 |
|
 |
| |
|
 |
| 22-05-2008 |
Weerbericht donderdag en vrijdag |
De talrijke foto's die dagelijks op de website verschijnen van Amberloup laten vaak stralende gezichten zien van de kinderen, maar vooral ook een stralende zon.
Vandaag is daar echter verandering in gekomen. De zon gaat geregeld achter de wolken schuil, maar het blijft wel overwegend droog. Een voordeel van die wolken is echter wel dat het tijdens de nacht minder sterk afkoelt. De temperaturen vanochtend waren dan ook niet zo extreem koud met gemiddeld een graad of 8.
Hoewel de wolken vaak zullen domineren wordt het toch wel best aangenaam. Er staat niet al te veel wind en de maxima komen uit op een graad of 17. Een bijkomend voordeel van de wolken is de UV index die een stuk lager ligt. Verbrandingsverschijnselen zullen dan ook achterwege blijven.
De wolken geven echter ook aan dat er stilaan een weersverandering op til staat. Morgen is het opnieuw vaak zwaar bewolkt in Amberloup, maar het wordt wel zacht bij maxima rond 18 graden. In de namiddag bestaat er een kleine kans op een lokaal buitje, al ligt de nadruk toch wel op overwegend droog weer.
Wanneer onze kinderen huiswaarts keren zal het kwik nog steeds aangename waarden optekenen. In Zonhoven hebben we om 20 u nog recht op 21 graden en de kans op een bui is beduidend kleiner.
Met vriendelijke groeten,
Het weermanneke Michel Nulens.
22-05-2008, 18:19 geschreven door Masterchief
|
|
|
|
 |
|
Donderdag 22 mei |
Hieperdepiep vandaag is Arnout (6A) jarig.
Vanmorgen bij het ontbijt was het opvallend rustig... Daarna verspreidden we ons over het domein: 5A en 5B onderzochten de Ourthe, 5C en 5D gingen op bevertocht en speelden rugby en 6A, 6B en 6C exploreerden de leefwereld van het bos en bouwden hutten.
Straks schuiven we onze benen onder tafel en namiddag trekt het vijfde leerjaar naar Bastogne voor een bezoek aan het museum en een duik in het zwembad. Het zesde leerjaar speelt allerlei buitenspelen.
Vanavond is het dé avond ...na een verkwikkende douche trekken we onze fuifkleren aan, doen we een geurtje op en daarna is het ambiance...
Klik hier voor de foto's.
Vanavond om 23 uur worden de laatste mails afgedrukt!
22-05-2008, 11:23 geschreven door De boskabouter
|
|
|
|
 |
| 21-05-2008 |
Woensdag 21 mei |
Wakker worden met de zon op je gezicht en op de tonen van het lied van Jan Smit:"Als de nacht verdwijnt en de zon weer schijnt...", wat wil je dan nog meer? Deze dag kan zeker niet meer stuk!!! Voormiddag zwermt de hele meute weer naar diverse bestemmingen: .Ourthe,bos,bevervallei,sportvelden. Na een stevig middagmaal worden de wandelschoenen aangetrokken en zullen we eindelijk weten hoe het kasteel op de berg en de bron van Sint-Ode er van dichtbij uit zien!
Klik hier voor de foto's.
21-05-2008, 11:36 geschreven door De boskabouter
|
|
|
|
 |
|
Weerbericht voor woensdag, donderdag en vrijdag |
|
Ondertussen zijn we al halfweg in het verblijf te Amberloup en wordt het even tijd om te kijken of de weerkaarten nog niet veranderd zijn.
Dat het in de Ardennen tijdens de lente wel eens koud kan worden, was op woensdag wel heel erg duidelijk. Op het moment dat de zon aan de horizon verscheen stond de thermometer slechts op 2 graden en aan de grond daar vroor het zelfs een beetje. Gelukkig was er flink wat zon en kon het kwik al vlug gaan klimmen. Bijster warm was het echter niet met 14 graden als maximumtemperatuur en dat in combinatie met een matige oostelijke wind.
