Onze eerste uitstap uit een reeks van meerdere is een feit : we brachten een bezoek aan Cmine in Genk. In kleine groepen kregen we een rondleiding in de gangen van de oude mijn van Winterslag. De witte en de zwarte gang, de verluchtingskokers, het lawaai, de schachtbok enz . Heel wat interessante bezienswaardigheden en weetjes.
Na een heuse klim van meer dan 700 trappen konden de durvers genieten van het mooie uitzicht.
Na een gezellige picknick werd er in het labyrint gezocht naar de juiste weg.
In de namiddag gingen we naar Zutendaal. We volgden op onze blote voeten het blotevoetenpad. Wat een verschillende ondergronden hebben onze voeten gevoeld : van mals gras tot harde keien, van boomschors tot een bergriviertje. Een hele belevenis!
Om de vasten af te sluiten hielden we de vrijdagmiddag voor de vakantie een sobere maaltijd. De kinderen kregen een kom heerlijke tomatensoep en een stuk brood. Het was de bedoeling om even stil te staan bij en te denken aan de vele mensen die het met veel minder moeten doen dan wij...
In de namiddag was er een gezamenlijke bezinning op de speelplaats en nadien sloten we de namiddag af in de klas met gezelschapsspelletjes.
Vrijdagnamiddag vierden we rekening houdend met de c*** maatregelen carnaval. Eerst gingen we kienen en nadien buiten dansen met alle klassen van de lagere school. Onze kinderen hadden enkele dansjes ingeoefend en de kleinere kinderen keken goed en dansten met hen mee. Ambiance onder het afdak !!
Donderdag- en vrijdagnamiddag kwam Raf Dilissen van Provil een les techniek geven. Hij ging met de leerlingen op weg in de wereld van de tandwielen. Hoe draaien tandwielen? Hoe kan je een versnelling en een vertraging maken? Tot slot moesten de leerlingen proberen om een handmatige mixer in elkaar te steken. Mits de nodige samenwerking en bij sommige ook na het geven van tips, slaagde elk duo erin om een mixer te maken.
Vrijdag trokken we er op uit. Met rugzak en goede wandelschoenen vertrokken we richting de Grote Hoef. Daar zijn we de ring overgestoken en het bos ingetrokken. Na een heuse tocht zijn we even gaan schuilen tegen de regen op de Eymardschool. Nadien zijn we via het station naar de "Eikesberg" getrokken op Balendijk.
Daar hebben de kinderen nog wat kunnen ravotten, spelen en kwartierlezen om dan daarna, vergezeld door een stralende zon, terug naar school te wandelen. Daar klokte onze kilometerteller af op 13,9km. Het was een stevige wandeling maar iedereen heeft het goed doorstaan. !
Donderdagnamiddag ging het er ontspannen aan toe in het zesde leerjaar.
We plaatsten ons in de eetzaal en gingen aan de slag met een stuk klei. Omdat we de voorbije weken gewerkt hadden rond de prehistorie, de oudheid en de middeleeuwen was de opdracht duidelijk : maak een voorwerp / maak een ding dat te maken heeft met één van die periodes. De kinderen toverden dino's, hunnebedden, prauwen enz uit hun creatieve vingers. Kijk maar eens op de foto's!
Nadien kregen we nog een lekkere kom pompoensoep. Die werd door (bijna) iedereen gesmaakt.
Het was vandaag ook de laatste schooldag voor Ziva. Nog één dag samen wandelen en dan verhuist ze naar Nederland.
In het godsdienstthema maakten we kennis met verschillende wereldgodsdiensten. Eén ervan is de Islam. Daarom brachten we een bezoek aan de moskee in de Vreyshorring. We werden vriendelijk onthaald, deden onze schoenen uit, namen plaats op het tapijt en kregen heel wat uitleg. Het was fijn om te horen en te zien hoe de Imam de mensen oproept tot gebed, hoe het gebedshuis eruit ziet enz. Er kwamen heel wat vragen los bij de kinderen. Daarom denk ik dat we zeker mogen spreken van een geslaagde uitstap.
Voor het tweede jaar op rij hield de stad Lommel in samenwerking met MOEV een belevingsloop. Het is de bedoeling dat de kinderen een parcours al lopend afleggen en daarbij een aantal hindernissen overwinnen.
Wat waren die hindernissen? O.a. over een survivalbaan lopen en kruipen, in een container kruipen, over strobalen klimmen, tussen autobanden, over een groot net kruipen enz. Op het einde moesten ze van de grote glijbaan af en dan mochten ze heel even uitrusten.
Nadien kregen de kinderen nog een initiatie van spikebal.
In de bibliotheek gingen we naar een lezing, die gegeven werd door Laila Koubaa.
Mevrouw Koubaa is geboren in België, als dochter van een Tunesiër en een Belgische mama.
Ze las een stukje voor uit haar boek (Hoger dan de bergen en dieper dan de zee) en daar koppelde ze steeds ervaringen van haar vader aan. Haar vader, die als migrant naar Frankrijk is gegaan om daar te werken en die dan net over de Belgische grens de liefde van zijn leven is tegengekomen.
Het was een mooie lezing die ons even deed stilstaan bij de migranten- en vluchtelingenproblematiek.
Tot slot kregen we allemaal een sleutelhanger met daarop onze naam in het Arabisch geschreven.