Een reis van 19 weken door China, Myanmar, Thailand, Laos en Cambodia
24-10-2012
chengdu2
Vanmorgen naar de panda's! Tientallen foto's genomen. 's Middags met de metro naar het centrale plein en thee gedronken in een echt teahouse. 's Avonds een prachtige voorstelling gezien van een moderne Sichuanopera. Morgen naar de bergen.
Na de comfortabele nachtrit aangekomen in Chengdu en ons geïnstalleerd in Sim's Cozy Garden hostel, deze keer wilden de taxidrivers ons wel brengen... Chengdu is een van de grote Chinese steden met druk verkeer en torenhoge appartementsgebouwen. Dan nog een wandeling naar het WenShuklooster. Het blijft hier frisjes maar het bier is lekker en goedkoop!! Morgen gaan we naar de Pandabeertjes!
Onze laatste dag in Xi'an: een bezoek aan het heel mooie (ondergrondse) mausoleum van keizer Hanyangling. Die wilde zich voor het hiernamaals behelpen met duizenden wachters, dieren, concubines enz., alles in terracottafiguren. De archeologen zijn nog altijd bezig met de opgravingen. In de namiddag ging Yvan bij de lokale schoenmaker terwijl de anderen inkopen deden voor de nachtrit met de trein naar Chengdu.
's Voormiddags verkennen we de drukke moslimwijk met allerlei eetgeurtjes en 's middags komen Agnes en Georges met het vliegtuig uit België aan. Samen lopen we wat door het centrum met de klokkentoren en de trommeltoren en de winkelstraten.
We bezoeken het héél oude Shuanglin-tempelcomplex buiten de stad en daarna nog enkele van de talloze tempels en musea, en nemen 's avonds de trein naar Xi'an. Op het perron moeten we op twee rijen staan wachten op de trein.
Sommige handelaarsfamilies van de provincie Shanxi waren in vroegere tijden echt niet arm, zoals blijkt uit een bezoek aan het hof van de Wang-familie.
Op verkenning in de aloude stad Pingyao bezoeken we het bestuurs- en gerechtscomplex (Yamen), de Confuciustempel (Wenmiao), de stadsgodstempel (Chenghuangmiao) en het bankmuseum (Rishengchang) en maken een wandeling over de zes km lange intacte stadswal uit 1372. Walter en Yvan leggen in de Confuciustempel een keizerlijk examen af.
De foto's geven jullie een beeld van een pittige wandeling van 6,5 km tussen Jinshanling en Simatai. De Muur werd gebouwd in 1367 en in 1568 herbouwd met alle militaire snufjes van de tijd ter verdediging tegen Mongoolse aanvallen. Kwisvraag: Op welke foto zie je Walter en Neelam?
Wat doet een Chinees zoal op een vrije dag? Dansen, gezelschapsspelen, een muziekinstrument leren bespelen, breien, zingen enz. en dit allemaal in openlucht.
Vandaag op stap door een stad in de stad. Van grote pleinen naar kleine straatjes, van gebouwen naar tuinen en daar bovenop sieraden en porselein, voldoende om een ganse dag te vullen en af te sluiten met een biertje.Tot slot nog lekker gaan eten.
In plaats van de hond laat men hier het vogeltje uit. Met de metro naar het zomerpaleis met o.a. de marmeren boot, de bronzen os en vele tempels en gebouwen. Op de terugweg een zicht op de verboden stad bij nacht.
Gisterenmiddag zijn we in Beijing toegekomen. Na de middag onze tocht op maandag naar de Grote Muur vastgelegd. Daarna in de buurt, vooral Beilhal Park en Jingshan Park achter de Verboden Stad vlakbij ons Little Mao's Hostel (1ste foto) gewandeld.
2000 v.c - 1000 v.c: Oudheid 1000 v.c - 221 v.c: Feodale periode * 570 v.c: geboorte van Lao-zi (taoïsme) * 551 v.c: geboorte van Confucius (confucianisme) * 221 v.c: eenmaking van China (start van de bouw Lange Muur) 221 v.c - 1912: Het keizerrijk * rond 150 aankomst boeddhisme * 618 - 907: de Tang-dynastie (Turken) * 960 - 1279: de Song-dynastie ( 1041: ontstaan van de boekdrukkunst, 1090: kompas en buskruit) * XIIIde eeuw: Marco Polo bereist China * 1368-1644: de Ming-dynastie (echte Chinezen) *1644-1911 de Qing-dynastie (Mantsjoe's) 1912 - 1949: Republiek China (volkopstanden, hongersnood, militaire verliezen en buitenlandse bezetting) 1949 - vandaag: Volksrepubliek China * 1949: de Communistische Partij neemt de controle over het land. Mao Zedong slaagt er in de soevereniteit terug te brengen in China. Daarnaast zet hij een planeconomie op en houdt strikt controle op het Chinese volk. * 1978: Deng Xiaoping beslist om de Chinese economie te hervormen, maar blijft tegelijkertijd de controle behouden over het volk. Stap voor stap voert de regering een politiek beleid waar de Chinese economie wordt geopend naar de rest van de wereld. * 1996: De groeiende economie Het wordt toegestaan om voor jezelf te beginnen in China, wat de start is van een economische opleving en groei die nu niet meer in toom te houden lijkt.