Inhoud blog
  • Enkele interessant boeken
  • Knutselen met bos-materiaal
  • Poëzie
  • Zelfgeschreven songtekst over 'Boom Pieter'
  • Op milieuvriendelijke manier onderweg (filmpje)
  • Bosvriendelijke bos-activiteiten
  • Verslag van een gezellige dauwtrip
  • Welkom op onze website!
  • Kruiswoordraadsel 'Klimaat'
  • Moeten ijsberen hun dikke jas uit nu?
  • Tips om inktpatronen te recycleren
  • Een filmpje over de gevolgen van het broeikaseffect
  • De opwarming van de aarde
  • Verschillende soorten klimaten - indeling volgens Köppen
  • Wat is 'het klimaat'?
    Zoeken in blog

    Archief per maand
  • 10-2008
  • 09-2008
    affiche week van het bos
    trio
    Bos & Klimaat
    Alles over het bos en klimaat
    Informatie over ons veranderend klimaat - Meer leren over bossen en bomen - Leren gezond genieten van het bos
    02-09-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wat is 'het klimaat'?

    Deze 'Week van het Bos' gaat over 'Bos en Klimaat'. Daarom zochten wij eerst op wat dat nu eigenlijk is, 'klimaat'...

    computer

    Wat is klimaat??

    De definitie van klimaat luidt als volgt: "De gemiddelde toestand van het weer berekend over een langere periode, meestal is dit 30 jaar."

    Het weer wordt steeds in de gaten gehouden. We kijken dan naar de toestand van het weer en houden dat bij. Zo kun je een soort 'gemiddeld weer' uitrekenen.

    Maar wat is dat 'het weer'? Dat is de toestand van de atmosfeer op een bepaalde plaats en op een bepaald moment. Hier bedoelen we mee de verschijnselen van wind, neerslag en temperatuur op een bepaalde plaats op een bepaald moment.

    Het weer kan dus niet alleen per plaats verschillen, maar ook op verschillende momenten. Toch verandert hier het klimaat niet. Want het klimaat is gemiddelde, dat berekend wordt over een lange periode.

    Deze informatie hebben wij gevonden op de website: www.aardrijkskunde.org


    03-09-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Verschillende soorten klimaten - indeling volgens Köppen
    Verschillende soorten klimaten.

    Overal op de wereld zijn verschillende klimaten op de noordpool is het heel koud en bij de evenaar heel warm, maar daartussen zijn ook nog andere klimaten. Vaak als we aan het klimaat denken, denken we vooral aan de temperatuur, maar neerslag speelt ook een grote rol. Er is een systeem bedacht door meneer Köppen om de wereld in te delen in verschillende klimaten. Dit klimaatsysteem noemen we daarom het klimaatsysteem van Köppen.

     

    De wereld is ingedeelt in 5 klimaat soorten:

    -          A-klimaat: De kenmerken van dit klimaat is dat het een tropisch klimaat is. De temperatuur van de koudste maand is 18 graden of hoger. Dit klimaat komt aan beide kanten van de evenaar voor.

    -          B-klimaat: Dit is het droogte klimaat, hierbij wordt vooral gekeken naar de neerslag.

    -          C-klimaat: Dit is een gematigd (warm) klimaat. Alle gebieden waar het in de koudste maand tussen de -3 graden en de 18 graden is vallen hieronderDit klimaat beslaat grote delen van de wereld die dichtbevolkt zijn.

    -          D-klimaat: Dit is een gematigd (koud) klimaat. In deze gebieden is de temperatuur in de koudste maand -3 graden of kouder. Deze klimaten zijn drager dan de C-klimaten, dit komt voornamelijk omdat zij verder van zee liggen.

    -          E-klimaat: Dit is een koud klimaat in dit gebied is de temperatuur in de warmste maand 10 graden of lager.

     

    Elk klimaat heeft zijn eigen kenmerken en wordt ook weer onderverdeeld.
    Bij die onderverdeling gebruikt Köppen de kleine letters f,w en s. Dit heeft te maken met de neerslag die er valt.
    - De f, feucht (vocht), betekent dat de neerslag het hele jaar door verspreid valt.
    - De w, wintertrocken (winterdroogte), betekent dat er in de winter heel weinig neerslag valt.
    - De s, sommertrocken (zomerdroogte), betekent dat er in de zomer heel weinig neerslag valt.

    klimaattypes volgens köppen


    Op de kaart hierboven zie je dat wij een ‘Cf-klimaat’ hebben.

    --> C wil zeggen: gematigd (warm) klimaat.
    --> f wil zeggen: dat de neerslag het hele jaar door verspreid valt. Dat klopt inderdaad voor ons hier in België J!

    Deze informatie hebben wij gevonden op de website: www.aardrijkskunde.org

    04-09-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De opwarming van de aarde

    De opwarming van de aarde is al begonnen. Dit merken wij aan verschillende dingen:

    · planten komen eerder in bloei

    · boomsoorten maken door de warmte meer of juist minder zaden

    · vogelsoorten vinden, als ze jongen hebben, niet meer het juist voedsel

    · want de rupsen en de larven komen door de warmte eerder uit

    · planten die het te warm krijgen groeien niet meer bij ons maar zoeken koelere oorden op

    · planten die bij ons vroeger niet groeiden omdat het hier te koud was, groeien hier ineens wel

    · we krijgen meer insectenplagen, die vroeger alleen in warmen streken voorkwamen

    · er komen extra buien, soms blijft het dan weer lang droog


    Hoe komt dit??

    Er zit te veel koolstofdioxide C02 in de lucht en dat vervuild. CO2 komt van auto’s, fabrieken, afvalverbranding, productie van energie, ….  Er zit altijd CO2 in de lucht. Bomen zetten die CO2terug om naar zuurstof.

    MAAR, er is steeds meer CO2 in de lucht, door de vervuiling en er zijn steeds minder bomen om dat allemaal terug om te zetten in zuurstof!


    Hoe kunnen we proberen de opwarming tegen te houden:

    · minder met de auto rijden

    · meer rijden met de fiets of te voet of openbaar vervoer of carpoolen

    · en in de toekomst rijden met elektrische auto’s of auto’s op waterstof

    · niet met het vliegtuig op reis gaan

    · spaarlampen gebruiken

    · elektrische apparaten uit zetten in plaats van op stand-by

    · minder elektriciteit gebruiken

    · …


    Deze informatie hebben we onder andere gevonden op deze site:
    www.mow-maarkedal.be


    05-09-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Een filmpje over de gevolgen van het broeikaseffect
    Bekijk dit filmpje en begrijp wat 'Opwarming van de aarde' ECHT betekent!


    06-09-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Tips om inktpatronen te recycleren

    Wist je dat je op verschillende manieren je inktpatronen kan recycleren?

    A) Je kan zakjes gratis aanvragen bij HP.

    Die zakjes dienen voor als je HP-inktpatronen op zijn. Je kan ze dan terugsturen naar HP. Maar je mag maar één inktpatroon per zakje. De zakjes kan je gratis krijgen als je ze aanvraagt op de website www.hp.com/recycle. Zo kan HP gemakkelijker recycleren. En dat is beter voor het milieu dan dat ze nieuwe inktpatronen moeten maken en de oude op de afvalhoop gaan.

    Hier zie je de zakjes met enkele inktpatronen:

    recycleerzakjes HP



    B) Je kan ze ook inzamelen voor een goed doel.


    Zo hebben wij op school een grote doos voor het verzamelen van GSM’s, toners, en inject cartridges. Dat is voor een goed doel, namelijk artsen zonder grenzen. Alles wordt gerecycleerd (dus minder afval) en je steunt er een goed doel mee. Bovendien krijg je als school ook een kleine vergoeding. 3 vliegen in één klap dus! Meer info vind je op www.brainscape.be.

    verzameldoos AZG


    07-09-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Moeten ijsberen hun dikke jas uit nu?
    Als de aarde zo sterk opwarmt... Moeten straks dan alle ijsberen hun dikke pels uit doen?


    08-09-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kruiswoordraadsel 'Klimaat'
    Op het internet vonden we een kruiswoordraadsel over 'Klimaat'. Je kan het online invullen. En als je het antwoord niet weet (het is niet zo makkelijk), kan je een hint vragen!
    Onderaan zie je een schermafdruk!

    Voor het volledige kruiswoordraadsel, klik op:

    http://schoolweb.rago.be/kta/koekelare/project/oef/klimaat1a.htm

    groetjes!
    Ben

    kruiswoordraadsel klimaat




    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Bosvriendelijke links:
  • De site van 'Week van het bos'
  • onze schoolwebsite
  • Activiteiten 'week van het bos' in onze provincie
  • Activiteiten 'week van het bos' in heel Vlaanderen

  • aarde met koorts
    waldo's wereld wordt warempel warmer
    Rondvraag / Poll
    Waarom ga je meestal naar het bos of park?
    om te wandelen
    om te vissen
    om te sporten (bv. joggen)
    om rond te hangen met vrienden
    om dingen verzamelen (bv. denappels)
    om van de goede lucht te genieten
    omdat het een kortere weg is naar ...
    nog iets anders
    Bekijk resultaat



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs