Gisteren een dagje rust ingelast, vandaag terug de weg op.Zwaar bewolkt; strakke ZW wind. De wieken van de windmolens maakten veel omwentelingen. Met de wind op kop: wat kracht opdoen.
Kozen-Landen- Cras-Avernas; Vorsen-Corswarem.Terug op de Via Roma het buitenblad nog eens geschakeld.
Lang genoeg stil gelegenNie twijfelen, zeker ni als dan het weer zo zacht is: 14° wees de thermometer.Jammer dat de wegen er soms wa belabberd bij liggen: natte plekken, hier en daan wat smurrie.Maar er zijn ergere dingen in het leven dan fiets poetsen na een rit.Ik wou dat ik de voorbije 2 maanden m'n fiets moest poetsen
Vrolingen-Kerniel: wat heuvelkes opzoeken ne worZammelenberg verkeerd gegokt: aan het slijk kwam geen eindM'n fiets zag eruit als na een rondje cyclocross "en plein moos"Gelukkig was er iemand net z'n oprit aan het afspuiten en bereid om m'n fiets een beurt te geven met de hogedrukreinigerDoor het Natuurgebied Eggertingen was het ook nie fameusGlainberg; da was ook een tijdje geleden. De kasseitjes in Vliermaalroot vallen tegen voor m'n linkerduim.Wimmertingen-Moosherk-Stevoort. Om te eindigen nog een ommetje over Kozen.
Dag 2 van mijn revalidatie.Het weer leent zich er ook voor: 9°; zon en bijna windluw. De kms wat opdrijven en ook wat "molshoopkes" doen Hoepertingen-Groot Gelmen-Rukkelingen; Bettincourt-Borlo-Terbiest.
Veertien dagen geleden mocht ik verder zonder brace en gips na controle. Meteen de fiets dan maar op de rollen geinstalleerd. Nie dat ik zo'n fan ben van op rollen te rijden, maar nood breekt wet ne worLangzaam opbouwen; elke dag wat langer. Vandaag heb ik echter de rollen weer opgeborgen: hoogtijd op terug wat op de weg te fietsen. Als dan het weer nog mee wil.....leek wel een vroege lentedag met 15°. Zalig dat gevoel van terug" coureur" te zijn.Al is de weg nog lang; maar heb al meer meegemaaktOok hier telt het langzaam opbouwen. Een ritje samen met m'n vrouwke; ook voor haar was het lang geleden. Al die weken was zij mijn "Florence Nightingale".
Na een maandje, een eerste stand van zaken.Ik ben ondertussen al wat aan m'n revalidatie begonnen. Weliswaar nog onder toezicht van m'n kinesist, maar er komt toch schot in. De gips aan m'n linkerknie is al vervangen door een brace. Zodus kan ik al wat stappen: oef.Ook met m'n schouder-sleutelbeen fractuur gaat het elke dag wat beter. M'n linker duim ligt wel nog in de gips; dit wordt hopelijk bij de volgende controle op 3december verwijderd.Hopelijk krijg ik dan ook groen licht om wat terug te fietsen. Desnoods op rollen indoorNie bepaald m'n geliefkoosde bezigheid, maar is toch al beter dan niks newore
Van ons ander ongeval s'anderendaags met dat fruittransport, hou ik gelukkig niks over tenzij een nieuwe wagen
Een regenritje, eindigend in mineur. Op amper 300m van huis; nat, kil en uitkijkend naar de verkwikkende douche; kwam ik in aanrijding met een auto. Gevolg: breuk rechterschouder aanhechting sleutelblad; breukje linkerknie schijf; breuk linkerduim. Voor deze laatste was een operatie noodzakelijk. Rechterarm in steunverband; knie in gips. Een nachtje ziekenhuis drong zich op.
Toen m'n vrouwtje me kwam ophalen, raakten we op 3km van thuis bedolven onder vracht appelen die van een fruittransport donderden. Gevolg , wagen perte total.
