Chinese economie
Inhoud blog
  • ECB handhaaft rente op recorddiepte van 0,05 procent
  • Chinese groei vertraagt, maar dienstensector blijft belangrijke groeimotor
  • De Chinese beurs is een casino waar Peking de chips uitdeelt
  • De grote afkoeling
  • Chinese export blijft dalen
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    14-11-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Chinese export blijft dalen
    (standaard.be 08/11/2015 om 14:09 door (kld) / Bron: BELGA)

    Samenvatting:

    De Chinese export* daalde in oktober al voor de vierde maand op rij. De export van China, de tweede grootste economie ter wereld, daalde in oktober met 6,9% op jaarbasis. Economen hadden slechts een afname van 3,2% voorspeld. Er is een grote afname in de vraag naar Chinese producten door opkomende landen. Maar ook de import* krimpt al 12 maanden, dit komt door de kleinere vraag van de Chinese industrie. In oktober kromp de import met 19%. De Chinese overheid zal mogelijk nog meer stimulerende maatregelen nemen. De centrale bank heeft de rente al verlaagd tot het laagste peil ooit en de Yuan* is in waarde gedaald. De Chinese president zei dat de groei in de volgende 5 jaar niet onder het peil van de 6,5% mag zakken om de vooropgestelde doelstelling voor 2020 te halen.

    Mijn mening:

    De Chinese economie zit nu echt wel in moeilijkheden, dat terwijl iedereen dacht dat China ging uitgroeien tot de grootste economie ter wereld. Het zal nog veel tijd en inspanning vragen voor de Chinese economie er weer bovenop geraakt.

    *
    export: uitvoer van goederen en diensten
    import: invoer van goederen en diensten
    Yuan: de Chinese munt

    http://www.standaard.be/cnt/dmf20151108_01960280


    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail *
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)

    Archief per week
  • 25/01-31/01 2016
  • 09/11-15/11 2015
  • 19/10-25/10 2015
  • 12/10-18/10 2015
  • 21/09-27/09 2015
  • 07/09-13/09 2015

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    Klik hier
    om dit blog bij uw favorieten te plaatsen!


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs