het loopt op zijn einde. En we weten dat er veel ouders op het tippeke van hunne zetel zitten om dit verslag te lezen. Dus hier volgt het. Deze morgen zijn we weer (met volle moed) opgestaan maar sommige waren precies met de nachtploeg gaan werken en hadden weinig geslapen. Na een stevig ontbijt vertrokken we met de bus naar Sart-lez-Spa. Een klein iddylisch Middeleeuws dorpje. De kinderen moesten hier in 4 groepen enkele opdrachten oplossen. De samenwerking verliep niet zo vlot. De kinderen waren nog te moe om pap te zeggen. Om 12u15 is de bus ons terug komen halen. Marie-yvonne en Beatrice stonden ons op te wachten met een heerlijke maaltijd: puree, vis en een vers slaatje. Na deze verkwikkende maaltijd hebben we de kinderen een beetje laten rusten, ontspannen, spelen, lezen, zonnen,... Ze konden dit zeer goed gebruiken. De kinderen hebben zich zeer goed geamuseerd. We hebben met veel kinderen rugby gespeeld. Het was een wedstrijd tussen de leerlingen en de meesters en juffen(meester Dieter was aan het oefenen voor de paralympics want hij speelde met één hand). Hoe langer we bezig waren hoe meer kinderen er meededen. Uiteindelijk hebben de leerkrachten gewonnen met 20-4. Aan de kleur van de gezichten te zien hadden de kinderen terug energie om een leuk bosspel te spelen. De uitleg van het spel verliep zeer moeizaam. Eens ze het bos zagen viel de moeheid van hun af en vlogen ze er weer tegenaan. De kinderen moesten zoveel mogelijk kaartjes veroveren van de tegenstrever. Het groene team had 267 kaartjes veroverd en het rode team 249. Als laatste buitenactiviteit hebben we een beekje opgezocht waar de lln mochten overspringen.(proberen toch). Er waren leerlingen bij die dachten dat ze Jezus waren en zo over het water konden lopen. En nee dat is niet gelukt, en ja het water is hier ook nat. Als avondmaal hebben we dagobertjes gegeten, neen dit is geen eend. Als je graag weet wat dat is moet je maar eens op bosklassen gaan. Direct na het eten begon de grote avond. De kinderen hebben gedanst, gekwist, gedated,.... Als slot hebben ze chips en drank gekregen, ter informatie frisdrank hee. Nu liggen ze in bed op weg naar dromenland en we hopen dat ze nog mooi gaan dromen van deze toffe bosklas. Morgen gaan we onze valies maken, een spel spelen, eten en om 13u30 vertrekken we richting Diest. Als we geen vertraging oplopen zijn we om 15u aan de KARTERIA.
groetjes en tot morgen
de leerkrachten
WIST JE DAT
- De zon hier weer scheen vandaag. - Sommige kinderen hier prot prot caramel zijn. - Dat rugbyspelen best wel vermoeiend is. - Dat meester Freek een tank is. - Dat kevin best goed kan zwemmen, maar springen niet. - Eric swalhilis voor gevorderden gaat leren. - Meester Dieter zijn arm gekneusd is en niet zijn enkel. - Het eten hier superlekker is. - De kinderen kunnen eten gelijk.... - De buurman een moeilijk persoon is. - Dat de boze Waalse vrouw van 6 jaar geleden nog altijd in Sart-lez-Spa rondloopt. - De kinderen heel braaf zijn geweest. - Dat wij een buitenlandse stagiair meehebben, Sokee Jélee straight from Russia or Japan. - De grasparkieten groener aan het worden zijn door de zon en ze hebben een uier. - De yoeri ne goeie vriend is van Michael. - Onze meiden goed kunnen dansen. - Sommige meisjes gezonnebaad hebben. - Dat wij ook moe zijn. - Dat sommige kinderen dachten dat we na de bonte-avond boterhammen gingen eten, vraag maar aan Kevin.
- Dat er jongens bij zijn die hun sokken drie dagen na elkaar aandoen. - Dat er grasparkieten gesignaleerd zijn hier in Jalhay. - Dat de kinderen flink kunnen wandelen. - Dat een rots met groen op heel glad is, vraag maar aan meester Dieter. - Dat meester Dieter geen knappe Nederlandstalige dokter heeft gehad. - Dat meester Dieter eigenlijk maar een zware kneuzing heeft. - Dat die Hollander met zijn rode jas nog altijd niet gevonden is op de Hoge Venen. - Dat er geen bacteriën zijn in de grond van de Hoge Venen. - Dat een voetmassage van de meesters 10 euro extra kost, zie factuur. - Dat de kinderen al sliepen voor hun hoofd het bedje heeft geraakt. - Dat wij om half 5 al terug waren. - Dat de zon hier echt wel gratis is en blijft schijnen. Wie het niet gelooft moet dit maar eens aan meester Nand vragen. - Dat de bosscandinavische knorhoen een broedtijd heeft van een half jaar. - Dat er boskakkers gesignaleerd zijn in de bossen. - Dat we vandaag 90% hebben gedaald en 10% gestegen maar die 10% telde wel voor 90%. - Dat de jongens geen schrik hebben in het donker. - Dat over een beek springen in het donker moeilijk is, vraag maar aan Tuur en Sandro. - Dat de jongens grondig gewassen zijn op 15 minuten, zie kleine hoekjes. - Dat Jean Baptist niet onze buschauffeur was vandaag. - Dat water nat kan zijn, vraag maar aan Kevin, Loran en Tuur. - Dat een jas hier overbodig is. - Dat we onze muts en handschoenen beter verkocht hadden aan die van het zesde. - Dat we vandaag meer kruisen zijn tegengekomen dan op een kerkhof. - Dat juf Joke veel spierpijn heeft. - Dat juf Kirsten niet geklaagd en gezaagd heeft vandaag. - Dat juf Sanne aan het oefenen is voor de 24 uren marathon lachen. - Dat Jana denkt dat bomen weg kunnen lopen. - Dat Emily denkt dat we in Frankrijk zitten. - Dat we niet in Wallonië zitten maar in België, volgens Sandro. - Dat er ook johny's zijn in de Walen, met dennenbomen in hun auto. - Dat sommige kinderen een sexy Joe Cocker-stem hebben. (=hees) - Dat Noor een vis kan nadoen. - Dat het 1 miljard duurt voor er één liter petroleum gemaakt wordt door de natuur. - Dat Louis ondanks de richtlijnen zijn zaklamp nog altijd niet gevonden heeft. - Dat Daan snurkt. - Dat Laura echt ongerust is na de val van meester Dieter. - Dat de Joe en Jack, Jick missen. - Dat de juffrouwen populair zijn bij onze jongens. - Dat de wilde grasparkiet in de winter grijs is en nu terug groen aan het worden is. - Dat er hier veel kerstbomen staan in de bossen. - Dat Chloë en Emma volgens mij op duracell werken, wat een energie. - Dat de reacties op ons gastenboek van onze Blog zeer gesmaakt worden door onze leerlingen. - Dat de postbode een gegeerd persoon is. - Dat de burgemeester hier ook de postbode, politieagent, cafébaas, ... is. - Dat blondjes voor 95 % dom zijn, vraag maar aan Juf Joke en Helay Hilton. - Dat ze volgens hun bij die andere 5% horen. - Dat ik nog veel moe ben, heel veel, bijna moeder dan gisteren.
We werden wakker gemaakt een stom liedje Toen we wakker waren moesten we ochtendgymnastiek doen, onze kleren aandoen en ondbijten. We maakten onze rugzak klaar en we gingen de bus in,voor onze grote dagtocht(18 km) Toen we aankwamen vertelde Erik over mensen die hier gestorven zijn (in het moeras) We gingen dan voor de rest van de tocht het bos in en we sprongen over veel beekjes. Toen we terugkwamen aten we friet met videe.
Joachim en Zef
Je hoort het hé de kinderen hebben er een zware dag opzitten. Deze morgen waren er weer enkele vroege vogels bij. Maar de meeste kinderen waren stil tot ons themaliedje door het gebouw galmde. Sommige kinderen zagen er moe uit maar ze waren uitgerust. Na een stevige dans zijn we aan tafel gegaan. We hebben ontbijtgranen gegeten. Na het eten hebben we buiten gewacht op de bus. Na een rit van een kwartiertje werden we afgezet boven op de Hoge Venen. Het was fris maar je voelde dat het een schitterende dag ging worden. De leerlingen begonnen met volle moed aan de 18 km. We hebben in de voormiddag 11 km gewandeld. 's Middags hebben we geluncht aan een mooie waterval. Er zijn kinderen die kennisgemaakt hebben met water en een beetje nat waren maar de zon scheen zoals verwacht. De tweede helft van de tocht verliep even vlot als het eerste deel. De kinderen hebben niet gezeurd maar sommige waren moe. Om half vijf zijn we aangekomen na een lange, mooie, ongerepte, fantastische, vermoeiende, spannende, schitterende,... dagtocht. De kinderen smeekten naar hun bed maar omdat de zon scheen zijn we buiten gebleven. We, leerkrachten, dachten dat ze gingen liggen en hangen maar je moet je kindjes eens zien rondlopen en genieten van de zon. Nu is het keukenpersoneel bezig aan een overheerlijke maaltijd. We eten frietjes met vol-au-vent. Dat zal wel smaken na zo een dag. Deze avond volgt nog een klein vervolgverhaaltje met de wist-je-datjes en enkele foto's.
groetjes,
Het leerkrachtenteam.
ps: Meester Nand is aangekomen en ook hij verschoot van het mooie weer.