Het zou een aangename namiddag worden; wat zon en nergens een buitje op de radars. Helaas pindakaas: voor de 2de dag op rij regen. En vandaag wat natter dan gisteren. Of beter gezegd: zondag nat; gisteren natter en vandaag natstMaar ja, ik nat, andere 5 ook natEn gedeelde smart is halve smart hé
Rudi moest schijnbaar een commiske doen. Hoepertingen-Hoeselt; door het centrum van Bilzen; Eik-Beverst. Door Schoonbeek Bos Park naar Rozendaal. Colora: verf met advies, hier moest Rudi dus zijnDoor Het Wik naar Kiewit. In Kuringen begon het te druppelen. Al gauw werd het meer dan een drupjeStevoort-Wijer-Melveren: recht naar huis. De verkwikkende douche deed deugd. De koffie met Amaretto ook
Gisteren was het not done; pas in de latere namiddag werd het even droogVandaag zag het er wat beter uit, althans in de voormiddag.Een Whatsapp berichtje voor een ritje voormiddag.Enkelen hadden andere planning; doch 4 aan de start..
Kortenbos-Stevoort-Bolderberg; Genenbos-Mellaar-Linkhout. Wat lichte neerslag naar Schulensmeer. Nieuwerkerken-Nieuwenhoven. In de Keelstraat gekomen , nam ik de kortste weg naar huis.
Sorry voor het lange wachten, maar ja, de omstandigheden hé. Vorige zondag,20 oktober, is er hoogst waarschijnlijk een eind gekomen aan mijn fiets seizoen.Ongewild, maar kan nu eenmaal gebeuren.Een ongeluk is gauw gebeurd.Toen we om 9h vertrokken as het nog droog;lang zou dat echter niet duren.Zowel de Agroep als de Bgroep was maar slap erden, daalde ook mijn warmte gevoel.Toen er in de vallei van de Burdinale een plaspauze werd ingelast ,besloot ik van recgt naar huis te fietsen.Vincent, die met ons onderweg was aangepikt, was van dezelfde mening. Tegen een goed tempo,zodat ik het wat warmer kreeg.Echter bij het inrijden van mijn straat, werd ik omgereden door een auto komende uit de andere richting.De breedte van de straat laat sowieso het kruisen al toe; laat staan op die plek waar bijna geen uitwijk mogelijkheid is.Met een smak kwam ik tegen het wegdek; een ziekenwagen moest opgevorderd worden.Op de spoedafdeling van het ziekenhuis viel het verdict:breuk schouder -aanhechting sleutelbeen en breuk onderkant knieschijf.Beide vereisten geen operatie:draagband en gips voorlopig voldoende.Breuk linkerduim werd wel een operatie.Ik besloot om best toch een dagje in het ziekenhuis te blijven.
Toen m'n vrouwtje me maandag nammiddag kwam ophalen, raakten we op weg naar huis betrokken in een zwaar verkeersongeval met een niet vast gemaakte lading kisten appelen.Terug ziekenwagen en naar spoed. Deze keer met ons tweetjes samen.Gelukkig hielden we daar beiden niks van over.De wagen is echter perte total.Maar dat is allemaal vervangbaar.
Hoeveel pech kun je hebben hé? Rust en herstellen:End of season.
De beloofde Indian Summer Day is bij een belofte geblevenHet weer had meer goesting om te regenen.Wat het dan ook een paar keer gedaan heeft. Even na 06h vanmorgen een donderslag; een buitje even na 8. Gelukkig was dit laatste maar van korte duur en was het droog toen ik vertrok. De wegen lagen er echter nat bij en dat hebben we ondervondenHet werd meer dan duidelijk toen we terug in ons lokaal kwamen. Smurrie all over; onze "carbonnekes" zagen er weer lief uit. Of zovelen zich beroepen op hun buienradar, weet ik ni. Schijnbaar wel: want de opkomst was wederom om te ...met de pet op. Gelukkig wou Stefan vandaag terug met ons fietsen en geraakten we toch aan 5Voor de rit is het maar goed dat we Alain hebben en dit al voor maanden.
Zoutleeuw-Landen-Wange; Hélècine- Saint-Jean-Geest. Jodoigne-Dongelberg: met de wind pal op kop. Jauchelette-Huppaye- Foix-les-Caves. De weg naar Merdorp in erbarmelijke staat: vol gaten en kuilen. Eéntje was er teveel aan: pneu crevé voor bibiHet herstel nam wat meer tijd in beslag, shit. Grand Hallet-Bertrée-Montenaken; Borlo Mielen.
Direct na thuiskomst een warm sopke en fiets is al terug toonbaar. Morgen volgt dan de final touch
Een zonnig dagje: 18°= blote benen time.De wind met tot 50km/h moesten we er maar bijnemen. Het was dan ook te merken aan de start: 12man. En da op een zaterdagvoormiddag.
Poggio-Opheers, Kemexhe-Awans. Hollogne-aux-Pierres-Jemeppe. Via Flemalle naar Awirs. Onze gids Luc, koos voor de moeilijkste: Côte de la Reine 1000m; 9%; 18%. Saint-Georges-sur-Meuze- Viemme. Hollogne-sur-Geer -Roost Statie-Bevingen. Achter glas, was het nog best te doen op "ons" terras.
Zon 14°, doch door de windstoten tot 60km/h, voelde het maar friskes aan. Maar gelukkig is het droog gebleven, das ook al veel waard. Tegen de wind in vertrekken, da best. En als Luc aan de start verschijnt, moet je nie lang nadenken over een ritje.
Velm-Montenaken- Avernas-le- Bauduin; Branchon-Forville. Donkere ,dreigende wolken boven Noville-les-Bois: dan maar via Cortil-Wodon terug naar Forville. Meeffe-Avin- Ville-en-Hesbaye. Latinne- Les Waleffes- Grand-Axhe- Berloz-Aalst. De koffie was in onze stamcafé.
Lage wolkenvelden = grijs. Een scheurtje in het wolkendek en dan geraakte de zon er toch een beetje door. Al was dat toch maar heel sporadisch en telkens van korte duur. Met amper een 13° , wat een groot verschil leek met dezelfde week vorig jaar. Toen haalden we nog vlotjes de 25°. Maar ja, het was al droog en ook de wind had een dagje verlof genomen.Dus zullen we maar content zijn. Er werd opnieuw ge-WhatsApp-t om vandaag te fietsen, gezien de weersverwachtingen voor morgen. Met een half dozijn konden we van start gaan. Rudi had een ritje "ge-gps- t: 100km; de Maas over, en wat hoogtemeters.
Bevingen-Rosoux-Les Waleffes-Huccorgne. In Moha een "heuveltje" Wanze-Ben. Meer dan een heuveltje werd het naar Solières toe door Bois des Rois: Côte de Solières, 2400m; 4,2%; 9%. Ronheuville. Chemin du Comté af en naar Hoei toe. Villers-le-Bouillet- Faimes-Waremme. Via Roma en dan nog een koffietje in onze staminée.
Voor de koffie waren we slechts met z'n drietjes. Doch nog net op tijd voor de start, arriveerden er nog een 3 tal. Bijgevolg zullen we maar nie klagen voor de opkomst op een donderdag in de herfst.Regio Waals-Brabant leek de beste kansen op droog weer te hebben. De erbarmelijke betonwegen en kassei stroken , nemen we er dan maar bij.
Gezien de slechte weersvoorspelling voor morgen, werd er beslist om vandaag een "toerke" te maken. Met vertrek om 9h, zo kon ook Luc meegaan alvorens hij z'n "postke" kon draaien op de MonroeOok voor diegene die gisteren gepast hebbenHeel ander weer vandaag:het werd zelfs een 17°.Die wind die bleef het nog hardnekkig volhouden: same direction, same speed. Na amper 500m, viel m'n gps uit: platte batterij.Tja , met al da fietsen de laatste dagen, vergeten op te laden
Velm-Niel-Kortijs; Adolens- Ville-en-Hesbaye- Oteppe. Wat bergop naar Héron; Couthuin-Seilles. De Maas volgend naar via Java naar Bas Oha. Hier wachtte ons een kuitenbijterke om in Tilleul te geraken.. Downhill naar Moha en dan Les Bruyères omhoog om in Wanzoul te komen.Fize-Fontaine - Viemme-Jeuk. Den "aprés" ging door in Droneport Brustem.
Opnieuw die strakke tot vrij krachtige zw windHelemaal droog zouden we het nie houden, alhoewel... .Met slecht 4 van de A en 3 van de B zat er niks anders op dan gezamenlijk te fietsen. Er werd beslist om een tochtje naar Oteppe te maken. In die regio zou het nog het best meevallen.
