Het Batumi Ringing Team is de groep vogelringers van de vogelwerkgroep Cinerea Denderstreek die deze nazomer naar Batumi (Georgië) trekken om er een vogelringproject op te starten. Ze zullen er het vogelringen aanleren aan twee stagiairs van de universiteit van Tbilisi
Na een week zijn we goed geïnstalleerd, georganiseerd en geroutineerd! Dus hebben we tijd om af en toe iets te bloggen.
De eerste dagen waren hard labeur in zeer warme temperaturen, 30° en meer. Intussen hebben we ook al een dagje met wat buien gehad waarvoor we niet rouwig zijn. Dit betekent immers wat verkoeling en veel vogels.
We waren verrast dat de begroeiing in de delta zo hoog op geschoten was. Langs de verbindingsweg met Turkije zijn tientallen winkeltjes en eethuisjes bij gekomen en is het verkeer verdrievoudigt, maar de koeien laten dit niet aan hun hart komen en liggen nog steeds temidden van de weg.
De lokale bevolking, winkeldame en restaurant personeel herkende ons direct, we moeten blijkbaar wel indruk maken. De mensen zijn nog even behulpzaam en vriendelijk.
Deze morgen was een minder dagje wat vogels betreft, 630, maar nu zijn de zwaluwen hier al volop aan het rondcirkelen. We hebben ook al een topdagje gehad, 1310 vogels. Ook al mooie soorten zoals waterral, Woudaapje, ijsvogel, Dwergooruil, Bijeneter en nog vele andere kleine mooie vogeltjes.
Alleen het soms grote aantal jagers zorgt voor wat verstoring.
Nu is het tijd om zwaluwen uit de netten te halen.
Groetjes en tot later,
The Batumiringers
Wim,Joost, Bruno, Kristof, Koen, Arent, Marc, Jos, Miguel, Micheline
We zijn hier goed aangekomen, wel zonder bagage waardoor we een dag kwijt waren en daardoor verplicht waren een hotel te zoeken..
Daarmee was het zondag eer we terug naar de luchthaven konden om te zien of er onze bagage was. En gelukkig was ze er.
Ons matriaal gaan oppikken en de avond zelf al de tenten opgezet, 's morgens de grote tent en dan de netten.
Tegen de avond waren we operationeel.
Morgen volgen hopelijk wat aantallen.
Een paar uitschieters:
2 klein waterhoen
8 struik rietzangers
2 zwartkopgors
2 vale spot
1 withalsvliegenvanger
3 Sperwergrasmus
En....
Onze eerste terugmelding!!!!
Een boerenzwaluw van vorig jaar!
Gie, Bart, Geert, Guido, Bruno, Joost, Micheline en Wim
Guido, Micheline en Wim moesten vandaag vertrekken. het heeft de hele dag geregend maar blijkbaar is het in de avond toch droog geworden want op de slaapplaats hebben ze nog heel wat kwikken en zwaluwen kunnen ringen
Steltlopers ringer in de buurt van Poti op het strand
1 steenloper
6 kleine strandlopers
3 breedbek strandloper
1 nachtzwaluw
1 witvleugelstern
1 dwergooruil
Het was me vandaag wel een dagje. Bijna gans de nacht regen. Op de morgen was het over, maar door de dreiging maar de helft van de netten open gezet.
We konden nauwelijks volgen met uithalen en hebben de netten dan ook dicht geschoven. Het resultaat was 450 vogels.
De netten na het ringen en ontbijten terug open en na de middag hadden we een kleine 1000 vogels.
Tegen de avond waren het er 1100. Voornamelijk adulte kleine karekieten en jonge bosrietzangers.
'S avonds nog wat zwaluwen en gele kwikken gevangen waarmee het totaal van de dag op een kleine 1600 vogels staat.
Met blaren op onze handen wachten we op de versterking!!!!
Vandaag een warme dag,de nacht was ook al zeer warm en bewolkt waardoor het niet kon afkoelen. Maar er waren gelukkig wat meer vogels. Tot de middag al 295 waaronder een veldrietzanger. De cijfers volgen later.
Deze middag heeft micheline voor een warme maaltijd gezorgd. Nu warm is het hier toch, dus dat is geen probleem. Maar het heeft ook iedereen gesmaakt, een gekookte aardappel met gestoofde groeten met daar een eitje over. Hmmm lekker!
Vandaag, vroeg in de morgen wat geregend. Het zag er nog drijgend uit om de netten open te zetten. Het werd dan toch wat klaarder en dus gingen alle netten open.
Het resultaat mag er weer zijn met 184 meter net 506 vogels met terug een paar mooie aantallen van mooie soorten
46 snor
3 sperwergrasmus
38 noorse nachtegaal
95 grote karekieten en 92 kleine
1 paapje
1 spotvogel
1 ortolaan
4 grauwe klauwier
1 zwartkopgors
1 woudaapje
1 draaihals
2 vale spotvogels
1 bonte vliegenvanger
1 krekelzanger
1 roodmus
1 veldrietzanger
47 gele kwik
23 citroen kwik