Zaterdag staat de wedstrijd tegen KV Kortrijk op het programma. Na een goeie trainingsweek hopen we bij de spelers terug vorderingen te zien in hun spel. Hopelijk kunnen we dan ook genieten van een aangenaam kijkstuk.
Aanvang wedstrijd : 14u00 Aanwezig in Kortrijk : 12u45 Vertrek bus aan stadion : 12u00
Wedstrijdselectie : Kenny De Bruycker Dries Berquin Nicolas Janssens Gilles Dewaele Anouk Vanysacker Thomas Burssens Lars Baillu Edouard Gheeraert Diego Brinckman Camil Sahnoune Moreno Bradt Clement Goeminne Geoffrey Ryckaert Dylan Verstraete
Voor de fotoshoot voor de kalender 2012 rekenen wij graag op de aanwezigheid van alle spelers en van de begeleiders van de ploegen (de trainers, kinésisten en afgevaardigden).
De shoot vindtplaatsop de maandag 12 september.
Dit is het schema:
ZONDAG 11 SEPTEMBER: (op het veld van het Jan Breydelstadion)
9.30 uur: ONDERBOUW voor aanvang van de wedstrijden (alle ploegen aanwezig om 09.30 op het veld !!!!)
MAANDAG 12 SEPTEMBER: (ook op het veld van het Jan Breydelstadion, vooraf wedstrijduitrusting aan te doen in de gebruikelijke kleedkamer):
18.10 uur: Beloften
18.20 uur: U19-U17-U16-U15 (voor training)
18.45 uur: U14-U13-U12-U11 (voor training)
19.10 uur: individueel management en coördinatoren
Nationale Preminiemen U11 behalen derde zege op rij
(di 06 sep 2011 om 20:41) - Op de vierde speeldag van de nationale jeugdcompetitie stond zowel voor de midden- als de bovenbouw een duel tegen Lierse op het programma.
Na hun eerste punt op de vorige speeldag, rijfden de Nationale Scholieren U17 hun eerste seizoenszege binnen tegen de Pallieters. In Brugge werd het 2-1. Ook de U16 wist zaterdagmiddag de overwinning binnen te halen. Hun zege in de Zimmerstad (1-3) bezorgt hen met 6 punten op 12 trouwens een mooie seizoensstart. Nog binnen de bovenbouw speelde de U19 1-1 gelijk. De U15 kon jammergenoeg geen punten sprokkelen.
Dit laatste was ook het geval voor de ploegen van de middenbouw, op de Nationale Preminiemen U11 na. De jongsten van de nationale jeugd behaalden namelijk een knappe zege op Lierse (3-5). Zo gaven de groen-zwarten na vier speeldagen reeds drie ploegen het nakijken!
De uitslagen van de nationale onderbouw komen na ontvangst zo spoedig mogelijk online.
Na de grote ontgoocheling van de wedstrijd tegen OHL, was het aan de ploeg te bewijzen dat dit een accident de parcours was. We dienden de wedstrijd aan te vatten op een eerder slecht kunstgrasveld in een grote hitte. Vanaf de eerste minuten konden we SK Lierse terug drukken op hun eigen doel. Dit resulteerde na 2 minuten zelfs al in een doelpunt na een voorzet die aan de tweede paal simpel kon binnengeduwd worden. Daarna bleven we nog even de bovenhand houden, maar Lierse kwam als maar nadrukkelijker in het spel voor. Na een half uur kregen ze ook nog wat hulp van de scheidsrechter, die een penaltyfout floot. De spits van Lierse wist deze penalty simpel te benutten. Enkele minuten later, op een tegenstoot van ons konden, kregen we een penalty voor een fout op onze spits. De penalty werd feilloos omgezet, en zo konden we gaan rusten met een voorsprong.
De 2de helft konden we toch het heft terug iets meer in handen nemen. We kregen enkele kansen maar hadden terug moeite om deze af te werken. Het bleef dan ook gevaarlijk om op een tegenstoot van SK Lierse te lopen. Een tiental minuten voor tijd kon onze spits met een mooie lobbal de druk wegnemen. De 2de driepunter van het seizoen was een feit. Op naar de eerste thuiszege van het seizoen tegen Westerlo zou ik zeggen ! Blijvende werkpunten : rust aan de bal (behouden van overzicht) en efficiëntie voor doel.
Mogelijks door een lichte overschatting van onszelf maar ook door een furieuze start van OHL was het eerste kwartier vooral Leuvens getint. Hierbij staken ze een aantal keer hun neus aan het venster. Maar nadat deze storm ging liggen, vonden onze cercle boys hun ritme terug. Ze konden Leuven veelal vast zetten op hun eigen helft en creëerden enkele kansen. We zagen enkele ballen net naast gaan, een andere bal werd door de keeper met een beenveeg uit zijn doelvlak geranseld, Het was jammer dat we de rust niet met een 1-0 voorsprong konden ingaan, wat wel verdiend zou geweest zijn. Dat is dan ook direct een duidelijk werkpunt het rendement van onze scoringskansen omhoog trekken.
Aan de rust werd gevraagd om Leuven verder zo hoog mogelijk op te vangen. Dit lukte aanvankelijk terug goed en na 6 diende de keeper van Leuven aan de noodrem te trekken net buiten zijn grote rechthoek door onze spits neer te vellen. Rode kaart als gevolg. De vrije trap die erop volgde spatte uiteen op de deklat. Wat daarop volgde was één grote ontgoocheling. Onbewust gebeuren er op dergelijke momenten zaken die dodelijk zijn. Onze spelers dachten als we 11 tegen 11 sterker zijn dan zullen we hier eens vlug een doelpunt gaan scoren, vandaar ook vele lange ballen, ipv de vrije speler te zoeken en een snelle balcirculatie te ontwikkelen. Daarenboven was de omschakeling ook veel minder van balbezit naar balverlies, waardoor de organisatie bij ons totaal weg was. Terwijl wij elk een paar % minder gaven, gingen ze bij de tegenstander daarentegen uit frustratie van de rode kaart, elk een paar % meer geven. De frustratie en ontgoocheling na deze match was heel groot, toen bij een 0-3 eindstand werd afgefloten. Uiteindelijk moeten we ook vaststellen dat er al vele ploegen in dergelijke situatie moeite hadden om het goed uit te spelen, maar we kunnen enkel hopen dat hieruit de nodige lessen worden getrokken.
Op naar Lierse met vernieuwde moed om daar iets recht te zetten !
Na de mooie winst in Anderlecht, dienen we vandaag OHL te bekampen. OHL, gekend voor zijn meer dan degelijke jeugdwerking, wordt terug een moeilijke tegenstander, maar met dezelfde teamspirit zoals tegen Anderlecht, kunnen we hier misschien ook iets rapen.
Aanvang wedstrijd : 14u00 Aanwezig in kleedkamer 3: 12u45
Wedstrijdselectie : Kenny De Bruycker Dries Berquin Nicolas Janssens Gilles Dewaele Anouk Vanysacker Lars Baillu Thomas Burssens Emiel Vandenbussche Diego Brinckman Camil Sahnoune Moreno Bradt Clement Goeminne Geoffrey Ryckaert Dylan Verstraete
Voor een match tegen RSC Anderlecht staan de spelers meestal sowieso op scherp, maar het aantal spelers blijft een probleem. Terug met zn twaalven vertrokken we naar Anderlecht. We wilden starten met een hoge pressing, maar er was hiertoe wat te weinig aansluiting, waardoor onze spitsen iets te veel meters moesten afleggen in balverlies. Uiteindelijk gingen we iets lager gaan spelen. De eerste helft konden we zo toch heel wat weerwerk bieden aan de kampioen van het vorige seizoen. Ondanks het meeste balbezit voor de tegenstander waren de beste kansen toch voor Cercle. We konden af en toe gevat omschakelen en voor doel komen, maar de keeper van Anderlecht kon een doelpunt verkomen. Anderlecht tikte de bal van voet tot voet, maar stak toch wat te weinig diepgang in hun spel. Zo kon onze compacte blok toch alles blijven belopen.
De 2de helft startte met ander Anderlecht op de mat : een snellere balcirculatie en een agressievere pressing op onze flankverdedigers zorgden voor heel wat problemen. We geraakten de eerste 15 minuten nog moeilijk over de middenlijn. Er werd gevraagd aan de flankaanvallers om bij balbezit van de centrale verdedigers diagonaal uit te zakken, waarbij de flankverdedigers af en toe voor een overlapping konden zorgen. Zo kwamen we terug wat uit de omknelling van Anderlecht en kregen we enkele kansen. Een kwartier voor tijd was ons moment gekomen : onze spits draaide weg van zijn tegenstander en kon alleen op doel vertrekken. Hij wist koel te blijven en de keeper te passeren en kon simpel in doel besluiten. 5 minuten later moesten we in feite nog een penalty krijgen, maar de arbiter wou zijn verantwoordelijkheid niet nemen. De laatste 5 minuten moesten onze spelers vechten voor wat ze waard waren. Een tegendoelpunt hing in de lucht, maar dan kwam het verlossende eindsignaal : 0 1. Een resultaat waarvan de meesten enkel droomden, maar het is nu aan ons om te bewijzen dat we dit niveau verder kunnen opkrikken, te beginnen met zaterdag thuis tegen OHL.