In het vorige weerbericht was er droog weer tot vrijdag belooft. We weten allemaal wel dat een weerman wel eens durft te liegen of zeg ik beter dat het weer niet altijd de weerkaarten volgt ? Deze keer echter heeft de weerman geen risico durven nemen, want juffrouw Monique weet hem wonen
.en je weet nooit wat er allemaal kan gebeuren.
Tot het einde van deze week blijft het dus aanhoudend droog en er is flink wat zon.
Donderdag wordt het wel nog een erg koude ochtend bij slechts 3 graden als minimumtemperatuur. De zon is echter weer flink van de partij, waardoor het kwik stevig kan gaan klimmen en de maxima uiteindelijk rond 16 of 17 graden komen te liggen. Af en toe gaat de zon wel even schuil achter enkele wolken die in de loop van de dag komen opzetten, maar dat zal zeker de pret niet bederven.
Vrijdag staat er nog meer mooi weer op het programma. Het wordt wat minder koud in de ochtend bij minima rond een graad of 6. De wind ruimt wat meer naar het zuidoosten, waardoor er ook iets zachtere lucht wordt aangevoerd en de maxima uiteindelijk uitkomen op gemiddeld 17 graden. Af en toe schuiven er wel wolken voor de zon, maar de regen blijft achterwege. Wanneer de kinderen terug in Zonhoven aankomen kunnen ze ook gerust hun regenjas in de valies laten, want ook in Zonhoven blijft het droog. Het wordt hier trouwens wat warmer met 23 graden, maar natuurlijk in de avond koelt het alweer enkele graden af.
Met vriendelijke groeten, Het weermanneke Michel Nulens
21-05-2008, 07:12 geschreven door Masterchief
|
|
|
|
 |
| 20-05-2008 |
Dinsdag 20 mei |
Om half acht schalde de muziek door de gangen om de luie slapers uit hun bed te krijgen. 6B begon met een serenade voor de jarige Zjef en Gwendoline . Daarna volgde een lekker ontbijt (choco, kaas, jam, babybell,...) MMMMMMH.
In de voormiddag deelden we ons op in groepen. De vijfde klassers gingen op ontdekking in het bos of aan het water en de zesde klassers gingen op zoek naar de bevers en leefden zich uit tijdens sport en spel. Vervolgens knorden onze magen en schoven we onze voeten onder tafel voor lekkere broccolisoep, gekookte aardappelen, bloemkool en varkensgebraad en als dessert was er pudding.
Om kwart voor twee uur stond de bus van de Tec klaar om het zesde leerjaar naar Bastogne te brengen waar ze een bezoek brachten aan het museum en het Mardassonmonument. Om vier uur namen ze een duik in het water van het Olympisch zwembad van Bastogne. De leerlingen van het vijfde leerjaar bleven op het domein en deden een groot spel, voetbalden, basketten... Tussen de bedrijven door werd er ook een kaartje voor het thuisfront geschreven.
En toen gingen we weer aan tafel waar de pot SPAGHETTI schafte. Lékker!!! Nu zijn de leerlingen van het vijfde aan het Swingpaleizen. Horen en zien vergaat ons!!! De anderen zijn zich aan het douchen en spelen daarna een gezelschapsspel.
Volg onze capriolen op de voet... Klik hier.
20-05-2008, 19:32 geschreven door De boskabouter
|
|
|
|
 |
| 19-05-2008 |
Maandag 19 mei |
Vanmorgen namen we onder een stralende hemel afscheid van onze ouders en trokken we richting Ninglingspo. Daar maakten we een heerlijke wandeling langs en door de rivier. Sommigen onder ons wouden voelen of het water koud en nat was en hielden er een natte broek aan over. Vervolgens was het tijd om naar ons verblijf in Amberloup te trekken. Aangekomen namen we onze intrek in onze kamers en deden we een poging om onze bedden min of meer fatsoenlijk op te maken. Toen was het tijd om onze benen onder tafel te steken...de haan en frietjes waren hééééééééééééééééééééééééééééééééééééééérlijk! Nu zijn we volop aan het spelen om daarna te gaan knorren in onze bedjes.
