WELKOM OP DE BLOG VAN HET ZOMERKLASJE VAN DE BOUDEWIJNSCHOOL!
Peuterpraat, foto's en alles wat in ons klasje te beleven is...
25-05-2012
doopsuiker
Bij een geboorte hoort doopsuiker! Dus bracht de juf suikerbonen mee naar de klas. En onze kleuters vonden dat natuurlijk heel lekker! Om de dag rustig af te sluiten, zongen we ons liedje nog eens...
Kleine baby, lief en teer. Ik wieg je zachtjes heen en weer. Ik geef je een kusje en je lacht. Nog een kusje, slaap maar zacht!
Ons Tess werd er helemaal slaperig van!
25-05-2012 om 22:39
geschreven door juf Judith
piratensportdag
Vandaag hadden we een echte piratensportdag. Als stoere piraten deden we flink mee met de opdrachtjes die juf Annelies voor ons had bedacht! Het was reuze fijn! Na de speeltijd waren we dan ook heel moe!
25-05-2012 om 19:52
geschreven door juf Judith
mee te brengen!
dinsdag 29 mei: - babyfoto van je kleuter - poppenwagen en pop of knuffel
vrijdag gaan we fruitpap maken. Je mag je kleuter donderdag 31 mei - een appel, banaan of appelsien meegeven.
Van 4 juni t.e.m 8 juni werken we rond het thema vaderdag. Maandag 4 juni mag je een foto van papa meegeven. Nadat we over de foto's verteld hebben, krijgen ze een mooie plaats in onze klas. Jullie krijgen de foto op het eind van het thema terug mee naar huis. Vergeet de naam van je peuter niet op de achterkant van de foto te zetten!
Ik ben ook nog op zoek naar een rechte plaat isomo. Als iemand zo'n plaat heeft liggen en niet meer nodig heeft, mag je die altijd meegeven met je kleuter.
Omdat we leren over de papa's zou het ook fijn zijn dat er wat papa's op bezoek komen in de klas. Zijn er papa's die zin hebben om iets te komen doen met de peuters? Zoals baard scheren, iets vertellen over je beroep/hobby, een gezelschapsspel spelen of een ander leuk idee...? Laat het mij dan zo snel mogelijk weten en dan spreken we samen een moment af om langs te komen.
Vrijdag 8 juni nodigen de kleuters de papa's uit om samen met hen een fietstochtje te maken. Dit zal plaatsvinden in de voormiddag. Meer info volgt nog. Indien je niet kan, mag je de juf al iets laten weten! Het zou fijn zijn als er veel papa's aanwezig zouden zijn!
Een hele boterham. Maar geen paniek, ik herinner jullie er nog wel eens aan! Het beloven weer drukke maar fijne weken te worden!
25-05-2012 om 00:00
geschreven door juf Judith
24-05-2012
baby gezocht!
Bij het thema 'Een nieuwe baby' hoort natuurlijk ook een bezoekje van een baby. Is er een mama of papa die zin heeft om volgende week met kleine broer of zus naar de klas te komen om bv een badje te geven, een flesje of groentenpapje te geven of... Geef maar even een seintje!
24-05-2012 om 22:35
geschreven door juf Judith
een nieuwe baby
Donderdag kwam ons thema 'Een nieuwe baby' pas echt tot leven. De kinderen kregen allemaal een dikke buik, mochten eens wandelen met die dikke buik, dingen op de grond oprapen, springen, gaan slapen... Al gauw merkten de kleuters op dat dat toch niet zo gemakkelijk is met een dikke buik. En toen werden onze baby's geboren. Het waren wel een beetje gekke baby's, maar dat vonden we niet zo erg. Onze baby's waren verdrietig, dus wiegden we ze met een liedje in slaap.
De meegebrachte spulletjes werden nu ook boven gehaald. Waar de kleuters heel enthousiast mee speelden! Er werden papflesjes gemaakt en gegeven, baby's verschoond, andere kleertjes aangedaan, ... Onze peuters zijn duidelijk lieve mama's en papa's in spé!
24-05-2012 om 22:32
geschreven door juf Judith
fietsen
Woensdag mochten we Moeder Maria en Jezus schilderen met waterverf. Zo kliederen met verschillende kleurtjes en water, was heel prettig voor onze kleuters!
We kregen ook eindelijk de kans om eens te gaan fietsen op de speelplaats. Sommige van de kleuters vonden dat SUPER, anderen keken dan weer liever toe of gingen liever op de speeltuigen spelen of met het stoepkrijt tekenen. Maar ze genoten allemaal!
24-05-2012 om 22:06
geschreven door juf Judith
Moeder Maria
Ook dinsdag werd er nog hard gewerkt aan de liedjes- en versjesmap!
We brachten ook een bezoekje aan het kapelleke. Daar zagen we Moeder Maria en Jezus. We brachten hen bloemen en branden een kaarsje. Terwijl we het kaarsje aanstaken, zongen we het lied van het kaarsje. We werden er allemaal stilletjes van.
24-05-2012 om 21:49
geschreven door juf Judith
nieuwe kleuters
Maandag mochten we twee nieuwe kleuters welkom heten. Olivia en Jelle kwamen zonder tranen ons klasje binnen! Flink he!? We hopen dat ze zich snel thuis voelen bij ons in de klas!
Ze hebben de eerste dag al meteen de handen uit de mouwen gestoken! Ze kleurden een nijntje voor hun liedjes- en versjesmap en schilderden een rupsbuikje voor de aanwezigheidskalender. De andere kleuters kleurden en schilderden maar al te graag mee!
24-05-2012 om 21:38
geschreven door juf Judith
1 september: jullie worden verwacht bij juf Marita voor een eerste kennismaking! 3 september: eerste schooldag!
Op dinsdag eet ik fruit! Nee mama en papa, de
koekjes komen er dan echt niet uit! Ze blijven in mijn tasje, want op maandag
eten we gezond in ons klasje