Om op het einde van het jaar een uitstap te kunnen plannen, zouden we iedere maand 16 euro sparen. Voor de maand augustus zou dit aan de afgevaardigde (Francis) mogen betaald worden op zaterdag (thuismatch tegen OHL)
Na de moeilijke opener van het seizoen tegen RC Genk, wordt ons al de volgende zware affiche tegen Anderlecht aangeboden. Uiteindelijk konden we tegen Genk het laken niet naar ons toe trekken. Hopelijk hebben we lessen getrokken uit deze match en kunnen we dit al aantonen in deze uitwedstrijd.
Aanvang wedstrijd : 18u00 Vertrek bus aan stadion : 15u15 Stopplaats Aalter : 15u30 Aanwezig te Anderlecht : 16u30
Wedstrijdselectie : Kenny De Bruycker Dries Berquin Nicolas Janssens Gilles Dewaele Anouk Vanysacker Emiel Vandenbussche Diego Brinckman Camil Sahnoune Moreno Bradt Clement Goeminne Geoffrey Ryckaert Lars Baillu Dylan Verstraete
Cercle Brugge - RC Genk U16 0 - 3 De eerste competitiewedstrijd tegen RC Genk diende aangevat te worden met aanvulling van Gregory van de U15. Op de bank konden we enkel beroep doen om Emiel, die dit jaar nog geen enkele speelminuut kon vergaren. Tot slot werd ook nog Jannes Vermeulen, die meespeelde met de U15, aan het scheidsrechtersblad toegevoegd. Dit, samen met de 2 mindere voorbereidingswedstrijden, zorgde voor een groot vraagteken naar deze wedstrijd toe. Totdaar de mindere omstandigheden rond de 1e competitiewedstrijd. In de wedstrijd werd al snel duidelijk dat beide ploegen een goed compact blok neerzetten, waarbij de ruimte werd gelaten op de flanken. RC Genk liet ons in de opbouw de eerste 30 meter vrij. Zo kon onze keeper telkens opbouw verzorgen via 3 en 4, maar deze slaagden er niet in het middenveld te bereiken (vooral door het compacte centrale blok van de tegenstander). Zo werd er bijna constant ingespeeld op de flankverdedigers, die de eerste minuten te laag stonden opgesteld. De flankverdedigers speelden hierbij heel stereotiep en te veel recht op recht. Uiteindelijk merkten we ook een gebrek aan creativiteit en positiewissels in de opbouw. In balverlies zakte onze verdediging soms wat te diep in, waardoor de ruimte tussen de linies te groot werd, dit werd als snel bijgestuurd. De eerste helft werd zo kansarm uitgespeeld, waarbij beide ploegen elkaars evenknie waren. De 2de helft werd er gevraagd om meer positiewissels uit te voeren op de flank. De flankaanvaller diende af te haken naar het centrum toe, waardoor een overlapping van de flankverdediger mogelijk werd. Daarnaast werd een snellere balcirculatie geëist met veel flankwissels zodat het Genkse blok het niet zou kunnen blijven belopen. De eerste 15 à 20 minuten van de 2de helft haalden we lichtjes de bovenhand in het spel. We misten enkel het tikkeltje scherpte voor de laatste pas. Op een tegenstoot door Genk werd een fout gefloten. Op deze stilstaande fase was de concentratie niet direct terug waardoor de 0-1 op het bord stond. Net daarna viel Gilles geblesseerd uit en was ook Nicolas al gewisseld die zich niet goed voelde. Jannes van de U15 werd nog gevraagd te komen, maar diende nog gewisseld te worden bij de U15. In deze 5 minuten met 10 man slikten we iets te gemakkelijk 2 doelpunten. Vanaf dan stonden er 11 spelers op het terrein die geen metertje extra meer wilden/konden maken. Uiteindelijk dienden we de laatste 5 minuten van de wedstrijd uit te spelen met 10 spelers door een polsblessure van Clément. Algemeen gevoel na de wedstrijd : positief gevoel ondanks de slechte omstandigheden (blessures) en het overdreven resultaat. Er is nog werk aan de winkel om nog meer beweging in de ploeg te krijgen (positiewissels ed). Maar als de geblesseerden kunnen gerecupereerd worden voor de wedstrijd van woensdag, kunnen we Anderlecht het vuur aan de schenen leggen.
Morgen staat de ons een serieuse opener van het seizoen te wachten. Voordeel van dergelijke tegenstander is dat we enkel maar kunnen winnen. Ondanks de vele blessures kunnen we terugblikken op een goeie trainingsweek, die we morgen hopelijk in een goed resultaat kunnen omzetten.
Aanvang wedstrijd : 14u00 Aanwezig in kleedkamer 3: 12u45
Wedstrijdselectie : Kenny De Bruycker Dries Berquin Nicolas Janssens Gilles Dewaele Anouk Vanysacker Emiel Vandenbussche Diego Brinckman Camil Sahnoune Moreno Bradt Clement Goeminne Geoffrey Ryckaert Gregory Delhounge Dylan Verstraete