Brandpreventie voor de kerstboom en kerstversiering
Heb je liever een echte kerstboom? Koop dan liefst een exemplaar met wortel. Geef de boom ook regelmatig water, zodat de boom niet uitdroogt en het brandgevaar verkleint.
Hang geen brandbare spullen in de kerstboom (bvb. papieren versieringen).
Gebruik geen haarlak of kunstsneeuw in een echte kerstboom.
Plaats nooit echte kaarsjes in de boom of in de buurt van een boom.
Zet de kerstboom niet te dicht bij de gordijnen of andere makkelijk brandbare spullen.
Controleer de bedrading van de kerstboomverlichting op beschadigingen.
Gebruik liever LED-verlichting: ze geeft minder warmte af en verbruikt bovendien minder.
Doe de verlichting uit als je gaat slapen of het huis verlaat.
Hang geen brandbare slingers of takken aan de muur of het plafond.
Kaarsen: hou het gezellig én veilig
Zet kaarsen in een stevige houder op een vlakke ondergrond.
Gebruik nooit een kandelaar die gemaakt is van brandbaar materiaal zoals hout of plastic.
Steek de kaarsen in een kerststukje liefst niet aan, of laat ze niet te ver opbranden.
Laat kinderen nooit alleen met brandende kaarsen. Ook niet voor heel even.
Plaats kaarsen of theelichtjes op een plek neer die je altijd kan zien. Zet ze niet in de buurt van brandbare voorwerpen zoals de gordijnen.
Fondue en gourmet
Gebruik liefst een elektrisch toesstel voor fondue of gourmet. Plaats dit zo dicht mogelijk bij het stopcontact. Dan kan niemand over de draad struikelen en het fonduestel meesleuren.
Gebruik je brandspiritus? Vul dan nooit de brander in nabijheid van vuur. Wacht tot deze helemaal is afgekoeld en vul niet bij op tafel.
Zorg dat het fondue- of gourmetstel tijdens gebruik op een onbrandbare ondergrond staat.
Leg een blusdeken klaar zodat je een beginnende brand onmiddellijk kunt blussen.
Gooi nooit water op brandende toestellen. Dit kan een steekvlam veroorzaken.
Vuurwerk: laat je vuur niet het werk van de brandweer worden
Koop enkel vuurwerk met een gebruiksaanwijzing in je taal en lees ze vooraf.
Gebruik nooit lucifers of een aansteker, maar gebruik een sigaret of een aansteeklont.
Gaat je vuurwerk niet af? Steek een weigeraar dan niet opnieuw aan, ook niet s anderendaags.
Steek vuurwerk af op een veilige plaats, houd voldoende afstand van mensen, huizen, autos enz.
Koop liever geen voetzoekers. Het gedrag van dit vuurwerk is onvoorspelbaar en dus gevaarlijk. Kies liever siervuurwerk.
Zoek een nuchtere Bob om het vuurwerk aan te steken.
Voer bij brand het evacuatieplan uit en bel 112. Als de rook het zicht niet belemmert, kan je 1 bluspoging wagen. Vlucht tijdig!
op zaterdag 8 januari nodigen wij u uit bij de 3 de kerstboomverbranding van de brandweer vanaf 18.00 uur aan het parkje van de muziekschool en oude kbc gebouw .
Elk jaar zijn er plaatsen in ons land weer een brandende kerstboom het kerstfeest laat ontaarden in een kerstdrama . Via een aantal tips kan u nochtans veel onheil voorkomen .
* Zorg ervoor dat de kerstboom stevig staat en plaats hem zo dat hij niet omvergelopen kan worden .
* Zet de kerstboom in een emmer met nat zand , zo droogt de boom niet snel uit en wordt de kans op brandgevaar verkleint.
* Verstuif nooit haarlak over de kerstboom om het uitvallen van de naalden te verkomen tevens de bus met witte sneeuw is zeker uit den boze deze producten zijn lichtontvlambaar en zorgen voor een betere brand.
* Zet de kerstboom niet te dicht bij gordijnen of andere brandbare matrialen.
* Zet nooit brandende kaarsen onder , in of nabij de kerstboom.
* Plaats de kerstboom niet in een vluchtroute, zo voorkomt u dat u bij brand ingesloten raakt.
* Verwijder de boom van zodra hij zijn naalden begint te verliezen.
