootouders mogen ontvangen in onze klas, maar ze zullen zeker vaak aan bod komen tijdens onze kringgesprekjes
Themabriefje verschijnt op de blog in de vakantie.
Wij kijken er al naar uit om jullie weer te mogen verwelkomen op donderdag 12 november.
De voorbije 2 weken zijn we al heel wat meer te weten gekomen over het bos!
We maakten ook al kennis met enkele bewoners van het bos nl., kabouters, egels, uiltjes...
Maar toch hebben we nog niet alle bewoners ontmoet die zich schuilhouden in het bos.
Ergens heel diep verscholen tussen de bomen wonen er immers nog enkele bizarre wezens...
De heksen en de tovenaars!
Wat kan er tijdens dit thema aan bod komen?
We krijgen bezoek van een echte heks. Maar ze is verdrietig... Hoe zou dat komen? Misschien is iedereen wel bang van haar... Wij ook? Waarom wel of niet? Gesprekje voeren over gevoelens.
Brainstorming: wat weten we al over heksen en tovenaars?
We maken kennis met enkele lieve heksen: Lotje en Mimi en maken er een groepswerk van. We toveren een kleuter helemaal om in een heksje (knutselen).
De herfstvruchten blijven aanwezig in onze winkel, maar worden aangevuld met griezelspullen bvb. spinnen uit plastic, slangen, vleermuizen,... Dit mag allemaal mee naar de klas gegeven worden op woensdag 21 oktober. Dank u.
Voor onze poppenhoek zou het leuk zijn moesten we wat verkleedkledij van griezels kunnen lenen. Net als bezems, heksenhoeden, grote ketels, menglepels,... We blijven ook verder koken met onze receptkaarten.
Natuurlijk maken we ook iets lekkers klaar: spinnen!
In de poppenkast maken Fien en Piet kennis met de heks. Maar oh wat zijn ze eerst bang!
Op vrijdag 30/10 houden we een klein Halloweenfeestje. Die dag mag je kleuter verkleed naar school komen. Gelieve er rekening mee te houden dat uw kapoentje zelf zijn kledij aan- en uit kan doen (toiletbezoek). Iets nieuws kopen is zeker niet nodig. Met een oud laken kunnen. we een spook maken, een oud zwart hemd wordt de cape van een vampier,... Wij kijken er al bibberend naar uit om al die griezels te mogen verwelkomen in ons klasje ;-)
...
Zouden we ook nog even mogen vragen om de bestellingen en/of betalingen van de kalenders af te ronden. Dit graag ten laatste op maandag 19 oktober. Degene die de kalender nemen, mogen de centjes storten, degene die de kalender niet nemen, mogen die (onbeschadigd) terug mee geven aan hun kapoentje. Alvast bedankt.
Leuke materialen i.v.m. Halloween zijn ook welkom in ons klasje: (dingen zoals hierboven vermeld), spelletjes, versiermaterialen, boekjes,... Dank u.
Dan wensen wij jullie graag een fijn weekend en tot maandag!
Als we naar buiten kijken, kunnen we niet anders dan opmerken dat de herfst haar intrede heeft gedaan...
Uiteraard gaan wij die ook beleven in ons klasje.
En hoe kan dit anders dan erop uit te trekken!
We hopen dan ook dat we ons thema kunnen beginnen met een leuke herfstwandeling (afhankelijk van het weer). Verder info hierover volgt nog.
Houd dus zeker de blog in het oog, lieve mama's en papa's ;-)
Wie weet komen we tijdens onze wandeling wel van die hele kleine wezentjes tegen....
Hoe heten die ook alweer? Oh ja, kabouters.
Zij worden ook betrokken in ons thema.
Wat kan er deze week nog aan bod komen in ons klasje:
Exploratietocht om vruchten te verzamelen
Brainstorming: wat weten wij al over de herfst/kabouters?
We toveren onze winkel om in een herfstwinkel en sorteren en benoemen de vruchten. Wie weet maken we ook wel receptkaarten of winkellijstjes (plan lezen en tellen)
Op de bouwmat zullen ook heel wat herfstvruchten verzameld worden. Lukt het ons om hier iets mee te bouwen? Misschien lukt het ons wel om verder in de week zelf een plannetje te tekenen van wat we gemaakt hebben?
In de puzzelkast vinden we spelletjes terug over bomen, blaadjes, vruchten en kabouters.
De herfstvruchten worden ook aangeboden in de timmerbank. Lukt het ons om vruchten door te zagen of er spijkers in te slaan? Bij welke vruchten lukt dit wel/ niet? Hoe zou dit komen?
Onze herfstvruchten worden verzameld in de ontdekbak. Hierbij worden ook de kabouters aangeboden (soort verteltafel). We krijgen ook emmertjes zodat we die kunnen vullen en leeggieten. Van welke vruchten hebben we er het meest/minst nodig om de emmer te vullen?
We spelen kabouter- en paddestoelspelletjes waarbij we de stippen moeten tellen en vergelijken
We knutselen er natuurlijk ook op los met al deze leuke materialen
We bereiden toast champignon
....
Indien u thuis leuke materialen heeft over kabouters of herfst mag u die steeds mee naar school geven op dinsdag 6 oktober. We denken hierbij aan kabouters (knuffels of figuurtjes), paddestoelen (echte of knuffel), kleine boompjes,... voor bij onze verteltafel, boekjes over herfst/kabouters, leuke spelletjes kabouters/herfst, verkleedkledij kabouters,...
Indien jullie zelf al een herfstwandeling bij mama of papa hebben gedaan in het verlengd weekend mogen jullie, jullie herfstvruchten zeker mee naar ons klasje brengen.
Wij wensen jullie alvast een fijn verlengd weekend (maandag 5 oktober genieten we allemaal van een vrij dagje).
En misschien geven we ook best al mee dat onze kapoenen ook op woensdag 14 oktober vrij hebben (pedagogische studiedag).
Hallo, wij zijn Nellie en Cezar en samen met jullie kapoenen gaan wij dit jaar veel plezier beleven in de klas van juf Valerie en juf An. En als jullie kapoentje jarig is mogen we eens bij jullie komen logeren. Wij kijken er al naar uit! Hopelijk jullie ook :-). Tot dan, Nellie en Cezar