Wil je onze eerste foto's bewonderen? Klik hier.
19-05-2008, 00:00 geschreven door De boskabouter
|
|
|
|
 |
| 18-05-2008 |
Update van het weerbericht |
De zenuwen beginnen stilaan wel een beetje parten te spelen, want het vertrek naar de bosklassen is nu echt wel niet meer zo veraf. Nog een laatste check van de valiezen...vooral een truitje of een vestje ook niet vergeten...
Gauw nog even een update geven voor het weer. Dat de week droog gaat verlopen kan met de huidige weerkaarten bevestigd worden. Het ziet er zelfs nog een fractie beter uit. Met een hogedrukgebied dat vanuit het noorden opbouwt blijft het de hele week droog. Er wordt wel lucht van polaire oorsprong aangevoerd en dat zullen we merken aan de temperaturen.
Maandag straalt de zon al van in de vroege ochtend in Zonhoven. Het is wel frisjes rond zonsopgang bij temperaturen rond 5 of 6 graden. In de Ardennen komt er wat meer bewolking voor, maar zijn er evenwel ook opklaringen. Later op de ochtend is het ook daar flink zonnig met slechts enkele wolken. Het kwik is wel wat aan de lage kant. Het wordt niet warmer dan een graad of 14 en er staat daarbij ook een matige noordoostenwind. Het zal best wel fris aanvoelen.
Dinsdag en woensdag komen er nauwelijks wolken voor. De zon kan het flink opwarmen bij maxima rond 15 of 16 graden. In de ochtend is het wel behoorlijk koud bij minima van een graad of 3.
Donderdag wordt het dan toch wat warmer bij 17 of 18 graden. In de ochtend is het zonnig, maar nadien verstoppen een aantal wolkenvelden de zon geregeld. In Zonhoven kan het kwik echter 24 graden halen.
Vrijdag is het vaak bewolkt, maar er wordt zachte lucht aangevoerd. Hierdoor komen de maxima toch wel vrij hoog uit bij 19 of 20 graden. De wind kiest voor het zuidoosten en voelt eerder warm aan. Het blijft bovendien overwegend droog.
Met vriendelijke groeten,
Het weermanneke
Michel Nulens.
18-05-2008, 14:22 geschreven door Masterchief
|
|
|
|
 |
| 17-05-2008 |
Stuur een mail |
Je kan je kind een mail sturen via bosklas@dezonnewijzerzonhoven.be Noteer bij onderwerp naam en klas van je kind. Stuur GEEN foto's of andere bijlagen mee. Deze worden niet geprint. De kinderen kunnen de mails NIET beantwoorden. We printen donderdag om 23u de laatste keer af.
De juffen en meesters krijgen ook graag een mailtje
17-05-2008, 20:32 geschreven door Bosklas
|
|
|
|
 |
| 16-05-2008 |
Het weer met Michel. |
|
Gespannen kijken we uit naar de uittocht van het 5de en 6de leerjaar. De bosklassen staan voor de deur en het lijstje dat de school ons bezorgde, geeft al een goed idee wat we zoal moeten voorzien voor onze kinderen. Hoewel het is best wel moeilijk om de gepaste kledij te kiezen en daar kan misschien een weerberichtje wel bij helpen.
Na het zomerse weer van de afgelopen dagen hebben we de regen opnieuw mogen verwelkomen in ons Belgenlandje. Meestal wil dat zeggen dat het mooie weer een tijdje achterwege gaat blijven en uiteraard vrezen we voor een verwaterd bosklasfestijn.
Toch zien de weerkaarten er vrij positief uit. Vanaf maandag bouwt een hogedrukgebied vanuit het noorden op over ons land. Met een stijgende luchtdruk worden de regenkansen minimaal. De aangevoerde lucht komt evenwel vanuit het noorden, wat de temperaturen wel een beetje beperkt.
Maandag zijn er veel wolken in de ochtend en mogelijk kan er nog een enkel buitje vallen. Er komen echter gestaag meer opklaringen opzetten en de zon kan achter de wolken tevoorschijn komen. In Amberloup kan het wel even duren alvorens de zon aan het hemelfirmanent verschijnt. Terwijl wij in Zonhoven van een vrij aangename 19 graden mogen genieten, is het in de Ardennen net wat kouder bij gemiddeld 14 graden.
Van dinsdag tot en met vrijdag kan het hogedrukgebied het weer bepalen en blijft het droog. Vooral in de ochtend kan het bij momenten zwaar bewolkt zijn met plaatselijk nevel of mist. Nadien breekt de zon door en wordt het vrij aangenaam. Het kwik haalt meestal 14 of 15 graden, maar er staat wel een soms matige noordoostenwind, die het bij momenten fris kan laten aanvoelen. Tijdens de nachten kan het echter wel flink gaan afkoelen. Het kwik kan in Amberloup dalen naar 4 of 5 graden, dus zeker in de vroege ochtend kan het wel vrij koud worden.
Laten we hopen dat de weerkaarten de volgende dagen geen rare kapriolen gaan maken, waardoor er toch plots regen op het programma staat.
Met vriendelijke groeten,
Het weermanneke
Michel Nulens
16-05-2008, 13:55 geschreven door Bosklas
|
|
|
|
 |
| 13-05-2008 |
Adres |
Slakkenpost of snail-mail kan je versturen naar:
Home Sainte-Ode Vakantiecentrum 1 6680 Amberloup
13-05-2008, 09:37 geschreven door Bosklas
|
|
|
|
 |
|
Foto's |
Hier vinden jullie de foto's van de bosklassen.
13-05-2008, 09:34 geschreven door Bosklas
|
|
|
|
 |
|
Het weer in Bastogne. |
|
Het weer in Bastogne.
13-05-2008, 09:26 geschreven door Bosklas
|
|
|
|
 |
| 06-05-2008 |
Mail sturen |
Je kan je kind een mail sturen via bosklas@dezonnewijzerzonhoven.be Noteer bij onderwerp naam en klas van je kind. Stuur GEEN foto's of andere bijlagen mee. Deze worden niet geprint. De kinderen kunnen de mails NIET beantwoorden. We printen donderdag om 23u de laatste keer af.
De juffen en meesters krijgen ook graag een mailtje
06-05-2008, 00:00 geschreven door Bosklas
|
|
|
|
 |
| 01-05-2008 |
Het aftellen naar de bosklas kan beginnen... |
|
Nog enkele weken en de vijfde en zesde klassers pakken hun koffers om op bosklas te vertrekken.
Het programma ziet er in het kort als volgt uit:
Maandag 19 mei : wandeling aan de Ninglingspo
Op dinsdag-, woensdag- en donderdagvoormiddag doen we allerlei proefjes in en om de Ourthe en de Laval of we bekijken het bos en de bomen naderbij ofwel doen we aan sport en spel...Ook gaan we op zoek naar sporen van bevers.
Dinsdag 20 mei brengt het zesde leerjaar in de namiddag een bezoek aan Bastogne en nemen ze een duik in het zwembad. Het vijfde leerjaar blijft op het domein en doet een superleuk bosspel.
Woensdag 21 mei trekken we er in de namiddag met z'n allen op uit voor een lange, lange, lange wandeling.
Donderdag 22 mei bezoekt het vijfde leerjaar Bastogne en speelt het zesde leerjaar het bosspel.
Vrijdag 23 mei pakken we onze koffers om terug naar huis te gaan. Maar voor het zover ontdekken we de magie van de Grotten van Han en bekijken we de dieren in het Dierenpark.
01-05-2008, 20:04 geschreven door Masterchief
|
|
|
|
 |
|
Bosklassen 2008 : 19 mei - 23 mei |
|
De bosklas in 'Centre de vacances Sainte-Ode' gaat door van maandag 19 mei tot en met vrijdag 23 mei. Bekijk hier de foto's van ons verblijf.
01-05-2008, 13:52 geschreven door Bosklas
|
|
|
|
 |
|
 |
|
 |