Illustraties van Jules worden enkel gebruikt om de blog op een speelse manier weer te geven, deze worden niet gebruikt voor commerciƫle doeleinden.
BASISSCHOOL DE TOEKOMST
Peuter- en eerste kleuterklas A Welkom op de blog van juf Delphine en juf Griet en de kapoentjes uit K1!
05-04-2011
Thema de kleuren leren met jules
We hebben in ons klasje 2 weken rond 'kleuren' gewerkt. Dankzij de medewerking van de ouders die hun kleine kapoen in een gekleurde outfit naar school brachten. Dit mocht ook heel miniem zijn, haarelastiekjes, kousjes,..
Elke ochtend gingen we op zoek over welk kleurtje we gingen leren. Daarna zochten we ook in onze klas naar het juiste kleuren.
Kwamen aan bod:
Bruin, Rood, Wit, Blauw, Geel, Groen, Zwart
Stempelen met bruine verf
Blauw, Blauw, ik zoek nog blauw, ik moet nog blauw gaan zoeken, hier in alle hoeken..
Toveren met kleuren: Hocus pocus met een zoen...Blauw en geel..
..wordt GROEN !
Hocus pocus, heel wat raars, blauw en rood....is PAARS
een gele ster
Naut is er fier op:)
Silas is in opperste concentratie
Groen: opdracht: knip op de zwarte lijn ( het gras voor ons rupsje. )
Kimspel: wat is weg - het BlAUWE blokje, goed geraden
Zwart: kleuren met stift
Ritmische oefeningen met ritmestokjes
Genieten van het zonnetje..
groetjes
12-03-2011
Jules viert Carnaval
Jules viert carnaval, en daar hoort natuurlijk confetti en verkleedkledij bij.
We versierden hier de broek van meneer de clown met confetti
Begrippen: Kleur de dikke clown
Er stond voor eventjes een kartonnen huisje in onze klas, wat een pret
....1,2,3,4,5,6,7,8,9,10!!!! Ik heb een clowntje gezien
Experimenteren met confetti
i'm a superstar
4 maart: 'Alles op zijn kop' We wisselden die dag samen met de juf van klaslokaal, wij speelden die voormiddag in de klas van juf Julie.
Kiekeboe!
In de namiddag was er de Papa Chico Show, we hadden het echt naar onze zin.
Bekijk zeker ook het filmpje!
Kijk daar, de podiumbeesten!
Dansen maar!
Prettige krokusvakantie iedereen!
thema ballen en ballonnen
In ons klasje stonden die week ballen en ballonnen centraal. We knutselden en speelden in het ballententje. En op vrijdag kregen we ons ballonmannetje meer naar huis.
Stempelen met ballonnen of rolletjes
Spelen in het ballententje
Ballonnetje ballonnetje, dans maar op en neer
Ballonnetje ballonnetje, vlieg maar heen en weer
Ballonnetje ballonnetje, kom je nog een keer
En als kers op de taart..
Ballonnen die de lucht in vliegen!
We kleurden een tekening in en hingen het kaartje aan onze ballon,
en zo hopen we op een berichtje van mensen die onze ballon ergens gevonden hebben.
We zijn er klaar voor!
Loslaten maar!
Daaaaaag
28-02-2011
thema: ballen en ballonnen
een van de komende dagen volgt er een update.
mvg
13-02-2011
Thema: Jules is jarig
Jules was deze week jarig , hij werd 4 jaar! Hiep hiep hoera voor Jules.
We telden kaarsje versierden de klas. Voor de grote dag mocht Jules in de verjaardagsstoel zitten met zijn koon met 4 sterren! En dankzij enkele behulpzame mama's en papa's hadden we een heleboel lekkers om dit te vieren.
Louanne
Voorbereiding van de verjaardagstaart
Schilderen van de taart en versieren met 4 kaarsjes!
Vrijdag was het zover: FEEST!
Hiep hiep hoera voor Jules!
Ook in de poppenhoek werd een feestmaal klaargemaakt.
Zandtaartjes... Puzzelen
Op maandag was er BOEBS (Blijven Op Eigen Benen Staan), verschillende grootouders zetten samen met ons sportief de week in.
Thema: Jules proeft,voelt, ruikt, hoort en ziet.
We kwamen op een maandagmorgen in de klas en aan ons bord hing een tekening van Jules...Maar er was iets aan de hand met die Jules..hij had geen ogen, geen neus, geen mond, geen handen en geen oren..
De kleuters dachten erover na wat Jules allemaal niet kon, hij kon niet kijken, niet ruiken, niet horen, voelen of proeven..zelf niet praten..Wat erg.
Wij hebben besloten om Jules te helpen en telkens kwam er een zintuig bij. We begonnen met zijn oogjes te tekenen, want zo kon Jules terug zien.
Wij hebben onze oogjes ook goed gebruikt om een prent na te schilderen in de juiste kleuren. Maar we deden het supergoed. We hadden de oogjes dubbel en dik terugverdient voor Jules.
Daarna kwamen bij bij zijn neusje, zijn neus heeft hij nodig om te ruiken. We gingen geurtjes opzoeken en vonden dat onze zelfgemaakte zeepjes toch wel het lekkerst roken van allemaal.
Daarna kreeg Jules zijn handen terug, dan kon hij voelen en kon hij warme en koud herkennen, en zacht en hard..
Samen met Juf Julie deden we een spelletje.
Vingerverven met verf en zand
Met zijn mondje kon Jules praten, en proeven. Dat is ook wat we deden in de klas. We proefden van zoete, zure en zoude dingen. En daarna mochten we een blinddoek aan en zelf dan herkenden we nog wat er in ons mondje gestoken werd. Super!
