Inhoud blog
  • Gong Xi Gong Xi / Happy New Year
  • Vranckx - Jeans gemaakt in China
  • Merry Christmas everyone!!
  • Goed Heilig man
  • Schooljaar 2012-2013
    Zoeken in blog

    Adoptie uit China
    Een onvergetelijk avontuur
    24-01-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kung Hai Fat Choi!
    We zijn weer een nieuw jaar begonnen, volgens de westerse kalender dan want de chinezen vieren pas nieuwjaar op 3/2/2011.
    2011 is het het jaar van het konijn.
    Kung Hai Fat Choi! (Gelukkig nieuwjaar!) 

    Van 3 februari 2011 tot 22 januari 2012 zitten we in het jaar van het Konijn. Dit jaar wordt een jaar van meer aandacht voor het privé leven en meer vertrouwen..

    Het Chinees Nieuwjaar ofwel het Lentefeest (Chun Jie) is het belangrijkste festival voor Chinezen, waar zij ook ter wereld wonen. Het valt niet, zoals bij ons, op 1 januari, maar elk jaar op een andere datum in januari of februari. Dit heeft te maken met de Chinese kalender.
    In China is sinds 1912 de westerse (Gregoriaanse) kalender in gebruik. De traditionele maankalender is daarentegen nog van groot belang. Zo wordt bijvoorbeeld de datum van het belangrijkste festival, Chinees Nieuwjaar ofwel het Chinese Lentefeest, bepaald volgens de maankalender. Nieuwjaar valt op de eerste dag van de eerste maanmaand. Meer specifiek: op de tweede Nieuwe maan na de kortste dag in december (winter solstice). Op zijn vroegst is dat 21 januari, op zijn laatst 20 februari.
    Elke maanmaand begint op de dag van de nieuwe maan; de volle maan is het dan op de 15e van die maand. De maancyclus duurt 29 a 30 dagen, gemiddeld 29 en een halve dag. Een kleine rekensom leert dat een jaar van 12 maanden dus 354 dagen telt. Aangezien de aarde er 365 en een kwart dag over doet om in dezelfde positie ten opzichte van de zon te bereiken, 'missen' er dus 11 en een kwart dagen per jaar. De Chinese oplossing is als volgt: om de drie jaar wordt een schrikkelmaand ingevoegd (dit was ook in 2001 het geval).
    Het jaar 2001 bijvoorbeeld, dat voor Chinezen op 24 januari begon, was het Jaar van de Slang. Zo zijn er 12 namen van dieren, die in een cyclus van 12 jaren hun naam geven aan een jaar.

    DRAAK SLANG PAARD RAM AAP HAAN HOND VARKEN RAT OS TIJGER KONIJN
    1940 1941 1942 1943 1944 1945 1946 1947 1948 1949 1950 1951
    1952 1953 1954 1955 1956 1957 1958 1959 1960 1961 1962 1963
    1964 1965 1966 1967 1968 1969 1970 1971 1972 1973 1974 1975
    1976 1977 1978 1979 1980 1981 1982 1983 1984 1985 1986 1987
    1988 1989 1990 1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 1999
    2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011
    Bent is geboren in het jaar van de AAP
    AAP (BENT)    RAT (mama)   VARKEN (papa)

    Op 6/2/2011 vieren ze chinees nieuwjaar in Antwerpen, we gaan zeker eens een kijkje nemen en eens zien hoe ons Bentje hierop gaat reageren!

    Voor de rest gaat het nog steeds enorm goed, alles loopt op rolletjes. Hij gedraagt zich zoals elke, goed in zijn vel voelende, zesjarige!
    Af en toe gaat hij niet graag naar school en hij wil alle dagen spaghetti eten, alle dagen tv kijken en nintendo spelen,... ja zo gaat dat met die kinderen van tegenwoordig hé

    24-01-2011 om 10:20 geschreven door stef & suzy

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    23-12-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Oudercontact

    Eerste oudercontact

     

    Gisteren was het oudercontact van ons Bentje. Ik vroeg aan hem wat juf Linda ging zeggen en hij wist het niet.
    Ik vroeg gaat juf Linda zeggen dat je braaf bent in de klas of dat je soms stout bent en dat wist hij ook niet, ik moest het maar aan de juf vragen
    J

    Het oudercontact was dus heel goed, hij is een slimme jongen en hij gaat goed vooruit, alleen heeft hij het nogal moeilijk met stilzitten maar volgens de juf is dat ook te wijten aan de vele indrukken die hij de laatste manden heeft opgedaan. Hij is opengebloeid in de klas en vertelt wel heel veel in de kring, hij is soms ook de aanstoker van grapjes en lawaai maken J

    Zijn werkjes zijn heel goed en hij doet zijn moetjes en doet zelfs magjes, afhankelijk van zijngoesting neemt hij moeilijkere of gemakkelijke magjes. Ze hebben al cito testen gedaan om zijn niveau te testen en op sommige onderdelen is hij heel goed en heeft hij 6/6 en 11/12.

    Dus zeer goed, op het taalvlak zit hij op matig-voldoende wat ook normaal is, en zelfs heel goed. Hij had bv wel 0/2 voor het zoeken van rijmwoorden op mond en tand, maar dit is voor ons al moeilijk laat staan voor anderstalige!

    Ze gaan hem wel voorbereiden op de taaltesten na de kerstvakantie want hij heeft toch nog wat extra woordenschat nodig!

    Maar in het algemeen is hij dus goed bezig! Hij heeft ook een heel mooie nieuwjaarsbrief gemaakt voor mama en papa!

    We zijn trots op onze zoon!!

    23-12-2010 om 10:14 geschreven door stef & suzy

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    07-12-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Sinterklaas

    Ja, we zijn de tijd van de Sint juist voorbij.
    Toen we de eerste keer naar de Sint gaan kijken zijn, was dat volgens onze Bent
    al gene echte, hij had gehoord dat het een meisje was
    De tweede maal was bij mij op't werk en toen de Sint naar beneden kwam riep hij in volle zaal,
    'mama dat is ook niet echt hé!'
    Daar stond ik dan, dat kind is te slim voor eijn eigen goed!
    Maar ja, waarom komt de Sint niet in China, daar zijn toch ook brave kindjes.
    We hebben dan wel zijn schoentje gezet op vrijdagavond en zaterdagmorgen was hij toch nog zeer blij!
    Hij heeft de cadeautjes dan toch met veel plezier aangenomen!

    Gisteren hebben we dan de kerstboom gezet en Bentje heeft heel goed meegeholpen!
    Hij is een echte schat. Hij heeft de kleur van de kerstballen gekozen en dat is rood geworden.
    We gaan dus niet mee met de mode want ik lees juist dat kersttrends dit jaar wit, doorschijnend of paars zijn.
    Maar daar trekken we ons helemaal niets van aan.
    Nu nog veel pakjes onder de kerstboom, dan is iedereen blij.
    Ik ben alvast in de wolken want ik vind dat supergezellig en deze morgen op de radio waren ze al kerstliedjes aan 't spelen,
    om op slag goedgezind van te worden!

    07-12-2010 om 13:02 geschreven door stef & suzy

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Sneeuw
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Sneeuw is zeer leuk, Bent vindt dat toch en ik eigenlijk ook
    De papa vindt dat iets minder leuk want dan heeft hij veel werk en als de banen niet goed berijdbaar zijn dan
    is dat geen pretje om met de vrachtwagen te rijden!
    Maar Bent en ik hebben het niet aan ons hart laten komen, we hebben al met de slee gespeeld, Bentje en Indra op
    de slee en mama mag trekken, 'alé mama, lopen, harder, harder'. Met mijn tong op mijn knieën en dan geraak ik
    nog niet rap genoeg vooruit naar hun goesting
    We hebben ook een hele grote sneeuwman gemaakt, samen met papa en peter. Spijtig genoeg was hij de volgende dag al
    ineengestort maar gelukkig heb ik er een foto van gemaakt als bewijs!
    Bent wil ook graag gaan skiën, dus we gaan met de krokus naar oostenrijk skiën, ik ben eens benieuwd!

