Alles die in het bos en park gebeurt< voor een totaalbeeld, ga naar CATEGORIEEN ---> Oostende, ook een hart voor de natuur.
23-11-2009
Vredesbos karperstraat 2009 , Deel 1 tot 7
23 novermer 2009
Oostende boomplantdag VREDESBOS 2009
De boomplantdag stond dit jaar in het teken van vrede en aandacht voor de opwarming van de aarde, en een stad als oostende , kind van de zee, kan dit niet aan zich laten voorbijgaan.
De boompjes werden door een groep echte natuurminnaars en mensen met aandacht voor het welzijn van onze blauwe planeet, in een stormachtig weer, maar met veel plezier in de drassige kleigrond gestopt in het stadsrandbos naast de autostrade Oostende Brussel.
Burgemeester Jean Vandekasteele van Oostende kwam er aan met de fiets, zijn haren wiebelend van links naar rechts, en begon zonder verpozen boompjes aan te slepen die hij samen in de grond pootte met de schepen.
Andere politiekers waren er niet, als er gewerkt moet worden dan zijn de meeste van de aardbol verdwenen, zelfs nu, als het om diezelfde aardbol gaat..zo zie je maar hun intresse voor het welzijn van de medemens en de natuur... In de Karperstraat zag je al van ver dat je goed zat. De vlaggen en een tent zag je al van ver blinken en met de schop in de hand kwamen ze allen aan het aanplantland.
Ik maakte een fotoverslag van de naarstige mannen , en dames uiteraard, die onder een stralende zon en stormachtige wind, die, toen ik vertrok omsloeg in een stevige winterbui, en de planters deed ploeterden in de vette vlaamse polderklei.
Kliedernat als een Hippopotamus die net een bad heeft genomen, en met het water tot in de schoenenreed ik op mijn mobielscootertje huiswaarts, maar wel met een reeks leuke foto's van de mannen vrouwen en kinderen met een hart voor het milieu.
Deel 2
Vredesbos Oostende karperstraat nov.2009
zie ook deel 3
Vredesbos oostende nov.2009
deel 3
zie ook deel 4
Deel 4 Vredesbos karperstraat oostende nov.2009
Deel 5 Vredesbos oostende nov.2009
Deel 6 karperstraat vredesbos nov. 2009
Deel 7 Vredesbos oostende nov.2009
Formidabel dat de familie van schepen Yver Miroir steeds paraat is om de duizenden bomen te helpen planten, niet enkel om toezicht houden, maar daadwerkelijk de handen uit de mouwen te steken, en er hoeft geen fotograaf bij te zijn, lang nadat die verdwenen zijn, zijn ze nog steeds bezig..chapeau voor zoveel natuur respect van deze socialistische schepen van Oostende.
Het viel mij op dat al deze mensen bijzonder opgewekt en vol enthousiasme de grond omwoelden om de boompjes hun plaats in het nieuwe bos te geven. De wind kon hen niet deren, en de vlot aangeplantte bomen zag je stilaan vorm geven aan de kale vlakte, klaar om in het voorjaar uit te schieten naar nog een nieuwe groene long voor Oostende. Leuk als je binnen pakweg 10 jaar kan zeggen, ik heb mijn steentje bijgedragen aan dit bos... Terwijl velen dan kunnen zeggen, toen zat ik voor mijn televisie... nu, ze zijn toch ook even, onmerkbaar, op deze wereld geweest ;-)