Op dag twee verwachtten we hoog bezoek. Juffrouw/directrice Christine kwam ons vergezellen voor 1 dagje. Eerst hebben we een leerrijk gesprek gehad over de waterkringloop. De lln leerden vanalles over condensatie, neerslag,.... Na deze leuke intermezzo gingen we hierrond een spel spelen. De kinderen liepen hun ziel uit hun lijf en de leerkrachten liepen dan ook maar de ziel uit hun lijf. Juf Christine kreeg de mooiste job, zij mocht wolk spelen. De kinderen vonden het heel leuk en amuseerden zich, zoals een jong veulen op zijn eerste lentedag. Terwijl we aan het lopen waren kwam de heerlijk bbq-geur ons tegemoet. De kinderen hadden reuzehonger en zetten hun woorden om in daden. Net zoals gisteren was er bijna niets over. Aan de gezichten van deze morgen en deze middag te zien was het duidelijk tijd voor een platte rust. De kinderen genoten van de rust. Ze lazen, speelden een gezelschapsspelletje of keuvelden bij over de voorbije dag. In de namiddag vertrokken we voor een kleine tocht. De bedoeling was om sporen van dieren te zoeken en deze achteraf te bespreken. De zon scheen, de sfeer was goed , wat wil je nog meer. Na het lekkere avondeten hebben we nog een klein wandelingetje gemaakt in het donker. De kinderen moesten zwijgen en hun andere zintuigen gebruiken om de nacht te verkennen. Dit was een leuke maar soms ook akelige ervaring. Nu hebben we de kindjes naar dromenland gestuurd want morgen staat er ons een tocht van 18 km te wachten. Na 5 minuten kon je een naald horen vallen. Dit was het einde van een leuke dag.
WIST JE DAT: - De zon hier nog steeds schijnt. - Dat er volgens mij enkele kinderen hebben moeten werken de vorige nacht. - Dat juffrouw Christine volgens ons een bijverdienste heeft in het circus. (Ze maakte maar gekke sprongen in het bos) - Dat we onze thuisblijvers echt wel missen. - Dat er hier ook ijskonijnen rondlopen. - Dat er drie belangrijke condensatiepunten zijn. - Dat er op 1000 meter hoogte in de lucht in België bergen zijn. - Dat er bomen groeien op 1000 m hoogte. - Dat juf Sanne de kringloop van het water goed kan uitleggen. - Dat juf Joke goed vlechten kan maken. - Dat juf Kirsten goed kan dansen. - Dat je een laars kan verliezen in een beekje, vraag maar aan Kevin. - Dat we sporen hebben gevonden van de bosscandinavische knorhoen. - Dat er kwallen leven in onze bossen. - Dat er sommige wandelpaden door weiden lopen maar je moet oppassen voor de stieren. - Dat juf Sanne haar bezighoudt met het liefdesleven van onze leerlingen. - Dat Gilles en Seppe best dapper zijn in het donker. - Dat sommige kinderen vuile kleren hebben na deze dag. - Dat Shalisa het spel van de waterdruppels heeft gewonnen. - Dat de meesters en juffen hun tweede jeugd hebben gevonden tijdens het spel. - Dat juf Joke het ochtendhumeur van meester Dieter heeft overgenomen. - Dat sommige kinderen konijnenkeutels leuk vinden, vraag maar aan Lien. - Dat Lima en Lien goed kunnen masseren vraag maar aan juf Joke. - Dat Emma en Lien 's morgens overactief zijn. Dat zijn volgens ons lopende wekkers. - Dat we morgen 90% gaan dalen en 10% gaan stijgen. - Dat sommige kinderen goed kunnen duiken in het gras, vraag maar aan Daan. - Dat sommige kinderen niet kunnen eten maar..., vraag maar aan Sandro. - Dat we nog steeds op zoek zijn naar een vlakke horizon. - Dat een wasmachine dit weekend geen overbodige luxe is. - Dat modder best wel glad is. - Dat dit het 31e wist je datje is. - Dat je een berichtje kan achterlaten op ons gastenboek. (zie op onze blog) - Dat chiuawaaa of zoiets ook een hond is, vraag maar aan Helay Hilton. - Dat we nu gaan slapen.
onze excuses voor de foto's. Het schijnt dat deze niet te zien zijn. Vrees niet want er is een oplossing. Je gaat naar onze schoolsite: www.onzeschool.be en je klikt bovenaan in het menu op foto's. Daar heb ik een link gemaakt van bosklas vijfde leerjaar. Hier staan al enkele foto's, straks en morgen zet ik er steeds foto's bij. De verslagjes kan je blijven lezen op onze blog. Je kan in de blog ook nog steeds iets vertellen als ouders aan je zoon of dochter. Er staat rechts ergens gastenboek: klik op voeg toe en je kan een klein berichtje schrijven. Dan kunnen we dit luidop lezen aan de kinderen.