* Doe de verlichting uit als u weggaat of gaat slapen , uitdoen is niet het lampje losdraaien , maar de stekker uit het stopcontact halen .
vandaag zaterdag 20 november hebben 13 recruten hun sportproeven afgelegd voor de brandweer Malle na 9 proeven werd beslist of ze er klaar voor zijn voor het echte werk Zij waren er allemaal door en kunnen in januari beginnen aan hun opleiding aan de campus vesta ( piba ) . bij deze proficiat aan hun allen dit alles werd gecontroleerd door cdt. Van Eyndhoven L. , cdt Sepot Y. , de sportfunctionaris van Beerse en gemeentesecretaris Wuyts C.
voor de post te Oostmalle 3 personen voor de post te Westmalle 1 persoon en voor de post te Schilde 9 personen
eveneens heeft onze gemeente Schilde geleden onder het vele water : bij deze enkele opsommingen
swaenbeecklaan , de pont , friedadreef , zevenster , waterstraat , de huldekens enz...
dikwijls ging het om verstropte riolen of volgelopen grachtjes en soms kelders onder water maar de grote ellende zoals in andere gemeenten is ons gespaardt gebleven.
de brandweer was bezig van zaterdag 05.00 uur tot en met 19.30 uur en zaterdag avond van 20.30 uur tot 22.00 uur
zondag van 09.30 uur tot 11.30 uur en van 13.30 uur tot en met 17.30 uur
11 mensen hebben hun ingeschreven voor recruut te worden bij de voorpost schilde na de selectie en na de sportproeven op zaterdag 20 november weten we hoeveel er effectief aan hun opleiding beginnen veel succes alvast
Het gemeentebestuur is op zoek naar gemotiveerde mensen om als
vrijwillig brandweerman/-vrouw de voorpost Schilde van het gemeentelijk
brandweerkorps te komen versterken. Wil jij je graag inzetten om mensen
in nood te helpen? Dan ben je misschien wel de geknipte kandidaat!
Onze
brandweerlieden vormen een toffe, hechte groep en zetten zich dag en
nacht in om mensen in noodsituaties te helpen. Brandweer Malle doet
ongeveer een 2.400 interventies per jaar. In 2009 waren er 200
interventies in Schilde. Dit is een gemiddelde van 4 per week.
Heb je nog vragen ? Kom dan naar de informatieavond op donderdag 16 september 2010 om 19.30 uur in het veiligheidscentrum, Turnhoutsebaan 8 (Oostmalle).
Ben
je geïnteresseerd en wil jij graag deel uitmaken van ons
brandweerkorps? Dien je kandidatuur dan ten laatste op 23 september 2010
schriftelijk in bij de burgemeester van Malle, Antwerpsesteenweg 246 te
2390 Malle.
ook dit jaar zal de brandweer met een info standje op de verenigingendag van schilde aan het gemeentehuis staan van 13.00 uur tot 17.00 uur iedereen welkom met info voor de nieuwe recruten en info over de uitrukken van de verschillende jaren en eveneens talrijke foto's en kranten knipsels dus tot dan we heten u zeker welkom
de brandweer beschikt over communicatie van astrid zoals de burger een gsm toestel heeft alleen zijn deze robuuster en niet te kraken tegenover het vroegere comunnicatie systeem ( het analoge ) hieronder vindt u zo een astrid post en door zijn kleine broertje worden wij verwittigt als men ons nodig heeft ( de beeper )
de vrijwillige brandweer post Schilde zoekt brandweermannen of vrouwen
voor alle geinteresseerden wordt een informatieavond ingericht op donderdag 16 september 2010 om 19.30 in het veiligheidscentrum ( brandweer en politie gebouw ) turnhoutsebaan 8 Oostmalle
of kom naar de verenigingendag te Schilde op zondag 05 september aan het gemeentehuis op de brasschaatsebaan waar u eveneens info kan bekomen aan het standje van de brandweer
ben je geinteresseerd ?
wil jij graag deel uitmaken van ons brandweerkorps ? dien je kandidatuur dan ten laatste op 23 september 2010 schriftelijk in bij de burgemeester van Malle , antwerpsesteenweg 246 te 2390 Malle
na gisteren avond en vandaag verschillende keren opgeroepen te zijn geweest , is het eerste hitte onweer weer over ons land getrokken ,en nu volgt de verfrissende koelte
hieronder vindt u de 23 taken waar de brandweer normaal voor opgeroepen kan worden :
Volgens de "Ministriële Omzendbrief" zijn de volgende 23 taken aan de brandweer opgedragen:
1. Vervoer van en zorgen aan een verstikte of aan een drenkeling; aanvoer van zuurstof. 2. Inzet bij ontploffing. 3. Bevrijden van een persoon die in een lift is opgesloten. 4. Bevrijden van een op een dak gevluchte persoon (inzonderheid wanneer het om een zwakzinnige gaat). 5. Bevrijding van een onder puin of afbraak bedolven persoon. 6. Dringend vervoer van een zieke en van een slachtoffer van een ongeval die zich op de openbare weg of een openbare plaats bevindt. 7. Bevrijding van een onder of in een voertuig geklemde persoon. 8. Bevrijding van een geëlektrokuteerde persoon. 9. Bevrijding van een rioolwerker (verstikking in een riool). 10. Ophalen van een persoon uit put, kanaal, vijver, enz. 11. Verwijderen van belemmering van de rijweg, met gevaar voor personen of goederen. 12. Bevrijding van een persoon met één der leden geklemd in een machine. 13. Leegpompen van een kelder ingevolge overstroming of lekkage aan de waterleiding die onder de openbare weg geïnstalleerd is. 14. Interventie in een gebouw bij lekkage van schadelijke gassen. 15. Interventie bij ontsnapping van stoom in een gebouw. 16. Interventie bij oververhitting van een verwarmingsketel. 17. Luchtverversing van lokalen waar rook, gas of een koudmakend mengsel is binnengedrongen. 18. Interventie voor een vliegtuig dat in moeilijkheden verkeert 19. Interventie bij overstroming of ramp. 20. Neutralisatie van een laag koolwaterstofverbinding of zuur. 21. Opsporen van een radioactieve bron die gevaar voor de bevolking kan opleveren (onder voorwaarden in algemeen overleg vast te stellen door het ministerie van binnenlandse zaken en van volksgezondheid, overeenkomstig de bepalingen van het koninklijk besluit van 25 februari 1963, laatst gewijzigd bij KB van 25 april 1997). 22. Onschadelijk maken of vernietigen (eventueel met medewerking van een imker) van wespen- en bijennesten of -zwermen die gevaar meebrengen voor personen. 23. Het blussen van brand (in de breedste zin van het woord).