    07-12-2010 om 00:00 geschreven door stef & suzy

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    04-11-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    Bent zijn eerste schoolvakantie in België. En hij heeft het al goed gehad hoor. Vorige zondag zijn we naar de Maga Mindy show geweest. Hij was gewoon in de wolken, Mega Mindy in 't echt!! Daarna zijn we nog een bezoek gaan brengen aan Aquatopia en we hebben de dag afgesloten met een Quick (voor Bent is dat ook Mc Donalds).
    Maandag was het dan wafels eten bij moeke en bompa. Dinsdag namiddag naar de Fun want ik had nog een cadeaubon voor Bent.Woensdag zijn we samen met Indra naar de binnenspeeltuin geweest, dat was natuurlijk ook reuze! Vandaag komt Lander slapen en morgen kunnen ze een hele dag samen spelen! Zaterdag gaan we dan ook nog naar Plopsaland want tante Fieke en nonkel Jan rijden daar rond met de koets en we gaan eens kijken hoe ze het er vanaf brengen. Zaterdagavond gaat hij dan bij tante Janneke en peter slapen en daar de hele zondag doorbrengen.Wat een leven heeft hij toch .
    En maandag zaal het weer wat minder zijn want dan is het school, en we beginnen met turnen dus we moeten om 8u15 op school zijn!

    Bent begint ook meer over China te zeggen, als we iets eten wat hij in China ook heeft gegeten dan zegt hij dat, blijkbaar hadden ze ook een klein wit hondje in China.

    04-11-2010 om 19:25 geschreven door stef & suzy

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    19-10-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Eurodisney
    Klik op de afbeelding om de link te volgen We zijn op woensdag 6/10/10 naar Disneyland Parijs geweest. Bent had pedagogische studiedag en ik had één gratis ticket via Carrefour en heb voordelig 2 tickets kunnen bijkopen. Het was zeer leuk en Bent wist niet waar eerst te kijken. We hadden gelukkig redelijk goed weer en er was niet al te veel volk. We hebben dus vele attracties kunnen doen en zelfs meer dan één keer kunnen doen. Bent is geen doetje, hij had geen schrik in de thunder mountain maar ik wel hoor. Ik hou niet echt van die snelle dingen die door de bochten vliegen

    Het zwemmen met de klas was ook heel leuk, we zijn naar het zwembad in Duffel geweest en daar hebben ze een aanpasbare vloer in het zwembad dus deze werd helemaal op maat van de kinderen gezet.

    Ook ben ik op vrijdag 15/10/2010 kookheks gaan spelen in de klas van Bent. De juf had een aantal mama's gevraagd om heksenpudding te maken. Ze hadden het al heel de week over heksen gehad en zijn zelfs verkleed naar school mogen gaan. En om dat thema af te sluiten zijn we dan heksenpudding gaan maken, de ingrediënten zijn kattenpipi, opgedroogd bloed, muizenstrontjes, gedroogde snottebellen en toverbollen. Als jullie het receptje willen zal ik het jullie bezorgen