Vandaag werden we gewekt met een liedje! De meisjeskamer was als eerste wakker. Daarna hebben een ontbijt gehad. Het waren boterhammen met warme choco. Daarna hebben een bezinning gehouden.
Toen was het tijd om het bosklaslied voor de directrice te zingen. Dit lukte al goed!
Dan hebben we een kwartiertje buiten mogen spelen. Juf Joke is op haar poep gevallen
Toen kwam Eric . We gingen op het domein een spel spelen. Het spel noemde waterdruppels. De meesters en de juffen moesten ons tikken. We hebben heel hard gelopen en we waren heel moe!
s' Middags hebben we bbq gegeten. Het waren worsten met kippenboutjes en heel veel groenten en aardappelen in de schil. Het was heel lekker!!
Deze namiddag gaan we dierensporen onderzoeken. Dit wordt leuk! Straks gaan we boterhammen eten met worst en kruiden.
hier een berichtje uit Surister STOP. We zijn deze morgen met volle moed vertrokken in Diest STOP. Na een rit van 1,5 uur kwamen we aan in le petit fagnard STOP. Onze gastheer Eric stond ons op te wachten met een grote glimlach STOP. Hij heeft ons wegwijs gemaakt in het gebouw en verteld wat de regels zijn STOP. 's Middags hebben we een lekker maal gekregen STOP. Spinaziesoep, aardappelen met varkensgebraad en boontjes en als nagerecht rozijntjes STOP. Na de afwas zijn we een aan onze eerste activiteit begonnen STOP. Een oriëntatietocht: we moesten aan de hand van enkele opdrachten onze weg zoeken STOP. We moesten hier voor samenwerken en goed nadenken STOP. We hebben een puzzel moeten maken van een wegbeschrijving, roze bollen moeten zoeken op bomen, een cassettebericht beluisteren,... STOP. Na deze lange zoektocht van 6 km waren we terug op ons domein STOP. Het weer was ons gunstig gezind want de zon scheen fel en we hebben er echt van genoten STOP. We speelden nog een uurtje buiten STOP. Sommige van ons moesten al even gaan zitten STOP. Als avondmaal aten we koude pasta met tonijn, komkommer, tomaat, augurkjes,... STOP. Ook nu hebben de kinderen heel veel gegeten STOP. Nu gaan we brieven aan het schrijven STOP. Sommige hebben veel inspiratie en sommige geen STOP. Maar ze hebben allemaal iets geschreven STOP. Als laatste gaan we nog een liedje leren en krijgen we een verhaaltje te horen STOP. We eindigen deze dag in rust en stilte STOP.
groetjes de leerkrachten
(Sorry voor de spelfouten en de zinsconstructie maar we zijn hier aan het onthaasten. En kunnen al niet meer nadenken, al na 1 dag)
WIST JE DATJES:
- Die van het vijfde leerjaar altijd mooi weer hebben op bosklas en die van het zesde niet. (geluk dwing je af) - Dat een dode, uitgedroogde kikker lief is, vraag maar aan Lien. - Dat gentil in het Frans lief betekent, vraag maar aan Charelle. - Dat de snoepjes bij Liv haar thuis naar dennegeur smaken. - De vrouwelijke stagiairs voor de eerste keer zonder te verdwalen zijn aangekomen. - En ze waren het eerste. - De lln heel hard kunnen eten. - De bosscandinavische knorhoen aan het broeden is want we hebben ze nog niet gezien. - Dat sommige kinderen energie hebben voor tien. - Dat de kinderen spontaan samenspelen. - Dat de grond op Juf Kirsten is gevallen. - Dat je best nadenkt voor je je kandidaat stelt als vrijwilliger, vraag maar aan Gilles. - Dat de zon hier harder schijnt als in Diest. - Dat daar waar een waterloop en een weg elkaar kruisen een wed wordt genoemd. - Dat de kinderen na een wandeling van 6 km al smeken naar hun bed, dat beloofd voor woensdag. (= tocht van 18 km) - Dat sommige kinderen graag naar toilet gaan in het bos, vraag maar aan Daan. - Dat sommige kinderen wel meer lusten dan dat de ouders wel denken. - Dat we de eerste groep sinds lang zijn die in de tuin heeft kunnen spelen. - Dat we nu onze kindjes slapen gaan leggen.