Rond de middag was de temperatuur opgeklommen naar een 18°; beenstukken,handschoentjes en tussenvest kon thuis blijven. Gauw een boke verorberd en dan samen met m'n eega naar de startplaats van haar donderdag groepje. Dan verder solo windklieven.
Veel wolken; zelfs een spatje nattigheid vanmorgen= geen zin om te vertrekken.Naar de middag toe klaarde het op vanuit het westen.Na het middagjounaal kreeg ik toch goesting om op de fiets te stappen. Met een 16° en een ZZO 2 3Bft, best te doen. Een paar uurtjes volstonden; er wachtte me nog een klusje in de tuin.
Heel frisse ochtend; het kwik kwam amper boven de 0°. Gelukkig was er al een stralend zonneke van de partij. En da maakte veel goed; al was winterse kledij toch nog nodig.Rond de middag werd het een 9° en alles met een wind 2 4 Bft uit het zuidwesten. Ik was wat te vroeg voor de start, dan maar aan een slakke tempootje naar Zepperen.Een mooie groep aan de start; opgesplitst in A en B. Met de A waren we met z'n 8.
Metsteren-Binderveld-Rummen; Geetbets-Velpen-Halen. Donk- Herk-de-Stad- Schulen. Kermt-Stevoort-Kozen; Terbiest-Brustem. Huiswaarts via Zepperen-Stok-Kluisbos.
Terug wisselend op kop rijden: het ging me goed af.
Eindelijk terug tot aan de oevers van de Maas geraakt vandaag.Het was stoempen tot ginds met een ZW van 3 5 Bft en rukwinden tot 70km/h. De gidon met 2 handen vasthouden ,want plotse zijwind : dangerous.Gelukkig mooi droog en met een flauw zonneke 7° 13°. Uiteindelijk met 7 van start; fijn weerzien met "ouwe gabber" Marnic.. Luc nam ons direct op sleeptouw. Voor hoelang ik er vandaag zou kunnen bij blijven, is altijd de vraag. Niks moet, proberen terug op te bouwen.
Aalst-Hasselbroek-Berloz; te brut voor bibi= dan maar op mijn tempo verder. Celles- Chapon-Seraing- Bodegnée. Downhill Amay en langs de oever van de Maas naar Engis.Onderweg kwam ik mijn vroegere groep tegen in tegenover gestelde richting. Uit de vallei via Côte de l'Orangerie. Warfusée-Verlaine-Viemme; Bovenistier-Waremme-Jeuk. Brustem-Zepperen-home.
Zwaar bewolkt, zelfs nog een buitje rond 8u vanmorgen.Resultaat=natte wegen. Gelukkig was de neerslag maar van korte duur en was het terug droog toen ik vertrok. 7° 14° bij een zw wind 3 Bft. Met 5 aan de start; de dinsdagrit naar Comblain-au-Pont werd uitgesteld.Rudy stelde voor om dezelfde rit als vorige dinsdag te maken. Even voor Gingelom stond Luc lek achteraan.Ik besloot om te wachten tot het euvel hersteld was om dan samen wat te fietsen. Luc had echter een andere planning dan ik . Toch zeker wat de afstand betreft en in Montenaken scheidde onze wegen.
Trognée-Blehen-Avennes; Ciplet- Villers-en-Hesbaye. Oteppe-Vissoul-Braives; Omal-Waremme-Jeuk. Brustem-Zepperen; dreigende wolken met een spatje. Gelukkig is het dan niet ver meer voor mij. Een grondige poetsbeurt nadien; was dan ook 8 maanden geleden.
Frisse ochtend 7°, oplopend naar een 15° naar de middag toe met een briesje uit het NO 1-3 Bft. Maar met het zonneke al van de partij was het best te doen.Met 10 aan de start voor een ritje Hageland olv Eddy.
Runkelen-Glabbeek-Hogen; Kortenaken-Waanrode-Muggenberg. Binkom-Lubbeek; ondertussen was de zon verscholen in de dikke wolken. Boutersem-Willebringen-Honsem; Meldert- Sint-Katarina-Hautem. Hoegaarden-Outgaarden; eindelijk kwam de zon er terug door. Goetsenhoven-Meer-Ezemaal; Neerwinden-Landen-Velm-stad.Bernissem-Kluisbos.
Met dank aan Maurice om me vaak een duwtje te geven; maar ja, die heeft ook elektrische benen en in nog elastieke. Alla VDP kon ik nog net een valpartij ontwijken door een bruuks maneuver van Luc.
Het blijft maar lente: joepie. Vandaag zelfs een paar graadjes meer; 20°in de namiddag. De ochtenden zijn nog wat aan de frisse kant met 7°. Een ZO wind 2 3 Bft. Peter leidde de 7 koppige groep.
Rummen-Wijer-Berbroek; Stokrooie-Kiewit-Rooierheide.Diepenbeek-Crijt-Vliermaalroot; Guigoven-Kerniel-Kuttekoven.Rijkel-Zepperen; time to go home.
Nog wat friskes ,5° bij de start,maar al volop zon. Het werd opnieuw een mooie lentedag. Na de middag klom het kwik naar een 17°.Heerlijk om dan de krant te lezen in het zonneke op terras. Sneu dat er geen drankje bij kon wegens mijn onderzoek vrijdag Behalve plat water dan. Vanaf maart word er al jaaaren dan op dinsdag een lange rit gereden.Traditioneel gaat dan de rit naar de Samson Vallei. Voor mij echter nog wat veel kms. Ook het tempo in de groep ligt me nog te hoog. Maar vertrekken samen met de groep lijkt me het best. Voor hoe ver ik mee kan, is telkens afwachten.Met 13 aan de start; Rudi was de gids.
Velm-Gingelom-Montenaken; Trognée- Villers-le-Peuplier. Voor mij ver genoeg; tijd om terug te keren. Crehen-Ambresin-Wasseiges; Merdorp-Wansin-Hannut. Cras-Avernas- Klein-Vorsen; Kortijs-Roost Statie-Hasselbroek. Jeuk-Brustem; Zepperen-Kluisbos.
Volop zon voor de eerste rit van het nieuwe seizoen: 9°.Wat fris bij de start, maar al snel warmde het op. Ook de wind was wat luwen: 2 3 Bft. Met een 20 aan de start; A en B samen.
Er is wind en er is wind; maar "trop is trop" en vandaag wat het "trop" Zw 4 5 Bft en met rukwinden tot 75km/h. De "gidon" moest dan ook stevig met 2 handen worden vast gehouden.. 9°; we hebben het al warmer gehad deze week. Maar droog, das ook al veel waard.Met een half dozijn aan de start.
Velm-Neerlanden-Neerhespen. De "makkers" waren bereid om wat op mij te wachten en me terug in de groep te houden. Echter niet voor lang. Terug solo verder, op mijn tempootje. En da laatste moogt je gerust letterlijk nemen. Ezemaal-Hélècine-Lincent. Waasmont-Landen-Gingelom-Bevingen. Langs DronePort, wat rallywagens spotten. Ordingen-Beurs-home.
Tweede lentedag op rij; weliswaar een paar graadjes minder: 15°; en wat meer wind uit het zuidwesten 3Bft. Vanmorgen nog eens met de "maten" van BBCT mee.Sommigen onder hen had ik sinds m'n ongeval nie meer gezien.Hoelang ik zou meekunnen? We zullen wel zien. Een ritje van Luc
Zepperen-Wellen-Wintershoven; Vliermaalroot-Schoonbeek-Beverst.Even voor Zutendaal het jaagpad op tot Gellik. In Eigenbilzen na 60km en met 29 gem. op de teller, was het voor mij hoog tijd om af te haken en solo huiswaarts te fietsen. Waltwilder-Bilzen-Reek; Alden Biesen-Hoeselt-Schalkhoven. Kortessem-Alken-home.
Amai, 31km alleen tegen de wind, het gemiddelde slonk aanzienlijk. Toch fijn om een deel van de rit terug in de groep te kunnen fietsen.
Lentedag 19°; een windje uit het zuiden 2Bft. Eerst een uurke bij de kinesist en dan de fiets op. Met mijne copain Francis, die kwam me thuis oppikken.Zomaar een toerke, of geluk.
Zepperen-Wellen-Wintershoven; Kortessem-Schoonbeek. Rozendaal-Rooierheide-Hasselt.Alle terrasjes vol: dan maar richting St-Truiden. Via "Moosherk"-Stevoort-Kozen. Per toeval nog net een tafeltje vrij op het terras van de V Bar. Via Bernissem-Kluisbos-huiswaarts.
Eindelijk eens terug buiten fietsen; eindelijk ook terug wat warmer en vooral droger en hersteld van m'n longontsteking. Zon en wolken: 12° en een stevige WZW wind van 4 5 Bft. Met deze pal op de snuit,was het stoempen om vooruit te geraken. Maar alles beter dan indoor op de Tacx. Voormiddag moest ik nog eerst langs bij de kine.
Frisse start: 0°. Gelukkig kwam het zonneke er al snel door en werd het een 4°. Best te doen als er dan ook maar een ZO windje staat van een 2 3 Bft. Met BBCT vertrokken na een koffietje.Goeie ouwe makker Rohnny had me gisteren gebeld en zou vandaag ook meegaan. Het zou voor hem de eerste keer zijn na z'n operatie. Dus ook in herstelmodus, en niks forceren. We zouden wel zien hoelang we in de groep mee konden. Met 11 aan de start.
Velm-Landen-Racourt. Voor ons 2 tjes ging het nog wat te snel; afhaken dan en met z'n 2 tjes verder.Pellaines- Orp-Jauche- Jandrain. Wansin-Thisnes-Hannut; Cras Avernas- Montenaken-Gingelom. Kerkom-Halmaal. Hier scheidde onze wegen. Voor mij nog een ommetje via Guvelingen-Nieuwerkerken-Kortenbos.
Mooi zonneke voormiddag: 9° en een ZO 2 3 Bft. Na de middag toenemende bewolking en meteen 3° frisser.Maar we zullen maar nie klagen. Een soloritje voor mij vandaag na m'n sessie bij de kine voormiddag.
Voormiddag kine, dan maar een middag ritje. Want met zo'n weerke binnen zitten en canaperen= not done. Met een zonneke van de partij : 5° en een Z wind 2Bft. Via een ommetje St-Truiden-Metsteren naar Melveren om daar met die groep aan te sluiten.De bedoeling was vandaag ni te veel kms af te malen.
Aalst-Boekhout-Mechelen; dan verder solo naar Opheers-Veulen-Gutschoven. Hoepertingen-Wellen-Alken-home.
Vertrokken met de Black Bulls. Terug koffie voor de start. Was voor mij 6 maanden geleden.Het voelde toch goed om terug in "mijn "groep te vertoeven. Hoelang ik vandaag zou kunnen meegaan: da zou dan wel blijken. De regio heeft voor mij geen geheimen.
Halmaal-Zoutleeuw-Melkwezer; Hélècine-Piétremeau. Wat te snel voor mij; dan maar solo verder. Herbais-Enines-Noduwez; Libertange-Linsmeau-Racour. Landen, Kamerijck Gingelom. M'n bobijnte geraakte stilaan op. Kerkom-stad; Bernissem-Kluisbos.
Amai wat zal er nog moeten getraind worden om de hartslag omlaag te krijgen. Om nog maar te zwijgen van die molshoopjes die nu nog cols lijken te zijn.
2025: een jaar om vlug te vergeten. Wat een mooi jaar leek te worden qua weer, fietstochten en veel kilometers, kwam op 29 juli een eind aan bij een zwaar verkeersongeval. Aangereden door een auto op een rotonde met meerdere breuken en een operatie sleutelbeen als gevolg; 18 dagen verblijf in ziekenhuis; weken rolstoel; op 2 krukken; 1 en dan toch stilaan zonder. Kine en stilaan terug wat op de Tacx hometrainer. Met toch weer een noodzakelijke pauze van enkele weken , terug op de Tacx. Ditmaal elke keer beter en beter. Naar het eind van het jaar toe, eindelijk dan terug buiten kunnen fietsen. Zo kon ik het jaar toch nog een beetje positief afsluiten. Op naar 2026, hopelijk een jaar zonder al teveel pech.
To all my friends Happy New Year:en hopelijk komen we elkaar vaak tegen op de fiets of op een terrasje.
Met 11.725 km op de weg; 423km kom ik toch nog op een totaal van 12.148km. Zal maar content zijn zeker?
Spekglad voormiddag; een WhatsApp bericht van Eddy voor te starten om 12. Da kwam mij goed uit. Na 5 maanden nog eens terug met "mijn groep". Fijn weerzien met de mannen.
Met 5 aan de start, in Zoutleeuw stond Wim ons op te wachten.
Budingen-Geetbest-Halen; Zelem-Meldert. Schalbroek-Berbroek; Stevoort-"Moosherk"-Alken. De "boys" brachten met terug thuis.
Goed gevoel terug in de groep. Deed deugd. Onderweg leuke babbel met Luc; zo kwam ik de laatste nieuwsjes te weten .