|
Eerst en vooral een gelukkige vaderdag aan alle papa's..
Mijn gedachten zijn in het bijzonder bij de papa's die deze dag, om wat voor reden ook, zonder hun kinderen moeten doorbrengen. Besef dat je kinderen hebt voor het leven, wat er ook gebeurt. Ze blijven dus altijd, allicht in het gedachten , zeker in het hart, voor altijd aanwezig.
Geniet er van.
Vanmorgen om 7u30 lekker ontbeten. Het wordt iedere dag beter. Vanmorgen zelfs yoghurt en kiwi op het menu. En 2 soorten cornflakes.
Om half acht vertrek ik en houd direct halt bij de prachtige kerk van Espalion. Bij de beeltenis van Sint Jacobus steek ik het eerste kaarsje van de dag aan. Speciaal voor mijn oudste zus Ingrid en haar Jozef, die een beetje sukkelt met zijn gezondheid. Zij was de eerste om mij om 8 u een bijzondere vaderdag te wensen.
Na dit stilte moment volg ik de oevers van de Lot, tot ik na 4 km arriveer in Saint Pieter. Wie wil investeren, hier staat een prachtige gite te koop. Ik bezoek de kerk van Bessuéjouls, met zijn prachtig romaans altaar en een beeld van de aartsengel Michaël. Hier kan ik geen kaarsjes branden maar ik kan wel een boekje kopen met spirituele teksten voor Pelgrims. Wat ik doe.
Bij het verlaten van de kerk sprong ik binnen in het mini gemeentehuis dat tot mijn grote verbazing toegankelijk is. Er zijn immers parlementsverkiezingen. Goed voor mij, want ik krijg dus een stempel.
En dan loopt het fout. Ik volg gele pijlen in de veronderstelling dat dit de juiste weg is. Tot na 4 km een landbouwer mij vraagt waar ik naar toe wandel. Groot is mijn ontgoocheling als hij mij vetelt dat ik de verkeerde route nam in Saint Pierre.
Ik moet dus terug en om 10u45 ben ik terug in Saint Pierre,. Ik deed dus 4 echte camïno km's in 2u. Ik heb wel anderhalf uur extra van de unieke panorama vergezichten van de vallei van de Lot genoten.
Terug op de goede weg is het direct stevig klimmen. Eens uit het bos vervolgt de weg hoofdzakelijk via een rustige asfaltweg tot in het feeërieke oude dorp Verrières.
Rond 13 uur arriveer ik uitgehongerd en uitgekookt in Estaing. Estaing ligt aan de oevers van de Lot, en via een oude gotische brug kom ik in het centrum. De "skyline" van Estaing wordt overheerst door het oude burcht/ kasteel van de familie Estaing. Allicht doet deze naam bij jullie een belletje rinkelen. Inderdaad, één van de nazaten, Valérie Giscard d' Estaing was een 25 jaar voor het milenniim een tiental jaar de president van Frankrijk.
In het dorp versterk ik de innerlijke mens bij " Au Ch'ti Estagnol. De patron komt uit de buurt van Bergues. Ik bestel een croque om direct op te eten en nog een sandwich met jambon voor onderweg.
Om 14 u ben ik er weer klaar voor. Voorbij de brug kun je kiezen uit 2 GR' s om in Congues te geraken: de GR 6 en de GR 65, de route die ik al volg sinds de start. Gezien mijn accident de parcours deze morgen , blijf ik bij het plan en volg verder de GR 65.
Gelukkig is de streek mooi. De temperatuur blijft oplopen tot 35 graden. Het pad is iets minder mooi. Vooral asfaltwegen, wat de voeten nog meer verhit, sporadisch het bos en dus ook de koelte op zoekend.
Uitgeput maar voldaan bereik ik om 17u30 mijn staanplaats voor vanavond. Bij Paul en Rita uit de buurt van Asse.











|