--------------------------------------- Coming up :
Het zwemfeestje van Madeleine Wickman
---------------------------------------
E-mail mij!
Chicklits-aanraders mag je
me altijd doormailen.
Zo komt jouw boek
misschien op deze blog terecht!
Chicklits
Zoekmachine voor de leukste chicklits! Hallo,
Op deze blog zijn korte beschrijvingen te vinden van chicklits die ik gelezen heb. Elke recensie is voorzien van een persoonlijke beoordeling. In de linkerkolom van deze blog is ook een overzicht te vinden van alle chicklit-auteurs op dit blog. Zo kom je gemakkelijk terecht bij alle recensies van de boeken van die auteur. Reacties zijn welkom!
Veel leesplezier!
Greetz
Gemengd dubbel gaat over drie 31 jarige vrouwen : Liza is single, maar wil graag trouwen. Het probleem is dat geen enkele man haar langer dan vijf weken kan boeien. Zal haar relatie met de 23 jarige Kit anders aflopen, of zullen de gevolgen nóg dramatischer zijn. Dulcie is getrouwd met Patrick. Patrick is daarentegen getrouwd met zijn werk. Dulcie is ervan overtuigd dat haar huwelijk voorbij is en zegt Patrick dat ze hem wil verlaten. Pru, als laatste, is ook getrouwd, met Phil, en is tegenstelling tot Dulcie wil ze ook getrouwd blijven. Zelfs als ze ontdekt dat hij een affaire heeft met de werkster. Dus is Phil degene die een punt zet achter hun huwelijk. En zo brengt het nieuwe jaar veel verandering te weeg voor deze drie vrouwen. Ze weten alle drie wat ze willen, maar of het lot hen dat ook zal brengen?
Beoordeling : 9/10 (Dit is het derde boek van Jill Mansell op deze blog. En ik vind dit boek het beste boek van Jill Mansell (van de drie). Ik vind dat het boek sneller terzake komt. Je komt onmiddellijk in het leven van deze drie vrouwen terecht. Het verhaal sprak me niet echt aan - toen ik de achterflap las - maar het is een Jill Mansell, dus slecht kan hij niet zijn, dacht ik. Maar uiteindelijk vond ik het dus best een goed verhaal. Maar wat wil je : Drie verschillende vrouwen, mannen van het type 'klootzak' en mannen van het type 'fantastisch maar spijtig genoeg ò zo onrealistisch', en natuurlijk een happy end => Een chicklit moet niet meer dan dat zijn. Zeker een aanrader dus!
Maxine, een werkloze actrice, klopt aan bij haar oudere zus. Ze heeft haar verloofde laten zitten en zit nu zonder onderdak en zonder geld. Janey is niet van plan om haar zusje langer dan noodzakelijk te onderhouden en vertelt haar dat fotograaf Guy Cassidy een oppas voor zijn kinderen zoekt. Dat moet Maxine zich geen twee keer laten zeggen, want Guy is niet alleen rijk, hij is ook superknap en bovenal een weduwnaar. Hoewel Guy in Maxine niet de beste kandidate ziet, heeft hij maar weinig keus en hij geeft haar de baan. Maxine die dit als een opstapje naar een glanzende carrière ziet is teleurgesteld als blijkt dat er nog andere kapers op de kust liggen... Naast Maxine en Guy besteed het boek ook aandacht aan het leven van haar zus Janey die door haar man in de steek gelaten is en haar zoektocht naar de juiste man, aan de vader van Guy, aan de moeder van Maxine en Janey en aan de beruchte rokkenjager Bruno.
Beoordeling: 8,5/10 (Het boek gaat traag op gang doordat Jill veel aandacht besteed aan het uitdiepen van haar personages. Daardoor is het in het begin moeilijk om blijvend geboeid te zijn, maar langs de andere kant is het ook wel leuk dat je veel over de personages weet en steekt het verhaal daardoor wel goed in elkaar. Dat betekent dus niet dat het geen goed boek is, maar als je het begint te lezen mag je dus niet ontmoedigd geraken, want als je doorleest dan kom je tot de conclusie dat het boek het meer dan waard is om uitgelezen te worden. Het boek heeft wel een open einde, je kan je wel inbeelden wat er daarna nog gebeurd is of gaat gebeuren, maar het staat niet zwart op wit in het boek. Sommige mensen vinden dat leuk dat je je fantasie dan nog de vrije loop kan geven. Ik vind dat ook wel leuk, maar toch ergens blijf ik daardoor op mijn honger zitten. Maar het is zeker een goed boek!)
En de minnaar is... (Jill Mansell) [making your mind up]
Het boek schets het leven van verschillende mensen:
Lottie heeft 2 kleine kinderen en een ex-man, Mario. Sinds de scheiding heeft ze zich niet meer beziggehouden met het daten van mannen. Maar wanneer ze haar nieuwe baas Tyler leert kennen, beginnen de vlindertjes opnieuw te fladderen. Het probleem is echter dat haar lieve kindjes Tyler niet kunnen luchten. Met Seb, een man die ze in de supermarkt leert kennen, hebben ze echter geen probleem. Voor wie zal Lottie kiezen?
Cressida (een vriendin van Lottie) heeft geen kinderen, want ze kan er namelijk geen krijgen. Dit betekende ook het einde voor haar huwelijk. Ze heeft wel een goede band met Jojo, de dochter van haar ex-man en diens nieuwe vrouw die een druk leven leiden en dus vaak een oppas voor Jojo nodig hebben. Maar Cressida heeft niets liever. Op een dag leert ze de man van haar dromen kennen, maar zullen zij de obstakels overwinnen en lang en gelukkig kunnen samenleven?
Mario (de ex-man van Lottie) is, hoewel hij het niet wil toegeven, een eeuwige flirter. Dat was ook de reden voor zijn scheiding van Lottie. Na enkele kortstondige relaties is hij nu al een aantal maanden samen met Amber. Lottie is supergelukkig met haar ex-mans keuze, omdat ze een goede stiefmoeder is voor haar twee bengels. Maar zal hun relatie standhouden?
Freddie is de voormalige baas van Lottie. Ze hebben een goede band en daarom is Lottie de eerste die verneemt dat hij een hersentumor heeft en niet lang meer te leven heeft. Lottie zal hem daarom helpen met zijn laatste wensen.
In het boek 'En de minnaar is...' van Jill Mansell lees je over het leven van deze vier mensen en hun leefgenoten. Ik heb van het boek genoten, niet in de mate dat ik het boek in één trek wou verslinden. Maar het boek is zeker aan te raden.
Beoordeling: 8/10 (leuk verhaal, aangename schrijfstijl, maar ik wou het boek niet in één keer verslinden)
Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek
Mailinglijst
Geef je e-mail adres op om je in te schrijven voor de mailinglist.
Zo krijg je een bericht in je mailbox telkens een nieuw boekrecensie op het chicklits-blog verschijnt!