Jeuk-Berloz-Omal-Latinne. In Fallais een" plaatselijk rondje"; kwestie van wat klim ritme op te doen Marneffe-Oteppe-Lamontzée-Burdinne.Heel donker boven Meeffe; dan maar recht naar L'Empereur. De op YouTube vermelde Chaussée Romaine volgend . In Lens Saint Remy gingen de hemelsluizen open; er was geen ontkomen meer aanDe regenjasjes werden boven gehaald. Geer- Hollogne-sur -Geer- Corswarem.Ondertussenwerd het terug droog, doch recht naar huis leek me het verstandigst. Shit, bij het indraaien van de Startelstraat vooraan plat.
Vijf respons op de WhatsApp van Rudi.Ondanks de lichte neerslag rond de klok van 8 ten, zou het van korte duur zijn. Droog vanaf 8h15; dus nie twijfelen. Op wat gedruppel na in de regio Landen, wisten we het droog te houden. Wind was er genoeg; vrij krachtig uit het zuidwesten met rukwinden tot 50km/h.Met Luc aan het roer; das altijd goed
Halmaal-Racour-Pellaines; Orp-Jauche- Enines-Mont Saint André. Bomal-Hédenge- Autre Eglise- .Foix-les-Caves,. Far enough: Petit Hallet- Wanzin-Bertrée; Kortijs-Buvingen-Mielen. Een koffietje kon er nog vanaf. Op weg naar huis nog een klein ommetje: kwestie van een mooi cijfer op de gps te hebben
Alle weermannen en vrouwen voorspelden vandaag regen, en nog eens regen. Vanmorgen werd da lichtjes bijgeschaafd tot droog tot de middag. Dus besloten we om toch maar te vertrekken om 8h30.Enkel Marc en Rudi daagden op, dus met ons driekes dan maar.We zouden wel zien waarheen en hoelang de tocht zou duren.Met zwaar bewolkt, zuidwesten wind tot 50km/h, maar droog. Rudi nam ons op sleeptouw.
Halmaal-Neerwinden-Hakendover; door het centrum van Tienen naar Meldert. Beauvechain-Grez Doiceau. Zelfs voor onze "gids" waren er nog onbekende wegentjes en padjesArchennes-Ottenburg-Terlanen-Huldenberg-Oud Heverlee.Aan de Zoete Waters werd een koffie stop ingevoerd.Vaalbeek-Bierbeek-Neervelp; Boutersem-Kerkom-Wever-Zuurbemde. In Drieslinter het fietspad volgend tot Wilderen.
Het lot niet nodeloos tarten en ieder straight naar huis; je weet maar nooit of een plensbui plots tot ontwikkeling komt. Gelukkig zijn we daar van gespaard gebleven. De "passers" hebben weer eens ongelijk gehad.
Meteen ook de afsluitende rit voor wat betreft de "lange" dinsdagritten. Alhoewel.....zeg nooit nooit.
Hoe dus uw "social media" maar in 't oog.
Prachtige herfstdag, al leek het meer op een zomerdagNiks kaat bij de start: 15°. Er kon in zomerse outfit gefietst worden. 's Middag werd het zelfs een dikke 25°. Ja zelfs tot 28° werd het in de namiddag. Een strak briesje namen we er maar al te graag bij. Voor de rit stond Alain paraat.
Helshoven-Veulen. Afgesloten binnenwegen wegens de rally, genoodzaakte ons om de N3 te volgen tot Crisnée. Fize le Marsal-Kemexhe-Fooz; Bierset- Hollogne-aux-Pierres-Jemeppe. De Maas over en de oever volgend tot Renory. Côte rue du Sart Tilman nog eens op het programma, Bois Saint Jean. Colonster downhill, CHU passerend.Braderie in rue de la Charette: tja en rommelmarkt in het Luikse .Meer stilstaan dan fietsen tussen de mensenmassa. Ons gemiddelde nam een flinke duikMaar ook dat hoort erbij. Er wachtte ons nog een deel van côte de BoncellesVia Bois de Vecquée naar Val Saint Lambert. In Awirs moest Sur les Bois omhoog. Verlaine-Celles-Omal; Waremme-Jeuk.
Recht naar huis voor mij, want we zouden vandaag thuis de verjaardag van ons Kato vieren.Voor haar was het een "big surprise"