en aangezien de burgemeester verantwoordelijk is voor de brandweer kan zij na overleg met de Commandant de brandweer eveneens voor andere zaken laten oproepen .
De afgelopen dagen hebben de brandweerdiensten verschillende oproepen gekregen om zogenaamde wespennesten te verwijderen. In werkelijkheid gaat het in de meeste gevallen om hommelnesten of bijennesten. Deze nesten mogen niet vernietigd worden omdat zowel de hommel als de bij een beschermde diersoort zijn. In geval van hommel- of bijennesten neemt u best contact op met een imker die de nesten indien nodig kan verplaatsen.
De hommel en de bij zijn beschermde insectensoorten waardoor de nesten niet vernietigd mogen worden. De hommels en bijen vormen geen reëel gevaar naar mensen toe. Ze zijn niet agressief en steken enkel in uitzonderlijke gevallen namelijk als ze zich bedreigd voelen.
Daarnaast leveren de hommel en de bij een belangrijke bijdrage aan het milieu. Ze zijn belangrijke bestuivers, dragen bij aan het behoud van de diversiteit van de planten en zorgen voor een natuurlijk evenwicht. Door het stuifmeel van de ene bloem naar de andere te brengen, verzekeren de hommels en bijen de bevruchting van de planten. Door deze kruisbestuiving verbetert ook de kwaliteit van de vruchten van de plant.
Hommel- en bijennesten komen voor in bloemrijke gebieden zoals tuinen, akkers en boomgaarden. Je vindt ze in de grond, in bomen, muurspleten,
Wat doe je in geval van een hommel- of bijennest?
Je kan het nest gewoon laten zitten. Hommels en bijen vallen zelden aan en leveren een belangrijke bijdrage aan het milieu.
In sommige gevallen bevindt het nest zich op een vervelende plaats. In dergelijke gevallen neem je best contact op met een imker. Hij zal het nest verplaatsen of handige tips meegeven hoe je het nest zelf op een veilige manier kan verplaatsen.
voor een wespennest blijft de brandweer nog steeds bereikbaar. Indien we toch terplaatste komen en het blijkt dat dit toch geen wespennest is dan is dit natuurlijk geen ramp hieronder vindt u een foto van deze 3 diertjes
In de maanden juni , juli en augustus rijdt er gedurende 3 avonden per week maandag , woensdag en vrijdag een ploeg door de gemeente van 2 personen die gratis in de gemeente de wespen komen bestrijden opgelet enkel de wespen voor bijen moet u nog steeds bij de imker zijn omdat deze beschermende dieren zijn. Voor processie ruspen moet u bij de gemeente ,meer bepaald de dienst der werken aan de rozenhoek te schilde zijn . Indien u over een wespen nest beschikt kan u naar de kazerne bellen van Malle op het nummer 03.312.05.09 of naar de dienst der werken tijdens de kantooruren . Zij geven deze lijsten met adressen door aan de plaatselijke brandweer en wij komen na afspraak langs bij u . tot dan
Brandweer Malle en de Post Schilde kan u bereiken dringend op 112 niet dringend op tel :03.312.05.08 of fax 03.309.06.15 adres van de hoofdpost : Turnhoutsebaan 8 2390 Malle de postadres Post Schilde : Eugeen dierckxlaan 26 2970 Schilde
Wagen 3 : vertrekt als hij vol is = 7 man
Wagen 14 : vertrekt om 19.35 u en NIET vroeger ! ! naar malle
volg ons op facebook : zone rand Brandweer Post Schilde