Op zoek naar een origineel en onvergetelijk geschenk voor familie of vrienden? Bezoek onze website op www.rabbitsballooning.be voor meer informatie.
17-05-2010
luchtballonvaart zondag 16 mei 2010
De voorspellingen voor vandaag liepen nogal uiteen. De Belgische meteo voorspelde een veel te sterke wind, maar hun Nederlandse en Amerikaanse collega's gaven een ideale wind voor een ballonvaart, met zelfs een kalme wind bij de landing. En zoals verwacht hadden de buitenlandse voorspellers het (weeral eens) bij het rechte eind.
Onze Grote Wesp vertrok in Herentals en maakte een lange vaart langs Onze-Lieve-Vrouw Olen, Oevel, Oosterlo (Geel), Eindhout, Vorst (Laakdal), Schoot (Tessenderlo) en Deurne tot in Vleugt (Schaffen), waar de ballon zachtjes op een gemaaid grasveld werd neergezet.
Ons konijntje steeg op bij de passagiers thuis in Westmalle. Zij kregen een ballonvaart van bijna anderhalf uur, die hen via Oostmalle, Vlimmeren, Wechelderzande, Lille, Gierle en Tielen tot in Lichtaart bracht. Bij de landing aan de Ark van Noë stond de crew de ballon op te wachten en waaide de wind nog amper 3km/u...
Heel rustig weer vandaag. Onze twee wespen maakten samen een vaart vanuit Herentals. Over het centrum en het Albertkanaal ging het richting industrieterrein, waar Kevin de Wesp zachtjes neerzette. Bart ging met zijn passagiers in de Grote Wesp nog een heel stuk verder tot voorbij Herenthout, waar de crew klaar stond om de ballon uit de lucht te plukken.
Een bewolkte lucht, maar rustig weer met een prima zichtbaarheid. Onze Grote Wesp vertrok in Herentals en passeerde langs Olen, Voortkapel, Zoerle-Parwijs en Herselt. Na een vaart van bijna anderhalf uur stond de crew in Langdorp alweer klaar om te helpen bij de landing.
Somber grijs weer overdag, maar zoals verwacht klaarde het 's avonds helemaal op, met ideaal weer voor een ballonvaart. Vanop onze vertrouwde opstijgplaats in Geel maakte onze Wesp een tochtje langs Punt, de abdij van Tongerlo, Westerlo met zijn kastelen, Bergom en zo verder naar Herselt, waar de ballon zachtjes op een grasveld werd neergezet.
De voorbije weken zat het weer niet mee. Vandaag werd het eindelijk nog eens een droge dag met rustig weer. Onze Wesp steeg op in Geel en maakte een vaart langs Winkelomheide, Eindhout, Vorst naar Schoot (Tessenderlo), waar de crew de ballon opwachtte op een gemaaid grasveld.
Onze Grote Wesp vertrok vanop het vliegveld Keiheuvel in Balen. Door de juiste vaarhoogte te kiezen kon Bart de ballon tot precies boven de woning van onze passagiers sturen. Bij de landing in Oostham was de grondwind bijna helemaal weggevallen, en hielp de crew de ballon naar een geschikt grasveld te brengen.
Onze Grote Wesp vertrok in Meerhout onder een stralende zon, bij een lekker temperatuurtje. Een noordoostenwind bracht ons via Zittaart, Eindhout, de Netevallei in Oosterlo, Zammel, Westerlo, Zoerle-Parwijs en Heultje tot in Hulshout, waar de ballon zachtjes in een grasveld werd neergezet.
Onze Wesp vertrok in Turnhout, en volgde zo'n beetje de E34. Via Vosselaar en de Lilse Bergen passeerden we het vliegveld van Oostmalle, en landden wat later in een grasveld in Zoersel.
De heemkundige kring "Zeven Neten" uit Retie had een wedstrijd uitgeschreven voor de kinderen van de lagere scholen. Vijf jonge winnaars mochten vanuit het gemeentepark in Retie de lucht in voor een ballonvaart met onze Grote Wesp. Het werd een mooie, rustige vaart langs de watermolen van Retie, het provinciaal domein Prinsenpark, ten Aard, over het centrum van Geel via Holven en de Leunen, waarna we een zachte landing maakten op de Campus van de KHKempen in Geel.
Ondertussen vertrok onze Kleine Wesp in Geel samen met 2 andere ballonnen. Via Oevel, Tongerlo, Zoerle-Parwijs en Westmeerbeek belandde onze ballon in Ramsel, waar een braakliggende akker werd uitgekozen om de ballon neer te zetten.
Vandaag stond er weer meer wind. Met onze Grote Wesp vertrokken we vanuit Herentals voor een vaart van 1u20' die ons 29 km ver bracht. Daarbij passeerden we Olen, de abdij van Tongerlo, het kasteel de Merode in Westerlo, Bergom (Herselt), Blauberg, Wolfsdonk, Testelt, Messelbroek, Schoonderbuken, om te landen op een weide in Tielt-Winge, waar we werden opgewacht door de crew.
Wat een dag verschil kan uitmaken! Gisteren bereikten we snelheden van meer dan 30 km/u, vandaag werd het met een gemiddelde snelheid van zowat 5 km/u een heel rustige vaart. Onze kleine wesp vertrok in Tielt-Winge voor een tochtje via St-Joris-Winge en Meensel-Kiezegem naar Binkom, waar de ballon zachtjes op een veldweggetje werd neergezet.
Zelden hebben we zo'n lange vaart gemaakt als vandaag. Onze Grote Wesp vertrok in Herentals voor een tocht van anderhalf uur, die ons 38 km ver bracht. We kregen dan ook heel wat te zien onderweg: via Olen, Oosterwijk, Zoerle-Parwijs, Westerlo, Herselt, Wolfsdonk, Messelbroek, Schoonderbuken, Bekkevoort, Waanrode, Miskom belandden we in Ransberg.
Dit jaar heeft het wel erg lang geduurd eer het ballonseizoen van start ging. Met onze passagiers uit Zichem vertrokken we in Averbode met onze "Wesp". Behoorlijk wat wind zorgde voor een vaart waarbij zowat 30 km werd afgelegd, een hele trip! Via Zichem, Scherpenheuvel, Bekkevoort, Kersbeek-Miskom, Hoeleden, Oplinter kwamen we in Hakendover bij Tienen terecht, waar de crew precies op tijd was om de ballon op te vangen.
Flink wat wind overdag, maar die ging 's avonds tijdig liggen. Onze wesp vertrok in Herenthout en maakte een vaart van iets meer dan 26 km. We kregen dan ook heel wat te zien: Noorderwijk, Oosterwijk, Oevel, Tongerlo, Zammel, Veerle, Vorst, Schoot, Tessenderlo en Deurne, waar de ballon op een grasveld in Vleugt zachtjes werd neergezet.
Onze Grote Wesp vertrok in Heist-op-den-Berg en belandde via Booischot, Pijpelheide, Begijnendijk en Aarschot in Tielt. Ook hier weer een rustige landing, met de crew erbij.