Vandaag zijn we om 7.15u vertrokken voor een uitstapje naar Cafayate Dit was een tochtje van ongeveer 190km naar een hoogte van 1800m
Onderwegen zijn we verscheidene malen gestopt bij enkele mooie panoramische uitzichten Het doel van deze dagreis was onder andere de rotsen die door erosie zo gevormd zijn dat het lijkt op *Duivelskeel *Teater *Titanic *Olifant....
Deze rotsen / bergen kan je het best vergelijken met "Grand Canyons" Ook weer een prachtige streek
In Cafayate zelf zijn er verscheidene wijnhuizen (bodega's) waarvan wij er eentje hebben bezocht En geloof dat was meer als voldoende, moesten we bij alle wijnhuizen hier een wijntje gaan proeven we zouden al snel dronken worden met dit tropisch weer.
Cafayate is blijkbaar de ideale plek op wijngaarden te planten Het is hier het hele jaar door droog en bovenop de bergen zijn natuurlijke lagunes die zorgen voor water
Voor we terug keren naar Salta krijgen we de kans om nog even het centrum van Cafayate te bezoeken Best wel een leuk dorpje, wel niet veel te beleven, maar er hangt wel een gezellige sfeer Blijkbaar komen de mensen van Salta hier op vakantie.
In het centrum mochten we getuigen zijn van de zondagsmis dewelke maar liefst 2u duurt!! Terwijl de bewoners luisteren naar de preek van de pastoor genieten wij van een ijsje met wijnsmaak
Tot zover ons verblijf in Salta. morgen vertrekken we weer naar een nieuwe bestemming
Deze morgen om 5.30u opgestaan, want er komt een busje ons oppikken om 6.45u
Vandaag gaan we naar de Quebrada de Humahuaca op een hoogte van bijna 3000m Deze trip = 520km
We zijn nog maar net weg en Ben voelt zich niet goed. Darmen en maag protesteren De gids had het ook al opgemerkt en had aan de chauffeur coca bladeren gevraagd Dit helpt blijkbaar om de darmen, maag te kalmeren Je moet het tussen je tanden en je wang plaatsen. Vooral niet teveel om kauwen want dan zorgt voor een laxerend effect wat we tijdens deze rit toch zeker willen vermijden
We houden eerst halt in het dorpje Purmamarca. Een typisch dorpje in de bergen met een markt waar allerlei handgemaakte souveniers worden aangeboden. Ben heeft een muts voor hem gekocht. Heel veel was hier niet te zien en we waren heel blij om terug in de bus te kunnen stappen en te bekomen van de hitte en de hoogte!!
De 2de stop gebeurt in Pucara de Tilcara. Dit is een archeologische site. Je vindt hier restanten van een incadorp Indrukwekkend
Ook de fauna & flora is hier weer heel anders dan we tot nu toe gezien hadden: veel cardones (cactussen)
Vervolgens ging onze toch verder naar de Quebrada de Humahuaca. Er werd ons aangeraden om hier iets te eten en vooral iets licht (gezien de hoogte en de afstand die we nog moesten afleggen) Op aanbevelen van de gids hebben wij lamavlees gegeten. Een echte aanraden, heel lekker, mals en licht!
Hier hebben nog een tijdje vertoeft en vervolgens teruggekeerd naar Tilcara om het museum van de inca voorwerpen en geschiedenis. In het centrum van het dorpje was een pleintje waar er overal kleine marktkraampjes stonden en waar er op dat moment ook niet BINGO werd gespeeld.
Na dit bezoekje gaan we nog even langs in Jujuy. Als we hier aankomen zien we heel veel kinderen, volwassen met trommels, ..... blijkt dat ze hier al aan het oefenen zijn voor CARNAVAL (carnaval is hier in februari en duurt 9 dagen non stop!)
Onderweg van Jujuy naar Salta maken we nog even halt bij de Pintors pallet voor een fotoshoot(berg met mooie kleurschakeringen).
's Avonds zijn we naar een Gaucho show gaan kijken. Wel leuk om de plaatselijke gewoontes, dans en muziek om deze manier te leren kennen.
Vandaag dus zoals gisteren al gezegd op tijd opgestaan en afscheid genomen van Irupe Lodge
We werden terug opgehaald met een 4x4 en terug naar het busstation in Posadas gebracht Onderweg was het weer verschrikkelijk heet
Om 16.15u konden we de bus op richting Corrientes (= tussenstop) Vanuit hieruit (20.45) ging de busrit verder richting Salta
De nachtbussen zijn hier wel heel comfortabel Het blijft natuurlijk wel een bus en geen bed, maar we hebben toch redelijk goed geslapen (met uitzondering van een snurkende "walrus" naast ons!!!)
Het was best wel een lange trip (1200km) maar we wilde zo'n belevenis van een nachtbus echt niet missen
's Morgens rond 9.00u aangekomen in de bus terminal van Salta. Bij het uitstappen wordt hier al overdonderd met tientallen mensen die je hun hotel, hostel willen aanbevelen Gezien we reeds een hotel en normaalgesproken ook vervoer hebben (er zou een taxi klaarstaan voor is) hadden we met deze opdringerigheid snel komaf gemaakt
Na een 15-tal minuten wachten was er helaas nog steeds geen taxi te zien (weeral niet)
Uiteindelijk heeft dan iemand van die opdringerige mensen ons voorgesteld dat hij even het telefoonnr van het hotel opvraagd en even belt voor ons met de vraag waar de taxi blijft. Dit heeft hij dan ook gedaan en het hotel liet dan weten dat we best zelf een taxi konden regelen daar en dat ons het geld wordt terugbetaald. Uiteindelijk kostte de taxirit ons 5pesos (=1.25), dus bijna gratis.
In hotel aangekomen werden we verwelkomd door Vanessa. Zij zal ons de volgende 2 dagen begeleiden bij de exercusies Zij liet ons ook weten dat er een klein misverstand was met het vervoer omdat zo'n 2maanden geleden in SOMMIGE provincies van Argentinië het zomeruur werd ingevoerd. In principe moeten alle provincies dit doen, maar ze zijn daar nogal lui in!!! Bijgevolg moeten wij telkens goed checken bij aankomst op een nieuwe plaats welk tijdschema zij hanteren
In de late namiddag hebben we dan nog een bezoekje gebracht aan Salta zelf. de typische stadswandeling gedaan en met de kabelbaan naar Cerro San Bernando gegaan om daar te kunnen genieten van een mooi zicht over de stad
's avons lekker gegeten
Morgen wordt het waarschijnlijk een lange dag dus GOEIENACHT
Vandaag dus op tijd opgestaan om de bus te nemen naar Posadas om 9.45u
Wat wel gezegd moet worden van de bussen hier is dat ze heel stipt zijn en heel comfortabel (toch wat de bussen voor lange afstanden betreft)
Onderweg hebben we kunnen genieten van mooie landschappen, suikerriet,.... Minder was dan weer de politie controle (die wel geregeld langs de kant staan) Ze controleren paspoorten, honden komen langgesnuffeld, ... Best wel een beetje eng hoor!
Na een trip van +/-5u zijn we dan aangekomen in Posadas. Hier staat een jeep ons op te wachten om ons naar onze bestemming te brengen: Estores del Ibera De rit met jeep is 200km waarvan 60 via verharde weg en 140 via zandweg (= begin van het natuurreservaat) Na 3.5u komen we aan bij ons logement voor de volgende 3 dagen (Irupe Lodge), gelegen midden in het natuurreservaat.
De omgeving is adembenemend!
We hebben het geluk dat hier tijdelijk een Zwitserse toeriste verblijft om hier te werken. We kunnen met haar in het Engels communiceren en komen zo heel wat te weten over deze plaats.
De eigenares van het hotel was zelf ook een Zwitserse die hier is blijven plakken. Ze runt het nu bijna 4 jaar en blijkbaar is het voor de meeste toeristen nog een onbekende plaats.
We kijken alvast uit naar de exercusies die ons hier te wachten staan.
Deze nacht ben ik wakker geworden van geritsel & dierengeluiden. Het heel leek alsof de beesten vlak naast ons bed stonden. Bleek dat de paarden van alle inwoners van dit dorpje heel los rondlopen, net zoals de koeien, .... en deze komen dan vooral 's nachts op andermans domein grazen en dus inderdaad ook vlak naast onze raam.
Gezien de hitte, zijn we vandaag zeer vroeg moeten opstaan (6.20u)om op exercusie te vertrekken. Vandaag stond er een boottocht in 1 gedeelte van het natuurreservaat alsook een kleine voorstelling in het "museum" van het natuurreservaat gevolgd door een kleine wandeling in de Monkey Jungle.
De boottocht was zalig. We hebben oa verschillende kaaimannen, een otter (wat zeldzaam is), verschillende vogelsoorten, carpincho's,... gezien
In de Monkey Jungle zitten zoals al kan vermoeden apen, maar hebben er helaas maar eentje gezien en dan nog alleen maar zijne achterkant!!
,s Middags weer een heerlijk maaltijd gehad.
Na het eten een kleine siesta gehouden en daarna een frisse duik in het zwembad genomen. Dit is werkelijk de enige plaats waar het bij deze temperaturen aangenaam vertoeven is!
Na deze ontspannende & rustige namiddag hebben nog maar eens heel lekker gegeten! We zijn spijtig genoeg wel naar binnen moeten vluchten owv een muggenaanval. Gevolg: ik sta natuurlijk weer vol met muggenbeten.
Dag 5. Goed geslapen ondanks de muggenbeten! Ook vandaag weer vroeg opgestaan (7.20u) om op exercusie te vertrekken. Deze keer stond er een paardentocht, begeleid door de plaatselijke gaucho (=cowboy), op het programma in de voormiddag Een tocht van toch wel 2.30u! De moeite waard, maar best wel lang als je nog nooit eerder op paard hebt gezeten
's Namiddags hebben we dan weer wat aan het zwembad vertoeft.
In de late namiddag wanneer de temperatuur wat draaglijker was, zijn we vertrokken voor een 2de boottocht Dit maal naar de andere kant van het natuurreservaat. Een totaal andere fauna & flora. Maar ook weer schitterend!
Ben voelt zich hier al helemaal thuis en zegt dat hij zijn hemel op aarde hier gevonden heeft.
Na deze ontspannende dagen in het natuurreservaat zullen we morgen weer opgehaald worden per jeep om terug naar het busstation in Posadas te keren.
We hebben ondanks te korte nacht toch goed geslapen. Hebben zelfs niet wakker gelegen van het verschikkelijke lawaai van de airco
We hebben het openbaar vervoer genomen naar de beroemde watervallen van Iguazu. 's morgens om 9.30u was dat en het was buiten al heel zwoel
De bus op zich was ook al een beleving op zich!
De watervallen zelf zijn enorm indrukwekkend en gigantisch groot. Onvoorstelbaar! De enige manier om zo dicht mogelijk tot aan de watervallen te komen is met een speedboot. Deze vaart rechtstreeks in de watervallen en bijgevolg heb je een lekkere douche gehad! Wel heel verfrissend en dat konden we op dat moment ook wel gebruiken. (rond 16.40u was het er nog altijd 34 graden in de SCHADUW
De Iguazu falls bevinden zich in een natuurpark waaronder oa ook ecologisch boottochten worden georganiseerd om kennis te maken met de plaatselijke faune & flora. Dit hebben we dan ook gedaan.
's avonds heeft het wel geregend, maar daar hadden we geen last en volgens de mensen hier was het echt wel nodig want heeft hier in dagen niet geregend (ps. op dit ogenblik is het hier normaal gesproken het begin van het regenseizoen)
Uitgebreid terrassen zat er vandaag niet in. We moeten nl morgenvroeg de bus nemen naar onze volgende bestemming: Posadas
We zijn dus om 9:55 vertrokken in Schiphol met KLM. Heel vriendelijk personeel, ook heel lekker gegeten trouwens en veel ruimte.
Minder aan de vlucht was dat er nogal veel turbulentie was. Het seat belt sign heeft heel regelmatig aangestaan.
Uiteindelijk dan toch goed aangekomen in Sao Paulo met een kleine vertraging. Gezien de bagage niet kon doorgeboekt worden, moesten we deze eerst afhalen en daarna terug laten inchecken. De bagae liet wel lang op zich wachten en Ben was al in volle paniek dat ze er niet bijzaten!!!
In Sao Paulo moesten we ongeveer nog 5u wachten op de vlucht naar Foz de Iguazu. Uiteindelijk werd de vlucht vertraagd met 50 min. Tegen die tijd waren we alle twee al doodmoe.
Rond 02.30 zijn ze dan gearriveerd in Foz de Iguazu waar normaalgesproken een taxi ons stond op te wachten op ons naar het Argentijnse Puerto de Iguazu te vervoeren. Helaas .... geen taxi!
Gezien we zo moe waren en dus niet langer wilden wachten (we hadden ook nog geen bereik met de gsm om de organisator te bellen) en dan maar besloten om op eigen houtje een taxi te zoeken die ons naar het hotel wilde brengen.
Na 2 grenscontroles (uitchecken in Brazilië en inchecken in Argentinië) zijn we dan rond 03:15 in ons bedje kunnen kruipen!
Hoi iedereen, eindelijk een berichtje van ons!! We hebben wat technische problemen. Het downloaden van de foto's is helaas nog niet gelukt. Maar we blijven proberen
We zullen dan maar voorlopig een korte samenvatting geven per dag en foto's er dan achteraf bijzetten.
Hier gaat het goed! Heet, heet, super heet en heel lekker eten!