Deze week was het dan eindelijk zo ver, we mochten naar onze stageschool!
Woensdag mochten we voor de eerste keer gaan observeren. Madame Muller was me komen ophalen in de buurt van mijn kot. Ze reed met mij naar de stageschool en stelde mij voor aan mijn mentor. Zij is heel tof en behulpzaam.
Even later ging de bel en ging ze de kindjes halen. Ik mocht me al meteen voorstellen aan hen.
Ik zei hoe ik heette en vertelde dat ik aan het leren was voor juffrouw en dat ik nu eventjes kwam kijken en daarna zelf ging oefenen enz.
Maar volgens mijn mentor hadden ze er niets van begrepen en sprak ik veel te snel!
Dat gaat volgens mij nog een probleem worden bij deze stage.
En zelf begrijp ik ook de kinderen niet altijd even goed. Want ik mag dan wel les geven in het Nederlands, de kinderen praten in het Frans terug.
En de kinderen zijn al vaak iets tegen me komen zeggen of aan me komen vragen, dus heb al gemerkt dat dit niet zo simpel is. Maar ik verwacht wel dat dat beter en beter zal gaan.
Ik heb de afgelopen 3 dagen al veel mogen helpen en verbeteren. En vandaag stond in teken van Halloween. Alle kinderen mochten verkleed naar school komen. Ik was ook nog een heksenhoed gaan kopen. We zijn eerst dezemorgen een wandeling gaan maken, samen met de andere klassen van het eerste leerjaar. Daarna mochten de kinderen in een doorschuifsysteem activiteiten gaan doen bij de verschillende leerkrachten. Ik was gaan helpen bij het maken van de pompoenensoep.
Het was echt heel plezant. Ik houd een goed gevoel over aan de afgelopen dagen en verwacht ook dat mijn stage wel in orde zal komen. Het is een fijne school, de kinderen zijn heel enthousiast en heb een heel toffe mentor.
Ik heb ook al mijn lesonderwerpen gekregen en ga de komende week al zo veel mogelijk proberen voor te bereiden.
Maar ik ga ook heel erg genieten van terug even in Limburg te zijn, want ik mis het hier ook echt wel!