En lekkere pudding maken en dan opeten..zonder een mond gaat dat laatste natuurlijk niet.
Als Jules zijn oortjes terughad dan kon hij terug naar muziek luisteren en dingen horen. We maakten daarom een schuddoosje, we oefenden nog eens goed op onze scheurtechniek om het doosje te versieren.
We verwelkomen tijdens deze week ook een nieuw vriendinnetje in onze klas, namelijk Louanne. Waardoor we nu al met 23 kapoenen in ons klasje zitten.
Groetjes uit K1A
26-01-2011
kerstontbijt
Al ligt het al een eindje achter ons, de foto's hadden jullie nog te goed. Kijk hoe wij smullen van de lekkere pannenkoeken en hoe benieuwd we waren naar ons geschenkje.
Njam njam..Smakelijk iedereen!
Er liggen geschenkjes onder de kerstboom..wat zou daarin zitten?
Samen een liedje zingen..
En nu het leukste van allemaal..openmaken!
Ooh en wat zijn we blij met ons cadeautje!
Groetjes!
Thema: de knuffels van Jules
Jules vertelde over zijn eigen knuffeltje, en wij hebben natuurlijk ook een knuffeltje thuis. Die mocht eventjes in ons klasje blijven logeren. En op vrijdag gingen we met ons eigen beertje Snuffel naar huis. Kijk maar even mee!
knuffelbeer bekleven met stukje stof
onze fijne motoriek eventjes oefenen..
Spelen in de kring
Een grote blokkentoren maken met Juf Julie
Ons verkleden... dat doen wij graag hoor!
Spelen aan de tafel
We verwelkom ook 3 nieuwe vriendjes:
Chloƫ, Robin en Jelle
Groetjes uit de 1ste kleuterklas!
03-01-2011
Thema: kerst
Eerst en vooral wens ik iedereen een Gelukkig Nieuwjaar! Een nieuw jaar start men naar goede gewoonte met een hele reeks goede voornemen.
Het goede voornemen van mezelf (Juf Delphine) is alvast om haar fototoestel niet te vergeten en om dan ook wat meer foto's te nemen op leuke momenten. En de blog up tot date houden natuurlijk.
We gaan er nog een leuke tijd van maken want na de krokusvakantie verwelkomen we terug Juf Griet. De tijd gaat vlug maar laten we beginnen bij het begin :) Een Happy 2011 gewenst.
Hier alvast enkele sfeerbeelden die genomen werden tijdens het thema Kerst en ook een videobeeld van het versje gepresenteerd door Jaro en Margot.
en na de kerstvakantie verwelkomen we opnieuw 3 nieuwe vriendjes in onze klas!
Lucas was jarig in de maand december, hij werd 3 jaar! Bravo
Sinterklaas en Zwarte Piet
We maakten een tekening en stuurden die op naar de Sint en Piet!
We brachten onze brieven naar de brievenbus waar de postbode die brieven later kwam ophalen om naar de Sint te brengen.
Foto's in bijlage wegens te groot aantal.
We knutselden een mooie pietenmuts zodat we op ons opperbest waren toen Sint en Piet in ons klasje op bezoek kwamen.
Op vrijdag 3 december hebben we samen met Mega Mindy de sneeuw getrotseerd om Sinterklaas en zijn Zwarte Pieten te verwelkomen.
Al waren er enkele die zich eventjes minder op hun gemak voelden, maar dat was gelukkig snel weer over. Al wist Sinterklaas wel enkele dingen over ons te vertellen. Dingen die we heel flink doen..en ook dingen waar we een beetje meer ons best moeten voor doen..Geen ruzie maken, mooi opruimen,..
We zullen ons best doen Sinterklaas! We kregen ook nog enkele cadeau's, namelijk een blokkendoos van Duplo en een step van Plop.
Nadat de regen aanvankelijk onze uitje naar het bos letterlijk in het water liet vallen, gingen we alsnog op uitstap op maandagvoormiddag.
We waren onder de indruk van de grote bomen. Van de kaboutertjes zelf hebben we geen spoor gezien, wel een paddenstoel hier en daar.
Blaadjes en nootjes zoeken
Zelf een hele grote paddenstoel gevonden..
De takken waren heel hoog, we probeerden om zo hoog mogelijk te springen. We konden nog steeds niet bij de takken komen maar kregen het wel een stuk warmer.
18-10-2010
in ons tuintje
Het koude weer is helaas een feit, slecht enkele weken geleden was het nog aangenaam warm. Toen konden we even in ons tuintje spelen samen met de kindjes van K1B bij Juf Hannelore.
Dolle pret!
Thema fruit is gezond
Tijdens deze 2 weken rond het thema fruit, hebben we veel gespeeld, geproefd, geknutseld..Het werd dan ook 'gesmaakt'
Maken en natuurlijk proeven van lekkere appelmoes
Proeven maar:
Spelen
Knutselen van 'meneertje Peertje'
Meneertje peertje is zo wit. Ik schilder geel , ik schilder groen..
Vouwen, Wrijven...
Peertje opendoen!
Groetjes
bezoek aan de boomgaard van Juf Trui
Op woensdag gingen we op uitstap naar de boomgaard van Juf Trui. Het werd een voormiddag vol verrassingen! Kijk maar even mee.
Klaar om te vertrekken
We waren heel welkom in de boomgaard van juf Trui.
Nootjes zoeken
Appeltjes plukken
De lieve heks en haar pompoenen
Een smakelijke verrassing van Juf Trui... de kleuters waren onder de indruk
Smakelijk !
Het was een superleuke voormiddag!
Gastenboek
Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek