Gebruik de "IK-MIS-STEFKE-knop" om berichten achter te laten, waarin jullie allemaal zeggen hoe hard ge mij wel niet mist.. :D
E-mail mij
Als ge mij persé persoonlijk wilt contacteren kunt ge altijd deze knop is proberen...
China meets Stefke
...als dat maar goed komt...
03-11-2008
Shanghai: Week 7,8 en 9
Dag iedereen,
Mmm, ff mijn excuses voor het lange wachten, maar ik heb het de voorbije vrij druk gehad enja, 1 keer was ik begonnen, maar toen liet mijn inspiratie me in de steek en ben ik er ma mee gestopt.. Ma soit, hier is dan toch uiteindelijk een nieuw blogberichtje van die goede oude Stef.. Wel wat heb ik
de voorbije weken zoal meegemaakt..
Week 7: Mm, de lesweek was eigenlijk weer zoals
gewoonlijk..dusja, daar ga ik niet over uitweiden. Het weekend daarentegen was
wel zeer speciaal...Ik had me dus op 1 of andere reden laten overhalen om deel te nemen aan een
"dragonboatrace" .. wat inhoud dat ge dus met 18 man in ne boot zit,
iedereen heeft een roeispaan, er zit ene onozelaar op e stoelleke vooraan, die
op ne trommel klopt, met de bedoeling om een bepaald ritme aan te geven dat
iedereen moet volgen om zo lekker snel door het water te gaan.. Das de
theorie,de praktijk daarentegen..sjah, da was wa anders.Kwam daarbij dat niemand van ons ervaring had en dat we in de oefensessie (van
15 minuten ofzo) alles hebben moeten leren. Mm, in de wedstrijd zelf waren er
18 teams ( allemaal universiteiten van Shanghai) en dan werd er telkens 2 tegen
2 geraced en de snelste tijden gingen dan door naar de volgende ronden. Nu
waren er wel teams aanwezig die echt getraind hadden voor die race.. met andere
woorden zij hadden een zeer mooie synchronisatie waardoor ze best wel snel
konden varen..wij daarentegen..mja, om een lang verhaal kort te maken, wij zijn uiteindelijk 11de geworden.. Nu tussen de oefensessie en de race was er best wel veel tijd, dus zijn we ondertussen is naar de zee geweest.. wel, ik moet zeggen, in China is da wel helemaal anders als bij ons.. Ten eerste was het stuk strand (en Zee) helemaal afgebakent, dusja, ge kon maar een "beperkt" stuk van het strand gebruiken, dan moest ge ook nog eens betalen om naar de Zee te mogen .. (die Chinesen toch, die proberen echt alles te commercialiseren) .. mja, aangezien ze voor ons betaalden, ben ik dus toch maar gaan zien..enja, was wel raar, zo'n "beperkte" zee. Wat wel mooi was, was het weer, ik denk dat het die dag tege 25 graden aanleunde en de zon kwam er goed door..Resultaat..Ik was zowaar verbrand ( in het midden van oktober..)
Dan die avond zijn we met onze vaste partycrew (fede,hayashi,asumi,..) naar Muse Club geweest.. waar ik me echt super geamuseerd heb..( mocht iemand er intresse in hebben, in de straat van Muse stonden geparkeerd: 4 ferrari's, 6 porsches, 1 bmw en 1 mercedes en er is ook nog ne austin martin voorbijgereden).. In Muse was het wel grappig, er was een ander podium als anders enja, we wiste niet goe of ge daar wel op mocht (aangezien er niemand op aan het dansen was..) Mja, we hebben da dan een halfuurtje aangekeken tot ik en Fede het op een gegeven moment echt beu waren, dusja, wij aan ne kerel van ginder gaan vragen of ge daar op mocht, die antwoordde dat hem da ni wist ( idioot).. dus dan dachte we maar.. "Trial and Error". Fede zette de eerste voorzichtige stapjes op het podium en daarna volgde ik, enja, in het begin ware we zo nog wa voorzichtig aan het dansen, ma toen na een tijdje voorzichtig shake geen negatieve respons kwam.. begonnen we voluit te geve.. enja, toen moest Fede naar het toilet en stond ik daar nog alleen, enja, Stef is nu eenmaal stef, dus heb ik daar een 10tal minuten alleen mezelf volledig op da podium staan geven ( heerlijk, echt waar, zoveel ruimte..) en dan, ineens stonden er op pakweg 30 seconden 30 mensen op da podium en was het feestje vertrokken.. Andermaal had ik een party in gang getrapt.. ( ik ga daar echt geld voor gaan moeten vragen.. ) Mja, die nacht ben ik rond 4 uur nog naar Windows (Bar) geweest en ik was uiteindelijk tegen 6 uur thuis.. Zondag is dan ook ne hele luie dag geworden..
Week 8: Mm, de lesweek was zoals gewoonlijk, al heb ik door de week wel iets speciaals meegemaakt.. Ik was namelijk op een avond met Fede en Luigi ( nieuwe italiaan, vriend van fede, echt ne coole kerel) in het Chinese school restaurant aan het eten, toen er vlak naast ons een Chineesje blijkbaar jarig was.. een grote, mooie taart kwam te voorschijn en ik moet toegeven, dat mijn ogen wel glinsterde, want die zag er echt goed uit.. dusja, er waren pakweg zo'n 10 chinesen, en na al den blabla (het gezang enz..) werd de taart in stukken verdeeld en mocht de birthdayboy beginnen eten.. maar tot mijn grote verbazing werd het stuk taart in zijn gezicht geduwd, waarna er een soort taart gevecht begon.. ( mijn hart bloedde echt vanbinnen, een taart, zo verneuken, da doet ge nie..) In ieder geval, het blijkt dus dat Chinezen zo ne verjaardag vieren, dusja, tel maar uit hoeveel taarten er elk jaar op die manier verkracht worden..
Voor de rest was de week vrij gewoontjes, dusja, dan spring ik maar ff naar het weekend.. In het weekend zijn we naar de Guandi geweest ( ik was er nog ni geweest) .. Leuke club,goede muziek en euh, rare taferelen.. Kent ge zo da beeld van in films da ze zo ne dance battle beginnen? Wel, ik heb da live meegemaakt.. ik euh, ben er zelfs mee in geraakt ( dik tegen mijne zin). Dusja, er ware zo wa Koreanen (denk ik) zo wa me hun moves aan het showen enja, op een of andere manier werd Fede er bij betrokken enja, die betrok Hayashi erbij, waarna ik er ook werd in gesleurd.. Ma aangezien iedereen speciale dinges deed ( breakdance, flikflak, achterwaartse salto,..), had ik ni veel zin om daar in het midden van ne circel wa onozel te staan doen.. Maar het was wel een leuke ervaring.. enja, achteraf heb ik gewoon nog goe gefeest.. Mja, tegen een uur of 4 ware we terug en zondag, weljah, da was ne zondag ..
Week 9: Sjah, de lesweek was weer van hetzelfde laken een pak.. al is Fede wel begonnen met Flikflak aan Luigi en mij te leren.. Maar buiten dat, verder niks speciaals..dusja, springe we maar ineens naar het weekend zeker..dat deze keer wel speciaal was..
Aangezien het vrijdag Halloween was, zijn we vrijdag gaan feesten.. we zijn dus naar Richy's geweest, dat ter gelegenheid lichtjes gedecoreerd was.. deze keer bestond onze party crew uit Fede, Luigi, Sasai (mijn roommate), Bai Yu(Vietnamese), Hayashi, Asumi en 3 Chinese vriendinnen van Luigi. In Richy's was het belachlijk druk (7oaks x 2), dansen was moeilijk, maar uiteindelijk heb ik me wel reuze geamuseerd.. Enja, tege 4 waren we dan thuis, waarna zaterdag ne vrij luie dag is geworden.. Ma da was ni erg, want euh zondag ging er iets speciaals gebeuren... Spanning alom, wat wat wat?
Wel zondag heeft Stefke zijn Televisie debuut gemaakt.. jaja, ik heb dus deelgenomen aan een spelprogramma, meer bepaald een soort "cookingshow" waarin 3 buitenlanders het tegen elkaar opnemen. En de bedoeling is dus een gerecht dat werd voorgedaan namaken.. Elke buitenlander wordt dan ook nog eens aan een Chineesje gekoppelt, waardoor ge dus als team moet samen werken..dan de winnaar krijgt ne prijs en zij die het slechtste gekookt hebben moeten iets "speciaals" eten.. Het thema van onze episode was Zuid-Afrika, en het gerecht was ossestaart met wat groeten en dergelijke.. Euh, voor dat we begonnen me koken, moesten we eerst nog een soort behendigheidstest doen.. in ons geval was dat een levende krab ( vrij groot) inbinden.. euh,ik had eigenlijk wel wa schrik, want die krabben waren best groot, ma uiteindelijk heb ik gewoon mijn verstand op 0 gezet, en ik heb het gedaan.. ( ik was 2de snelst) .. En dan moesten we dus met onze chinese partner koken ( ik had een bevallige dame als partner) .. en dan werd ons voedsel gekeurd door de jury en werd eerst het slechtste team gekozen.. Om onverklaarbare reden werd ons team als slechtste ervaren en heb ik dus iets "speciaals" moeten eten, nuja, de bedoeling was da da er vies uitziet, enja, ik moest dus gestoomde paling eten, maja, da leek nogal hard op een slang.. maar euh, ik wou da kei graag proeven en da was nog lekker ook, dus vroeg ik of ik nog wa mee naar huis mocht nemen .. :D nuja, in ieder geval, als de show op tv is geweest krijg ik normaal ne dvd ervan enja, dan wil ik dieje gerust wel is vertonen aan zij die er intresse in hebben..
Alleee, da was het weer, mijn blogberichtje, ik hoop dat jullie er van genoten hebben en dat het niet te lang was.. het zou leuk zijn als ik wa reacties zou krijgen, zodat ik weet wat jullie er van vonden..
Hier weer een nieuwe blog van de kleine man in dat grote land aan de andere kant van de wereld.. Welwel, wat nieuws heb ik deze keer,.. Mm, deze keer ga ik geen beschrijving geven van elke weekdag (waarom nu stef, we vinden het net zo leuk om elke dag beschreven te krijgen, hoor ik er nu al een paar denken..), maar dat is dus eigenlijk omdat ik door de week ook ni zo veel speciale dingen doe, weet ge, ge gaat naar de les, ge studeert wat, ge kijkt is ne film, ge gaat fitnesse, ge doet wushu training, ge doet wa onozel met vers gemaakte vrienden.. allemaal dingen die plezant zijt als ge er bij zijt, ma als ik da allemaal tot in de diepste details ga uitleggen, jah, dan gaat dat hier ma ne saaie boel worden EN dat mijn beste bloglezertjes en lezerinnetjes willen we dan ook vermijden.. Dus, vinden jullie het erg dat ik rechtstreeks naar het weekend spring? En voor er hier een paar beginnen klagen, mocht ge nu echt de diepere details van de week willen weten ( god weet waarom) , dan wil ik die gerust geven.. Ma soit, het weekend dus...
Mmm, wat was er nu zo speciaal aan dat weekend..dat ik blijkbaar niet kan wachten om er over te beginnen..? (en neen, Torre, ik heb niet gescoord..) Het is iets veel simpeler, we zijn dus met onze "daxue" of toch een groot deel van de buitenlandse studente, naar Zhejiang geweest, meer bepaald naar de Yandang bergen..( So what hoor ik er al een paar denken..) ma wacht ff, dan wordt het duidelijk.. Van onze "daxue" tot die Yandang bergen is het maar liefst 6 á 7 uur rijden met de bus..weer hoor ik er een paar denken..so what .. ma wacht nog ff, want hij gaat komen.. Dus tel ff met me mee.. 7 heen en 7 terug.. das in totaal 14.. juist? En we zijn dus zaterdagochtend tege 6 vetrokken en zondagavond zijn we tege 19 uur teruggekomen. Dus voor zij die het nog altijd niet snappen.. voor een simpel daguitstapje, hebben we dus in totaal 14 uur gereden, ziet ge al iemand in België 14 uur rijden voor een weekendtripje? Voila, da was mijn punt.
Nu denken er vele, manman, da moet saai zijn geweest.. zo lang in de bus zitten, wel eigenlijk viel da super goe mee. Op de heen weg heb ik redelijk wat geslapen, omdat Hayashi, Asumi en ik het goede idee hadden om de nacht door te doen en dan in de bus te slapen.. Theoretisch een perfect plan, practisch viel de uitvoering wat tegen. De nacht doordoen was easy, ma dan in de bus mijn slaap inhalen.. pff, da was wel ne tegenvaller, ma soit, ik denk dat ik toch een 4 tal uur geslapen heb, dusja.. das okay. Daar aangekomen, hebben we eerst gegeten..( was allemaal geregeld) en dan zijn we de Yandang bergen ingetrokken. Nu, het zijn mooie bergen en het landschap is ook heel erg mooi, maar toch is er een maar.. Dat is echt zo ne commerciële boel (ge moet inkom betalen om die bergen van dichtbij te mogen zien) en op een gegeven moment waren er net iets te veel mensen, waardoor de magie van die plaats echt wel verstoord werd.
Die dag zijn we naar 3 verschillende bergplaatsen geweest, mm, alle 3 waren ze mooi, maar 1 plaatsje stak er toch wel met kop en schouders boven uit.. namelijk een boeddhistische tempel gelegen tussen 2 rotsen en om in die tempel te raken, moest ge eerst een 500 tal trappen omhoog. Echt, "the view" dat ge van daaruit had was adembenemend. Hah, en dan met het naar beneden gaan zei Hayashi ineens tegen mij.. komop Stef, op 1 been en ik meegaand als ik nu eenmaal ben natuurlijk op 1 been naar beneden en uiteraard, zoals da gaat bij dingen die ge impulsief doet, na een goei 100 treden slaag ik mijn voet om, het gevolg was dat ik niet alleen de rust heb verstoord op die plek door nogal vrij hard te roepen, maar ook dat ik daarna vrij veel zeer had aan mijn enkel..maja, zoals ze zeggen, eigen schuld, .. dikke bult.
Achja, nadien zijn we dan in de schemerdonker ( we hebbe dus speciaal gewacht tot het donker werd, omdat het dan specialer zou zijn) naar rotsen gaan kijken, waarin ge dus bepaalde figuren zou moeten kunnen zien..wel, ik zag het niet en volgens mij zijn de mensen die beweerde de figuren wel te hebben gezien, dikke leugenaars..want iedereen die mij kent weet dat ik extreem veel verbeelding heb, ma echt, die rotsen, waren voor mij echt wel maar gewoon rotsen.. Fede en ik hebben trouwens echt plat gelegen met al die mensen die beweerden de figuren te zien. Daarna zijn we me den hele hoop gaan eten om daarna weer naar het Hotel te gaan.. 's Avond hebben we niks speciaals gedaan, omdat we dus de volgende dag om 7 uur al weer vertrokken..
De volgende morgen zijn we dan eerst samen gaan eten, om dan nadien, naar het laatste stukje berg te gaan zien.. Mja, daar was er zelfs een lift ( een echte hotellift) om u boven op den berg te brengen.. Het moet gezegd worden, "the view" was hier op sommige plaatsen ook weer echt schitterend. Mmm, dan hebben we nog een 3 tal uur rondgewandeld op die berg ( ondertss waren er allerlei kleine toeristische attracties, zoals me ne pijl en boog schieten,een boottochtje in een grot, ... ) Haha, Hayashi had bij 1 van die attracties trouwens een zalig mopke gemaakt, jammer genoeg is da net iets te moeilijk om uit te leggen.. maar ik kan u zeggen, toen ik dieje avond in mn bed lag en ff terug dacht aan de uitstap, begon ik spontaan te lachen.. Ma soit, daarna hebben we nog maar eens samen gegeten, waarna we dan aan onze ( lange ) terug reis begonnen..
End of story zou je zo denken... wel niet echt.. want de busrit terug was echt wel lachen. Daar waar ze in België al de moeite van de wereld doen om u te laten zitten en niet te veel lawaai te maken, doen ze in China net het omgekeerde. Hoe bedoel ik dat dan..? Wel, ze begonnen me iedereen ( ja, echt iedereen) een liedje te laten zingen.. IK dus ook, mja, als ge moest zingen, had ge dus de eer om helemaal van voor in de bus te gaan staan en dan door de micro u ding te doen. Mja, toen ik moest zingen had ik echt geen idee van wat ik in Godsnaam moest zingen..aangezien ik meestal maar kleine stukjes uit liedjes ken, dus heb ik het simpel gehouden en heb ik "Klein Klein Kleutertje" gezongen, dat overigens vrij enthousiast werd onthaalt ( toch zalig als er niemand anders in de bus de Nederlandse taal machtig is).. maar daarmee was de kous nog niet af. Mja, op een gegeven moment ( na mss een 1 ertussen) mocht iedereen opnieuw beginnen zingen, dusja, IK ook. Maar mijn inspiratie bereikte het vriespunt, wat moest ik in godsnaam zingen.. na lang denken besloot ik de "Folkse kant" op te gaan.. Uit volle borst begon ik "Sinterklaar kapoentje" te zingen, gevolgd door "Sinterklaasje kom maar binnen", om daarna Frans Bauer's "Heb je even voor mij" er naadloos in te mixen en als afsluiter volgde dan een deel van het "Ploplied" .. Ik stopte met zingen en het applaus daverde door de bus, zelden had de Vlaamse "Folk" op zo'n enthousiasme kunnen rekenen.. Nu moet ge weten, dat ik echt slecht ben met teksten, dus soms verzon ik echt ter plekke nieuwe versen, haaa, echt wel zalig hoor, als ge den enige zijt die de Nederlandse taal machtig is..
Hierna heeft iedereen ook nog eens mogen dansen in het midden van de bus.. sommige deden dat met volle glorie, andere waren eerder verlegen en verdwenen na enkele danspasjes alweer naar hun plaats.. Nuja, in ieder geval, we hebben serieus liggen lachen in die bus.. en echt, voor we het wisten waren we weer terug.. Dusja, ik durf wel te stellen dat het een geslaagd weekend was en ge moet weten dat we voor die hele trip(eten enz allemaal in begrepen) dus maar 200 元 (± 20 euro) hebben moeten betalen..daar kunde eigenlijk ni voor sukkelen hé.
Voila, se, dat was weer het verslag van vorige week.. De foto's komen er zo snel mogelijk aan, ( KIJK BIJ EXTRA FOTO'S RECHTSBOVENAAN), zodat jullie ook kunnen genieten van de Yandan Bergen. Ik hoop dat ge een beetje van mijn verhaal genoten hebben enja, tot de volgende hé..
Hier (eindelijk) nog eens een update.. Mijn excuses voor de vrij late update, maar ik heb het de voorbije vrij druk gehad. Soit, ik zal is aan mijn verhaal van vorige week beginnen. Dus zoals ik misschien al wel vermeld had, had ik vorige week vrij af. Nu ben ik voor de verandering is niet gaan rondtrekken, maar dit had dan ook een goede reden. Ik had namelijk bezoek... "bezoek?" hoor ik jullie al denken..jazeker, bezoek. Ik heb namelijk zo'n 2 jaar geleden in België een Chineesje leren kennen, maar in België hadden we elkaar nooit gezien enja, aangezien zij nu terug in China is en ik hier toevallig ook ben, heeft ze de moeite gedaan om mij te komen bezoeken ( vriendelijk hé ). Geen sinecure, als je weet dat zij van Fuzhou is en dat ze om in Shanghai te raken ongeveer 17 uur (jawel, ge leest het goed, 17 uur) op de trein moest zitten.
Mja, zij (haar naam is Zhao Yan) en haar mama bleven dan ook de hele week in Shanghai, maar aangezien haar mama oorspronkelijk van Shanghai is en zij hier ook nog familie heeft was het natuurlijk ook het uitgelezen moment om nog eens op familie bezoek te gaan
Maandag had ik met Zhao Yan aan uitgang 1 van het metrostation Renmin Guangchang afgesproken.. vol spanning ging ik er naar toe, want ik had haar dus nog nooit in het echt gezien en ik had dan ook geen idee wat ik er moest van verwachten. Langzaam ging ik de trap omhoog, alsof de wand van blinddate aan het verschuiven, voor ik de laatste tree nam, was er nog een kleine vertwijfeling, maar ik maakte me sterk en nam ook die laatste tree, als een prins op het witte paard kwam ik te voor schijn en daar stond ze dan..de princes van mijn dromen, stralend in het zonlicht ...
Nu dat was 1 mogelijkheid van hoe het had kunnen gaan..maar zo ging het eigenlijk niet.. het was eerder zo, chill als altijd, slefte ik naar boven, waarna ik na enige tijd oogcontact maakte me de persoon van wie ik dacht dat ze Zhao Yan was, na een bevestigende lach en wuifgebaar ging ik naar haar toe en begonnen we te praten. Mm, de realiteit was dus niet bepaald poëtisch.. Maja, misschien zijn er hier nu een paar mensen die zich afvragen hoe ze er dan uiteindelijk uitzag.. wel, ze was ni lelijk, maar nu ook ni echt mooi.. Ma soit, das eigenlijk ook totaal onbelangrijk, feit is dat we heel de tijd Chinees babbelden over allerlei onderwerpen. Mm, die maandag hebben we het trouwens rustig gehouden, we hebben eerst wat in Shanghai rondgewandeld, dan zijn we iets gaan drinken, daarna iets gaan eten (ik mocht trouwens nooit betalen) en uiteindelijk hebben we nog ff in het Renmin Park gezeten, waarna we terug naar de metro gingen, waar onze wegen dan splitsten..( haar hotel was de andere kant uit).
Dinsdag hadden we normaal ook samen iets gedaan, maar aangezien Zhao Yan wat ziek was (jah, als ge mij niet gewoon zijt, dan kunde wel eens hoofdpijn krijgen) , besloten we dat het beter was om haar wat te laten rusten.. en dus woensdag weer af te spreken.. Goh, dinsdag ben ik dan ook maar lekker lui geweest en heb ik niks interessants gedaan.
Woensdag dan, hadden we weer op dezelfde plaats afgesproken, maar nu was haar mama erbij.. toen zijn we naar "waitan" of der Bund gegaan..( van daaruit hebt ge een goed zicht op pudong) .. nu, ik was daar al eerder geweest, zij het op een doordeweekse NIET-vakantie dag..deze keer was het voor HEEEL veel chinezen vakantie en blijkbaar wouden die allemaal naar Pudong komen kijken..man man, ge moest erbij zijn om dat te geloven..zoveel chinezen op 1 plek, dat had ik echt nog nooit gezien..Het gevoel is een beetje te vergelijken met in de openingsweek op donderdagavond naar de Seven Oaks gaan.. om u maar een idee te geven.. Daarna zijn we weer wat gaan rondwandelen, waarna we uiteindelijk zijn gaan eten, mm, en ik ga u zeggen, met 2 Chineesjes gaan eten, das begod niet simpel.. die geven u maar eten bij en dom als ik ben, eet ik natuurlijk altijd alles op..maja, het resultaat was dat ik echt wel veel te veel gegeten had. En euh, net zoals maandag, mocht ik echt niet betalen...Na het eten zijn we dan nog ff door het park gewandeld om dan uiteindelijk de metro naar huis te nemen.
Donderdag hadden we weer op dezelfde plaats afgesproken, maar deze keer kwamen er meer familieleden bij.. meer bepaald, 2 tantes en een neefke. Dus nu was ik op stap met 5 Chineesjes.. Mm, we zijn dan eerst naar de Yuyuan Tuin gegaan..waar het echt ook weer "Seven Oaks-achtig druk" was. Daar hebben we dan iets gegeten..(enja, wederom mocht ik niet betalen).. daarna zijn we dan naar Nanjing Lu gegaan, waar het echt pffffffff, zooo druk was.. Mm,dan zijn we naar Shanghai first foodmall gegaan.. een heel grote winkel waar ge heel veel van die kleine koekjes en dergelijke kunt kopen.. Nu daar heb ik voor de eerste keer echt gezien wat er gebeurd als ge toch probeert te betalen als ne Chinees voor u wil betalen. Het ging dus zo, een Tante wou haar koekjes betalen, ineens springt Zhao Yan daarvoor trekt het geld uit de bediende haar hand en geeft zelf geld..maar haar tante gaf zich nog niet gewonnen en wederom gaf ze het geld, Zhao Yan hield haar tegen.. en na nog een paar keer heen en weer getrek, gaf haar tante zich uiteindelijk gewonnen en Zhao Yan betaalde..Amai, ik zou in China echt niet graag bediende zijn.. echt, zoiets moete gezien hebben, vooraleer ge dat geloofd.. Chinezen betalen blijkbaar heel erg graag..haha, waren belgen op dat vlak maar iets meer Chinees. Dit tafereel heb ik trouwens die dag ( en de dagen daarop) nog een paar keer gezien. Uiteindelijk hebben we dan de metro genomen naar Shanxi Lu, waar ik nog meer familie ontmoette..meer bepaald de zus van Zhao Yan's grootmoeder (Ayi is de Chinese term)en haar man..toen zijn we naar een restaurant gewandeld, waar dan de man van 1 van de 2 tantes zat te wachten en daar hebben we dan gegeten.. op zijn Chinees uiteraard ( dat houdt in dat er in het midden van de tafel een draaiend plateau is, waarop al de schotels komen en waaruit ge dus altijd u kommeke vult) .. dat is zeer gezellig en eigenlijk eet ik zo zeer graag.. Nuja, de dag ervoor was ik dus met 2 chineesjes gaan eten en werd ik volgepropt..nu moete is denken wat da geeft als ge in totaal met 8 Chinezen gaat eten..Pff, echt waar, ik dacht dat ik ging ontploffen! Na het eten heb ik dan de metro naar huis genomen, maar voor ik vertok had ik nog een uitnodiging op zak om de dag erna (vrijdag dus) bij Zhao Yan's Ayi te gaan ... idd, eten.
Vrijdag dan, ben ik eerst naar de Post geweest ( mijn eerste keer..) en heb ik zowaar een brief verzonden en verbazend genoeg is dat gelukt zonder enig probleem, mooi meegenomen was ook dat het zeer goedkoop was (± 1 euro).
Daarna heb ik dan de metro genomen tot Jinjiang pretpark en dan ben ik samen met Zhao Yan en haar mama naar het huis van haar Ayi gegaan. Mm, zoals bijna alle Chinezen woonden ze op een appartement ( de hoogste verdieping en er was geen lift), en binnen was het wel gezellig, al is het niet te vergelijken met onze manier van inrichten. Het eten zelf was heel lekker, al was het ook wel grappig, er stond dus vannales op tafel, enja, het meeste kende ik nie echt ( is meestal wel zo), dusja, soms weet ge echt niet wat ge juist aan het eten zijt. En dus op een gegeven moment neem ik iets en zie iedereen zo een beetje kijken van : "gaat em da wel lusten" .. maja, hardcore als ik ben, heb ik dat maar opgegeten (was trouwens best lekker..)en toen ik het had binnengespeeld vroeger ze mij of ik wist wat dat was. Ik wist het niet en toen zeiden ze dat ze het me niet gingen vertellen, want dat ik dat anders nimmer ging eten..nu werd ik toch wel nieuwsgierig..ik gokte dat het hersens waren ofzoiets..maar dat was het niet. Uiteindelijk bleken het (als ik het goed verstaan heb) een deel te zijn van de poten van een varken..(ik denk zo de zachte kussentjes ofzoiets aan den anderkant) mja, kon mij een worst schelen, het was lekker, dus nam ik nog een stuk.
Na het eten hebben we nog ff gezellig zitten babbelen ( al verstond ik maar weinig, aangezien er Shanghainees gesproken werd), dan spraken we af om de dag erna nog wat winkels te gaan bezoeken en uiteindelijk heb ik zoals elke dag, de metro naar huis genomen.. Daar aangekomen miste ik precies iets.. idd, een feestje..dusja, na wat rondsmssen had ik een partycrew bij een, deze keer bestond die uit Ramy(Palestijn), Andrada(Romeense),Fede(Italiaan),Hayashi en Dobashi(Japanners).. Eerst waren we naar Zapata's geweest, een soort Latino Bar, waar er schoon volk op den toog stond te dansen en waar er afentoe een tequilla liedje werd afgespeeld,wat betekende dat er vanop den toog schaarsgeklede dames tequilla in de mond kapten van zij die het wilden, gratis en voor niks.. Dat was allemaal wel tof, maar door het feit dat er kei veel buitenlanders waren voelde ik me niet helemaal op mijn gemak ( raar hé).. mss omdat ik daar niet echt speciaal was..who knows.. Nuja, na een uurtje (In China moet ge op de meeste plaatsen geen inkom betalen) zijn we dan doorgegaan naar Richy (een Hiphop club), omdat onze Japanners zich niet thuis voelden in de Latino bar. Bij het naar binnen gaan merkte Andrada dat haar portefeuille verdwenen was..gelukkig zat er ni veel in, maar haar avond was wel naar de kl*te.. uiteindelijk is zij dan ook met Ramy naar huis gegaan.. Wij zijn gebleven en hebben daar wel goed gefeest, deze keer ben ik ook gespaard gebleven van fans die me persé willen knuffelen Mm, tegen half 4 zijn we dan naar huis gegaan en om 5 lag ik mijn nestje...
Zaterdag was dan de laatste dag dat ik met Zhao Yan en haar mama zou afspreken, aangezien ze zondag naar huis vertrokken. Mmm, eigenlijk was de dag heel gelijk aan de andere dagen.. eerst rondwandelen, wat plaatsen bezoeken, om dan uiteindelijk te gaan eten. Deze keer gingen we in de buurt van Zhao Yan's ayi eten.. Het was best een fancy plaats en wederom had ik veel te veel gegeten, na het eten hebben we dan nog een tijdje getetterd en wat gsmnummers uitgewisseld..ik heb zelfs indruk kunnen maken met mijn kennis van het Klassiek Chinees ( nooit gedacht dat ik dat zou zeggen, maar euh, Danku Professor Defoort voor het ons verplichten om enkele zinnen uit de Lun Yu van buiten te leren). En dan uiteindelijk, na afscheid te hebben genomen, heb ik zoals alle dagen daarvoor de metro naar huis genomen.. Onderweg naar huis kreeg ik een sms van Yana ( mede-student KU Leuven, die ook in China studeert, meer bepaald Ningbo) met de melding dat ze in Shanghai was en dat ze het nachtleven hier wel is wou ontdekken.. Dusja, heb ik hier mijn partycrew opgezocht.. (fede en hayashi) en zijn we samen naar Richy gegaan. Yana had haar broer meegebracht ( die was op bezoek gekomen met haar ouders) en euh, jah, het was er weer plezant, al was het er deze keer wel wat te druk.. en er waren iets te veel zielige kerels die met meisjes probeerden te dansen, het resultaat was dat vanaf het moment er in u buurt meisjes aan het dansen waren er een heel kudde kerels op af kwamen..en da was ni altijd gezellig. Verder is er ni bepaalt veel gebeurd, buiten misschien nog het feit dat Yana haar ondertussen straalbezopen broer naar huis heeft moeten slepen..tjah, da komt ervan als ge met Chinezen drankspelletjes speelt..zeker als ge geen chinees kunt . Mm, tegen 5 zijn we naar huis gegaan en tegen 6 lag ik in mijn bedje.
Zondag heb ik dan niet meer echt veel uitgespookt..vooral lui geweest en gechillt.. Mmm, enja, dat was dan eigenlijk mijn vakantieweek. Ik weet het, het is veel om te lezen en ik hoop echt dat het allemaal niet wat te saai is geworden, mocht het toch zo zijn, laat het me gerust weten, dan zal ik de volgende keer proberen wa minder details te geven ofzo..( al ben ik nu al vrij algemeen geweest).
Alleee, den deze gaat ellie laten.
Tot de volgende.
Stefke
!! Oohja, voor de extra-foto's, een paar mensen hebben mij gemeld dat ze die niet vonden, dus nog ff voor al de duidelijkheid, Scrolt helemaal naar boven, en kijk dan uiterst rechts, dan ziet ge ne foto van mij en daaronder staat dan extra foto's..!!
Hier ben ik weer met een update(tje) van mijn avonturen in China..
Mm, wat is er deze week zoal gebeurd..eigenlijk niet veel, ik ben naar de
lessen geweest, maar daar mijn prof voor Chinese grammatica (ondertss heb ik
trouwens haar naam ontdekt, het is dus Zhang laoshi) ziek was is mijn week heel
chillekes geweest...
Wat ik mss wel kan vermelden is dat ik dinsdag en donderdag basic wushi les
volg met Chinezen..in de lessen ben ik eigenlijk ook de enige buitenlander..
Het gevolg is dat ik ten eerste heeel hard opval en ten tweede, jah, zo ne
"waiguoren" (Buitenlander voor de leken) maakt die Chineesjes best
wel nieuwsgierig..
Dinsdag resulteerde dat in een soort "groepsvoorstelling" waarbij ik
mezelf in groep voorstelde aan een stuk of 30 Chineesjes, in het Chinees
natuurlijk..achteraf volgde luid applaus, mm, die waren blijkbaar allemaal
onder de indruk van mijn kennis van de Chinese taal en dat, terwijl ik
eigenlijk echt niet zo goed Chinees spreek, maarjah, in het land der blinden is
éénoog koning hé..
Op donderdag kwam ik weer bij een andere groep Chineesjes terecht, hier werd ik
niet gevraagd om me voor heel de groep voor te stellen, in plaats daarvan
kwamen ze het mij allemaal persoonlijk vragen .. op een gegeven moment had ik
echt spijt dat ik dat den eerste keer niet had opgenomen, dan had ik dat geen
30 keer moeten herhalen.
Deze vrijdag volgde er geen "big party" .. ik hoor jullie al denken..
maar waarom dan Stef? .. Wel dat had eigenlijk een zeer goede reden, ik had
zaterdag en zondag namelijk les.. en ik hoor jullie nu weeral denken... maar
waarom dan Stef? .. Wel, we hadden zaterdag en zondag de lessen van maandag en
dinsdag..zodat we nu een hele week verlof hebben...jeej.
Dus vrijdag was er misschien geen "big party" , maar zondag..
..Zondag was er wel een "big party", deze keer bestond de partycrew uit ne Zweed, ne Italiaan en 2 Japanners..allemaal klasgenoten. Voor we zijn gaan feesten ben ik me de Zweed en zijn Chinese vriendin en een vriendin daarvan samen gaan eten in een Hongkongnees restaurant, kwestie van een basis te leggen om op te feesten hé.
Mm, de club waar we hene zijn gegaan noemde "Muse" en was echt wel een fancy plaats..de muziek was er goed en er genoeg sfeer..dus ik had echt geen klagen. Toen we pas daar waren was het nog vrij rustig, dus hebben we eerst ff chill wa aan de bar gedronken..ennn ben ik ook een gesprek gestart met een Koreaans meisjes, in het Chinees wel is waar, en euh, raar maar waar (en heel on-stefs) ben ik nu in het bezit van haar gsmnummer.. jaja, hard te believe.. zeker voor zij die me heeejl goed kennen..
Mja, na een tijdje werd het wat drukker enja, zoals gewoonlijk heb ik dan weer het beste van mezelf gegeven op de dansvloer en op één of andere manier valt mijn manier van "dansen" bij Chineesjes wel in de smaak Wie had dat ooit gedacht.. ?
Ik was nog maar net aan het "dansen" of er was al een meisje dat met mij wou dansen.. nu moet ik er wel aan toevoegen dat dat meisjes volgens mij echt wel iets verkeerds gepakt had.. allee, verkeerds is mss fout uitgedrukt, maar euh, normaal was die toch niet meer. Die wou me heel den tijd knuffele en zei op regelmatige basis "I Love You" .. pasop, ik kan da begrijpen, ik ben natuurlijk onweerstaanbaar .."kuch" .. maar toch.. Mm,ik had eigenlijk ook wel te doen met haar, want, face it, als ge zo ver weg zijt, da ge MIJ zelfs al durft komen knuffelen.. dan zijt ge echt een easy-victim voor potentiële vrouw misbruikende types.. enja, op een gegeven moment is ze zo'n beetje verdwenen en ik hoop eigenlijk wel dat ze goed is thuis geraakt, want ze zag er echt wel vrij onschuldig uit..
Nuja, voor de rest heb ik me die avond nog zeer goed geamusseerd enja, tegen een uur of 4 hebben we dan,moe maar voldaan, de taxi naar huis genomen..enjah, thuis gekomen heb ik me gewassen en tegen 5 lag ik in mijn bedje..maar euh, in de "Muse"- club gaan ze Stefke dit jaar nog wel is ne keer zien..
Voilakes se, dat was weer het voornaamste nieuws van deze week.. Khoop dat jullie veel leesplezier hebben gehad.
Tot de volgende hé..
Stefke
!! OOhja, toch nog ff vermelden, vanaf nu kunde meer foto's van mij zien.. gewoon ff op "extra foto's" klikken !!
Mmm, het is weer tijd voor de wekelijkse update van mijn leventje hier in Shanghai..
Na
een 2 weken durende ontdekkingstocht door Shanghai brak eindelijk het
grote moment aan, het moment waar ik al 2 weken watertandend naar uit
had gekeken..(voor zij met een trager begrip van de dingen, ja, ik was
zojuist sarcastisch).. het begin van de lessen. Aangezien maandag een
feestdag was begonnen de lessen dinsdag pas. Tot zover het goede
nieuws, jammer genoeg begint mijn les dinsdag al om 8 uur.. al maar
goed dat ik een ochtendmens ben, want anders had da echt helemaal rot
geweest.. ( jaaaa, idd, ik ben weer sarcastisch..). Nu mag ik eigenlijk
niet klagen, want ik heb maar tot 9u20 les en dan ben ik er al weer
vanaf.. Wat betreft de les, wel, ik zit in de klas met het
intermediaire niveau.. dat wil zeggen, bij mensen die minstens al 1
jaar Chinees hebben gestudeerd in China en het niveau is best okee te
noemen. De les op zich was een soort inleiding, niet echt interessant
en vrij slaapverwekkend..maja, wat is dat niet om godbetert 8 uur 's
morgens..
Woensdag begint de les op een veel menselijker uur.. 13 uur om precies
te zijn. Wederom heb ik niet echt veel les, namelijk tot 16 uur..
eigenlijk kan ik zeggen dat ik geen enkele dag echt veel les heb, kan
ook moeilijk als ik over de hele week maar 9 uur les heb. Maar als ik
mijn Wushu lessen erbij tel, dan kom ik toch aan bijna 16 uur..
Nu verder over de lessen zelf..die zijn euh,jah, anders als in Belgïe,
let op, anders, maar zeker niet slechter. Het verschil tussen de
verschillende laoshi's ( leerkrachten) is ook vrij groot. Chu laoshi
geeft heel chill les en heeft een heel duidelijke uitspraak.. dan is er
nog een Chinese (ik ken hare naam nog ni echt), goh, ja, das op zich
geen slecht meisje, maar ze heeft de neiging om nogal snel te
praten,... tjeezes, er zijn ratelslangen die niet zo kunnen ratelen als
dat zij dat kan.. En als laatste is er nog Wei laoshi, zeker gene
slechte kerel, maar ozo onverstaanbaar..al begin ik zijn uitspraak wat
door te hebben..
Mmm, vrijdag ben ik dan voor de eerste keer een feestje gaan bouwen in Shanghai..
Ik ben samen met mijne Japanse kotgenoot ( voor de gemakkelijkheid gaan
we die "mijne Japanner" noemen) naar Hilda gegaan, waar zij met nog
enkele Duitsers ons vervoegden. Het plan kwam van een Duitser en was om
naar een bar, met de klinkende naam "Pirates" te gaan.. volgens het
boek "Lonely Planet" één van de beste bars in Shanghai..okay, dachten
we, met zijn allen daarheen dan. Dusja, wij de taxi in..na 20 minuten
kwamen aan bij het adres..maar tot onze verbazing was er geen bar met
de naam "Pirates" te vinden, wel een soort lounge bar, maar die had
niet de juiste naam ... wij dan ma verder zoeken en na 20 minuten
werden we uit ons lijden verlost.. Op de plaats waar nu die lounge bar
is, was vroeger "Pirates" .. Danku "Lonely Planet " voor de accurate
informatie.. Zijn we toch maar is in die Lounge bar gaan zien ( jah, we
waren er toch..), bleek vanachter een fancy "danceroom" te zijn, waar
er een soort van minimal techno werd gespeeld. In het begin leek het er
maar saai, daar er niet echt veel volk was en er blijkbaar ook niemand
durfde te dansen.. Maar dat was buiten Stefke en ne Duitser named
Juliaan gerekend en kort daarna konden de mensen in Shanghai kennis
maken met mijn "Steftonic-style" van dansen.. Gevolg: de lokale
fotograaf heeft zo goed als heel zijn geheugenkaart volgepropt met
foto's van die, tot dan toe in China onbekende manier van
lichaamsbeweging.. En het sloeg blijkbaar nog aan ook, want binnen de
kortste keren stond zowaar iedereen op de dansvloer het beste van
zichzelf te geven..
Na een dik uur wilden enkele leden van onze groep andere plaatsen gaan
ontdekken..en volgzaam als ik ben, ben ik mee naar een andere club
gegaan. Hier was meer volk en vooral van het Chinese ras ( in de andere
bar waren er vrij veel Westerlingen), er hing een losse sfeer en Stefke
heeft daar nog 2 uur het beste van zichzelf gegeven zoals enkel hij (ik
dus) dat kan.. Zelfs de Duisters (die toch één en het ander gewoon
zijn) waren ervan onder de indruk... Uiteindelijk zijn we dan tegen 4
uur doorgegaan..tegen 5 uur lag ik in mijn bedje en tege 7 uur (jawel,
slechts 2 uur later) werd ik gewekt omdat ik mijn foreign physical
examination moest laten doen... Oeps vergeten..
In het ziekenhuis waar deze medische check-up plaats vond kreeg ik een
mooi staaltje van efficiëntie.. Dus, ik moest vannalle tests laten doen
(bloed laten trekken, longfoto's,zicht nakijken, bloeddruk, oogtest,
...). Het begon met een weging en meting in 1 kamer, dan moest je
doorlopen naar de bloedtrekkamer, waar 2 mensen zaten, en daar moest ge
gewoon u arm blootleggen en ze trokken bloed, dan moest je naar een
andere kamer voor een echo, was dit gedaan, mocht je naar een andere
voor longfoto's, was dat gedaan mocht je weer naar een andere kamer,...
en zo verder tot alles was gedaan.. Het was precies of ik een product
was en dat ik telkens naar een andere kamer moest voor de volgende stap
in mijn productieproces..hi-larisch... Terug op mijn kot ben ik dan
maar wijselijk weer in mijn bedje gekropen...
Die avond heb ik ook nog wat gedaan, maar ik heb geen zin meer om dat
allemaal te beschrijven en ik denk ook dat jullie ondertussen al wel
moe zullen zijn van het lezen van de tekst hierboven, maar mochten er
mensen zijn die het echt willen weten, ge vraagt er ma achter en dan
zal ik u het verhaal van die avond wel doen..
Zo, dat was het verhaal van deze week ongeveer... khoop dat mijn trouwe
blog-lezertjes er wat hebben aangehad (de niet-trouwe trouwens ook) en
as usual moogde altijd reacties posten.. allee, ik ga eens wat nieuwe
avonturen beleven, want het leven staat hier niet stil hé...
Hier (eindelijk) nog eens een verslag vanuit Shanghai. Goh, wat is er deze week zoal gebeurd.. Mm, maandag ben ik de campus gaan exploreren, want die is eigenlijk vrij groot.. man,wat was ik blij toen ik de fitness gevonden had, mijn blijdschap groeide nog toen ik de prijs hoorde, 50 kuai ( 5 euro) voor een maand en ik dacht dat Leuven goedkoop was ... Diezelfde dag ben ik nog gaan fitnessen en alhoewel het vrij oude toestellen zijn, kan ik wel ongeveer alles trainen. Later die dag heb ik me ook ingeschreven voor Wushu (de gemeenschappelijke naam voor al deze verschillende Chinese vechtsporten) les. De volgende dag zou ik al mijn eerste les hebben..spannend ..
Sjah, Dinsdag had ik dus voor de eerste keer Wushu les en ik moet zeggen, de 3 dingen die je er vooral nodig hebt ( zijnde lenigheid, lichaamscoördinatie en concentratie) zijn bij mij momenteel nog niet echt aanwezig...maar, wat is niet is, kan nog komen.. Mmm, gevolg was wel dat ik nog een hele week stijf ben geweest omdat ik alles zo heb liggen uitstrekken.
Euh, woensdag zijn Hilda en ik
naar een groot technologie shoppingcenter (lees: allemaal kleine
standjes vlak bij een, waarbij elke verkoper aan u vraagt : "Ni xiang
mai shenme? " Voor de leken onder jullie.. : "Wat wil je kopen?")
geweest. Eigenlijk best wel vermoeiend en zeker in het begin, vrij
intimiderend, maar het went wel.
Goh,jah, en donderdag was het dan die openingsceremonie...wel,ik had daar eigenlijk vrij veel van verwacht, maar uiteindelijk was het vrij laim.. het concept was het volgende, we zaten met zo'n 1000 man in een grote zaal op heeeeeel slechte stoelen en dan werd er door in totaal pakt 20 mensen gesproken in het Chinees, wat op zich geen probleem hoefde te zijn, aangezien ik al redelijk wat Chinees versta, ware het niet dat ze door een micro spraken waardoor alles vrij vervormd en onverstaanbaar werd. Het enige goede aan de ceremonie was dat ze na een half uur al gedaan was..
Vrijdag ben ik een gsm gaan kopen, niks speciaals zou je zeggen, maarjah, als ge zo ne "techneut" als ik bent, sjah, dan kan dat echt belachelijk tijdsrovend zijn.. Nu het probleem in China is ook wel, ge kunt niet zomaar overal ne gsm kopen, want jah, ge hebt zoiets als "fake-rommel" en dat wou ik wel vermijden. Dat lijkt op het eerste zicht mss niet zo'n groot probleem, ma een goede winkel van een slechte onderscheiden is eigenlijk best moeilijk. Een ander probleem dat zich bij mij voordoet is dat een gsm bij mij een bepaalde "X-factor" moet hebben.. Mmm, geloof mij, voor ge het weet zijt ge zo ne halve dag kwijt..en eigenlijk, uiteindelijk heb ik uit miserie maar een gewone Nokia gekocht in een Nokia Care Center.. een half uur na mijn aankoop had ik al spijt, want eigenlijk, mjah, wou ik een openklapbare.. ja, I know, zielig..
Deze week is het toerisme wel binnen de perken gebleven, al ben ik in het weekend wel naar het oude stadsgedeelte geweest, wat toch wel iets speciaals heeft. In dat oude stadsgedeelte heb je ook een wereldberoemde klassieke tuin, Yuyuan Tuin genaamd. Nu door het slechte weer (het regende die dag vrij hard) en een shitload of people zijn we eigenlijk niet tot in de Tuin geraakt, we hebben wel al de winkeltjes daarrond gezien..wat er best wel veel zijn, maar ik ga zeker nog eens terug gaan voor de tuin...
Wel dat was mijn tweede week hier in een notendop, zoals ge gelezen hebt is het nog steeds allemaal een beetje een ontdekkingstocht en jah, voor een echte beoordeling van China en meer bepaald Shanghai gaat ik hier toch nog wat meer tijd moeten verbleven hebben..maja, Columbus heeft de wereld uiteindelijk ook niet op één dag ontdekt...
Mja, zoals gewoonlijk mag je altijd reacties achterlaten en/of eventueel zelfs suggesties om mijn blog NOG LEUKER (ja toch?) te maken. Oohja, foto's van week 2 volgen nog..
Nu ik bijna 1 week in China ben zal ik eens wat ervaringen van deze week delen.. Nu moet ik toegeven dat ik deze week echt de toerist heb uitgehangen, mmm, de week is ook echt voorbij gevlogen. Wat me vooral is opgevallen is dat elk district in Shanghai echt heel verschillend is van het andere. Zo is het district waar ik woon eigenlijk relatief rustig en heb je vind er echt nog heel veel kleine winkeltjes en restaurantjes (bijna elk huis is er één :d), in het pudong district heb je dan weer meer een mix van hypermoderne flatgebouwen en ook zo kleinere straten. 1 ding hebben alle districten van Shanghai wel met elkaar gemeen.. ze zijn allemaal nog niet af !! Het is echt ongelooflijk om te zien hoeveel bouwwerven er zijn.
Ik ben ondertss trouwens in de Tv-toren geweest, de inkom was 150 yuan (= 15euro), wat ik eerst vrij duur vond. Maar achteraf bekeken kreeg je er wel redelijk wat voor in de plaats.. zijnde een bezoek aan alle 3 verdiepen van de toren, een rit in de rollercoaster ( mja, was echt laim) en een bezoek aan het museum over de geschiedenis van Shanghai..wat wel, euh, vrij groot was ( zeker een uur in rond gelopen). Beneden heb ik wat foto's van de skyview erbij gezet.
Ik ben ook naar de oude Franse concessie geweest..en daar was het, euh, heel erg westers..zo westers zelfs dat ik er mij niet helemaal op mijn gemak voelde. De prijzen waren er ook zeer westers..mm, ik zou durven zeggen dat daar enkel de rijke mensen wonen. Zo heb ik een Rolls Royce en een Austin Martin verdeler gezien, niet bepaald wagens voor arme stakkers hé. Wat ik ginder wel kon apprecieren was het park, echt een plek waar je tot rust kon komen. ( zie beneden voor foto's)
Nu vanaf de 16de begint mijn les,dusja, vanaf dan zal het gedaan zijn met de toerist uit te hangen. Wie weet vliegen de dagen dan niet meer zo als nu.. En en, volgende week donderdag heb ik ook zo'n openingsceremonie (waarvoor ik mij deftig moet kleden, jeej), ik ben echt eens benieuwd wat dat gaat geven, maar het is blijkbaar wel een traditie in China om het nieuwe schooljaar met een ceremonie te beginnen, want ik heb gehoord dat in de Tongji Universiteit ook zo is. Mja, China en ceremonies, best wel clichée...
Bye bye till the next time...
Stefke
Eventjes wat uitleg bij de foto's:
Foto 1 is eigenlijk een uitzicht op Pudong en de toren waarover ik het had is diegene met de 3 bollen waarvan de bovenkant er een beetje uitziet als een piek van een kerstboom. Foto's 2,3,4 en 5 zijn vanuit die toren genomen. Op de 3de foto staat trouwens the financial building ( da gebouw da veel weg heeft van een winkelzakje). En op foto 5 zijn al de gebouwen met de rode daken appartementsblokken waar de gewone " Zhang modaal " woont.. :d Foto's 6 en 7 zijn foto's genomen op de ferry waarop je kan zien hoe Pudong er 's nachts uitziet.. En Foto 8 is dat parkje waarover ik eerder sprak.
Hier eindelijk mijn allereerste echte bericht vanuit Shanghai. Toen ik hier maandag ochtend omstreeks 6.30 landde, was ik zeer moe van de lange, maar wel zeer goed verlopen vliegtuigreis. Hilda, Michiel en ik zijn ook zonder problemen China binnengeraakt. Aangezien Michiel niet in Shanghai op Unief zit, splitste onze wegen al aan de luchthaven waar hij een bus naar Zhejiang nam. Hilda en ik hebben de taxi genomen. Het eerste wat me op viel was de chaos die er in het Chinese verkeer is, ongezien, maar ook leerrijk. Zo gebruiken ze heel vaak hun '' Toeter " , niet omdat ze boos zijn, maar gewoon om te laten weten dat ze er aankomen.
Aangekomen aan de Tongji Universiteit ( daar waar Hilda studeert), hebben we eerst een 2tal uur gezocht naar waar we ons moesten aanmelden, (geloof me, niet al te praktisch als ge beide om en bij de 40 kilo bagage bij hebt). Toen we uiteindelijk die plaats gevonden hadden,(met de hulp van enkele Chinezen, die overigens ook wat met de bagage geholpen hebben en 2 duitsers) bleek dat het kot buiten de campus lag, maar aangezien de Chinezen beweerden dat het niet al te ver was zijn we er maar te voet hene gewandeld (was toch dik 20 minuten wandelen). Daar aangekomen waren we beide echt stikkapot. En aangezien er 2 bedden stonden, besloten we maar om de dag erna mijn aanmelding af te handelen, want nog maal zo hektisch zoeken, dat zagen we echt niet zitten. Dus zijn we maar iets gaan eten. Dit hebben we samen met de 2 duitsers gedaan, zij brachten ons naar een klein zaakje, dat er ter informatie alles behalve hygiënisch uitzag, en daar hebben we dan gegeten. Het eten overigens was zeer lekker, enkel het met stokjes eten ging me niet bepaald goed af.. maar ik heb nog 11 maand om het te leren, dus da moet wel lukken. Nadien hebben we nog wat de buurt verkend en zijn we naar Wu Jiao Chang geweest ( een paar straten me extreem veel winkels, met o.a de Wall-markt) voor zowat elementaire inkopen. Toen we daar tegen 18uur buiten kwamen, was het tot mijn grote verbazing vrij donker, dus spoorde ik Hilda aan om snel een taxi te nemen, want ik was er echt van overtuigd dat het ging regenen...Niet dus, ondertss heb ik door dat de zon hier vroeg opkomt, maar dus ook vroeg onder gaat. Terug op het kot van Hilda aangekomen, ben ik op bed gaan liggen en heb ik in totaal 14 uur geslapen...
De volgende dag zijn we naar mijn kot geweest..dat dus wel degelijk bestaat..( het was op geen enkele kaart van Shanghai terug te vinden en daardoor dacht Hilda al dat ik op Nike fabriek ging terecht komen..). Daar was alles snel geregeld. Ik zou mijn kamer moeten delen met een Japanner, die er op die moment nog niet was.. Mijn kamer zelf is wel okee, ik heb er tv, airco en nu ook internet. Het sanitair is er ook zeer okee.
Goh, ik zou elke dag in detail kunnen beschrijven, ma das volgens mij ook ni echt interessant.. dusja, ga ik hier afsluiten, ma as er mensen zijn die graag meer willen horen, of vragen hebben, of suggesties om mijn blog leuker te maken, laat maar weten and i'll see what I can do..
Mja, ik kan in ieder geval nog meegeven dat de eerste dagen hier wel hectisch waren, maar ook wel leuk. Het culturele verschil is echt enorm, maar toch durf ik niet stellen dat ik een echte cultuurshock heb gekend, maar misschien moet die gewoon nog komen.
Grtz from Shanghai...
Oohja, de foto's...
De eerste is in de luchthaven en de tweede ben ik en Hilda met de Chinezen die ons geholpen hebben.
Hartelijk welkom op mijn Blog. Hier ga ik dus het komende jaar proberen op regelmatige basis te schrijven over mijn avonturen in "het verre oosten". Enjoy zou ik zeggen.