Bjorn Ghijselinck start zomerseizoen met sprintoverwinning
Bjorn Ghijselinck sprint naar derde seizoensoverwinning te Nazareth-Eke.
Op een biljartvlak parkoers, doch onder een loodzware zon, was Bjorn Ghijselinck uit Zwalm de sterkste van het peleton in de tweede reeks van de aspiranten koers -12j te Nazareth Eke.
Na enkele studierondes bij zwoele temperaturen, probeerde Bjorn in de 8ste ronde een eerste maal de groep uit elkaar te trekken. Meer dan enkele meters voorsprong kreeg Bjorn niet, maar zijn acties resulteerden wel dat de groep op een lang lint reed. Bjorn die steeds in de voorste gelederden van het peloton de wedstrijd kontroleerde, probeerde bij het ingaan van de voorlaatste ronde opnieuw te ontsnappen. Ook deze maal kreeg Bjorn geen vrijgeleide.
Bij het ingaan van de laatste ronde maakten alle supporters zich op, voor de te verwachten massasprint. Toen Bjorn als eerste uit de bocht de laatste rechte lijn opdraaide, kwamen enkele renners na hem ten val. Dit veroorzaakte een kleine aarzeling in het peloton en Bjorn profiteerde hiervan om de sprint van ver op kop in te zetten. Robert Tas kwam nog gevaarlijk opzetten, maar Bjorn hield sterk stand tot op de meet. Nico Houtteman uit Wortegem-Petegem werd verdienstelijk derde voor Bjorns teamgenoot Arne Degroote die net naast het podium viel. Met zijn derde overwinning van het seizoen bewijst Bjorn dat hij niet alleen op loodzware parkoers type Mater (1ste) en Horebeke (2de) uit de voeten kan, maar dat hij ook zijn mannetje kan staan in een massasprint. Misschien heeft de wok maaltijd ten huize redaktie voor deze extra energie boost gezorgd. Afspraak volgende week te Oosterzele voor het provinciaal kampioenschap.