 |
|
 |
de schoolblog van Bob Bruin |
|
 |
21-05-2012 |
Tijd en Ruimte |
Het hele verhaal is één grote flashback. De flashback wordt chronologisch verteld. Eigenlijk denkt de protagonist terug aan het verleden, daarom is het best dat hij chronologisch terugdenkt voor de vlotheid van het lezen. (p.18-280, behalve p.98-99, 10-05 en 282-einde) Er is ongeveer (voor mij) 5 uur nodig om het boek uit te lezen. Het boek vertelt met enkele tijdsprongen (vb.: 8 naar 10 jaar) De protagonist denkt eerst terug aan Afghanistan, zijn geboorteland, waar hij en zijn familie weg zijn moeten vluchten door de onderdrukking van de Taliban. Na een vermoeiende reis komen ze in Nederland terecht, in Amerspoort. Dit is een grappig moment omdat Hamayun aan een agent moet vragen waar hij is. Daar hoort hij voor het eerst Nederlands. (p. 156, laatste regel) Een andere belangrijke plaats is een asielzoekerscentrum waar ze terecht komen en moeten wachten op een verdict of ze wel of niet toegelaten worden om in Nederland te wonen.
|
|
|
 |
|
Vertelstandpunt |
Het hele boek door, is het door een persoonlijk ik-vertelstandpunt (handelend en vertellend) dat men het verhaal volgt. Namelijk vanuit de ogen van de protagonist. Doorheen het verhaal ziet men ook zijn immaturiteit wanneer hij een oude dame James Bond noemt (p.134-139), of een gespierde man de hulk. (p. 143) * *regel 15-16 Doorheen heel het boek voelt men alleen de emoties van de protagonist.
|
|
|
 |
22-03-2012 |
De gelukvinder |
Het boek "De gelukvinder" is geschreven door Edward van de Vendel, tesamen met Anoush Elman. Het is gepubliceert door Querido Slash en het bevat 333 bladzijden. Het verhaal is gebaseerd op waar gebeurde feiten. De korte inhoud is als volgt: Hamayun zit in havo 4 en wil filmer worden. Maar eerst schrijft hij een toneelstuk over zijn eigen verleden. Over het dagelijks leven in Afghanistan, en de grappen die hij er uithaalt met zijn vrienden. Over de nacht dat de Taliban zijn vader gevangennemen. Over de lange reis naar Europa Over de aankomst in Nederland en over het wonen in een asiel-zoekerscentrum.
Voor meer informatie: De trailer van het boek kan men vinden op: www.gelukvinder.edwardvandevendel.com/Trailer.html
|
|
|
 |
|
 |
|
 |