    Voor de rest heb ik niet zoveel te vertellen. Bye bye

    19-10-2010 om 19:31 geschreven door stef & suzy

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    04-10-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hier zijn we weer
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Ja dat is weer veel te lang geleden hé. Ik weet dat nog een aantal mensen regelmatig gaan kijken naar nieuwe posts. Ik ga proberen om vaker iets op onze blog te zetten. Nu begint toch alles stilaan op zijn normale ritme te vallen. Bent gaat naar school sinds 8/9/2010. En hij gaat supergraag en hij doet het ook heel goed! Gelukkig had hij vanaf dag 1 een vriendinnetje die zich over hem bekommerde, Indra. Op donderdag kwamen ze al hand in hand uit de school gewandeld . Hij is ook zot van juf Linda, dus dat valt allemaal super goed mee. Ze zitten wel met 31 kindjes in de klas maar op woensdag, donderdag en vrijdag gaat er telkens een groepje van 10 kinderen met juf Pascale apart zitten, daar leren ze dan vooral het voorbereidend schrijven. Op maandag en vrijdag hebben ze het eerste uur turnen van juf Katja en dan moeten ze vroeger in school zijn, gelukkig is het tot hier toe altijd gelukt maar Bent is 's morgens een dieseltje zene, hij komt wat traag op gang maar eens we bij moeke en bompa zijn is het een superturbo . Op maandag en dinsdag krijgt hij extra nederlandse les van juf Ils, en dit sinds vorige week.
    Vorige week zondag, 26/9/2010, hebben we het aankomstfeest van Bent gehad. Het was super, hij heeft nog heel veel kadootjes gekregen, teveel om alles ineens open te doen. Bent is ook super flink geweest en heeft steeds met de andere kinderen gespeeld ook al kende hij er heel veel nog niet. Hij heeft niet aan moeders rok gehangen in ieder geval . Het was ook heel vermoeiend en op het einde van de dag was hij hees van al dat roepen, maandag hebben we hem dan ook maar thuisgehouden van school om uit te rusten.
    Bent's woordenschat gaat enorm vooruit en nu vraagt hij ook bij alles wat ik zeg 'Waarom', vermoeiend hoor en je weet natuurlijk niet altijd wat te antwoorden, maar dat nemen we er graag bij! Het gaat voor de rest nog steeds supergoed, hij is een hele flinke jongen met een ietswat koppig karaktertje maar hij is ook superlief! Voor het slapengaan moet hij de mama eerst helemaal onderdompelen in kusjes en knuffels .
    Deze namiddag gaan ze voor de eerste keer zwemmen met de klas en de mama gaat mee, ik ben eens benieuwd. Hij gaat wel heel graag zwemmen dus dat zal wel geen probleem zijn!
    Gisteren zijn we naar de dealerdag van Primagaz geweest in Paradisio en het was heel leuk, Bent is zot van vissen en pelsrobben! We zullen eens dringend naar Planckendaal moeten gaan!
    Dus zoals beloofd ga ik proberen wat vaker iets te posten zodat jullie op de hoogte blijven van wat we allemaal beleven met ons drietjes!
    Groetjes aan iedereen en nogmaals bedankt aan iedereen voor de interesse in ons gezin!

    04-10-2010 om 00:00 geschreven door stef & suzy

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)


    Archief per week
  • 31/12-06/01 2013
  • 24/12-30/12 2012
  • 03/09-09/09 2012
  • 27/08-02/09 2012
  • 13/08-19/08 2012
  • 30/07-05/08 2012
  • 16/07-22/07 2012
  • 09/07-15/07 2012
  • 25/06-01/07 2012
  • 04/06-10/06 2012
  • 14/05-20/05 2012
  • 30/04-06/05 2012
  • 16/04-22/04 2012
  • 26/03-01/04 2012
  • 05/03-11/03 2012
  • 23/01-29/01 2012
  • 16/01-22/01 2012
  • 09/01-15/01 2012
  • 05/12-11/12 2011
  • 07/11-13/11 2011
  • 31/10-06/11 2011
  • 03/10-09/10 2011
  • 19/09-25/09 2011
  • 15/08-21/08 2011
  • 04/07-10/07 2011
  • 27/06-03/07 2011
  • 20/06-26/06 2011
  • 16/05-22/05 2011
  • 02/05-08/05 2011
  • 25/04-01/05 2011
  • 11/04-17/04 2011
  • 07/03-13/03 2011
  • 07/02-13/02 2011
  • 24/01-30/01 2011
  • 20/12-26/12 2010
  • 06/12-12/12 2010
  • 01/11-07/11 2010
  • 18/10-24/10 2010
  • 04/10-10/10 2010
  • 23/08-29/08 2010
  • 26/07-01/08 2010
  • 19/07-25/07 2010
  • 12/07-18/07 2010
  • 05/07-11/07 2010
  • 28/06-04/07 2010
  • 21/06-27/06 2010
  • 14/06-20/06 2010
  • 07/06-13/06 2010
  • 17/05-23/05 2010

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !




    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs