Vorige week maandag kreeg juf Inge een telefoontje van Sinterklaas. Hij was wat droevig omdat dit jaar zijn groot feest bij ons op school niet kan doorgaan door het coronavirus. Onze kleurtjes hebben samen met juf Eline een mooie brievenbus gemaakt waar de jongste kleuters een mooie tekening in kunnen stoppen. Deze bezorgen we later aan de Sint, zo kunnen we hem misschien wel een beetje opvrolijken.
Op donderdag kreeg juf Melissa telefoon van de hoofdpiet, we moesten op school op zoek naar 5 gluurpietjes, bij ieder pietje moesten we een opdracht uitvoeren zo konden we een pietendiploma verdienen.
In onze gang konden we echt leren klimmen en klauteren op de daken (klimrek) zoals de pakjespieten dit moeten doen.
Op vrijdag vonden we bij onze schoen heel wat lekkers en ook een brief van de Sint! Natuurlijk hebben we al dat lekkers geproefd.
Wat gaan we deze week nog doen?
We proberen om zelf eens een Sint of piet te schilderen.
De Sint heeft ons ook nog beloofd dat hij op dinsdag misschien nog wat speelgoed zou brengen. Wij gaan dit speelgoed ontdekken en natuurlijk leren we ook de regels en de afspraken rond dit speelgoed wat beter kennen. SAMEN spelen en SAMEN delen zal hier ook aan bod komen.
Uit een goede bron heb ik vernomen dat er op maandagnamiddag ook wat gekke raampieten een bezoekje brengen aan de jongste kleuters. Zouden ze misschien ook nog wat lekkers bij hebben voor ons?
We gaan ons ook verder verkleden als Sint en piet, ook Slechtweervandaag moeten we verder goed verzorgen, met de plasticine gaan we speculaaskoekjes bakken zoals de bakkerspieten dit doen, de juf speelt ook nog een tiktakmomentje in de klas, In bijlage kan je ons liedje vinden over 4 pietjes op het dak, het was alvast een voltreffer in de klas.
Je kan in bijlage ook nog enkele brieven terug vinden.
We wensen de kleuters toch een leuk Sinteklaasfeest toe, al zal het allemaal wat anders verlopen maar ik ben er zeker van dat ze er dubbel en dik van zullen genieten.
Eindelijk, het is bijna de verjaardag van Sinterklaas. De dag waar de kindjes allemaal naar uitkijken! Samen met hen gaan we dan ook in de klas aftellen tot 6 december.
Wat zal er de komende week al aan bod komen : - we bouwen onze poppenhoek om tot het huis van sinterklaas en voorzien ook een stal voor zijn paard want ook hij zal deze week in de kijker staan. - We leren hoe we paarden moeten verzorgen, borstelen en wat ze eten. - Onze winkel wordt een pakjeshuis. We pakken samen de pakjes in, meten en passen komt hier aan bod. Inpakpapier in alle kleuren en maten is hiervoor zeer welkom.
- We zingen liedjes voor de Sint en maken allerlei knutselwerkjes voor Sint en hun Pieten zodat we de klas mooi kunnen versieren voor hun komst.
- Donderdag (26/11) mogen we allemaal een schoentje met eventueel een verrassing voor Sint/Piet/paard meebrengen, wie weet komen Sinterklaas en de Pieten wel langs? 🤗
- Ook boekjes van speelgoedwinkels zijn deze week welkom.
Volgende week gaat ons online oudercontact door. (het juiste uur kan je hieronder terugvinden) Je opent op het tijdstip dat je in de doodle koos deze onderstaande link van Whereby.
Je wacht tot de juffen je binnenlaten. De juf laat de volgende binnen als het andere gesprek is afgerond. Hou er rekening mee dat dit altijd wat kan uitlopen. Wij doen ons uiterste best om ons te houden aan het afgesproken uur. Na 3 gesprekken hebben we telkens een kwartiertje pauze genomen om terug bij te benen :)
Probeer er voor te zorgen dat je op tijd inlogt.
Moesten jullie problemen ondervinden, laat het mij dan zeker weten.
Hopelijk hebben jullie genoten van een fijne vakantie en zijn jullie weer uitgerust om er samen nog enkele leuke weken van te maken. Wij zijn blij dat we elkaar op maandag terug zien!!
Na de vakantie kom ik (juf Katrien) op maandag, dinsdag en woensdag bij jullie in de klas. Vanaf donderdag komt juf Eline dan weer. Om er weer rustig in te komen gaan we een weekje werken zonder thema.
Zo krijgen onze 3 nieuwe vriendjes in de klas ook de tijd om even te wennen aan de nieuwe klas, nieuwe juffen, nieuwe klasgenootjes, Wij kijken alvast uit naar jullie komst en zullen er zeker SAMEN voor zorgen dat jullie snel jullie plekje vinden in onze klas.
Wat gaan we deze week doen:
Op maandag vieren we feest voor Amélie! Hiep hiep hoera lieve meid!
Normaal nodigen wij ieder jaar de grootouders uit in de klas om samen een spelletje te spelen, iets klaar te maken om te smullen, te knutselen, Maar door Corona mag dit, dit jaar niet doorgaan. We gaan deze week wel wat vertellen over onze grootouders, die we in deze tijd wat minder of misschien helemaal niet zien. De kleuters mogen allemaal een foto meebrengen van hun grootouders, zo zijn ze toch dicht bij ons. Met deze fotos maken we een fotomuur in onze klas.
We gaan deze week ook vrij knutselen, schilderen, knippen, plakken of bouwen naar eigen creatie. Misschien is daar wel iets leuks bij voor onze grootouders We hangen daar een leuk tekstje aan. Zo kunnen onze kapoenen hun lieve grootouders even extra verwennen.
Ook aan onze blinkmuur, die we voor de vakantie introduceerde in de klas, gaan we verder aandacht schenken. We proberen op deze manier elkaar te helpen, te troosten als dit nodig is, lief te zijn voor elkaar, niet alleen in de klas maar ook op de speelplaats en thuis. Hoe klein we ook zijn, ook wij kunnen iets betekenen voor iemand anders.
De juffen gaan deze week veel meespelen in de verschillende hoeken, op deze manier ontdekken de juffen misschien nog wel leuke interesses van de kleuters die we misschien later tijdens het schooljaar kunnen uitwerken in een thema.
Omdat juf Eline voor de vakantie afwezig was wegens ziekte, kwam juf Els bij ons feesten. Zij bezorgde mij nog enkele leuke foto's van dit herfstfeestje. In bijlage kan je nog enkele brieven terug vinden.
Geniet van de vakantie, van elkaar en het mooie weer. groetjes juf Eline en juf Katrien
Doordat het basisonderwijs in code oranje gaat, zullen we de aanwezigheid van externen tot een minimum beperken. Eind november staan onze oudercontacten gepland, deze zullen dus online doorgaan. Ook voor ons is dit een hele nieuwe manier van werken, maar ik ben er zeker van dat dit samen wel zal lukken.
Dag lieve kapoenen, Ik ben Anna en dit is mijn knuffel Meneer Konijn Ook ik ben een vriendje van jullie klasje! Samen gaan we dit jaar op ontdekking! Wanneer jullie jarig zijn mag ik mee bij jullie naar huis en als het goed is voor mama en papa blijf ik 2 nachtjes bij jullie logeren! Mama en papa mogen dan enkele leuke foto's maken om in ons schriftje te kleven, zo kunnen we samen in de klas vertellen wat we allemaal gedaan hebben!